BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 5 miesiąc temu #787201 przez nefeli
Ivciu wspaniale z rana sie czyta takie przyjemne wiesci...babci tylko pozazdroscic,wyglada na normalna,rowna kobitke,a gest dziadka tez super...wow czekam na fotki z dziadkami na priv :) buzka dla Was...Ja mysle ze jak na swiat przychodza malenstwa ludziom topia sie ich lodowe serca i zaczynaja inaczej trzezwiej patrzec...dziecka nie ma co wplatywac w nasze czy nie nasze problemy,trzeba kochac bez wzgledu na okolicznosci,nie zawsze musza byc zgodne z naszymi oczekiwaniami,zycie pisze rozne scenariusze wiec lepiej nie oceniac tylko przyjac tak jak jest i sie z tego cieszyc co los nam dal...jeszcze raz brawa dla wspanialej,rozsadnej babci Romy :)
Agamo a Tobie zazdroszcze meza fotografa :) ,mojego musze prosic zeby wzial aparat i dlatego fotek brak...
Oj ogolnie te wasze piekne sesje..Madzia,Monia pochwalcie sie fotkami..ja tutaj szukalam ale brak takich bajerow dla dzieci.
Niagara nam udalo sie wczoraj wieczorem pierwszy raz przespac okolo 5h,ale od 5 rano szalejemy...wogole jakos tak mi sie dziwnie wydaje zeby cala noc nie jadla ;),przyzwyczailam sie do karmien co 3h,teraz co 4 ale u nas trwa odbijanie i jedzenie na raty,wiec czesto sie wybudzi i po spaniu...
DZiekuje za pomoc ,zaraz zanotuje wszystkie nazwy glutko-odciagaczkow i wysle mamusie do apteki,Zuziu jakos ten odkurzacz mnie przeraza...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #787218 przez aska06091
Dzień dobry!
Właśnie odwiedziła nas pielęgniarka środowiskowa, szkoda, że nie dała wcześniej nam znać :dry: bym chociaż ogarnęła poranny bałagan i w piżamie bym nie chodziła. No ale obejrzała małą, wpisała notatkę w książeczkę i pojechała.

A my chyba przechodzimy skok rozwojowy. Agatka ma problem z zasypianiem, udaje się tylko przy cycku, poprostu wystarczy jej, że się przytuli, a jak wstanę to zaraz się budzi. W dzień marudzi i sama nie wie czego chce i często reaguje płaczem. I już dwa dni z rzędu zasypia przed północą. Przynajmiej noc jest normalna, ale i tak czuję się jak bym niewiem ile sie narobiła.

Iga, ale trafiliście na "super" specjalistę, biorą tacy kasę i zamiast udzielić porządnie rady to mają wszystko gdzieś. Ważne, że wizyta była, kasa wpadła, a rodzice radźcie sobie sami :angry:

O widzę, że pojawił się temat kolejnej ciąży ;) mój bardzo chce kolejne, ja się zastanawiam (z przewagą na tak :lol: ), ale mam warunek taki, że chcę mieszkać już na swoim z dala od wszystkich. Może będzie ciężko, ale chyba najlepiej.

Pyzaura mam pytanie odnośnie huśtawki, którą masz. Czy dziecko w niej leży czy bardziej jest w pozycji siedzącej? Zastanawiam się nad nią właśnie i bym była wdzięczna za informację.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787250 przez nefeli
Asia co do hustawki wtrace sie ;)...my mamy bright stars hybrydowa...sa trzy skale ...w najnizszej dziecko lezy niby,ale jak dla mnie jest i tak zwiniete,tzn plecki ... mysle ze im starsze dziecko ustawiasz skale w ktorej mu najwygodniej albo jesli zasnie obnizasz do najnizszej pozycji...chociaz moja corcia nie ma mowy zeby zasnela w hustawce wiec zakup malo trafiony...sprzedawca nas poinformowal ze sa dzieci ktore to lubia a sa i takie ktore nie chca wcale lezec w hustawce...wiec jak masz kogos kto ma to moze najpierw wyprobuj czy sie Agatce spodoba taka moja rada :)
Mam pytanie do Mamus czy wasze dzieciaczki lezac na brzuszku podnosza z checia glowke albo tulow ? ...bo my cos ciezko,Nelka sie meczy i nie bardzo chce,za to jak jest na mnie to i owszem...
Wybralam aspirator canpola teraz musze tylko Mamusie pomeczyc niech szuka...moze w Smyku...Madzia gdzie Ty kupilas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787286 przez kocham_cie
nefeli napisał:

Asia co do hustawki wtrace sie ;)...my mamy bright stars hybrydowa...sa trzy skale ...w najnizszej dziecko lezy niby,ale jak dla mnie jest i tak zwiniete,tzn plecki ... mysle ze im starsze dziecko ustawiasz skale w ktorej mu najwygodniej albo jesli zasnie obnizasz do najnizszej pozycji...chociaz moja corcia nie ma mowy zeby zasnela w hustawce wiec zakup malo trafiony...sprzedawca nas poinformowal ze sa dzieci ktore to lubia a sa i takie ktore nie chca wcale lezec w hustawce...wiec jak masz kogos kto ma to moze najpierw wyprobuj czy sie Agatce spodoba taka moja rada :)
Mam pytanie do Mamus czy wasze dzieciaczki lezac na brzuszku podnosza z checia glowke albo tulow ? ...bo my cos ciezko,Nelka sie meczy i nie bardzo chce,za to jak jest na mnie to i owszem...
Wybralam aspirator canpola teraz musze tylko Mamusie pomeczyc niech szuka...moze w Smyku...Madzia gdzie Ty kupilas?


Kotuś ja kupiłam w osiedlowym sklepie z akcesoriami dla szkrabków

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787302 przez aska06091
nefeli napisał:

Asia co do hustawki wtrace sie ;)...my mamy bright stars hybrydowa...sa trzy skale ...w najnizszej dziecko lezy niby,ale jak dla mnie jest i tak zwiniete,tzn plecki ... mysle ze im starsze dziecko ustawiasz skale w ktorej mu najwygodniej albo jesli zasnie obnizasz do najnizszej pozycji...chociaz moja corcia nie ma mowy zeby zasnela w hustawce wiec zakup malo trafiony...sprzedawca nas poinformowal ze sa dzieci ktore to lubia a sa i takie ktore nie chca wcale lezec w hustawce...wiec jak masz kogos kto ma to moze najpierw wyprobuj czy sie Agatce spodoba taka moja rada :)
Mam pytanie do Mamus czy wasze dzieciaczki lezac na brzuszku podnosza z checia glowke albo tulow ? ...bo my cos ciezko,Nelka sie meczy i nie bardzo chce,za to jak jest na mnie to i owszem...
Wybralam aspirator canpola teraz musze tylko Mamusie pomeczyc niech szuka...moze w Smyku...Madzia gdzie Ty kupilas?


Dziękuję za radę, muszę popytać znajomych, może ktoś ma. Masz rację, że może jej się nie spodobać, a mało to nie kosztuje :dry:

Agata głowę podnosi jak leży na brzuchu i na mnie, ale szybko się denerwuje i zaczyna krzyczeć, a wtedy już głowy nie podniesie tylko nogami macha. Ostatnio już próbuje przekręcać się na plecy, podnosi tyłek, ale jeszcze jej nie wychodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787386 przez Kasia :]
Witam w samo południe :) Wychodzimy na prostą. Niestety męża dolegliwości o których pisałam wcześniej, skończyły się na SORze :dry: Niestety było podejrzenie zatrucia grzybami, chociaż mamy je od kolegi taty i to grzybiarza z wieloletnim stażem. Do tego przywozi nam same prawdziwki! No ale jak usłyszeli, że mąż zjadł grzyby - to od razu na toksykologie badania poszły.
Oczywiście nic nie wykryli (na szczęście), ale cały dzień stracony. Wychodzi na to, że było to po prostu zatrucie pokarmowe. Ale stracha mieliśmy niezłego: dwa dni rzygania, gorączka i do tego te grzyby! Baliśmy się, że się odwodni, bo nic nie jadł ani nie pił :( No ale co Cię nie zabije, to Cię wzmocni jak to mówią :blink:

Po ciężkim dniu wczorajszym dziś tylko skrobnę coś niecoś :blink:

Niagara, ja też jeszcze nie dostałam @, ale karmię cycem, a wtedy mówią, że nie zawsze jest. Więc nadal czekam :) Chociaż wcale nie z utęsknieniem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787398 przez Kasia :]
Widzę, że temat kolejnych brzuszków zawitał na forum :woohoo:
My jak najbardziej byśmy chcieli rodzeństwo dla Zosi, tylko musimy troszkę poczekać po tej mojej cesarce. Tak z rok, półtora przynajmniej. Bebechy muszą mi się pozrastać :silly:

Nefeli, Zosia w ogóle się złości, jak się ją położy na brzuszku. Na początku ładnie podnosiła główkę, a teraz to od razu się krzywi i wcale się jej nie chce nic ćwiczyć :dry: Jedyny sposób żeby podnosiła główkę to właśnie jak leży u mnie na brzuszku albo "samolot" jej robię :blink: Czyli na rękach, tylko buźką prawie w dół skierowaną i ręką jedną masuję jej delikatnie brzuszek. Bardzo to lubi i uspakaja zarazem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787403 przez izula
Cześć wszystkim

ja jestem nie zorganizowana, co wchodzę i zaczynam czytać to albo synuś się obudzi albo ktoś dzwoni na telefon albo jeszcze coś. W ogóle nie umiem znaleźć czasu na cokolwiek.

Dziewczyny dziękuję za informacje o huśtawkach. Podoba mi się bright star ale też z fisher price te co są do 18 kg z podstawką do karmienia. Patrzę na używane bo nowe to za dużo dla mnie.

Zakupiłam nosidełko dla Piotrusia "red castle sport" na początek będzie chodził przytulony do mamuni po mieszkaniu :)))

I znowu mi przeszkodzili kur... ja to jestem ... wrrr. Tym razem administracja, sprzedają mieszkanie koło nas i na okazanie przyszli. Mamy taki zamykany korytarzyk i administracja zgubiła swój klucz. Teraz ja muszę robić za odźwiernego. :)

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787422 przez nike84
aska06091 napisał:

nefeli napisał:

Asia co do hustawki wtrace sie ;)...my mamy bright stars hybrydowa...sa trzy skale ...w najnizszej dziecko lezy niby,ale jak dla mnie jest i tak zwiniete,tzn plecki ... mysle ze im starsze dziecko ustawiasz skale w ktorej mu najwygodniej albo jesli zasnie obnizasz do najnizszej pozycji...chociaz moja corcia nie ma mowy zeby zasnela w hustawce wiec zakup malo trafiony...sprzedawca nas poinformowal ze sa dzieci ktore to lubia a sa i takie ktore nie chca wcale lezec w hustawce...wiec jak masz kogos kto ma to moze najpierw wyprobuj czy sie Agatce spodoba taka moja rada :)
Mam pytanie do Mamus czy wasze dzieciaczki lezac na brzuszku podnosza z checia glowke albo tulow ? ...bo my cos ciezko,Nelka sie meczy i nie bardzo chce,za to jak jest na mnie to i owszem...
Wybralam aspirator canpola teraz musze tylko Mamusie pomeczyc niech szuka...moze w Smyku...Madzia gdzie Ty kupilas?


Dziękuję za radę, muszę popytać znajomych, może ktoś ma. Masz rację, że może jej się nie spodobać, a mało to nie kosztuje :dry:

Agata głowę podnosi jak leży na brzuchu i na mnie, ale szybko się denerwuje i zaczyna krzyczeć, a wtedy już głowy nie podniesie tylko nogami macha. Ostatnio już próbuje przekręcać się na plecy, podnosi tyłek, ale jeszcze jej nie wychodzi.


U ns jest to samo. Na początku chętnie i jak na swój wiek wysoko podnosi główkę, ale po chwili zaczyna sie złościć i juz zaczyna sie kabaret :silly: Ale codziennie na chwilę, czy mu sie to podoba czy nie, kładę go na brzuszku zeby ćwiczył :)

Good morning kochane :)
Ja dzis jestem w baaardzo dobrym nastroju, bo... moje dziecię zasnęło wczoraj o 23 i obudziło się dziś o 6 rano :ohmy: 7h snu :cheer: Oby weszło mu to w nawyk, to będe przeszczęśliwa :) Za to znowu zaczęły się u nas krzyki podczas kąpieli. A właściwie po kąpieli. Teraz z kolei Kacperek zaczyna płacz po wyciągnięciu go z wanienki...A jak zaczynam go ubierać to tak się drze, że oddechu nie może złapać. Ah ciężki los matki :silly:

Kasia całe szczęście, ze z tymi grzybami to nic poważnego i juz u was lepiej. Ja tak uwielbiam grzyby ale z nimi to nigdy nic nie wiadomo...niestety :( Hmmm mam ochote na zupę grzybową :cheer:

aska my też mamy hustawkę z bright starts i u nas się ją ustawia w pozycji lezącej i siedzącej. Nefeli jak nie chcesz żeby mała leżała w huśtawce taka zwinięta, to podłuż jej pod plecki taką płaską poduszeczkę. Mnie też się wydaje że te dzieciaczki takie zgięte leżą w tych huśtawkach dlatego ja mojemu Kacperkowi zawsze podkładam poduszeczkę i problem rozwiązany :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787434 przez karolcia1919
hej.kilka dni juz nie pisalam.

z dwoch powodow
bylam u lekarza bo 8tydz krwawie..a karmie piersia..podczas porodu mialam lyzeczkowanie...i nie dokladnie to zrobili wg pani doktor u ktorej bylam 1y raz..bo moja ginekolog przyjmuje tylko ciezarne...chyba czeka mnie szpital...ale w pon na 8 mam jeszcze kontrole.

drugi powod ze kazda wolna chwile poswiecilam ukladaniu i praasowaniu ciuszkow Kornelciaa..juz tak wyrosl ze musialam przygotowac wieksze ciuchy a mniejsze popakowac do wora...chyba sprzedam.


czy planuje drugie dziecko..fajnie by bylo miec corcie..choc narazie ani finanse ani warunki mieszkaniowe ani moj stan zdrowia narazie nie pozwoli nam...a nawet i dobrze.mam Nelka .. ;) choc na starosc fajnie by on mial kogos i ja tez..np taka rodzinna wigilia ;D ale czas pokaze. ;)


wstawilam u sb na FB fotki Kornelka ;-)


kazda chwila z nim jest cudna ;-) jego usmiech placz ..juz robi sie taki madry.
nawet jak wychodze to sie rozglada...
a jak Bart.wraca z pracy (sie sciemnia).patrzy na drzwi czy idzie juz Bart..wchodzi smieje sie w glos ;);)!!!

pozdrawiam Was ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787437 przez agamo
Dagus u nas Kacperek lubi leżeć na brzuszku ale główkę cieżko mu byli podnosić i któregoś dnia z dnia na dzień podniósł wysoko i teraz juz ładnie trzyma ale wogole nie proboje sie odwracać na plecki czasem go zabuja na bok ale to raczej z braku równowagi.

Co do dzidzusiow to ja tak jak Kasia z półtorej roku i możemy zacząć sie starać tak zeby Kacperek miał dwa latka no i rana sie jako tako zrosla!

Natka ja tak jak Kasia nie dostałam jeszcze @ ale karmie piersią wiec zobaczymy czy przyjdzie Moja mama przez cały okres karmienia nie miała okresu no ale ja lykam te mini tabletki wiec zobaczymy jak to bedzie!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787458 przez zuzuzanta
Podziwiam Was kochane, że już o kolejnych ciążach myślicie. Ja po pierwszej ciąży nie chciałam nawet słyszeć o następnej. I takie uczucie trzymało mnie przez 10 lat. Dopiero w zeszłym roku w październiku zmieniło mi się myślenie, czego efektem jest Wojtek :)

Karola współczuję tego nieustannego krwawienia. Trzymam kciuki żeby na kontroli okazało się, że obejdzie się bez szpitala.

Nefeli, nie ma co się przerażać tego aspiratorka do odkurzacza, to świetna sprawa. Ale oczywiście każdy używa tego, co mu bardziej do gustu przypada.

Co do trzymania główki przez Wojtusia, to niestety młody nie cierpi leżeć na brzuchu. Kładę go codziennie, ale złości się wtedy niemiłosiernie. Za to kiedy trzymam go na sobie świetnie podnosi. Wczoraj lekarka się śmiała, że to mały leniuszek.
Ostatnio upodobał sobie noszenie przodem. Jak tylko noszę go inaczej to się wierci na wszystkie strony i "krzyczy" na mnie :).


Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787519 przez pyzaura
Hejka mamuski :)

Ivasuper prezenciki :) i fajnie ze dziadek sie wkoncu zdecydowal :) zobaczysz zakochaja sie w takiej malej slicznej ksiezniczce :) same dobre wiesci od Ciebie

Askaco do hustawki to powiem tak moja jeszcze jest mala i jak ja kupilismy w 2 tyg jej zycia to na poczatku plakala bo za mala byla i zle sie jej siedzialo a teraz juz jak ma miesiac to bardzo chetnie chce sie bujac tym bardziej ze zapatrzona jest na te migajace swiatelka ale zeby jej sie lepiej siedzialo to pod dupcie wkladam jej mala podusie z wozka zeby miala wyzej i wtedy dziecka nie ma pare razy mi przesnela nawet ale tak jak pisze Daga zalezy od dziecka czy bedzie mu sie podobac ... a moge ze swojego doswiadczenia polecic.za chwilke wstawie ci jak moja sie dzis bujala w niej :) Asiu moze popatrz nad zakupem uzywanej?? Ja zakupilam od znajomych im sie rowny rok przede mna mala urodzila i teraz juz wyrosla i dalam im 70zl takze moze bys gdzies fajna w dobrym stanie dostala. Dodam ze oni tez byli z niej bardzo zadowoleni.

Dagamoja Michalinka bardz chetnie podnosi glowke tylko nie ma gdzie sie narazie patrzec i sie zlosci ze nuda po chwili dlatego w pracy chca mi zrobic prezent wiec poprosilam o mate edukacyjna tam sa zabaweczki moja kolezanka mowila ze na takiej macie dzieciaczki z checia leza na brzuszku i je malutka zawsze zasypiala bo od podnoszenia glowki o patrzenia w lusterko zawsze sie meczyla :) taki sposob na nia miala :D

Kasiu cale szczescie ze u meza to tylko zatrucie pokarmowe zdrowka dla niego .

Karolcia kochanie to nie wesolo z tym lyzeczkowaniem co za tumany Ci to robili :( mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze :kiss:

Zuzuzanta ja tez ich podziwiam ze planuja juz nastepne ja caly porod do poloznych i lekarza co mnie zszywal jak mowili przy nastepnym bedzie lepiej mowilam ze mnie juz nie zobacza bo nie bedzie nastepnego :) mam nadzieje ze mi to za jakis czas przejdzie ale narazie nie ma mowy :D

A powiedzcie mieliscie juz temat prezentow gwiazdkowych dla maluszkow?? Nie wiem co malej kupic moze macie juz jakies pomysly??
Widzialam tez ulotke biedronki od 18 maja duzo fajnych prezentow i gadzetow dzieciecych :D


pozdrawiam buziaki :kiss::kiss::kiss:

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #787579 przez pyzaura
bujajaca sie lala
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Ania



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #787587 przez pyzaura
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Ania



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl