BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 11 miesiąc temu #110199 przez mala_czarna
Lusiu nie mowie o jakims obrzeraniu się, chodzilo mi że nie wolno sie głodzic. Czego według Ciebie nie powinno sie jesc w ciąży? Ja spodziewam sie pierwszego dzidziusia,nie mam duzego doswiadczenia, wiec mogę sie myslić...wiec jak cos poprawcie mnie, ze plote głupotki :blush: :blink: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110236 przez agnesssa
Hej dziewczyny,

Mam dość intymne pytanie więc jak nie chcecie to nie musicie odpowiadać... Czy uprawiacie seks w ciąży zwłaszcza chodzi mi o ten pierwszy trymestr. Bo ja to nawet większej ochoty nie miałam, ale wczoraj jakoś dałam się namówić i zaraz po stosunku leciała mi krew :( Fakt to trwało dosłownie 2 min i już do teraz nic, ale naprawdę się przestraszyłam. Czytałam że to niby normalne,ale chciałabym poznać wasze opinie :D






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110309 przez Dorciaition
Agnessa jeśli chodzi o przytulanko to jeśli gin nie zabroni to jak najbardziej może być. Podobno kobietom w ciąży bardziej się chce, choć u mnie się to nie sprawdza :blink:
Ale wiesz co, nie wiem co z tym krwawieniem. Nie mam pojecia, bo nigdy mi się tak nie zdarzyło. Kiedy masz wizytę? Może zadzwoń do gina?


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110321 przez agnesssa
No właśnie wizytę mam 9 maja więc już niedługo a jak na razie nic więcej takiego się nie dzieje, ani nie boli więc już sama nie wiem.
Mam nadzieję, że to nic takiego ale teraz to już na pewno mnie mąż nie namówi ;)






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110327 przez Dorciaition
W takim razie koniecznie powiedz ginowi o tej sytuacji i zapytaj czy możesz współżyć.
Ja też mam wizytę 9 maja :)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #110463 przez mala_czarna
Z tą krwią to mnie trochę przestraszyłaś. Nie wiem czy to normalne :unsure: , ja w każdym razie nie miałam żadnej krwi. Wiec koniecznie skontaktuj sie z lekarzem jak radzi Dorcia. Mnie gin dał wizytówkę i powiedział że jakby sie cos działo to mam dzwonić. Wydaje mi się że jeżeli są problemy z donoszeniem ciazy to pewnie nie wolno współżyć, ale gdy wszystko przebiega prawidłowo to wolno. Bo przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko :silly:

Ja mam wizytę 5 maja :) jutro badania :) i juz niedługo... :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110467 przez rojku
agnesssa ja czekam, aż minie pierwszy trymestr, bo jakoś się boję. Na razie nie chce mi się bardziej niż zwykle, ale może się to jeszcze zmienić.

Cały dzień się dziś fatalnie czuję, zasypiam na siedząco i do tego ból głowy non-stop. Ale nie trzeba narzekać, bo w brzuchu siedzi kosmita, więc to przysłania wszystkie dolegliwości :)

Dziewczynki, czy Wasi lekarze tez Wam zlecili masę badań? Bo, aż się zastanawiam, czy wszyscy takie cuda robią :) No ale na pewno lepiej zapobiegać, niż potem płakać.

W ogóle to niechcący dochodzą do mnie jakieś takie niefajne wieści, co chwila słyszę, że ktoś poronił, aż mi się ciepło wtedy robi. Cały czas mi siedzi w głowie, czy kosmita ma się dobrze.
Wizyta w poniedziałek - 2giego maja, więc już prawie godziny odliczać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #110556 przez ewelina_12
Ja raz się kochałam jak jeszcze nie wiedziałam, żę jestem w powdójnej wersji i raz już po USG. Krwawienia nie miałam ani bolu, ale byliśmy bardzo ostrożni.
Na pewno należy zapytać się lekarza czy nie ma przeciwskazań.

Na moim pierwszym USG wyszła torbiel na prawym jajniku, dlatego teraz 7 maja mam kontrolę i zlecenie pierwszych badań laboratoryjnych. Moja Pani doktor powiedziała, że wciąż mam kontunuować branie zestawu multiwitaminy i minerałów. Być spokojna i dużo wypoczywać. Dlatego dziś wziełam urlop w pracy, bo od wczoraj pobolewa mnie torbiel.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111223 przez rojku
Ale tu u nas pusto! Co tam u Was słychać dziewczynki? Jak się czujecie?

Ja jutro mam wizytę i już się nie mogę doczekać.
Właśnie coś wyczytałam, że będzie dłuższy urlop macierzyński, nie 18, tylko 20 tygodni i jeszcze będzie możliwość przedłużenia o 3 tygodnie od 2012 roku (bo nam się będzie zazębiał z 2012 rokiem i dlatego możemy liczyć na granice czasowe dla 2012r). Wiecie coś o tym?

Myślimy o imionach dla dziecka, ale powiem Wam, że nie jest to łatwa sprawa :) Wiem, że to trochę za wcześnie, ale nie potrafię odgonić od tego myśli. Teraz niektóre z imion, które mi się podobają są niesamowicie popularne i niekoniecznie chciałabym iść za tą modą, więc myślę nad imionami, które nie są często spotykane, a jednocześnie nie są zwydziwiane, żeby nie narobić kłopotu dziecku na przyszłość.
A Wy jak? Myślałyście już o imionach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111375 przez luska
hej kobietki , rzeczywiście pustki na forum ale weekendowo wiec pewnie dlatego:)
rojku jak w urlopie się nie orientuje bo mnie to nie dotyczy.Wiec ciemna w tych rzeczach jestem.
Co do imion to ja już intensywnie myślę .Mamy duży problem bo dla nas to nowość bo zawsze miał być Aleksander i Amelia .Wiec są a teraz zero pomysłów na chłopczyka ( w99% jestem pewna , ze to będzie chłopczyk)A dla dziewczynki milion , i tak źle i tak nie dobrze;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111403 przez mala_czarna
Ja mam kilka typów imion, ale podejrzewam że jak dojde do tych 9 miesiecy to jeszcze moze mi sie zmienic. Nie bedziemy patrzeć za modą, ani wyszukiwać innych imion niż wszyscy. Poprostu wybierzemy drogą wspólnego kompromisu imię ktore nam obojgu będzie się podobało. Osobiscie jestesmy za polskimi imionami..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111523 przez Dorciaition
Rojku już teraz urlop ma 20 tyg. Tzn 18, a o te dwa się przedłuża, więc 20 :) Pewnie nim zostaniemy mamusiami przepisy się zmienią- oby na lepsze :)

A badania- ja też mam sporo do robienia, więc to chyba normalne.

Ewelina ja też mam torbiel na jajniku. Jak Twój jest duży? Lekarz coś Ci mówił o usuwaniu?
ALe mnie nie boli- tak mi sie przynajmniej wydaje. :)

Rojku daj znać jak było u gina.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111528 przez angellika1
Dziewczyny jeżeli chodzi o dodatkowy urlop macierzyński to juz w 2011 roku należy się nam dodatkowe 2 tygodnie natomiast w jeżeli urlop podstawowy skończy się w 2012 roku to juz mamy w sumie 4 dodatkowe tygodnie (czyli jeżeli dzidzia urodzi sie do 15 sierpnia 2011 należa się 2 tygodnie, jeżeli po 15 sierpnia juz 4 tygodnie )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111544 przez rojku
Ha! Można deczko dłużej posiedzieć i poniańczyć dzidziora :laugh: Super

Ginekologa mam dopiero o 19:15 - taka godzinę sobie wymyśliłam i zupełnie mi z głowy wyleciało, że to przecież w długim weekendzie będzie i mogłabym iść wcześniej. Biorę męża pierwszy raz ze sobą do środka, żeby kosmitę zobaczył i usłyszał serducho. Mówi, że będzie się czuł niezręcznie przy USG dowcipnym :) ja też sobie na razie wyobrażam, że to jakieś dziwne będzie tez dla mnie. Chodzicie tak ze swoimi bez skrępowania?

Co do imion, dla dziewczynki na razie mamy wybrane imię Anielka, a dla chłopaka albo Leon albo Mieszko (Leon wzbudza kontrowersje i dlatego wymyślony został Mieszko jako backup :silly: )

I wiecie co? Zbliżał się ten 10 tydzień ciąży i pojawiło się u mnie uczucie głodu. Normalnie mnie ssie. Staram się mimo wszystko nie pochłaniać wszystkiego w okolicy, ale mąż i tak się już ze mnie śmieje. Ważne, że jeszcze z waga stoję w miejscu. W przypadku mojej nadwagi jest to osiągnięcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #111762 przez Elena
Cześć dziewczyny :)
Czy mogę się przyłączyć?Jestem w ciąży :blush: Cieszę się bardzo.Udało się w pierwszym miesiącu starań ;)
Nie znam jeszcze dokładnego terminu porodu ale mój ostatni okres był 16.03 tak więc wypada w przybliżeniu okres Świąt Bożego Narodzenia:)
gratulację dla wszystkich przyszłych mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl