BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

11 lata 2 miesiąc temu #564639 przez papi88
też chcialam sprawdzic plec przez teń chiński kalendarz ale jak na koniec zobaczyłam ze taka przyjemnosc kosztuje 4 zl to stwierdziłam ze nie warto bo i tak nie długo poznam juz plec to po co sie nakrecac

ja na razie duzego takiego brzuszka nie mam aczkolwiek troche mi podrosl.ja to sie uzalam nad soba ale dostaje poprostu juz wariacji te mdłosci mnie wykoncza spac w nocy nie moge bo mi sie zygac chce!budze sie bo mi nie dobrze i zauwazylam ze jedyna pozycja w której mnie nie mdli to spanie własnie na brzuchu!choc czasami mam lęki ze zgniatam swoje maleństwo :) ale póki brzuszek mi na to pozwala to będe tak spala.

tak strasznie czekam na ta energie II trymestru(choc w moim przypadku to moze na koniec dopiero sie doczekam)bo przyznam ze chcialabym juz troszke pobuszowac po sklepach nawet cos sobie kupic dla poprawy humoru np jakas fajna tuniczke :) a i zrobilam pierwszy zakup dzidziusiowi kupiłam ostatnio spioszki z napisem bardzo was kocham sa biale z rózowymi obszyciami wiec jak bedzie chłopak to nie za fajnie mialam sie wstrzymac z zakupami az poznam plec ale same rozumiecie nie moglam sie oprzec :laugh:

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564671 przez agamo
Ja tez zrezygnowalam jak zobaczylam ze za ta usluge trzeba zaplacic Nie sadze zeby potrafil ktos ocenic plec dziecka po kolorze wlosow mojej mamy! A tak z innej beczki czy ktorejs z was urosl nos w ciazy? Bo tam bylo takie pytanie I az mnie zdziwilo!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564679 przez peperoni32
Dziewczyny, ale nie trzeba za nic płacić :) Jak przewiniecie stronę niżej jest taka tabelka w której wybiera się wiek mamy i miesiąc poczęcia i można odczytać płeć dzidzi :) na ile to się sprawdza zobaczymy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564702 przez papi88
peperoni rzeczywiście to mi wychodzi chlopiec ale wogole glupie to bo np 18latka ma przez caly rok tylko 2 razy szanse na dziewczynke ale w końcu to chiński kalendarz :laugh:

jak mi przejda mdlosci to wybieram sie do dentysty (zalecił mi mój gin) i na pewno mam jakies ubytki bo niestety przed ciaza nie zadbałam o zeby tylko ja jestem mega tchórz i bez znieczulenia nie dam sobie nic zrobic pytałam mojego gina czy to nie zaszkodzi i powiedział ze nie powinno a co wy o tym myslicie?przeciez to niezczulenie miejscowe wiec wydaje mi sie ze to nie dostanie sie do łozyska

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564705 przez papi88
peperoni jednak wychodzi dziewczynka bo 25 lat w maju dopiero bede miec a to chyba sie patrzy na wiek w miesiacu poczęcia.hura :laugh:
p.s chłopca tez bym kochała :laugh:

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564712 przez Alivva
Wg tego kalendarza sprawdzilo sie ze mam syna. I teraz tez wychodzi chłopak;-) a jak bedzie to sie okaże. Co do dentysty to mam tak samo. Mam 2 zeby do zrobienia i tez nie dam sobie nic zrobić bez znieczulenia ale mój gin również zapewnia mnie ze te znieczulenie jest bezpieczne dla maluszka a kto ma sie na tym znac jak nie lekarz. Wiec pójdę i nie mam zamiaru sie zadręczac ze mogłoby byc inaczej;-) ale juz na sama myśl o stomatologu dostaje mdłości:-S straszny cykor ze mnie:-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564727 przez nefeli
stronek z chinskim kalendarzem jest kilka i smutna wiadomosc ze sie nie pokrywaja w danych,tzn.w jednej mi wychodzi chlopiec w innej dziewczynka:) ktorej zaufac?
Wiec mysle ze to troche naciagane.
Ja mam nadzieje dotrwac do konca ciazy bez dentysty,tez tego nie znosze.
A teraz mam inny problem chyba zarazilam sie od swojego synia od rana boli mnie gardlo i jakos chyba chorobowo sie zapowiada,moze macie jakies sposoby na zatrzymanie choroby???
Pije przecier z malin po troszku i sok z grejpfruta ale nic sie nie zmienia:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564777 przez agilla.r
nefeli, z tego co wiem to maliny są zdecydowanie zakazane w ciąży... a sposoby to chyba standard:mleko,czosnek, witamina c i herbata z miodem i imbirem. Mi pomogło:)
zdrówka życzę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564801 przez Villemo
papi88 napisał:

też chcialam sprawdzic plec przez teń chiński kalendarz ale jak na koniec zobaczyłam ze taka przyjemnosc kosztuje 4 zl to stwierdziłam ze nie warto bo i tak nie długo poznam juz plec to po co sie nakrecac

ja na razie duzego takiego brzuszka nie mam aczkolwiek troche mi podrosl.ja to sie uzalam nad soba ale dostaje poprostu juz wariacji te mdłosci mnie wykoncza spac w nocy nie moge bo mi sie zygac chce!budze sie bo mi nie dobrze i zauwazylam ze jedyna pozycja w której mnie nie mdli to spanie własnie na brzuchu!choc czasami mam lęki ze zgniatam swoje maleństwo :) ale póki brzuszek mi na to pozwala to będe tak spala.

tak strasznie czekam na ta energie II trymestru(choc w moim przypadku to moze na koniec dopiero sie doczekam)bo przyznam ze chcialabym juz troszke pobuszowac po sklepach nawet cos sobie kupic dla poprawy humoru np jakas fajna tuniczke :) a i zrobilam pierwszy zakup dzidziusiowi kupiłam ostatnio spioszki z napisem bardzo was kocham sa biale z rózowymi obszyciami wiec jak bedzie chłopak to nie za fajnie mialam sie wstrzymac z zakupami az poznam plec ale same rozumiecie nie moglam sie oprzec :laugh:



Można sprawdzić tu www.ciazowy.pl/kalkulator,plci-dziecka.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #564808 przez Villemo
nefeli napisał:

stronek z chinskim kalendarzem jest kilka i smutna wiadomosc ze sie nie pokrywaja w danych,tzn.w jednej mi wychodzi chlopiec w innej dziewczynka:) ktorej zaufac?
Wiec mysle ze to troche naciagane.
Ja mam nadzieje dotrwac do konca ciazy bez dentysty,tez tego nie znosze.
A teraz mam inny problem chyba zarazilam sie od swojego synia od rana boli mnie gardlo i jakos chyba chorobowo sie zapowiada,moze macie jakies sposoby na zatrzymanie choroby???
Pije przecier z malin po troszku i sok z grejpfruta ale nic sie nie zmienia:(


Nefeli jest specjalny syrop dla ciężarnych nazywa się Prenalen. Z kwasów bym zrezygnowała bo jak jest rana w gardle to jeszcze bardziej podrażniają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564816 przez katiusza
Nefeli - ja też słyszałam, że maliny są zabronione w trakcie ciąży. Ale z własnego doświadczenie polecam ciepłe mleko z miodem i ząbkiem czosnku:) Ja stosowałam ten "eliksir" rano i wieczorem i przeziębienie przeszło mi bardzo szybko:):):)
Dziewczyny co do wizyty u stomatologa to głowa do góry:)mnie pewnie też czeka taka wizyty bo niestety przed ciążą o tym nie pomyślałam;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564906 przez niagara
Te kalendarze to jakaś ściema. Gdyby się nimi sugerować, to mój mąż powinien być kobietą :laugh: Mi też w jednym wychodzi dziewczynka, a w innym chłopiec :) Traktujmy je więc z przymrużeniem oka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564927 przez agamo
Nefeli jak mnie zaczęło gardło boleć to wyplukalam szalwia i na następny dzień mi przeszło Wiec polecam! A co do picia soku z malin tez czytałam ze nie polecaja Ale myśle ze pewnie musiałabys nie wiem ile go wypić żeby zaszkodził Ale jak nie polecają to po co ryzykować! Do tego ja jeszcze codzinnie jadlam pomarancze i kiwi!

Z kalendarza zaś wychodzi dziewczynka ale nie wierze w te kalendarze USG pokaże mimo iż na to jeszcze troche poczekamy Ale jutro podpytam moze już cos bedzie widać!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564936 przez paulinka.k22
A mi wyszło, że będzie dziewczynka :)

Co do przeziębień, to niedawno też to przechodziłam. Oczywiście leczyłam się tylko domowymi sposobami, soki, miód i mleko. Ale dobrze jest też zrobić sobie inhalacje z amolu lub smarować się Vickiem. Co prawda kaszel do tej pory mnie jeszcze męczy, ale mam nadzieję że niedługo przejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564961 przez nefeli
Dzieki Agilla ,maliny nie sa zakazane tylko napar z lisci malin,ale podobno w rozsadnych ilosciach i on nie szkodzi.Mleka nie pijam ale czosnku zawsze najesc sie mozna,wcinam po 2-3 kiwi dziennie i 1 grejpfruta bo duzo witaminki c i sie modle zeby sie nie rozwinal zaden wirus z tego.
Nawet mdlosci mi podejrzanie minely nagle dzis i juz mam stracha...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl