BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

10 lata 8 miesiąc temu #728594 przez czajusiątko
No rzeczywiście troszkę się ożywiło na forum, co mnie bardzo cieszy :)

Chasiami 1000 buzaczków dla Ali, niech nam dalej zdrowo rośnie i pięknie się rozwija :
*

Kasia u nas też wszystkie szafki i szuflady poszły w ruch. Normalnie Oliwia tak psoci, że nie mogę jej czasem ogarnąć, a wczoraj jak wychodziłyśmy na dwór to odwróciłam się żeby tylko przekręcić drzwi na klucz, odwracam się a tu Oliwka przy stopniu i już nogę podnosi... rzuciłam się i już ją w locie złapałam, aż normalnie cała się zgrzałam :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Ostatnio miałyśmy duży problem, bo pierwszy raz odparzyło Oliwcii dupkę i z przodu, ale to normalnie był żywy ogień i takie krosty, że jak na to patrzyłam to mi się płakać chciało... i nic nie pomagało. Próbowałyśmy mąki, sudocremu, linomagu i dopiero kupiłam tormentiol i po tym raz dwa się zagoiło.
Kilka dni temu kupiłam sobie torbę Daduchową na Oliwki rzeczy i już przy pierwszym użyciu potargała mi się przy rączce, bo była przyszyta tylko za ceratkę. Jak pojechaliśmy później do innej biedronki po pieluchy to zauważyłam, że tam te torby mają w tym miejscu wstawione nity, więc pomyślałam, że to pewnie tylko ta moja była taka trefna i ich nie miała i pojechałam na drugi dzień ją zareklamować i oddali mi kasę. Chciałam za to kupić taką samą, ale tam wszystkie nie miały tych nitów, pojechałam do innej biedronki i tam to samo. Wybrałam się jeszcze do tego sklepu gdzie braliśmy pieluchy i dopiero tam dostałam tą dobrą. Normalnie zdziwiłam się, że wciskają ludziom takie badziewie i tylko w jednym na 3 sklepy mieli nieuszkodzony towar :angry: :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #728604 przez agnesssa
No to w przerwie nadrobiłam :silly:

Siteczko nie za dobra jesteś przypadkiem :blink: Za darmoszkę tyle pracować :S
Maks też raczkował w ten sposób, że na jednym kolenie :lol: Podobna przygode z siusianiem miałam, ale przed kąpielą, zdążyłam ściągnąć pieluchę i zakręcałam wodę żeby już wsadzić małego do wody i w tym czasie Maks postanowił zrobić siusiu na podłogę :silly:

Madzia
Gratulacje dla Natalki za postępy nocnikowe :) Super, że udało się zaoszczędzić na wodzie :) My za wode pewnie też niezły rachunek dostaniemy bo basen co kilka dni myty i nowa woda wpuszczana :cheer: No i dużo zdrówka dla Was :kiss: :kiss: :kiss:

Czajusiątko Prawdziwa kobietka z tymi kwiatkami :) Maks zrywa tylko po to żeby porwać płatki albo od razu chce zjść :silly: Maksowi też się ostatnio tak odparzyła pupa i jajeczka że aż płakał przy zmianie pieluszki, pomógł bepanthen :huh: Wydaje mi się, że traz inne jedzenie jest i dlatego siuśki i kupki moga bardziej odparzyć :dry:

Patka czyli nie tylko Maks taki rozrabiaka ;) A chodzić zacznie lada dzień jak już pierwsze kroczki stawia :woohoo:

Kasia Świetny pomysł z tym grilem na roczek :) Maks też wszędzie sięga i wchodzi :huh: Wczoraj byłam w kuchni i robiłam mu mleko, stał przy mnie po czym odwracam się a on na kanapie sobie stoi :ohmy: Sam sobie wszedł i cały szczęśliwy że go mama teraz będzie gonić :cheer: A mnie serce zamarło żeby tylko nie spadł zanim dojdę do niego :blush:

Chasiami Sto latek dla Alusi :kiss: :kiss: :kiss:

Jussstyś no to faktycznie ząbki mogą się zbliżać :)

Maksiowi też chyba dalej zęby idą bo wszytsko do buzi pcha i paluhchem ciągle czegoś czuka w buźce, do tego wczoeraj był bardzo płaczliwy i rozbity, co chwile chciał na rączki i po chwili już chciał zejść i tak w kółko :huh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728627 przez patys
hej dziewczynki:)
przede wszystkim wszystkiego słonecznego dla ALUSI:) pamiętam jak czytałam twój opis niby tak niedawno....

my też jeszcze nocnika nie mamy ale może wreszcie kupimy bo też dokładnie wiemy kiedy Matek robi kupkę....
raczkuje teraz też na jednym kolanie a drugą nogę ma podniesioną i tak jakby do chodzenia...strasznie się gibocze jeszcze stając przy meblach i ciągle trzeba przy nim być...ząbki ma dwa.... dwie górne dwójki- ja miałam tak samo:)

a jak tam wasze nocki??...u nas jednak pobudki jeszcze nie mieliśmy nigdy całej nocki przespanej, ale wiadomo jest lepiej niż wtedy gdy karmiłam i budził się jakies 6 razy średnio...teraz budzi się dwa czasem trzy razy ale raczej dwa ok 12-2 i ok 3-4....

też powoli myślimy o roczku, ale chyba zrobimy dwie imprezki bo nie zmieściłabym wszystkich do mojego małego mieszkanka....

a od jutra wracam do pracy do przedszkola na szczeście mąż jeszcze w domu ale od września moja babcia powraca do łask i zajmuje się Matkiem...wiem, że ona sobie super radzi i Mati bardzo ją lubi ale on jest teraz lekko uciążliwy niestety....jak tylko coś nie po jego myśli to ryk:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728645 przez Patka0308
Jussstyś u też ślina cieknie aż do podłogi, wszystko do buzi, a palce najlepsze;)
chasiami wszystkiego co najlepsze dla Alusi :*:* :)
patys u nas podobnie jak coś nie po myśli to ryk, albo jak coś chce a mama mówi nie ;)

a my dalej się karmimy cycusiem ;) ale nocki coraz lepsze, coraz dłuższe przerwy między karmieniami :)

agnesssa co do śluzu to nie wiem co powiedzieć bo ja jeszcze w dalszym ciągu okresu nie dostałam ;) zbieram się żeby pójść do ginekologa ale jakoś ciągle coś, ale u mnie to nie ciąża, bynajmniej taką mam nadzieję.
no z tym prądem to masakra jakaś, my całe szczęście narazie nie mamy takich prądowych problemów.

miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728668 przez makrelcia
wszystkiego naj naj dla Alusi !!

U nas szuflady nie są interesujące bo nie mamy uchwytów :d Za to u babci są ciekawsze :D Uparł się na te silikonowe narożniki co poprzyklejałam żeby sobie krzywdy nie zrobił. I namiętnie je odkleja :)

A z nockami to różnie. Ogólnie Młodego budzę ok 6.15 jak idzie do żłobka. Ja wstaję jakieś pół godz wcześniej. 5.50 dzwoni mój budzik a on budzi się o 5.10-5.20 dostanie mleko i dalej śpi. Jakoś nie może dociągnąć chociaż do tej 5.50 :D Ja biedna nie wiem czy mam jeszcze się kłaść czy już wstawać bo bez sensu tak na 20 min. Dzisiaj za to chyba z 5 razy w nocy wstawałam ale tylko dać smoczek. Jakiś taki marudny. Ślina też do podłogi także w śliniakach spaceruje. A chusteczek już nie używam do wycierania tylko pieluchę :D

Gratuluję wszystkich postępów dzieciaczkowych :) Teraz to już nie nadążam kto co potrafi :) Codziennie coś nowego :)

Oby w sobotę nie padało bo nie wypali nasza imprezka ! Trawa dzisiaj skoszona, krzesła uszykowane także będziemy balować :D Mam nadzieję, że będzie fajnie :D Szkoda tylko, że tak mało dzieci u nas w rodzinie. Jerzol nie ma męskiego towarzystwa. Same dziewczynki (3) :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Młody dostał na roczek kase od babci i mam mu coś kupić. Tylko co ? Macie jakieś pomysły na droższy prezent ?
Zastanawiałam się nad samochodem elektrycznym ale nie wiem czy on nie jest jeszcze za mały

allegro.pl/pierwsze-wlasne-auto-twojego-...lot-i3478383175.html coś w tym stylu.
Może lepszy byłby taki jeźdik allegro.pl/jezdzik-race-interaktywny-kin...eki-i3434469924.html
Nie mam innych pomysłów. Może coś edukacyjnego bardziej tylko co ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728851 przez kasia7775
Alusiu wszystkiego najlepszego :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

czjusiatko ja miałam już tyle sytuacji nerwowych z Oliwierem, że chyba mam siwe włosy pod farbą :silly: ostatnio po kanapie biegał... jak sobie wyobraziłam, że z rozpędem leci na podłogę..
W biedronce czasem trafi się na bubel, na szczęście kasę bez problemów oddają.

Co do nocek to narzekać nie mogę, bo Oli śpi od 19-20 do 6-7 rano, a jak się obudzi to się sam bawi, więc nawet dokładnie nie wiem, o której się budzi :)

Makrelcia co do prezentu to sama nie mam pomysłu


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728873 przez czajusiątko
No no dziś jest co poczytać :laugh:
Zapomniałam pochwalić Oliwkę, że wreszcie nauczyła się schodzić z łóżka i już nie leci głową w dół :D

Kasia to moja Oliwka śpi podobnie jak Oliwier. Chodzi spać około 20, chociaż ostatnio zdarza jej się później, a wstaje na ogół koło 7, z tym, że czasem muszę ją wyjmować od razu z łóżeczka, a czasem bawi się sama ze 20 min. :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728926 przez toska
Alusia Sto lat!!!!Rosnij zdrowo.
Ja tyko na momencik, no gwarno sie zrobilo,ale nie dam rady przeczytac,jestesmy w Polsce u tesciow.Moj maluch pokonal w samochodzie droge z Madrytu do Tarnowa i zaczal marudzic dopiero pod Krakowem, wiec podroz super.No ale zeby nie bylo za dobrze to nadmiar nowych twarzy i miejsc mu nie sluzy, jak go ktos chce wziasc to w placz i szuka mamy albo taty.Jestesmy tu od niedzieli a dopiero dzisiaj odwazyl sie pojsc na rece do tesciowej.Ma tu dwojke kuzynow 1,5 roczku i 4 lata, ale sie dopiero poznaja.W ogole duzo dzieciakow tutaj ale niestety starszych a Dominik najmlodszy :laugh: :laugh:Dzis u nas leje a mial byc gril :( :( No nic zmykam do rodzinki rokoszowac sie leniuchowaniem :lol: :lol:
Pewnie chwile mnie tu nie bedzie znowu,wiec dla wszystkich maluchow ktore beda mialy urodzinki w najblizszych dniach Wszystkiego Najlepszego od Dominika z mama :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #728988 przez 26joanna
Cześć dziewczyny :)
To ja też się przywitam po wakacjach. 6 tygodni w Polsce to za dużo :P Jasiek już na lotnisku gdy przylecieliśmy poszedł do mojej mamy z uśmiechem na twarzy , a później mogłam go zostawić i sobie iść gdzie chcę bo miał tyle ciotek (6) i tyle wujków że mamy w ogóle czasami nie widział :)
U nas małe zmiany , od 2 miesięcy nie karmię już piersią , Jaśkowi wyrosły 2 zęby na dole i jest małym zbójem :lol: Podobnie jak wasi synkowie ( zauważyłam że chłopczyki robią atrakcje ;) ) mojego też nie mogę na chwile spuścić z oczu bo zaraz coś wykombinuje .
chasiami DUŻO ZDRÓWKA DLA ALICJI :kiss: :kiss: :kiss:
Agnessa ja przed każdą @ mam właśnie taki śluz i dodatkowo mdłości (nawet w ciążach takich nie miałam).
I Gratulacje dla dzieciaczków stawiających pierwsze kroki , u nas może już też nie długo ( Bo puszcza się już mebli)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #729059 przez Sandra85
Witam :) Znowu zamilklam na kilka dni,a tu tak gwarno sie zrobilo,az sie fajnie czyta :) Wlasnie jakas godzinke temu szwagierka wziela malego na basen,a ja sie relaksuje,czyli prysznic,depilacje i takie tam :silly: Pewnie zaraz wroca,ale zdazylam poczytac :)
ALICJA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!ROSNIJ ZDROWO I DUUUUUUUUZO USMIECHU NA BUZCE :kiss: :kiss: :kiss: A ja sie przymierzam do zakonczenia karmienia piersia zaraz po roczku,ale nie chce wprowadzac za duzo zmian na raz,bo 9 wrzesnia so zlobka pojdzie i bede sie starala zrobic to stopniowo :huh: Choc,az sie boje,bo to taki mami cycus jest i w nocy na pobudki to tylko piers,nawet smoczka nie chce :dry: Juz slysze mojego Skarbka na dole,wola papa,papa...Nic sprobuje jeszcze napisac,ale nie obiecuje,bo u nas sie fiesty zaczynaja dzis,wiec bedzie duuuzo atrakcji i zamieszania. Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #729092 przez hanias
muszę nadrobić z przeczytaniem wszystkiego, bo się rozpisałyście :lol:

Wszystkiego najlepszego dla Alusi :ohmy:

My w sobotę robimy roczek dla Haneczki, robimy w restauracji więc nie napracuję się ;) Nie mam możliwości zrobić w domu, bo będzie 25 osób i nie pomieściłabym wszystkich, ale jak miałabym dom to teŻ bym zrobiła grilla, tym bardziej, że uwielbiam wszystko co z grilla :blink:

Patys - u nas nocki coraz lepsze. Hania budzi się max 2 razy w nocy, ale nie daję jej już mleka tylko smoczek i się uspokaja. Jestem super zadowolona, szkoda że od początku tak nie miałyśmy. Jak sobie przypomnę jak wstawałam 8 razy albo i więcej to zastanawiam się jak to wytrzymałam :unsure:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


A Hania też się zrobiła mała rozrabiaka. Chyba będziemy musieli telewizor powiesić na ścianie, bo teraz soi na stoliku i Hania się nim zainteresowała - klepie po matrycy i w ogóle łapie za ekran, amplituner też jest nisko i wciska wszystkie guziki, płyty przestawia i jeździ nimi po podłodze. W kuchni też grzebie przy piecyku :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #729098 przez hanias
Makrelcia - my mamy takie auto sterowane na pilota i Hania jest super zadowolona, a tata jeszcze bardziej :silly: :lol: Wychodzą razem na taką przejażdżkę i mają frajdę :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #729203 przez chasiami
Dziękujemy bardzo :) A Alicja szczególnie

Wrzucam fotke z imprezy roczkowej :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


PRzepraszam ze nie odpisze każdej z was ale rozumiecie :) Goście roczkowi :P Ciocia jeszcze przyszła mimo ze Ala śpi :)

Pozdrawiam
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #729241 przez siteczko
Pięknie się tu zrobiło :) Mogłabym powiedzieć, że się odezwałam, a po mnie posypały się resztę nie piszących mamusiek :P

Chasaimi WSZYSTKIEGO NAJ DLA ALICJI! :* super zdjęcie, śliczną sukieneczkę ma Alicja.

Tosia A bo widzisz Dominik koniecznie chciał może odwiedzić w Krakowie Tymka i Natalkę :P ;) Bo ja i MADZIA7 jesteśmy z Krakowa, chociaż ja pochodzę z Brzeska, tak więc Tarnów też jest mi bliski :) Dobrze, że w końcu oddali autostradę z Krakowa do Tarnowa to szybko przejechaliście :)

Ja skończyłam karmić jak Tymek miał 7,5 miesiąca i też wtedy wstałam czasami nawet co godzinę, teraz zazwyczaj 2-3, ale też i więcej jak gorsza noc, jak szły zęby i też wystarczy smok, sporadycznie woda, chociaż marzy mi się nocka bez pobudek :)
Zasypia 20-21 wstaje 6-7 a też bywało że o 5! :)

Makrelcia też bym nie wiedziała co kupić :) ale na pewno mój mąż byłby happy jakby to auto na sterowanie dostał syn :D

A my za to co uzbiera na roczek kupujemy fotelik..
dzisiaj byliśmy w sklepie się poprzymierzać i stanęło na recaro young sport.. niestety do tych fotelików 9-18 to myśle że miałby maks rok, bo on taki duży jest, w sklepie była dziewczynka która była młodsza od Tymka 3 tyg... to Tymek przy niej wyglądał jakby miał więcej co najmniej 3-4 miesiące! nawet sprzedawca mówił że duży jest i że nie ma sensu kupować tych do 18kg..


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #729282 przez kasia7775
Siteczko ja kupiłam własnie recaro young sport, własnie dlatego, że Oli duży :) wkładkę zmniejszającą od razu musiałam wywalić :lol: Ogólnie jestem bardzo zadowolona, Oliwier chyba też, bo uwielbia jeździć :lol: (chyba już w ciąży polubił, bo ciągle kursowałam). Jak śpi to głowa nie leci mu do przodu, chociaż nie przestawiam do spania, bo w czasie jazdy trudno :( Jedyny minus dla mnie to tapicerka, wybrałam siwą i wystarczy, że mały obślini i wygląda nieładnie.

co do dużych dzieci - na zdjęciu Oli z prawie trzyletnim kuzynostwem :P


Tosca super Dominik zniósł podróż :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl