BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

13 lata 10 miesiąc temu #412761 przez wiki714
basiek_252 jak bylismy na "wycieczce po porodowce" ze szkoly rodzenia to polozna mowila ze u nas po prostu pytaja czy sie wyproznilas przed czy nie?jesli nie to robia lewatywe i pytaja jeszcze "ogolona czy nie?" tak prosto z mostu ... na sama mysl wstyd mi sie robi ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412762 przez wiki714
basiek_252 jak bylismy na "wycieczce po porodowce" ze szkoly rodzenia to polozna mowila ze u nas po prostu pytaja czy sie wyproznilas przed czy nie?jesli nie to robia lewatywe i pytaja jeszcze "ogolona czy nie?" tak prosto z mostu ... na sama mysl wstyd mi sie robi ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412764 przez baby_55
wiki ło matko a co to za szpital :ohmy: co za bezczelne baby...
nie mają prawa zrobić ci lewatywy jeśli nie wyrazisz na to zgody, z goleniem jest podobnie, w końcu są pewne zasady które obowiązują juz od ponad roku i muszą tego przestrzegać :angry: łaski nie robią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412772 przez basiek_252
wiki714 no to rzeczywiście tak prosto z mostu to aż głupio :ohmy: :ohmy: !!!!!
Jak rodziłam 6 lat temu to na bloku poprosiła mnie położna o maszynkę i tyle bo w tym szpitalu cieli każdą jak leciało wiec każdą golili. I do tej pory sie nic nie zmieniło :cheer: :cheer:

baby_55 jednak nie wszędzie przestrzegają bo jak pytałam to mi położna powiedziała, że lepiej być naciętą niż pęknąć. Więc nie wszędzie podejście do tych spraw się zmieniło :( :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412775 przez Ania14.09
Joanna najlepszym sposobem na sprawdzenie ciśnienia jest jego pomiar :laugh: a tak poza tym ból głowy, ogólny niepokój lub zmęczenie

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412778 przez Anulka
Madzia Wszystkiego Naj Naj Najlepszego z Okazji rocznicy ślubu :)
Co do zmiany relacji między mną i mężem...hmmm, no powiedzmy że nie buduję w swojej głowie wielkich oczekiwań. Po pierwsze mąż mój pracuje fizycznie i często bardzo długo, a ja opiekując się maluszkiem, szczególnie na początku pewnie będę padnięta. Później to wszystko może się zmienić, ale zobaczymy jak to będzie.

Agnesssa dołączam do twojego klubu "niewyspanych". Też obudziłam się o 2 i już do rana nie mogłam zasnąć i to już kolejną noc tak mam że budzę się o 2 lub 4 i koniec :( .
A Twój mąż to taki już zazdrośnik się robi ;) ;) , już stawia swoje warunki hi hi hi.

Kasia ja też od dwóch dni mam nogi i ręce non stop spuchnięte, wcześniej to opuchlizna mijała po nocy, a teraz już nie moja więc chodzę w domu na bosaka, bo kapcie są za ciasne :(

Wiki ja gole się TAM przed każdą wizytą u gina. On mi nic nie mówił, abym tego nie robiła, a ja bym nie ogolona nie poszłabym, bo głupio bym się czuła. Ale teraz od kilku miesięcy, gdy już mam brzuszek spory i przez niego nie widzę, mąż mi goli :silly: .

Lui ja biorę ciuszki dla dziecka tylko na wyjście. Zgadzam się z Tobą w 100%, że samopoczucie matki udziela się wszystkim :). Sama wizyta czy to u fryzjera czy u kosmetyczki daje nam kobietom ogrom przyjemności, że ktoś się nami zajął, ja to po prostu uwielbiam :D.
Makrelcia czekamy na relacje ;)

Aniu bardzo dziękuję za artykuł :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412779 przez baby_55
ale skoro nie pzrestrzegają przepisów to zostaje walczyć o swoje albo zmienić szpital... ja bym sobie na takie traktowanie nie pozwoliła, bo to czyste chamstwo, każda kobieta ma prawo do godnego traktowania i poszanowania

co do nacinania, to czasem lepiej naciąć, niz pęknąć ale to wyjątkowe przypadki w pozostałych trzeba po prostu wiedzieć co i jak i owszem lekkie pękniecia się pewnie pojawią ale niewielkie i one szybciej się goją niż nacięcie, a nacinanie dla zasady to wymysły starych wrednych bab, które były nacicnane i teraz wszystkim tak robią bo im się nie chce dokształcić :angry: :angry: :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #412781 przez baby_55
www.mz.gov.pl/wwwmz/index?ma=016069 tutaj jest link do rozporządzenia a w załączniku na stronie 13 jest na temat golenia i lewatywy tylko na życzenie rodzącej, natomiast na stronie 15 o nacięciu krocza tylko w przypadkach uzasadnionych medycznie, a nie dla tzw. zasady...

dziewczyny pozostaje wydrukować to sobie i walczyć o szacunek dla siebie :) trzymam kciuki żeby się wszystkim udało wywalczyc godne traktowanie :)

EDIT: dodatkowo na stronie 18 jest informacja o niedokarmianiu noworodka karmionego piersią i nie dopajaniu glukozą itp bez wyraźnych wskazań medycznych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #412788 przez agnesssa
Dziewczyny Chasiami napisała, że wody jej odeszły i pojechała na IP skurczy nadal nie czuje, ale prosi o trzymanie kciuków :lol:

Chasiami Zaciskamy z całych sił :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Za Ciebie, za Alicje i bezbolesny poród :kiss: :kiss: :kiss:

Ja sobie spakowałam maszynkę jednorazową i w razie czego się ogolę jak mi będą kazali :huh: Ale generalnie robię to na czuja, bo z lusterkiem i tak nic nie widzę :silly: A mąż chciał mi pomóc ale ja się boję, że mnie poharata :silly:

No ja włosy już farbnęłam i też chcę iść do fryzjera w tym tygodniu podciąć włosy bo nie pamiętam kiedy byłam, a jak się ały urodzi to nie wiem czy będę chciała z domu wychodzić :silly:

Anulka no stawia warunki ten mój maż :) Ale powiem Ci, że to nawet miłe bo wiem że jest zakręcony na moim punkcie mimo tego jak ja wyglądam :silly:

Ciuszki dla małego też muszę zabrać, bo szpital nic nie daje, mam dwie torby spakowane, jedna dla mnie a druga dla małego. Nawet kosmetyki i ręcznik muszę zabrać dla Maksa :huh:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412793 przez baby_55
Chasiami trzymam kciuki :) juz niedługo bedziesz tulić maleństwo :) zazdroszczę pozytywnie :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412805 przez Anulka
Jejku, dziewczyny TRZECIA z nas już pojechała rodzić !!!!!! :lol: :lol: :lol:

Chasiami, Kochana trzymamy mocno mocno kciuki za Ciebie i Alicję !!!!!

Agnesssa to baaaardzzo miłe, gdy dla męża jesteś nadal atrakcyjna mimo zaawansowanej ciąży :). Ja dzięki Bogu, mam też takiego męża, ale jest jeden minus, ze względu na powracającą drożdżyce ( zawsze powracała po przytulankach z mężem, a smarowanie męża Clotrimazolum nic nie dawało) w końcu kilka dni temu musiała powiedzieć DOŚĆ do końca połogu. I wczoraj, tak mnie , pierwszy raz wkurzył, że nawrzeszczałam na niego, że nie rozumie, że ja cierpię przez jego te "zachcianki". No i zrozumiał w końcu, ale trochę mi go żal z drugiej strony :blink: , ale wytrzyma, MUSI :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412816 przez MADZIA7
Chasiami trzymamy mocno mocno kciuki:), jejciu, przeżywam jakbym to ja pojechała!:)

Dziękuję Dziewczyny za życzenia!!!:) Właśnie czynię niezdarne przygotowania kulinarne, ale idzie mi to dzisiaj strasznie kiepsko, bo mam pewne dolegliwości, o których tutaj:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412827 przez makrelcia
Co do golenia to ja przed każdą wizytą coś tamoskrobię :D Ostatnio gin się śmiał, że bardzo się pozacinałam :D Ale tak jest jak na czuja się wszystko robi :D U nas w szpitalu wymagają żeby do porodu były wargi sromowe ogolone w razie konieczności nacięcia. Reszta może być zarośnięta :D

Ja już też chcę do fryzjera !! Ale 1,5 tyg bym musiała czekać bo kolejki a nie wiem czy wytrzymam jeszcze w dwupaku. Dlatego zostawiam sobie to na później w ramach relaksu :D Po porodzie zrobię się na pięknie :D

chasiami trzymamy kciuki !!

kasia775 znalazłaś jakiś sposób na opuchliznę ? Na mnie nic nie działa a na stopach mam już za mało skóry i mam wrażenie, że zaraz zacznie pekać tak popuchłam. Zapytam o to dzisiaj gina.

Śliczne kąciki macie dla maluchów. Ja się nie mogę doprosić o wywiercenie kilku dziur nalampke i moskitierę. Reszta już gotowa :D Właśnie wyszorowałam ścianę przy łózeczku bo mój pies wczoraj po deszcze wrócił cały mokry i spał jak zwykle przytulony do ściany i całą wybrudził :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412839 przez basiek_252
Jejku kolejna z wrześniówek jednak rodzi w sierpniu :laugh: :laugh:
Chasiami trzymamy mocno kciuki za szybkie i pomyślne rozwiazanie!!!!!! Oby jak najmniej bólu
Teraz tylko patrzeć jak następne będą pisały o tym, że jadą na IP:)
Ciekawe ile z nas dotrwa do terminu albo która przenosi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #412840 przez Lui
No to za Chasiami wszystkie trzymamy kciuki :)))
Nie dociera to do mnie :) :ohmy:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Przyjechał Mąż uciekam do Niego, potem wrócę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2026 ZapytajPolozna.pl