BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

13 lata 6 dni temu #105803 przez rojku
Podobno w ciąży można espumisan :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu #105822 przez mala_czarna
Nie wiem, moze i wolno ale myslalam nad jakimis domowymi sposobami. Czy mozna pić koper wloski?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu #105840 przez rojku
Też gdzieś czytałam o miętowej herbatce.
W necie widzę sprzeczne opinie:
tutaj jest napisane, że można
a w innym miejscu z kolei jest napisane:
Nie jest wskazany dla osób uczulonych na koper włoski i kobiet w ciąży ze względu na pobudzenie macicy.
Więc myślę, że lepiej zapytać lekarza, albo może w aptece coś powiedzą?
Ja na razie nic z tym nie robię, chociaż też chodzę wzdęta non stop. Mam nadzieję, że wkrótce przejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu #105862 przez mala_czarna
Troche pocieszajace jest ze nie tylko ja mam takie objawy :blush: . Ale ja moge wszystko zniesc z godnoscia byleby dzidzius byl zdrowy. Dziewczyny z sierpniowek powiedziały ze kopru włoskiego absolutnie nie wolno. Chyba spróbuje gotować na parze, zobaczymy czy cos pomoze :S :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu #105996 przez Dorciaition
Mała-Czarna ja piję Activie jak mam wzdęcia i pomaga, albo jabłuszko. :)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu - 13 lata 6 dni temu #106233 przez agnesssa
A ja nie wiem czy można pić zieloną herbatę, jedni piszą że tak inni że nie , moja koleżanka mówi, że położna nie pozwoliła. Generalnie jak czytam informcje w necie to nie wiem co robić bo różne sprzeczne rzeczy piszą...:/ Ja też mam wzdęcia więc to chyba całkowicie normalne :D nadal nie mam mdłości za to apetyt mi dopisuje w zasadzie mam ochotę na wszytko i zastanawia mnie czy to normalne, że tak szybko :)






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 dni temu #106257 przez Dorciaition
Pewnie Agnessa, że to normalne. :) Ja to mam mdłości, więc nie bardzo mam ochotę na wszystko, ale jem już coraz więcej. To taki okres, że możemy sobie pofolgować :blink:
Z zieloną herbatą nie wiem jak jest, ale wydaje mi się, że można pić...
Mała_Czarna jak u Ciebie zdrówko i apetyt? :lol:


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 dni temu #106302 przez rojku
Ja też mam ochotę na wszystko! Tylko dziś mi się niedobrze zrobiło, kiedy rano napiłam się kakao. Jak czytam, że czasem kobiety tracą na początku kilogramy, to zazdroszczę :)
Jeśli chodzi o zieloną herbatę, to zawiera ona mniej, ale jednak zawiera teinę, więc ja pijam teraz herbatę rooibos, która podobno jest wskazana w ciąży, soki i wodę mineralną. Czasem łyknę sobie od męża kawki albo herbatki.
Jeśli chodzi o internet to bardzo niebezpieczna sprawa i w kiedy mam wątpliwości pytam lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 dni temu #106434 przez ewelina_12
Witam Was wszystkie,
tydzień temu zrobiłam test- zobaczyłam 2 kreseczki :) oraz 451 bHCG :)
Czekam teraz na piersze USG. Na który tydzień miałyście/macie zaplanowane piersze USG?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 dni temu #106605 przez agnesssa
Hej Ewelina ja pierwsze USG robiłam kilka dni po tym jak test wyszedł pozytywnie czyli w 5tc, ale to było USG dopochwowe, a na usg brzuszka idę w 9tc :) nie mogę się doczekać bo jak na razie widziałam pęcherzyk a przy kolejnym zobaczę już moją dzidzię :D






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 dni temu #106742 przez rojku
Ja poszłam 1,5 tygodnia po dniu spodziewanej miesiączki i wyszło, że to jest 5 tydzień z hakiem. Na USG był sam pęcherzy ciążowy bez zarodka. Tydzień później juz widziałam zarodek z pulsującym serduszkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 dni temu - 13 lata 4 dni temu #106758 przez mala_czarna
Ja dopiero w maju mam isc na 2 wizytę. Na pierwszej nie zrobil mi usg, tylko normalnie zbadał ginekologicznie. Stwierdził, że nie widzi powiekszenia macicy, ale tak moze byc bo to wczesna ciaza - to było koniec 5 a początek 6 tygodnia. Kazał mi sie oszczedzać. Zapisał folicum i witaminy. Tego dnia zrobilam test i wyszedł pozytywnie. Wiec nie miałam wątpliwosci. A mam nadzieje że w na poczatku maja zrobi mi usg i zobacze serduszko...

Zdrówko-dziękuje dobrze :) apetyt raczej normalnie, bez jakis szalenstw, choc pozwalam sobie na wiecej i zwracam uwage na to co jem (wiecej jej ryb, warzyw, ciemne pieczywo, staram sie jesc mieso ale nie mam na to zbytnio ochoty). Odżywiam sie zdrowo ale bez przesady, raczej lekkie jedzenie, bo po smazonym mam wzdęcia i sie ciezko czuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu - 12 lata 11 miesiąc temu #107041 przez mala_czarna
Ja to nie wiem, strasznie tu cichutko...nie wiem ja Wy ale ja zaraz ide na spacer, bo za oknem przepiekna pogoda. Mam sprawe do załatwienia na miescie i polącze przyjemne z pożytecznym :) a co u Was dziewczyny? Jak się czujecie? Macie jakieś obawy?

JA czuje się bardzo dobrze. Dokucza mi jedynie uczucie ciężkości brzucha, zwdęcia. Dla przykładu wczoraj na wieczór zjadłam 2 małe kromeczki wieloziarnistego chleba a w nocy czułam sie tak bardzo ciezko jakbym zjadła jakis obiad na noc. Wiec chyba pozegnam sie z kolacja. Bynajmniej jak narazie. Mój biust :cheer: się powiększył,widoczne sa żyłki, nadal jest bolesny. No zmiany nastrojów, płaczliwość - zauważalna, wzruszam sie z byle powodu. Ale jestem świadoma, że to hormony... :silly:



Zmykam! Odezwe sie póżniej!!pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107221 przez ewelina_12
Witam, dziekuję za odpowiedź w sprawie pierwszego USG.
Czekam na nie z niecierpliwością- idę do lekarza zaraz po świętach.

Co do mojego samopoczucia, to szybko się irytuję oraz co chiwila bolą mnie piersi.
Uczucie ciągłego gorąca które mi towarzyszyło od tygodnia mineło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 dni temu #107223 przez rojku
Właśnie się przyturlałam po pracy do domu i już mam dość :) A jeszcze trochę roboty przede mną. Poza tym, że się męczę 3 razy szybciej, to czuję się świetnie. Jeść mogę wszystko, czasem tylko po zjedzeniu czegoś robi mi się dziwnie. Piersi mi się powiększyły bardzo i cały czas mnie bolą, ale zaczynam się do tego przyzwyczajać. Brzuchol mi urósł bo zachcianek mam masę :) Niby staram się uważać, ale wydaje mi się, że i tak jem za dużo. Obawę o nadliczbowe kilogramy oczywiście mam, no ale teraz przecież nie będę się odchudzać, na to przyjdzie czas później :D Jeśli chodzi o nastroje, to jestem owszem bardziej emocjonalna i to w różne strony :) czasem nie wiadomo czemu łapię świetny humor, a czasem mam doła, za chwilę znów co innego i tak w kółko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl