BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

11 lata 1 miesiąc temu #598470 przez Ummi
Madzia jesli Cie to pocieszy – ja tez nie za dobra jestem w usypianiu… a sa dni, ze sam zasnie lezac na kanapie i przy melodyjce, a sa dni, ze sie meczy i zasnac nie moze i tez usypia przy piersi… ja nie mam z tego powodu wyrzutow zadnych – widocznie tego potrzebuje i to dostaje :) Tata jest znacznie lepszy w usypianiu, no ale nie ma wyjscia – piersi nie ma :P i chyba ma wiecej cierpliwosci… I bardzo dziekujemy za zyczenia :kiss: ,az ciezko uwierzyc, ze tak szybko to zlecialo… bedac w ciazy robilam album ze zdjeciami usg , kiedy pierwszy ruch poczulam, nad jakimi imionami sie zastanawiamy itp. i dzis zajrzalam do niego, a tam akurat wpis z 20.03.2012 (bo akurat wizyte mialam i zdjecia nowe;)) i rok temu Yasinek mial 8,4cm i jeszcze nie wiedzielismy, ze to chlopak :D
Patys bedziesz za to placic w przyszlosci na pewno! A raczej dostaniesz zaplate - usmiech synka dostaniesz i szczesliwa buzke :) Jeszcze bedziemy wspominac jak to bylo fajnie jak nas te dzieciaczki potrzebowaly ;) ani sie obejrzymy i urosna i beda chcialy wszytsko same ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598563 przez PolaL
Madziu może jestem inną mamą ale mi nie przeszkadza że małą zasypia przy piersi. Jakoś nigdy nie myślałam żeby inaczej ją usypiać. Na dworze zasypia w minutę a w domu to przy cycusiu. Jak Szymka dawałam do żłobka też zasypiał głównie przy piersi a tam panie sobie poradziły to ja nie zamierzam stresować małej. A zresztą jak mam słuchać jej płaczów i krzyków to wolę dla swojego spokoju dać jej cycuszka i smacznie zaśnie :silly:

Aniu ale zdajesz sobie sprawę ze jak mały Cię widzi to ma nianię .... przychodzi mi na myśl tylko to że ty w innym pokoju a u małego kamerka albo ktoś inny niż ty - jego siostra czy dziadkowie. Bynajmniej Gabi jak mnie widzi to wozi za mną oczkami mimo że jest z tatą czy z dziadkami. Z nimi owszem "pogada" ale jak kątem oka mnie zobaczy to buziaka już do mnie pcha. A Filipek widzi mamę z cycuszkiem a tu baba mu wciska butlę :blink: tak tylko sobie myślę (że może i ma swoje spojrzenie błagalne na Ciebie :woohoo: ) :kiss:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598565 przez PolaL
U mnie wczoraj koszmarny dzień. Mała non stop by tylko wisiała na cycu. Nie wiem czy to kolejny skok rozwojowy czy może ząbki których nie widzę. Nocka to samo :dry: tak ze sił brak a okna czekają.

Moja teściowa ma przesąd że im później dziecku wychodzą ząbki tym wcześniej zaczyna chodzić. Ale wiecie to taki przesąd brany pod siebie. Że wnuczce szybko wyszły (3,5m-ca) i zaczęła chodzić jak skończyła 14 m-cy. A Szymusiowi wyszła pierwsza jedynka jak miał 7,5m-ca i zaczął dreptać z podpórkami na przełomie 9-10 m-ca a sam 10-11 m-c. No to wg niej wszystkie dzieci tak mają.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598674 przez Sandra85
Witam :) Bruno jeszcze spi,a ja mam chwilke :) Pamietacie dziewczyny jak Wam pisalam,ze czekam na kojec :unsure: No wiec 7 lutego mi wyslal brat poczta paczke i po 5 tyg. wrocila do polski :ohmy: Nie podali nawet przyczyny :angry: A w piatek tata pojechal i wyslsl jeszcze raz i juz wczoraj doszla,w 4 dni :ohmy: A wysylal tak samo,paczka ekonomiczna :ohmy: No normalnie taka bylam wkurzona,drugi raz placic 115zl. :ohmy: I tak dobrze,ze nie zaginela,ale mimo wszystko drogo mnie to kosztowalo :angry: Ale juz go mam i Bruno wczoraj,taki zadowolony sobie siedzial w nim :silly: Ummi buziaczki dla Yasinka,niech sie zdrowo chowa :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Fajny taki album :) MADZIU Bruno zasnie przy piersi,tylko jak jest bardzo zmeczony,on szybciutko zjada i nie ma czasu na spanie :silly: W dzien to go woze po domu w wozku,mam taki typu parasolka,rozklada sie calkiem i tak go usypiam,albo na spacerze.A wieczorem to daje cycusia,biore do odbicia,klade go kolo mnie i ja czytam gazete,a on sam zasypia :) Jakos mnie to nie martwi,gorzej bylo jak jakis czas temu moj M go nauczyl zasypiac na raczkach :angry: Kregoslup bolal,a Maly jak nie chcial to czasem i pol godz. trzeba bylo nosic :silly: No,ale udalo mi sie go przestawic,teraz chodzi spac ok. 22-giej,a o 21-szej go kapiemy.Aniu a moze ta kobieta sie krepuje,albo nie wie czego oczekujesz :unsure: W kazdym badz razie powodzenia :kiss: Aj dziewczyny z tymi truskawkami to nie robcie sobie smaka,bo nie ma to jak nasze polskie :laugh: Te nawet w polowie nie sa tak smaczne,a tu polowa sezonu :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598675 przez Jussstyś
chasiami Julcia tez ma długie włoski i tez robią jej się dredy... Ale na mokro się fajnie rozczesuja :-)

U nas zabków nadal nie ma, chociaz dziasełka opuchniete

A co do nocek to mamy podobne jak chasiami ok. 20:00 zasypia ok. 6 rano butla po czym biore ją do siebie i śpimy do 9-10 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598705 przez czajusiątko
Chasiami, Justys no w końcu małe kobiety więc fajnie jak mają takie włosy, chociaż rozumiem, że na pewno nie jest to zbyt wygodne u takich maluchów :) Moja Oliwka miała ładne włoski jak się urodziła, ale później jej dużo wypadło i się wytarły. Teraz już na szczęście zaczynają ładnie odrastać i nie mogę się doczekać jak będę jej zaplatała warkoczyki :laugh:
Sandra faktycznie też bym się wkurzyła z tym łóżeczkiem... 115 zł to kupa kasy :angry:
Polal ale sobie teściowa przesąd wymyśliła :)
Wiecie co moja Oliwka ostatnimi czasy w dzień jest przecudowna. Bardzo ładnie się bawi, umie się długo zająć sobą. Nie wiem czy to ta choroba ją tak odmieniła czy co... A ja zamiast się tym cieszyć to się martwię, że pewnie już niedługo to się skończy i po takiej ciszy przejdzie porządna burza :P
Martwi mnie ostatnio to, że mała w dzień zdecydowanie mniej siusia, a nie miała podwyższonej temperatury. Pije mniej mleka więc może to dlatego, ale np. wczoraj jak po 7 rano miała założoną pieluszkę to dopiero o 16 jej zmieniłam, a i tak nie była tak usikana... co o tym myślicie??
Poza tym z Oliwki zrobił się straszny ranny ptaszek. Wczoraj obudziła się o 6.30, a dziś przebudziła się o 4 pogadała sobie w łóżeczku z pół godziny, usnęła na jakąś godzinę znowu się obudziła żeby sobie pogadać, wygadała się, usnęła i spała do 7. Nasza mała łobuziara :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598858 przez Nan
My dziś od rana na nogach-miałysmy krew pobieraną solidarnie- matka z córką- nie ma to jak genetyka (ja mam problemy z tarczycą o czym sie ciąży dowiedziałam i przez to dziecko też trezba kontrolować). Dla córci wszystko było tak ciekawe że nawet nie zauwayla kiedy to kłucie (no może zauważyła- miala pobierane taka igłą z wężykiem - jak poplynęła krew to się to takie ciekawe zrobiło;)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Czajusiątko- u nas mniej sikania jest po szczepieniach i jak rośnie ciśnienie na zewnątrz

Ela zasypia przy cycusiu lub na spacerze (w wózku), a śpi z nami. Większość poradników nie byłaby zachwycona, ale np. autorki "W głębi kontinuum" i "Więź daje siłę" by mnie rozgrzeszyły;)
Teraz czytam "Politykę karmienia piersią" i robi wrażnie mimo, że nie jestem fanką szukania teorii spiskowych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #598904 przez Sandra85
Nan Bruno tez spi z nami,jakos to nam nie przeszkadza :laugh: A jak go odloze do lozeczka to po pol godz. placze,a jak spi z nami to nigdy mu sie nie zdarzylo plakac w nocy,tylko na spiocha szuka cycusia :laugh: Podziwiam,ze masz czas czytac,ja uwielbiam,ale teraz jedna gazeta to mi starcza na tydzien,czytam troszke w lozku jak maly zasypia,ale jak juz usnie to gasze swiatlo i tez zasypiam,bo nie mam sily juz na nic :angry: Czajusiatko no wkurzylam sie strasznie :angry: Ciesze sie,ze przyznali Ci zasilek,ja tez mam tutaj do 10maja,a potem sie bede starac o jaks zapomoge.Zawsze to pare groszy wiecej,chociazby na wyjazd do Polski :silly: A Brono raz wstaje o osmej,a wczoraj przetrzymal do 10-tej :) 12 godzin spania :ohmy: Dzis o 9.20 :) Wlasnie sie obudzil z drzemki,uciekam :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599212 przez Ania14.09
PolaL to powiedz teściowej, że zabobon nie sprawdza się w każdym przypadku, bo w przypadku mojej córki sie nie sprawdził. Ząbka miała w trzecim miesiącu, w siódmym sama stanęła na nóżki mimo, szelek, a w 11 sama bez trzmanki chodziła, ale i szybko miała okres, szybko chłopaka i tylko szybko nie zrobiła mnie babcią ;) ( w porównaniu z jej niekórymi koleżankami ) U filipa ani widu zębów....
Madzia, Patys ,macie rację, że chcemy żeby było idealnie, ja to się śmieję, ze tak jest tylko w amerykańskim filmie. Też po Magdzie zarzekałam się, że Filip to będzie sam zasypiał i co du....a odpuściłam, a z tego naprawdę wyrośnie


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Byliśmy z siusuakiem filipa, i chirurg kazał lekko naciągać przy kąpieli, powinno samo puścić, jak nie, to czeka go zabieg,ale robią starszym dzieciom. Jak sika normalnie i nie robi się stan zapalny. U nas nic takiego nie ma,ale myślałam, że coś mu zrobią, bo wolę, żeby tego nie pamiętał, bo wiecie faceci na punkcie swojego sisiora, to mają lekkiego bzika :lol: :blink: :silly:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599238 przez Nan
Sandra- niespecjalnie mam czas - ostatnio kilka razy zdarzyło się Królewnie dłużej pospać w parku- to ja wtedy odmrażam tyłek na ławeczce i nadrabiam półroczne zaległości. Kiedyś musiałam wieczorem poczytać żeby zasnąć- teraz często tak padam na twarz że prysznic i mycie zębów to wyzwanie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599312 przez patys
A my dzis bylismy u pediatry nadal ma ta sucha sapkę ale osłuchowo jest "czysty":)nadla nawilżamy nosek po dajemy fenistil bo on zmniejsza obrzęk noska..juz trochę mniej charczy ale nadal..poza tym dostał statnia dawkę rotawirusa bo jak by dzis nie dostał to by przepadło i tak już troche za późno...ale mógł dostac bo to doustnie a nie ma goraczki ani biegunek wiec luz...Matek już spi od 18 40 niedługo to zacznie chodzic spac o 17 i wstawac o 5:)

Ania ja pamietam u mnie w przedszkolu jeden chłopczyk chyba w 5 latkach miał zabieg właśnie na siusiaka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599317 przez hanias

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Moja Hania wieczorem jest odkładana do łóżeczka i sama zasypia ale w dzień nie ma mowy, tylko na rękach :ohmy: :ohmy: :ohmy: A jest coraz cięższa!!! Potem odkładam ją na łóżko. Próbowałam już z nią leżeć bo myślałam że sama zaśnie obok mamusi ale wtedy jest wściekła i płacze. A w nocy to często się lubi przytulać do cycusia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599371 przez MADZIA7
Witajcie,

nie wiedziałam, że ząbkowanie może tak dać popalić, wczoraj Natalka nie obudziła sie na karmienie o 22, tylko dopiero o 24, ale była jakaś niespokojna i ja też nie mogłam zasnąć tylko czekałam jak się obudzi i jak ją już wzięłam do piersi, to była całą rozpalona, miała takie gorące rączki i nóżki, okazało się że miała temp. 38.2, dałam jej nurofen, ale jeszcze przez 2 godz. nie mogłyśmy spać obydwie, ona - bo chciała stale przytulać się do piersi, a ja, bo się martwiłam, żeby nie wzrosła ta temp. i stale jej mierzyłam, zwłaszcza że nie jestem nadal przekonana czy to od zębów, bo one w sumie już wyszły, czy od wirusa, który ma cała moja rodzina łącznie ze mną. Dzwoniłam rano do pediatry i kazała mi właśnie nurofen dawać, bo to działa i na zęby i na wirusy. Dzionek był już lepszy trochę, ale ząbki nadal bolały, więc było mnóstwo noszenia, przytulania, mało spania i trochę płaczków, a mówią, że niemowlęta mają łatwe życie...

Pola z tym zabobonem ząbkowym coś jest, bo jak wczoraj w nocy 2 godz. karmiłam, to szukałam na necie różnych inf. i dowiedziałam się, że to lepiej jak później rosną ząbki, bo wtedy mają więcej minerałó i są mocniejsze, co lepiej rokuje na przyszłość (ja mam tak słąbe zęby, że chyba musiałam się z nimi urodzić;), ale z chodzeniem to nie ma żadnego związku;)

Hanias mnie też się udało uspać dziś Małą na rękach, cieszyłam się, bo przy piersi płąkała.

Patys dobrze że to nic groźnego i że macie za sobą rotawirusy, szczepicie na pneumokoki, ja pierwsza dawke odpusciłam, ale chyba się zdecyduje, bo wszyscy sotatnio wokół zachwalają, że ponoć to jedna z najskuteczniejszych szczepionek.

Aniu, Haniu masakra, że nie można tym nianiom zaufać, takie czasy, pewnie też bym tak kombinowała. Aniu, może to dobrze, że nie dręczyli siusiaka Filipka?;) Moż samo się poukłąda jak ma być.

Kończę już bo mało dziś spałam, a nie wiadomo jaka dziś nocka, wieczorem NAtka miała 37,2 dałam nurofen i zobaczymy...

dobrej nocki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599478 przez chasiami
madzia ty mnie nie strasz tak tymi ząbkami :( Aż się boje co nas czeka :( a u nas ani widu ani słychu.

Dzisiaj moja solenizantka skończyła 7 miesięcy :) O tej porze wjechałam na sale poporodową :) Kurcze ten czas leci a niedawdno jeszcze narzekałam jaka ta ciąża jest ciężka :blush:

justys niby można łatwiej rozczesac po kąpieli, ale żal mi ją tak ciągnąc za te włoski.

Dziewczynki teraz ponarzekam troszke!!! :)
JA CHCE WIOSNE!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599513 przez chasiami
A tutaj moja solenizantka :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl