BezpiecznaCiaza112023

Kiedy pierwsze zakupy dla dziecka?

14 lata 1 miesiąc temu #5784 przez Katarzynka
Ja też na zabobony nie zwracam uwagi "jeszcze" narzeczony ze mną sukienke wybierał i jakos do ślubu doszło i jest juz 5 miesięcy po.
I jak tylko się dowiem czy chłopiec czy dziewczynka mam przeczucie że chłopiec to zaczne ubranka kupowac... A może zaczne od kremowych, piaskoych, czerwonych i zielonych:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5792 przez Mirella
Ubieranie dzieci na różowo albo niebiesko w zależności od płci też mi pachnie zabobonem.... Ja ubierałam po prostu w to co mi się podobało, w niebieskie też, i jakoś nie widzę żebym dziecku krzywdę robiła :P
A ubranka trzeba kupić wcześniej, normalna sprawa. Dziewczyny, wyobrażacie sobie, że Wy idziecie rodzić a Wasi panowie idą na zakupy??? Chociaż nie powiem, jak kazałam mężowi śpiochy kupić to ładne przyniósł, ale chyba mu wcisnęli najdroższe jakie w sklepie były, a Klaudia i tak ponosiła może 6 tygodni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5794 przez Madzia89862
ja rowniez nie wierze w przesady.moj synek nawet nosil rozowe bo mu babcia kupila:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #5800 przez _aga86_
Ja rowniez nie wierze w takie zabobony! A co do ubioru dziecka to ubieram moja coreczke na rozowo- choc nie zawsze, ale tylko dlatego, ze podoba mi sie w tym kolorze- nie dlatego, ze tak sie powinno:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5801 przez Katarzynka
Mi bardzo małe dziewczynki podobają się w różowym:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5802 przez Moniq
ja zaczęłam robić zakupy ok 6 miesiąca i tak po trochu żeby szoku nie doznać :lol: chociaż słyszałam że nie powinnam ale ja nie wierzę w zabobony :lol: nawet jak nie szalejesz z rzeczami dla malucha to ok 3000-4000 tys wydasz, zależy dużo od ceny wózka :) ja starałam się kupować neutralne kolory i to co mi się podobało, wiedziałam że ma być dziewczynka ale same wiecie, że czasem z dziewczynek robią się chłopcy i odwrotnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5807 przez Agnieszka
Katarzynka napisał:

Mi bardzo małe dziewczynki podobają się w różowym:)


tak się jakoś utarło że dla dziewczynki różowy, a dla chłopca niebieski,

nam wszyscy przynosili oczywiście róż, ale szczerze powiedziawszy moja Ala nie wygląda w nim za specjalnie, zwłaszcza w ciemniejszych odcieniach, przy jej kolorze oczek to całkiem ładnie wygląda w zielonym i niebieskim właśnie ;)) ale chodzi w różach oczywiście w większości:)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5828 przez moni_82
hmmm a dawniej za czasów naszych babć to nie było tak że różowy dla chłopca a niebieski dla dziewczynki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5829 przez Katarzynka
No bo Maryia chodziła na niebiesko ale ja wole i tak dziewczynki w różowym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5830 przez moni_82
Dziewczynce to ładnie i w niebieskim i w różowym :) Chłopczyk cały na różowo hmmm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5832 przez Katarzynka
Chyba nawet ciężko znaleźć różowe ubranka dla chłopca...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5837 przez Moniq
moni_82 napisał:

hmmm a dawniej za czasów naszych babć to nie było tak że różowy dla chłopca a niebieski dla dziewczynki?

chyba tak było, bo babcia mojego męża mówi że różowy to dla chłopca a ona swoje lata już ma :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5864 przez _aga86_
Do dzisiaj tak jest w roznych kulturach... A nawet slyszalam o tym, ze w niektorych czesciach Warszawy ubiera sie chlopcow na rozowo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5875 przez Katarzyna
Z tym ubieraniem dzieci na niebiesko lub różowo, to w zależności od regionu Polski.

Pamiętajcie, żeby torba do szpitala była spakowana, co najmniej na 6 tygodni przed terminem porodu :) Także ubranka dla dziecka muszą się w niej znaleźć.

Chciałam Wam podpowiedzieć, żebyście kupowały ubranka rozpinane, a nie zakładana przez głowę. Będzie Wam wygodniej przebierać malucha. A w pierwszych miesięcy, to przebieranie zdarza się naprawdę często :) Dlatego dobrze, żeby ubrana oprócz ładnego wyglądu były praktyczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl