BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 10 miesiąc temu #133405 przez luska
A co do picia .To ja tylko gazowane , fakt zawszze woda ale musi byc gazowana niczym innym pragnienia nie ugasze B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133407 przez rojku
Mój bandzioch też już sobie wygląda zwłaszcza po codziennej kilogramowej dawce czereśni :D

Ja właśnie szperam, gdzie w Krakowie mogę zrobić USG 3D/4D. Znalazłam bardzo pochlebne opinie o dr Zarotyńskim, który przyjmuje w Szpitalu Siemiradzkiego. Chyba się skuszę, choć cały czas się zastanawiam, czy to poza tym, że zobaczę inaczej mojego kosmitę, to ma jakieś znaczenie diagnostyczne... zapomniałam zapytać mojego lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133410 przez lilian355
luska ponoć nie powinno się pić gazowanych napojów w ciąży, ale przyznam się, ze sama też piję wodę gazowaną... jak miałam niegazowaną to byla fuj, gorsza niz kranówa :/ a gazowana smaczniejsza i to prawda że gasi pragnienie :) bynajmniej staram sie jej nie za dużo spożywać :) ale nie wyobrażam sobie pić co innego... chociaż na taką coca colę to bym się skusiła... no ale cóż... nie będę szkodzić dziecku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133449 przez luska
lilian z tego co sie orientując to nie ma nic złego w gazowanej wodzie(nie pisze o napojach)Chodza tylko pogłoski , ze niby jak się pije to dziecko będzie miało kolki :dry: Na moje ni jak to sie ma do rzeczywistości aczkolwiek w każdej ciąży pod koniec(III trymestr) unikałam gazowanego.No i , ze kobieta moze mieć wzdęcia ale to żadna dolegliwość :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133454 przez lilian355
dobrze wiedzieć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133460 przez delfinek83
rojku, no wiem że jeszcze słabo widać, ale ja malutką różnicę już widzę i czuję :)

a Wy kiedy pochwalicie się swoimi?

co do herbaty, to yerba mate nie piłam, za to rooibos uwielbiam :lol:
mogłabym ją pić non stop, pyszna jest bardzo :silly:

Dziewczyny, a miałyście już robione te badania na przezierność karkową itd.
bo te usg robi się jakoś między 11 a 14 tygodniem chyba :unsure:
no i mój gin kazał mi przyjść na nie za 2 tygodnie, 20.06
i mam do wyboru 2D za 150 zł albo 3D/4D za 220 z płytką, i tak się zastanawiam, ale raczej wybiorę tę drugą opcję, bo fajnie jest mieć taką pamiątkę z okresu ciąży :lol:


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133563 przez rojku
Miałam badaną przezierność w 12t1d

Na 3d właśnie chcę iść żeby zbadać serduszko i organy wewnętrzne już koło 20 tygodnia, tak jakby połówkowe wtedy będzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133585 przez luska
ja tez miałam robione w 11 i chyba 5 dzien te badania a 3/4 d najlepie robic na połowkowym lub po 20 tygodniu.Takie jest moje zdanie najlepiej widać .Ja chce z moim pogadać , żeby na połowkowym zrobil badania prenatalne o ile wykonuje u siebie bo ma raczej sprzęt stary

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133599 przez kabrik
Ja będę miała robione na koniec 13 tygodnia - 28 czerwca. Jeszcze nie wiem czy mój gin robi 2D czy 3D...
Skończyłam 10 tydzień, więc pora na test podwójny. Zrobię go jednak w przyszłym tygodniu. Do końca nie wiem jednak czy go robić... Nie daje 100% pewności, a nawet jak wyjdzie nie tak, to na badania inwazyjne na pewno się nie zgodzę. Poza tym i tak nie usunę tej ciąży nawet jeśli się okaże, ze coś jest nie tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133600 przez lilian355
delfinek83 a Ty chodzisz prywatnie do swojego lekarza? czy na NFZ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133837 przez luska
Kabrik ja bym sie mimo wszystko zdecydowała.Zawsze masz wiedzę i już w ciąży można działać i leczyć lub przygotować się na leczenie.Oczywiście ja jestem pewna , ze u ciebie nie będzie takiej potrzeby i 3 mam kciuki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #134728 przez delfinek83
Witam :kiss:

Lilian, no ja chodzę na NFZ, ale mój gin zalecił mi pójść do prywatnej kliniki, bo mają tam najlepszy sprzęt i typowo w tym kierunku przeszkoloną kadrę, więc pójdę.


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #134844 przez lilian355
hmm... to ciekawe czy mnie też wyśle na takie badania... chociaż się nie zapowiada bo następna wizyta dopiero za 5 tyg... dzisiaj byłam zobaczyć mojego malego bobka i ma już 4,6 cm :) i ssało sobie paluszek :) niesamowity widok :) po dorwaniu skanera dzielę się z Wami zdjęciem USG :) chociaż na zdjęciu nie widać tak dobrze jak się na tym monitorze ogladało, jak się rusza i ssie paluszek :) masakra, niby nie widać jeszcze po brzuszku i nie czuć jego ruchów, a wiadomo, ze sobie jest i ma się świetnie :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #135069 przez luska
lilan Fasolka słodka:)
No i masz racje .Człowiekowi az dech zapiera niby nie ma brzuszka nic nie czuc a tu juz malenstwo taki fika i nie jest to juz kosmita tylko maleńki człowieczek:)
Super , ze u twojego malenstwa wszystko oki :) A do mojej wizyty jeszcze full czasu :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #135079 przez delfinek83
Lilian, ale super fotka, śliczny maluszek, ciekawe czy chłopiec czy dziewczynka? :silly:
to musi być świetne uczucie zobaczyć już takiego małego bobaska ssącego paluszek :lol:
już się nie mogę jeszcze bardziej doczekać mojej wizyty 20, bo ostatnio jak byłam 30.05 to dzidzia miała tylko albo i aż 24 mm :blink: i mało co było widać, no a teraz to już będzie wszystko wyraźnie :side:
fajnie że jesteśmy mniej więcej w tym samym okresie ciąży to mogę sobie wyobrazić że moja fasolka też już taka duża hehe
cieszę się że dodałaś fotkę, ja też pokaże swoją prawie za dwa tygodnie :)

lusia, no nic musimy czekać, ale w końcu i my zobaczymy znowu maluszka :)
a na kiedy masz wizytę?

a tak w ogóle to jak się czujecie? bo mnie po 3 dniach spokoju znów dopadły mdłości i wymioty, już mam ich dość, a czereśni to już chyba nie tknę :P


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl