BezpiecznaCiaza112023

Kiedy pierwsze zakupy dla dziecka?

14 lata 1 miesiąc temu #7369 przez sloneczko
czyli jak pupcia u niemowlaka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7389 przez Moniq
Madzia89862 napisała:

a miałyście ibufen-d czy cos takiego co reklamuja ze tatus zaraz przyniesie od ktorego miesiaca sie podaje?

można go stosować po 3 miesiącu życia; u mniejszych dzieci mozna tylko stsować preparaty zawierające paracetamol

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7390 przez _aga86_
Ja stosuje calpol, ktory mozna podawac od 2 miesiaca... Na poczatku mialam syropek na recepte przygotowywany dla niemowlat, ale nazwy nie mam na nim:/ Byl robiony na bazie paracetamolu- to napewno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7524 przez jamro
hej dziewczyny jesli chodzi o krem polecala bym sudocrem jest hipoalergiczny zapobiega odparzenia ale i diala leczniszo polecam urzywam go odkad maly sie urodzil i ani razu mie mial dupci odparzonej a jesli o srodki przeciw goraczkowe urzywajcie czopkow dluzej dzialaja niz syropki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7528 przez Madzia89862
a ja w szpitalu spotkalam sie z opinia pediatry w szpitalu po porodzie by sudocremu nie stosowac zapobiegawczo tylko gdy wystapi odparzenie??;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7530 przez jamro
rodzilam w szpitalu w legnicy i tam nie tlko polecal pediatra ale i polozne i powiem ci ze nie zaluje a uzywam go od ponad roku i jestem z niego zadowolona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7532 przez Madzia89862
kazdy lekarz ma inne zalecenia jednak i opinie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7536 przez _aga86_
Ja tez slyszalam, ze sudokrem jest na odparzenia, ale skoro Twojemu dzidziusiowi (jarmo) odpowiada to nie ma co sluchac innych rad:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7539 przez Moniq
sudokrem jest lekiem i w sumie nie powinno się go stosować na zdrową skórę, bo skóra się od niego uzależnia i potem trudno jest go "odstawić"
możliwe że czopki działają dłużej ale moją Niunia po czopku miała problem z brzuszkiem :( miałą tak podrażniony odbyt że nie mogła zrobić kupki a jak w końcu się udało to płakała strasznie a ja z nią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7542 przez _aga86_
W sumie racja Moniq nie pomyslalam, o tym co byloby jakby doszlo do odparzenia. Moze faktycznie jamro sprobuj czegos innego... :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7581 przez jamro
raz zmienilam mu krem ale na drugi dzien mial caly tyleczek wysypany i to tak strasznie czerwony ze przy karzdej zmianie pieluszki strasznie plakal i dalo sie to tylko zaleczyc tabletkami kalium ktore dodaje sie do kapieli i dlatego od tamtej pory nie ryzykuje bo sie boje ze dziecko bedzie mi sie meczylo i powiem wam ze moje znajome tez uzywaly ten krem i tez byly zadowolone

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7733 przez Moniq
jarmo, zgadza się, bo jak się zacznie stosować sudokrem od małego to potem nie sposób go zmienić na inny krem a nawet potem zaprzestać stosowania, bo skóra uzależnia się od niego i od razu pojawiają się odparzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7800 przez mysia-sia
Ja pierwsze rzeczy dla maluszka miaałam jeszcze zanim zaszlam w ciążę:) koleżanki kupowały bo i tak się przyda:) a ja pierwsze ciuszki kupiłam sama po pierwszym usg jak dowiedziałam się, że wszystko się dobrze rozwija:) czyli tak koło 12 tygodnia.
W tej chwili zastanawiam się już nad łóżeczkiem i wózkiem, bo przeraża mnie opcja kupowania wszystkiego na ostatnią chwilę... finansowo nie podołam:)
Oczywiście wszyscy w rodzinie twierdzą, że z zakupami trzeba poczekać, bo nie można zapeszać itp. ale ja w takie rzeczy nie wierzę. Co ma być to będzie, a musi być dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7847 przez ilona
to tak jak u mnie wszyscy mówili : nie kupuj wcześniej zdążysz zawsze dokupić....
a ja już od kilku ładnych tygodni mam wszystko dla maluszka, żebym pózniej nie musiała się martwić że czegoś nie mam itd..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7911 przez sloneczko
dziewczyny mam pytanie czy do wozeczka kupujecie tez poduszeczke jezeli tak to jaka bedzie najlepsza? plaska czy troszke wyzsza zeby dziecko mialo miekko pod glowka?
ja mysle ze 60na 40 bedzie dobra ale co Wy o tym sadzicie, chyba ze sa jakies specjalne poduszeczki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl