BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 3 miesiąc temu #818142 przez papi88
A ciekawe czy hie bede miala problemu z ulga ha dziecko skoro hubert ma inne nazwisko niz ja

A i chyba nie bede czekac z wprowadzaniem pokarmow do 6mz bo hubcio zaczyna sie interesowac juz jedxeniem patrzy jak pije jak jem a wczoraj wsadzil mi reke do obiadu

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818184 przez aska06091
Papi nazwisko nie ma znaczenia, ważne, że jesteś prawnym opiekunem, rodzicem dziecka.

Też bym chciała wcześniej wprowadzić inne dania do diety Agaty, ale pogadam jeszcze z pediatra. Chcialabym przed praktykami już coś jej dac, ale nje wiem czy to nie za wcześnie, bo praktyki w marcu, a w lutym bym zacząć musiała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818421 przez papi88
My po szczepieniach pierwszy raz maly mial dwa wkucia bo hexa i pneumo byl dosc dzielny mniej plakal po tych dwuch niz ostatnio po jednym tylko teraz jak wrocilismy do domu to caly czas placze...albo go boli qlbo nie moze zapomniec teraz zasypia przy cycu moze po snie zapomni i teraz szczepienia dopiero jak bedzie mial rok wiec przerwy ponad pol roku wiec sie bardzo ciesze bo i maly nie bedzie cierpial i dla naszego budżetu

Hubcio wazy 8300 a jak wasze dzieciaczki ktory przebija chwalic sie? :)
W sb znow idziemy do pani rehabilitant bo niby mialam cwiczyc z malym lewa strone bo preferuje tylko prawa i rozwieranie piastek a dokladnie aby kciuk byl na zewnatrz ale hubcio sam zaczol to wszystko robic wydaje mi sie ze ona wszystko mowi ksiazkowo a dzieci rozwijaja sie kazdy w swoim tempie dlatego juz sie zastanawialam czy isc do niej ale mam kilka pytan wiec pojde

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818667 przez kalina
o lol.. hubcio niezly wynik. moja na pewno nie przebije:-) my za tydzien szczepienie to sie wywazymy i wymierzymy..

moja jak wczoraj jadlam ryz to co ja lyzke w dziub fto mloda otwierala buzke wiec juz tez ma ochote na inne jedzonko:-)



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #818918 przez Nubi
Hejka mamcie, Zo wazy 6kilo... Wyglada calkiem dobrze, nie jest pulpecikiem tylko ma takie zbite i miesiste to cialko...ciekawe czy wyrosnie na babo chlopa :p
Ja za to spadlam z wagi bo zeszlam do 51 kilo przy 1,66 ... Dzis odbieram wyniki krwi i chyba z fitnesu zrezygnuje na rzezc silowni -bialko- bialko -masa -masa
Teraz walcze z zasypianiem, na zewnatrz deszcz i w domu nie chce mi zasnac... Zasypia na 10minut i swiergoli... Bez kitu taka z niej teraz piszczalka ze czasem to placze ze smiechu!

Papi idz bo to Hubie* nie zaszkodzi, pochwal sie co tam robila z nim pAni, tak jak mowisz kazde dzidzi ma swoje tempo i trzeba czasem byc cierpliwym :)

Z zostawianiem dzieci to roznie bywa, mimo ze tata mnie wkurza z tym ze sie nie slucha moich zalecen to wiem ze malej sie krzywda nie stanie. Ostatnio zostala z dziadziem 3i pol godziny, wrocilam i oczywiscie sie smiala i piszczala i wiem ze dziadek tak jak mowi-rozplakac sie jej nie pozwoli! :silly:

Zbieram sie bo przerwa w opadach :)

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819176 przez aska06091
Dziewczyny moja mama się na mnie obraziła. A wyszło to tak, że całowała małą po rączkach, a ostatnio zwróciła mi uwagę, że dziecka nie powinno się całować w usta i powiedziała, że nauczyłam ją gryźć moje palce. Więc jej powiedziałam, że skoro w usta nie wolno to i w ręce też nie bo później swoje ręce pcha do buzi, a mamuska na to: to już nie będę wcale jej dotykać! Wyszła i zamknęła za sobą drzwi. I weź się odezwij to zaraz foch :dry:


Ostatnio jak wazylismy Agatke 23 grudnia to miała 6,4kg więc zbliżamy się do 7kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819237 przez paulainka
Hej Dziewczyny;) ja z grudnioweczek 2013, czy ktoras z was miala taki problem ze jej malenstwo zasypialo na niej, bo u mnie tak jest. Moj synek zasypia wieczorem na mnie a ja razem z nim, nawet nie wiem koedy, dlatego go nie odkladam bo tak twardo spie ze budze sie z nim na jedzenie dopiero za 3-4 godziny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819275 przez kocham_cie
hellooo girls :)

blebleble nie mam co pisać więc od razu odniosę się do waszych postów :lol:

Nubi wiesz tak reasumując całe zajście z P. to powiem ci tyle... ja od D. odchodzę za każdym razem jak mi ciśnienie podniesie... ba... albo mówie mu że ma wypierdzielać bo nie jest nam potrzebny :S a jak kiedyś w końcu się wkurzył i zaczął pakować to mi ze strachu cała krew z głowy odpłynęła ;) więc tak to jest spięcia będą zawsze, w koncu nie może być ciągle różowo i kolorowo prawda... więc moja droga życzę ci szcęsci miłości ble ble ble i czasem paru klapsów w goły tyłeczek :silly: (kurka o co kaman?)

Papi wiesz antek też nadal ze mną w łózku D. się śmieję ze może i małego jakośby się dało przekonac do spania w łożeczku ale za to ja bym całą noc pewnie nie spała :silly: chyba jeszcze nie jestem na to gotowa :laugh:

moje drogie co do pitów to z tego co się oriętuje ulga na jedno dzieco została zniesiona :dry:

kalinka weż z tym becikowym to mozna się pochlastać... normalnie jak idę do tego mopsu to czuję się jak żebrak który niewiadomo czego chce!!! normalnie na samą myśl się we mnie gotuje bo ja muszę zapierdzielać do zusu po jakiś papier o odprowadzonych składkach bo 3 razy zmieniałam pracodawce w 2012 raku :unsure: :ohmy: :S a do tego zusu mam 70- 80 km, bo ten który oddalony jest o 30km nie zajmuje się rejonem w którym mieszkam :S :huh: :ohmy: :angry: kurcze a gdym ja nie miała auta i była samotną matką to co??? w dupe z nimi i z tym chorym państwem!

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819281 przez kocham_cie
paulainka ja niestety nie pomogę bo ja do tej pory śpię tak że słysze każdy ruch mojego synka... ale jak była malutki to też zawsze zaspyiał na mnie... no dobra do tej pory zasypia na mnie :silly:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819283 przez papi88
Czy juz zastanawialyscie sie nad rozszerzeniem diety niemowlaka? Pielegniarka mowila ze teraz aby zaczac podawac marchewke jablko a za 2 tyg gluten ale w wiekszosci poradnikow pisza aby u dzie ka karmionego piersia zaczac od glutenu, i co to ten gluten czy zaczac w jakis kaszkach go podawac czy sciagac moje mleko i do niego a moze rzeczywiscie najpierw marchew jak po niej nie bedzie alergi to wtedy gluten do marchewki dodawac i jaki wlasciwie ten gluten czy ten w kaszkach jest dobry czy kupic kasze manna i gotowac i czy wogol to ma jakies znaczenie u dziecka karmionego wylacznie piersia czy zaczne od glutenu czy od warzyw dziewczyny pomozcie! Juz niby tylee naczytalam sie w necie i jestem tylko bardziej glupia w tym temacie a mam juz malo czasu mysle ze kwestia gora 2 tyg jak bede juz cos wprowadzac w sumie juz moge ale tlumacze sobie ze skoro hubcio sie wczesniej urodzil to zaczekam

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819296 przez papi88
Magda z czego co zdazylam wyczytac mozna odliczyc ulge na jedno dziecko tylko postawili prog dochodowy czyli jak zwykle kochane panstwo sprzyja rodzeniu dzieci....jeszcze musze tylko doczytac bo cos tam pisali o odliczaniu jezeli nie jest sie w malzenstwie bo nie wiem do konaca o co kaman

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #819330 przez kalina
eh papierkowa robota.. kurwicy mozna dostac. magda no u nas tez rozchodzi sie o to ze maz zmienil prace. gdybysmy wiedzieli to na mnie byloby szybciej. zus to jego i moj trzeba bylo. ale jak jyz wszystko mial uczepili sie ze potrzebna im wlasnie zaswiadczenie z poprzedniej pracy. no i niby mial ale okazalo sie malo. bo byl na umowe okreslona. pozniej kazali podpisac ze jednak na umowe zlecenie przechodza i juz maz znalazl inna prace jak sobie jaja robia. ale za to wychodzi w papiedach ze 2x prace zmienial. no amial tylko z jednej czesci umowy. ale jakby wyslali pismo badz jak skladal dokumenty by powiedzieli to ok. ale oni wyslali pismo ze w zwiazku ze po upomnoeniu nie doniosl papierow to wniosek anulowano. i jeszcze jak byl na miejscu wczoraj to mu gosciu wciska ze pismo bylo polecone na pewno i musial dostac. to sie wkurwil i musial goscia zjebac. dostal nr do innej placowki bo jego papiery poamszlu dalej i dopiero sie dowiadywal. no i do kadr do bylej pracy. i znow czekamy az poczta przysla bo siedziba we wroclawiu. az strach pomyslec co by bylo gdybysmy zaczeli dopiero w wakacje zalatwiac.bo w koncu rok jest do odevrania kasy nie?

nubi zo bedzie pewnie drobna pomamusi. wiec babochlopa to sie na razie nie doczekasz:-P naszej tez daje cos kolo 6kg ale dowiem sie w czwartek na szczepieniu

papi ja na razie rozkminiam diete swooja a o mlodej nie mysle:-P
bo juz miesiac jestem na diecie i procz tego ze mi wlosy wypadaja to nie zauwazylam zeby cos sie zmienilo.nawet jak zaczelam podjadac mleko. i wczoraj poszlam sobie prywatnie zrobic badanie czy mloda uczulpna. mialam troche wyrzuty ze dla wlasnego widzimisie ja kloje w paluszek ale mloda spala i obudzila sie po klociu ale wrzasku nie narobila wiec nie bylo zle:-) a jak mam tracic wlosy czy zeby to chce wiedziec ze to ma sens. zreszta ubylo mnie z wagi bardziej jak przezlam na te diete. jak probowalam z pediatra pogidac to uslyszalam zeby nie przesadzac bo tylko mleko mialam odstawic. ale w sumie duzo produktow jest na mleku. wiec sie wkurzylam i poszlam na badania wziawszy pod uwage ze tylko kupka byla podstawa do takiej diagnizy. nie miala zadnych zmian skoernych czy cus

paulainka ja tak zasypialam ze zmeczenia z mala na rekach oparta o sciane i tak sie budzilam. az cud ze przez sen jej nie upuscilam.. wlaczalam tv i swiatlo zeby nue zasnac i nic nie dawalo. dopiero zaczelam siadac zeby nie miec zadnego oparcia i na kregoslup gorzej o zaczal bardziej bolec a i miedzy nogami bardziej rwac ale za to ja nie usnelam juz bo bylo niewygodnie. albo wiem ze nie powinnam tak proponnowac bo sama bylam przeciwna ale jak to nie pomoze to jabybys karmila na lezaco jak masz mozliwosc to bedzie to bezpieczniejsza mozliwosc. tylko minus ze jak sie przyzwyczai do lozka to ciezko odzwyczaic. ale w sumie pierwszy miesiac gdzies chodzi sie calkowicie wykonczonym a pozniej organuzm wraca powolutku do normy:-) choc na kolku pod dupa to dobre poltora miesiaca siedzialak:-P



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #819331 przez Nubi
Hehe Magda z tym rozstawaniem sie to czlowirek z siebie debila robi i tyle : p teraz zanim sie pochorowalam to myslalam ze jak sie rozstane z p to reszte zycia spedze sama bo nie wyobrazam sobie byc z kims innym :) o co kaman? It mast bi low... :D

Kalina jestescie calkiem wyrozumiali, tyle czasu to wszystko! Nie mozecie napisac odwolania ze zgodnie z wymogami podanymi wam wczesniej przez pracownika czy podanymi na stronie int skompetowaliscie wniosek i jego anulowanie go jest bezpodstawne...albo cos takiego... Nie moga sobie co chwile wymyslac nowych papierow! Kurwa chodzi o zalosny 1000 zl ktorych do tej pory poszlo pare na same pieluchy! Co za łaska! Bicz pliz...
A co do diety to mialas wycofac mleko czy nabial? No i jak tracisz wage i wlosy to nie przelewki, dobrze ze zdecydowalas sie na to badanie :)

Papi ja o glukozie nic nie slyszalam bo w temat sie jeszcze nie wglebialam... Jutro zdzwonie sie z bratowa, ma doswiadczenie z dwiema corkami i calkiem na swiezo, dla mnie jest autorytetem w sprawach dzieci, wiec napisze co poleca i zadecydujesz ;)

Paulainka nastaw sobie wibracyjny budzik w tel na 15 min od usypiania i sprobuj odlozyc malenstwo :) chociaz jak wam z tym dobrze to moze nie trzeba jeszcz :p

Ja odebralam wyniki i sa w normach, dolnych ale w normach... Jedynie mocz mnie niepokoi i zastanawiam sie czy to nie od cewnikowania przy porodzie bo jakies bakty wyszly... Dobra wracam spac! :*

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #819343 przez paulainka
Nibi- ale myslisz ze jak nam z tym dobrze to ja go pozniej odzzwyczaje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #819352 przez aska06091
papi88 napisał:

Magda z czego co zdazylam wyczytac mozna odliczyc ulge na jedno dziecko tylko postawili prog dochodowy czyli jak zwykle kochane panstwo sprzyja rodzeniu dzieci....jeszcze musze tylko doczytac bo cos tam pisali o odliczaniu jezeli nie jest sie w malzenstwie bo nie wiem do konaca o co kaman


Dokładnie jest tak jak piszesz, małżeństwo nie może przekroczyć 112 tys rocznie. Samotni rodzice 56 tys. Ale skoro Hubert ma nazwisko ojca to nie jesteś samotną matką i Wasz dochód jest liczony jako wspólny i nie możecie przekroczyć tych 112 tys. Tak to zrozumiałam, a jak się mylę to mnie poorawcie ;)
A z tym rozszerzaniem diety każda pielęgniarka mowi inaczej, lekarz inaczej i książki inaczej. Im bardziej się w to wglebiam tym mniej wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl