BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

10 lata 1 miesiąc temu #868857 przez makrelcia
sandra mleka to on bardzo mało. Rano jak się obudzi wypija 100ml i wieczorem jak pije kaszkę to 150 ml. A nie jest to codziennie. W ciągu dnia jeszcze czasami jogurt ale to i tam mało tego wapnia. Próbowałam już kakao ale mu nie wchodzi.

Mój na banana mówi "pif paf". Dziadek kiedyś strzelał do niego bananem i tak to sobie spamiętał.

Moje dziecko wcale nie rysuje. woli zjadać kredki albo przekładać z pudełka niż rysować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868867 przez kasia7775
Sandra mój rysuje, ale najlepiej po ścianach :P Nakleiłam mu tablicę na ścianę, to kredą porysował tablicę i ścianę wokoło :) a rogówka w kuchni skórzana kremowa jest cała popisana długopisem...

Wczoraj sprawdzałam co Oliwier potrafi :) oko pokazał, jak miał pokazać włosy to zrobił aja tatusiowa, a jak spytałam się gdzie ma buzię, to dał tacie buzi :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868881 przez makrelcia
kasia moje dziecko pewnego dnia zaczęło pokazywać mimo ze go nie uczyłam. Chyba w żłobku się nauczył.
Ostatnio tez jestem w szoku bo ma takie puzzle- układankę gdzie są dziurki i trzeba zwierzątko wsadzić. I świetnie sobie z tym radzi. Jeszcze niedawno pokazywał tylko że tam trzeba włożyć ale nie mógł ucelować. a dzisiaj sam sobie układa. Coraz zdolniejsze to dziecko :)

A ostatnimi dniami robi ogromne awantury
Przed wczoraj zrobił awanturę bo zobaczył batona a nie pozwoliłam mu go zjeść. Rzucał się w wózki, wściekał, rzucał smoczkiem i krzyczał. Nic nie podziałało. Całą drogę do domu wrzeszczał. Dopiero w domu się uspokoił. Ogólnie masakra !! Wczoraj też o coś poszło ale nie było tak tragicznie. Ale wkurzające jak się drze i bije mnie przy tym. Chyba bunt dwulatka się zbliża...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #868931 przez Ania14.09
makrelcia- mój też robi awantury, jak jest nie po jego myśli, a jak pisałam , najgorsze są spacerki, mały dyrygent :P
sandra- my też dajemy wszystko jeść młodemu, a że sami mamy dość lekko strawną kuchnię, to nie przeszkadza, tylko dużo przypraw dajemy,ale młody lubi wyrazistą kuchnię
czajusiątko,- Oliwia wygląda na dużo starszą od Filipa nie tylko wielkością,ale i mówieniem, bo mój gada tyle miej więcej co dziewczyny piszą,
też nie wiem co gada, bo gada po swojemu :silly:
anulka- melduj się co dzień, bo każdy dzień milczenia, to podejrzenie, że już urodziłaś

nocki mam nie za bardzo przez te zęby :huh:

a czy wasze dzieci jak mają iść spać to są bardziej pobudzone? Bo mój jakby miał adhd. Lata po całym domu, skacze, krzyczy, a ja już za stara jestem, żeby :side: tak wieczorem latać za nim

co do łatwych puzli, to potrafi układać, wkładać figury właściwie, kółeczka na taki kołeczek, itp. a rysuje na szczęście po kartce po swojemu

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868965 przez czajusiątko
Nie pamiętam, która to pytała o piaskownicę. U nas buduje ją tata, tzn boki już są zrobione tylko jeszcze musi pozbijać przykrywę, bo wymyślił taką zamykaną, że jak się ją otworzy to z tej pokrywy robią się ławeczki do siedzenia. Na razie mamy na podwórku kopiec z piasku, bo dziadek przywiózł 2 dni temu. Właściwie to kopiec był do dziś, póki Oliwia się do niego nie dorwała i nie poroznosiła piachu po całym podwórku :)

Makrelcia no czekam czekam na zdjęcie :) Ja też miałam taką nadzieję, że jak Oliwia zajmie się w piasku to ja coś zrobię, ale zaraz jest dadaj!- siadaj i najlepiej żeby ktoś cały czas się z nią bawić, albo przynajmniej siedzieć przy niej, chyba muszę ją powoli tego oduczać żeby się w końcu sama zabawiała

Sandra może to i lepiej, że Bruno szybciej łapie po Hiszpańsku, w końcu tam sie będzie wychowywał

Makrelcia a kakao robisz na krowim??

Kasia no jak buzia, to buzi :) całuśny chłopak :) Oliwia na szczęście ścian nie maże, ale za to kaloryfer, podłogi i meble już tak :) muszę jakoś doprać fotel z długopisu :laugh:

Ania Oliwia nie jest jakoś specjalnie pobudzona przed snem ale żeby była wyciszona to też nie mogę powiedzieć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #869011 przez Anulka
Kasia, właśnie wyszła ode mnie moja położna. Słuchała małego, jest bardzo nisko już bo słysząc było dopiero w okolicy spojenia. Powiedziała, że może zacząć si,ę w każdej chwili, i że jako to już drugi poród może być 1-2 godz i po wszystkim :laugh:. A ja nic, żadnych oznak porodu nie wyczuwam, czuje się lekko i radośnie :laugh: .
Ja juz sama nie wiem czego ja chce :laugh: . Z jednej strony fajnie byłoby już urodzić, a z drugiej fajnie byłoby dotrzymać do następnego czwartku, mąż by wtedy nie musiał zrywać się na kilka dni z pracy i być z Julkiem. Niech lepiej zarabia, bo koszty szykują się większe w utrzymaniu rodziny :silly:.

Ania ja tylko COŚ odrazu dam znać :laugh: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869015 przez Sandra85
Ja sie troszke odrobilam,Bruno wlasnie poszedl na drzemke,ciasto w piekarniku,wiec mam czas na kawke :) Dzis popoludniu idziemy na urodzinki do kolezanki malego ze szkoly :) Czajusiatko wiesz,tak szczerze to slowka hiszpanskie sa latwiejsze w wymowie niz polskie,wiec wcale mu sie nie dziwie :silly: A po polsku rozmawia tylko ze mna,i to jak nikogo nie ma w domu,bo jak tata z pracy wraca to ja tez po hiszpansku mowie,nawet do Mlodego bo sie zapomninam ;) Ale wszystkie zwierzatka,jak mowie zeby pokazal to mi pokazuje,czesci ciala,pokazuje jak sie myje itd.,bo ja w ten sposob sie z nim bawie,a on szybko lapie.Miguel jak nas podpatruje jak ma wolne to potem nasladuje co robimy po hiszpansku :laugh: Ja bym tylko chciala,zeby sie mogl porozumiec z moja rodzina,zeby wiedzial co do niego mowia.Jak juz bedzie piaskownica gotowa,to wstaw fotki,ciekawy pomysl z tymi laweczkami :) A i Bruno tez caly czas chce,zeby sie z nim bawic,nawet jak mu jego ulubione koniki wlacze to chce,zebym kolo niego byla :huh: :huh: :huh: Ale powoli,tez czasem porysuje chwilke sam,albo uklada figurki konikow jak ja cos robie i tylko jak ladnie ulozy to sobie bije brawo i mi pokazuje :silly: Kasia Bruno jeszcze nie zalapal,ze moze po czyms rysowac :) Ma swiecowe kredki i kolorowanke u siebie na stoliczku i tylko tam rysuje.A tablice widzialam,fajna sprawa.Ania Bruno tez zawsze po kolacji dostaje szalu,biega,pilke kopie,samochody wyciaga,zawsze jeszcze jaks godzine bawi sie i to bardzo aktywnie z krzyczeniem wlacznie :silly: A potem jeszcze z pol godz. na lozku fika,ksiazeczki oglada jak mu czytam,bierze tel. i kaze sobie jego filmiki wlaczac :huh: I tez potrafi rzucac sie na ziemie,wywijac jak nie chce isc do domu ze spaceru,albo jak jest w wozku i nie idziemy ta droga,ktora on chce :S Aj pokazuja pazurki,ale i tak mysle,ze to najfajniejszy okres naszych dzieciaczkow :laugh: Codziennie mnie czyms zaskakuje :side: Makrelcia Bruno nie lubi kakao,ani czekolady :blink: Ale budynie lubi waniliowe,truskawkowe...Anulka dzieje sie juz cos :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869107 przez Anulka
Och Sandra jeszcze nieeee :woohoo: :woohoo: :woohoo: . Maz jeszcze nie wrócił z pracy. :blink: Dziś go zaangażuję :woohoo: :woohoo: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870102 przez karolak25
Hej dziewczynki.
Jestem po wizycie.... niestety stracilismy jedno dzieciatko :( :( a drugie jest zagrozone. Po pierwszym porodzie nie mam rewelacyjnej szyjki I jest zagrozenie. Biore luteine boje sie strasznie. Rycze caly czas chociaz wiem ze to nie jest tez dobre stres I wogole....tak chcialam miec blizniaki juz sie nastawilam a tu :( :( ach to zycie... nie moge sie pozbierac...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870123 przez agnesssa
Karolak Przytulam z całych sił :( Na pewno Ci bardzo Ciężko, ale trzymaj się dzielnie dla maleństwa które zostało z Wami :kiss: :kiss: :kiss: Trzymam za Was kciuki bardzooo mocno :kiss: :kiss: :kiss:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870218 przez Ania14.09
karolak-też cię przytulam,ale jest i dobra wiadomość. Masz dzidzię :) Bardzo często dochodzi do zapłodnień bliźniaczych,ale mamy tego na początku nie wiedzą, a później jest jedna ciąża. Jest taka dziwna teoria, że dochodzi do zapłodnienia bliźniaczego żeby to silniejsze przetrwało. Ciesz się z tego co masz. Pomodlę się za ciebie :kiss: :kiss:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870244 przez PolaL
Karolak mocno cię ściskamy i myslimy o Tobie. Uważaj na siebie i fasolkę

Jakby tu powiedzieć po 4 tyg. mamy powrót katarku ;)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870254 przez PolaL
Anulka dziś moja mama ma urodziny więc się sprężaj z młodym :lol:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870336 przez Anulka
Karolak Kochana, ściskam Cię bardzo bardzo mocno. Ja będąc obecnie w ciąży, jak najbardziej rozumiem to co czujesz, ale myśl pozytywnie, proszę, nie denerwuj się, nie smuć. Masz przecież maleństwo, nową istotkę pod serduszkiem :). Ciesz się tym i dbaj o siebie dla niej :kiss: :kiss: :kiss: .

PolaL :lol: :lol: , moja teściowa też dziś ma urodzinki :laugh: . I gdy składałam jej dziś życzenia przez tel. zapytała : A prezent kiedy mi urodzisz?? Masz czas do północy jeszcze :laugh: :laugh: :laugh: .
Ahhhh, no co ja poradzę, że NIC nie pomaga, z mężem wczoraj kilka razy staraliśmy się przyśpieszyć wyjście maluszka, a on NIC. JA nawet stwierdziłam, że plemniki mojego P. mają działanie zapładniające odrazu ale niestety porodu nie przyśpieszają :blink: . Z Juliankiem też nie przyśpieszyły :lol: , musiałam sama sobie w szpitalu radzić kładąc się pod OXY :woohoo: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #870420 przez makrelcia
Karolak przykro mi :( Ale drugi dzidziołek potrzebuje teraz Twojej troski i miłości także dbaj o niego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl