BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #129519 przez delfinek83
cześć Dziewczyny, fajnie tu u Was więc chętnie się przyłączę :lol:
Robiłam wczoraj usg, dzidzia ma 24 mm i bardzo się cieszę że zobaczyłam w końcu bijące serduszko, trochę mnie to uspokoiło, bo jak byłam w 7tc to był tylko pęcherzyk bez zarodka i się martwiłam.
Co do terminu to sama nie wiem jak to ze mną będzie, zobaczymy, no niby wg OM mam na 01.01.2012 :silly: ale różnie bywa i może załapię się na grudzień? :woohoo:
Zresztą nieważne kiedy, byleby było ok.
Co do mdłości, to też niestety mnie dopadły, czasem wymiotuję ale bardziej to tak tylko ciągle mnie muli :( mam nadzieję że niedługo nam minie i wejdziemy w ten "lepszy okres ciąży" :)

A oto moja fasolka:




Pozdrawiam :kiss:


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129525 przez kabrik
delfinek83 - gratulacje dzidziusia, ja mam 3.01 :) Rodzinka się śmieje, że jak się trafi 31.12 to co roku będą u nas na sylwestra :laugh:

lilian355 - co do macierzyńskiego to w tym roku są dodatkowe 2 tygodnie, więc wychodzi 154 dni! :) A jak się załapać na 1.01 to jeszcze 2 dodatkowe, więc 168! (Ja bym tak chciała chociaż do roczku 365)

U nas wczoraj też burza, lało cały wieczór.

A wakacje będą przy remoncie domu, który właśnie kupujemy, a tam mnóstwo do zrobienia. Chciałabym jak najwięcej zrobić przed pojawieniem się dzidziusia. A miał być wyjazd w góry...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129531 przez luska
Kabrik ale z ciebie ranny ptaszek:)
Ale fasoleczka śliczna:)
U nas burzowo i brzydko wczoraj cały dzień było .Dzis sie nie lepiej zapowiada.A mnie dorwało jakieś przeziębienie po basenie :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130014 przez adiafora
hej dziewczyny nawet jak w grudniu urodzimy mamy 4 tyg macierzyńskiego więcej bo bazą jest 20 a potem pisze się o przedłożenie w naszym przypadku o 4 tyg :)


Od stycznia 2010 obowiązują nowe przepisy o dodatkowym urlopie macierzyńskim i dodatkowym tacierzyńskim (ojcowskim). W 2011 roku ta część urlopu wynosić będzie 2 tygodniedla matki i 1 tydzień dla ojca: jest to prawo każdego pracownika, z którego jednak nie trzeba korzystać; natomiast pracodawca ma obowiązek go udzielić na wniosek matki lub ojca. Można też wykorzystać tylko część tego urlopu w wysokości tygodnia lub jego wielokrotności.

W kolejnych latach ten dodatkowy urlop macierzyński będzie wydłużany (4 tygodnie w 2012 i 2013 r.; 6 tygodni w 2014r.).
Urlop ojcowski także jest nieobowiązkowy i w latach 2010-2011 będzie wynosić 1 tydzień, a w kolejnych latach 2 tygodnie.

W czasie trwania dodatkowego urlopu, masz prawo do połączenia opieki nad małym dzieckiem z wykonywaniem dotychczasowej pracy, ale w skróconym wymiarze (nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy). Wystarczy złożyć pisemny wniosek u pracodawcy, a pracodawca ma obowiązek wniosek ten uwzględnić.

Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński lub o połączenie go z pracą należy złożyć co najmniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem.
Zaraz po urlopie macierzyńskim masz prawo do urlopu wypoczynkowego, a pracodawca ma obowiązek ci go udzielić.

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130016 przez madziaska
mam pytanie, skoro urodze w listopadzie 2011 roku to moge przedluzyc maciezynski i 2 tygodnie, czy o 4, bo bedzie mi sie konczyl w 2012 roku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130021 przez adiafora
w 2012 będziesz pisać o przedłożenie więc o 4 :)

[link=http://www.zapytajpolozna.pl]
[image noborder] www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=36991 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130022 przez madziaska
Dziekuje bardzo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130031 przez delfinek83
jak dla mnie to i tak za krótko :silly:
żal oddawać takie maleństwo np. do żłobka
dobrze by było opiekować się dzieckiem przynajmniej do roczku :lol:


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130039 przez madziaska
Mie akurat pocieszylo to, ze mozna przedluzyc o 4 tyg.... Pracuje w szkole, wiec razem z zaleglym urlopem pociagne do 19 czerwca czyli do zakonczenia roku szkolbego i wroce dopiero we wrzesniu, dzidzia bedzie miala 9 miesiecy. Pewnie ze to za malo, ale zawsze cos... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130158 przez rojku
madziaska tez pracuję w szkole :)
a nie bierzesz L4 na wakacje? wtedy po macierzyńskim "oddaliby" Ci 6 tygodnie urlopu..
ja tak robię :)

dziś miałam długi dzień... od 8 do 17 w szkole, już padam. Teraz już czuję różnicę w pokładach siły w ciąży a przed. Teraz zasypiam w pracy na siedząco, chociaż dzieciaki nie pozwolą na to nigdy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130163 przez madziaska
Rojku jak ja bardzo Cie rozumiem, pracowalam w dwoch no w sumie trzech miejscach wiec wiem co czujesz i dlatego na L4 siedze... Przez wakacje tez bede ciagnela L4, wiec tylko tym sposobem dociagne do wakacji... Bo niestety od wrzesnia maja juz kogos na moje miejsce i gdybym chciala od razu po maciezynskim wrocic czyli w kwietniu zmuszojna bylabym isc na zwolnienie... niesterty w tym roku malo dzieci i dlatego taka sytuacja... we wrzesniu 2012 do szkol przyjda 6-latki wiec o prace sie nie martwie... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130487 przez kabrik
Cześć dziewczyny! A ja myślałam, że 4 tygodnie są dopiero wtedy gdy urodzę w styczniu, a tu chodzi o złozenie wniosku? Fajnie!
Dziewczyny pracujace w oświacie - łapiecie sie może od przyszłego września na zdrowotny? Bo można jeszcze w ten sposób pobyć trochę z maluchem. Zawsze to rok dłużej...

Rojku, strasznie Ci współczuję, już końcówka, chociaż teraz jest najwięcej papierologii...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #130622 przez madziaska
ja niestety nie lapie sie na zdrowotny, pracuje w swietlicy i my jako jedyni nie mozemy, poniewaz nie pracujemy glosem, jak to uzasadniono.... Tylko ciekawe dlaczego przynajmniej raz w roku mam zapalenie krtani ;) W przedszkolu z kolei mam umowe do dnia porodu, atrzecia praca nie w oswiacie ;) Jesli masz taka mozliwosc to nawet sie nie zastanawiaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #131167 przez rojku
Myślę, że świetlica zawsze była i jest nadal dyskryminowama, a właściwie nauczyciele w niej uczący, ja mam właśnie tez pół etatu do końca roku szk. na świetlicy, a od przyszłego miałam mieć plastykę. W drugiej szkole matma, więc mieszanka wybuchowa ;)

Kojarzycie to:
YouTube - ‪Baby Mine-Dumbo & His Mommy‬‏
Rozwala mnei za każdym razem jak widzę i ryczę jak bóbr.

Do wizyty tak daleko, że nawet nie chcę odliczać, bo ponad dwa tygodnie, szmat czasu! Jeszcze jakbym już ruchy czuła to bym była spokojniejsza może ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu - 12 lata 11 miesiąc temu #131171 przez madziaska
Rojku ojjj tak jestesmy dyskryminowani, przez dzieci, rodzicow, a co najgorsze przez nauczycieli rowniez... A wiesz, ze jesli masz umowe do konca roku szkolnego, to skoro jestes w ciazy umowa automatyczniue przedluza Ci sie do dnia porodu??? jesli oczywiscie w dniu zakonczenia umowy przekroczylas 3 miesiac :)
Rojku ja tez czekam na pierwsze ruchy i mysle, ze bede wtedy spokojniejsza. Jak ja to mowie, bede wiedziala i czula, ze malenstwo tam jest. Ale jak poczujemy ruchy to za kazdym razem kiedy maluch dluzej nie bedzie sie odzywal zastanawiac sie bedziemy czy wszystko ok ;) I tak juz do konca zycia drogie mamuski ;)
nie wchodzi ten adres z youtube...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl