BezpiecznaCiaza112023

pieluchy które lepsze??

12 lata 6 miesiąc temu #216676 przez lusieńka
Witam wszystkie mama.
Jestem nowym narybkiem w ty temacie, niedoświadczonym jeszcze- mamą zostanę na początku przyszłego roku.
Chciałabym usłyszeć coś na temat pieluszek wielorazowych. Znam osobę która ich używa - firmy maleme i twierdzi że są tańsze.Na samym początku trzeba troszkę wydać ale jest to wydatek na cały okres pieluszkowania. Zastanawiam się czy ktoś ich używał, czy faktycznie wychodzi taniej. Jak doliczę częste pranie, wodę proszek i prąd to zaczynam się zastanawiać czy to nie jest jakaś ściema.
Co wy sądzicie?

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216681 przez aska27
Batmanik napisał:

a uzywala ktoras pieluch z tesco- gaga??


Batmanik nie daj się skusić na te piluszki... są OKROPNE!! Może cena fajna,ale ja musiałam co chwlę Mikołaja przebierać,bo przepuszczały i miał mokre ciuszki :dry: W sumie po przeliczeniu wyszły drgo... bardzo często trzeba było zmieniac i w nocy tez,przez co synka budziłam :(
Teraz używamy Pampersów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217132 przez natmur11
a uzywal ktos fifi, tuffi czy jakos tam sie to nazywa z biedronki??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217153 przez Batmanik
aska27 napisał:

Batmanik napisał:

a uzywala ktoras pieluch z tesco- gaga??


Batmanik nie daj się skusić na te piluszki... są OKROPNE!! Może cena fajna,ale ja musiałam co chwlę Mikołaja przebierać,bo przepuszczały i miał mokre ciuszki :dry: W sumie po przeliczeniu wyszły drgo... bardzo często trzeba było zmieniac i w nocy tez,przez co synka budziłam :(
Teraz używamy Pampersów.

ja mojego w kazdych pieluchach budze i przebieram przez noc nam ida 3 pampki:) a jak nie to lozko mokre:) niestety taki lejek z niego- a kupilam te gaga ale zadnej rewelacji nie ma
i tak moj smyk ma rok a my jestesmy na etapie szukanie pieluszek odpowiedznich
natmur11 ja kupilam ale nie powiem Ci jakie sa pod wzgledem wchlaniania bo moj to wszystkie potrafi przelac ale nie polecam bo nie ma rzepow tylko jakby tasme i za ktoryms razem juz nie trzyma zapiecie i tak dzis nam puscilo zapiecie i byla mala awaria hehe
a wykonanie jest podobne do helen herper bo dzis kupilam na sprobowanie- zobaczymy jak nam one podejda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217554 przez taakamama
natmur11 napisał:

a uzywal ktos fifi, tuffi czy jakos tam sie to nazywa z biedronki??


te Fifi sa z ceraty i maja zapiecie z takiej jakby tasmy klejacej :P ja nie polecam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217680 przez Róża
Mam pytanie do doświadczonych mam, "jakie pieluchy na początek?", nasłuchałam się i naczytałam tyle, że głowa mi pęka, w końcu kupiliśmy na start 3 paczki Pampersów jedne białe i dwa niebieskie jumbo paki, jako że dla malutkiego dzieciątka powinny być najlepsze, a potem zamierzałam stopniowo zmienić na Dady, bo kilka osób mi je chwaliło,

Od soboty promocja w Carrefourze, chciałam dokupić następne Pampersy na początek, żeby były pod ręką, bo wiadomo, że potrzeby będą duże, a dziś koleżanka powiedziała mi, że na sam początek nie ma sensu kupować takich pieluch, żeby kupić najtańsze, bo i tak trzeba bardzo często wymieniać i szkoda kasy na droższe ... i sama już nie wiem co robić ... myślałam, że właśnie na sam początek dla takiego Maluszka najlepiej mieć najlepsze jakościowo, a potem można sobie zmieniać powoli, chodzi mi już nie tylko o odparzenia, ale np. kształtowanie się bioderek, żeby dziecku było w nich dobrze, żeby czuło się komfortowo, itp., żeby wszystko było jak należy ...

a teraz zgłupiałam i nie wiem już co robić ... lepsze na początek czy na odwrót? ... jeśli możecie coś doradzić będę wdzięczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217695 przez ecia
Ja na początku używałam Pampersów, ale faktycznie pieluchy zmienia się tak często, że ich chłonności nawet nie sprawdzimy. teraz używamy pieluszek DADA i żałuje że nie używaliśmy ich już na początku.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217712 przez Monix
Ja na samym początku kupowałam małej Pampers premium care. Potem pampers active baby, gdzieś tam przewinęły się huggiesy, aż stanęło na DADACH!!! Wychodziłam z założenia, że im mniejsza pupka, tym lepiej zaopatrzyć się w sprawdzoną markę, na eksperymenty przyszedł czas potem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217714 przez Dave
Ja na początek postawiłam na Pampersy, uważając że te pierwsze powinny być dobrej jakości i w ogóle. Później przeszliśmy na Dady. Około 4-5 miesiąca Młodej jakieś kropki wyskoczyły, wskoczyliśmy znowu w Pampki. Teraz jest mam jeszcze Pampki, bo nakupowałam w promocji, ale używam na przemian z Dadą. I następne znowu będą Dady, a Pampki tak od czasu do czasu.



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217720 przez natmur11
a ja kupilam dzis huggiesy biedronkowe w kartonie i jestem dosc zaskoczona, "dorobili" tych sciagaczy i ladnie sie dopasowuja do pupki, sa cieniutkie. a jak sie beda nosic zobaczymy. narazie ma na sobie pierwszego. na pierwszy rzut oka ok:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217729 przez Róża
Dzięki za podpowiedź, chyba w takim razie dokupię jeszcze trochę Pampersów, a na eksperymenty z innymi pieluszkami, tymi tańszymi poczekamy trochę, aż Dzidzia podrośnie i wtedy będziemy stosować zamiennie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217732 przez natmur11
ja na poczatek polecam pampers w zoltym opakowaniu. sa delikatniejsze i stosunkowo niedrogie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217814 przez Róża
Dzięki raz jeszcze ;)
mam jeszcze jedno pytanie w temacie pieluszek, powiedzcie mi tak orientacyjnie po jakim czasie przechodziłyście z "2" na "3", dla mnie to czarna magia "2" 3-5 kg a "3" już od 4 kg, te kilogramy się pokrywają, ale na pewno jest różnica między tymi pieluszkami ... pytam, bo nie wiem jak dużo zbierać właśnie "2", chociaż przypuszczam, że się nie zmarnują pewnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217817 przez natmur11
moja klaudia urodzila sie 3560 i 1 uzywalismy jakies 1,5 msc. im miejsze dziecko tym dluzej. dla mnie 2 od razu byly za duze. i zauwazylam ze 1 sa odrobine delikatniejsze niz 2 nie wiem czemu tak jest. mowie o tych zoltych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #217819 przez justyna84
Mirella napisał:

Huggisy zdecydowanie lepsze niż przereklamowane pampersy. Na początku kupujesz w rozmiarze 1, ale stosunkowo szybko się przechodzi na 2 :) Ja używam jednorazowych, bo nie wyobrażam sobie prania i prasowania tetrowych i do tego trzymania dziecka w jakiejś ceracie zeby nie przeciekały

ja z hagisow jestem niezadowolona bo one zostaja mokre jak dzicko zrobi siusiu a pampersy takie nei sa a sa nie duzo drozsze ja uzywam pampersow!! i od chagisow moje dziecko sie uczulilo bo mialo mokra pupe i byl caly obszczypany

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl