BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 1 miesiąc temu #972666 przez Lidziun
A ja słyszałem moja teściową wygrywała w ciąży zęba właśnie ósemkę tyle ze to było 30 lat temu ale niedawno rzucił mi się artykuł ze można wygrywać ósemki w ciążynawet trzeba jjeżeli jest u aka po trzeba by zakażenia nie dostać pamietam ze napisali iz najlepiej nie w 1 trymestrze ni najwyżej ze jest taka nagła potrzeba i oczywiście nie wolno rentgena robić ale myślę ze o tym wiecie, mnie właśnie ominęła wizyta u dent a tak sięna nnią cieszylam, jak nigdy ale ze Olek zachorował to Musialam zrezygnowac
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972670 przez jurada
Teraz są znieczulenia które można podawać kobietom w ciąży... Takze nie musisz sie obawiać ze będą rwac na żywca... Byłam u dentysty jakiś czas temu i podpytałam o to swoja stomatolog...
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972673 przez AgusiaKRK
A czy któraś z Was jest może z Krakowa lub okolic i wybiera się na warsztaty "Mamo, to ja" w przyszły wtorek?

babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html

Jak tak, to bardzo chętnie poznałabym się z Wami! :)

Co do ósemki - a na pewno do wyrwania? Przebiła się już przez dziąsło? Może na razie można złagodzić ból żelem takim jak dla dzieci przy ząbkowaniu i poradzić się dentysty?
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972674 przez jurada
AgusiaKRK jak ja ci zazdroszczę paseczka :) tez bym juz chciała taki tydzień...

A mozesz napisać kiedy poczułaś pierwsze ruchy dzieciatka???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972676 przez AgusiaKRK
Jurada: Jeszcze tylko troszeńkę cierpliwości i na pewno poczujesz ruchy swojego maleństwa! Ja poczułam na przełomie 19 i 20 tygodnia. Najpierw nie byłam pewna, czy to już to, czułam jakby mi mała rybka pływała w środku albo jakby ktoś stukał w szybkę od środka, bardzo delikatnie. Później te odczucia były coraz częstsze i już wiedziałam, że to na pewno dzidziuś! A jaka była radość, kiedy dokładnie w poranek walentynkowy wreszcie mężowi udało się poczuć pierwsze kopniaczki - wspaniały prezent na dzień zakochanych od naszego owocu miłości :) Teraz czuję już coraz intensywniejsze kopniaki codziennie i jest to bardzo miłe i zabawne uczucie. Wszystko co dobre przed Wami, dziewczyny! A jeśli nie macie łożyska na przedniej ścianie jak ja, to możecie poczuć ruchy dzieciątka jeszcze wcześniej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972677 przez anisia27
Ja powiem Wam jaką ja mialam przygode z niemila Pania doktor na nfz... poszlam do niej potwierdzic ciaze, jako że pracuje na stacji bezynowej mam czesto nocki, chcialam jakies zaswiadczenie cokolwiek bo czekala mnie nocka za 3 dni ( w niedziele). Pani od samego poczatku niemila, zapytala sie po co przyszlam wiec powiedzialam o ciazy a ta glupia sie pyta czy wspolzyje haha. Pozniej zaczela mnie straszyc ciaza pozamaciczna :) stwierdzila ze nie bedzie mnie prowadzic i mam szukac kogos innego:) a co do nocki to kazala mi przespac caly dzien i spokojnie isc do pracy:) skonczylo sie ze poszlam prywatnie a na noc nie musialam isc :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972679 przez jurada
AgusiaKRK u mnie to juz drugie wiec mam nadzieje ze poczuje szybciej niż w 19-20tyg.

Anisia tacy są lekarze... Czasem sie zastanawiam czy oni to na pewno dobre szkoly pokończyli... Tez miałam nie mila przygodę z jedna panią ginekolog w 6-7 tyg ciąży. Gdyby nie mój upór i wewnętrzny glos żeby się nie poddawać to pewnie nie byłoby mnie dzis z wami na forum...
Ahhh.... Szkoda gadać o tej naszej służbie zdrowia... Państwowo gówno załatwisz a jak załatwisz to trzeba czekać nie wiadomo ile... A prywatnie to odrazu sie tobą zajmą jak prezydentem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972686 przez AgusiaKRK
Jurada: jak drugie dziecko, to na pewno poczujesz ruchy szybciej, pewnie lada dzień! a pierwszym kiedy poczułaś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972694 przez jurada
Oj nie pamiętam dokladnie bo to było 7 lat temu :) ale bylam na wizycie w 19tyg i w karcie mam ze byly ruchy wiec miedzy 14a19tc bo taka różnica miedzy wizytami....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972703 przez Lidziun
czesc, pamietam ze amelke poczulam kolo 19 a olka miedzy 14 a 15 tyg, wiec teraz czekam z niecierpliwoscia az cos poczuje ale cos bardziej konkretnego :P , dzisiaj moj olek widac ze czuje sie lepiej za to ja dramatycznie, moze jutro cos mi lekarz zaleci ale watpie, musze sie pewnie do internisty wybrac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972705 przez sabina
Witaj Agusia :)

pesq kochana co do zeba ja mialam przejscia w ciazy z Antkiem bo najpier gosciu zartul mi zeba (niby zatrul) boalo caly dzien jak diabli a nie moglam zadnego lekarstwa wziasc ....procz paracetamolu ktory nie pomagal......duzo pozniej bylam u innego dentysty ktory stwierdzil ze zab na pewno nie byl zatruwany bo kanal nie jest otwarty wiec kurna nie wiem co ten dupek mi tam zrobil ......a pozniej jak juz Antek byl dosc duzy ale nie wiem ktory to miesiac byl bylam wyrwac zeba normalnie znieczulenie dostaniesz tylko takie specjalne ktore schodzi szybciej tak jakby i spoko luz :) nie martw sie bd dobrze :)

zalezy jaki lekarz no jak sie trafi oni se mysla ze wszystkie rozumy pozjadali :/
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972714 przez Sylwia-89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972716 przez pesq
Witam nowe dziewczyny bo zapomniałam się przywitać :)

Dzięki za rady co do zęba, rozmawiałam dziś z dentysta moim niestety będzie dopiero w środę ale dziś ten ząb jakby odrobinę lepiej. Za to wczoraj byłam u fryzjera i na burgerze później wpadli znajomi jak się okazuje za dużo dla mnie i dziś czuje się jakbym....... Piła cała noc. Głowa boli, wymiotuje, cala się trzese, dramat. Spróbuje przespać ten dzień. Przepraszam ze jestem taka narzekaczka, przed ciążą okaz zdrowia a teraz.....

Sylwia ja juz kiedyś miałam taką sytuację i musiałam kasę pożyczać, teraz wiem ze trzeba pilnować jak oka w głowie.

Pozdrawiam kobietki miłego dnia, zakopujessię pod kołdrę z nadzieją ze kiedyś doawiadcze uroków drugiego trymestru... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972718 przez basiek149
Sylwia-89 masakra... ja też już 2m-c będę na zwolnieniu. za pierwszy miałam już zapłacone właśnie od pracodawcy. a w tym miesiące płaci mi ZUS i też się trochę obawiam tego kiedy ta kasa przyjdzie. a jeszcze z 2 dni temu mi się właśnie śniło, że pracodawca nie przekazał jeszcze mojego zwolnienia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #972720 przez Zazanna
Czeeeść :D
Aleście naskrooobałyyy ło matko heh

Niezapowiedziana jak robisz ciasto do pizzy? Daj przepis :D
A co do lekarza to zdecydowanie straszny gbur z niego. Taki sam jak mój -.-'

Kasandra jaki słoooodkiiiii, czy on na tym pierwszym zdj. właśnie ssie kciuka??? rany ale cudnie :woohoo:

Asiek ja myślę o wakacjach i właśnie szukam na Mazurach. Miałam lecieć w październiku do Grecji, ale mi Maluszek pozmieniał plany :D
A jeśli chodzi o forum, to ja często wtącam coś w stylu "a moja koleżanka z forum" itd. ;)

Anisia27 witaj w naszym gronie :D

Lidziun jak maluchy? Zdrowiejecie już?

Pesq nie martw się, ja też tak mam po "zaganianym" dniu, odeśpij i będzie lepiej :*

Dziewczyny a jak wchodzą pieniądze z zusu, to wypłata na koncie jest opisana jak od pracodawcy czy jak z zusu?


Ja dziś byłam na USG 12 tygodnia rano :)
Moje Maleństwo ma już SIEDEM centymetrów :woohoo:


Załącznik nie został znaleziony




A wracając nadłożyłam drogi i wstąpiłam do piekarni, kupiłam chlebek wiejski i potem warzywka na straganie i wędlinkę w takim dobrym wędliniarskim i taki efekt:


Załącznik nie został znaleziony



Normalnie niebo w gębie :) A teraz się chyba położę i prześpię, bo się jakoś zmęczyłam, a wczoraj znów miałam gości i jestem nieprzytomna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl