BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

11 lata 1 miesiąc temu #602396 przez cortezia
Dziewczyny mam pytanie czy lekarz zalecił wam branie witamin + kwas foliowy+ kwasy omega 3(DHA+EPA) we wczesnym stadium rozwoju tzn w czwartym piątym i szóstym tygodniu. Ja już je biorę, a w internecie przeczytałam, że na początku najlepiej brać tylko kwas foliowy bo reszta witamin jest w organizmie kobiety i dziecko na początku samo sobie je pobierze.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602415 przez dzidostwo
Ja biorę kwas foliowy

A w pierwszej ciąży na początku brałam kwas foliowy potem koło 5 miesiąća PREGNA PLUS i dodatkowo żelazo..

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42640



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602428 przez Brunetka
Ja rowniez przyjmuje tylko kwas foliowy oraz duphaston o ktorym wspominalam wczesniej, by podtrzymac ciaze.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53655

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #602507 przez wielomama
Witajcie Kochane!
Bardzo Wam dziękuję za pomoc w sprawie filmiku. Wejdę na polecaną stronkę.

Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty.

Jeśli chodzi o termin porodu to zawsze oblicza się tak, że do pierwszego dnia ostatniej miesiączki czyli w moim przypadku 27 styczeń dolicza się 9 miesięcy + 7 dni czyli u mnie wychodzi 3 listopad i też tak mi wyszło u gin, ale potem ginekolodzy i tak bardziej biorą pod uwagę to, jakie są wymiary płodu i kiedy mogło dojść do zapłodnienia. Dlatego już teraz gin mi powiedziała,że według OM 3.11 ale według usg 18.11

Jeśli chodzi o witaminki i moje 2 poprzednie ciąże, wiedzę z książek i netu, to wiem, że zawsze do 12 tyg. bierze się tylko kwas foliowy. Później witaminki dla kobiet w ciąży a od 6 miesiąca DHA, EPA. Osobiście zastosuję się do zaleceń lekarza i przyzwyczajeń z poprzednich ciąż, ale wydaje mi się, że takie branie wszystkich witamin raczej nie powinno zaszkodzić.
Tylko, że skoro zaczyna się brać wszystkie witaminy od początku ciąży a później również podczas karmienia (także należy brać) to jest to bardzo długi okres. Obawiała bym się
o obciążenie wątroby i z tego co wiem to witamin nie powinno się tak cały czas przyjmować.

Ja wczoraj miałam dość płaczliwy dzień(tak bez powodu)i dlatego nie pisałam. Na szczęście nie czuję wogóle podbrzusza tylko czasem jest mi nie dobrze i ogólnie dość ciężko się czuję, ale to chyba przez wysokie ciśnienie.

dzidostwo jeśli chodzi o wyjazd Twojego mężusia to z chęcią napisała bym Ci współczuję i pocieszyła bym Cię, ale nie wiem.... ponieważ mam kilka znajomych, których mężowie też pracują za granicą i jak tylko wyjeżdżają to żony są zachwycone, ale są już ponad 10 lat po ślubie to pewnie inna bajka. Mnie osobiście było by bardzo trudno bez męża. Teraz będzie coraz piękniejsza pogoda, a nie taka dołująca to szybko Ci zleci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602645 przez wielomama
Dziewczyny i jak po wizytach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602731 przez allehandra
Cześć dziewczyny.Ja już po wizycie.Wszystko w porządku.Widziałam fasolkę i serduszko bije mocno, książkowe tętno 160/min.Czuję się tylko okropnie ale to w sumie dobrze bo wiem że wszystko dobrze się rozwija.Hurrra!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602750 przez franeta
Hej mamuśki, jak Wam mija dzień? Bo mi cudownie :D Jestem już po wizycie. Jest zarodek, widziałam też maluteńką pulsującą kropeczke :D Znaczy się serduszko :) Jest wszystko jak najbardziej prawidłowo, tylko terminu nadal nie mam, bo wg OM wychodzi 01.11. ale ciąża jest bankowo co najmniej 2 tygodnie młodsza, więc wyjdzie druga połowa listopada. Będzie można bliżej określić, kiedy będzie możliwość zmierzenia płodu. Ale jestem mega szczęsliwa :D
Co do tego, że mdłości oznaczają silną ciążę, według mnie o bzdura. Najwięcej zależy od organizmu kobiety. Jak reaguje na hormony. Ja w poprzedniej ciąży nie miałam kompletnie żadnych mdłości. Ciąża była ksiązkowa, urodziłam równo w terminie, przez całą ciążę byłam aktywna, chodziłam na mega długie spacery, zwiedzaliśmy z M różne zakatki (w siódmym miesiącu zwiedzałam Toruń, wchodziłam na wieżę ratuszową na przykład... :P) chodziłam na zajęcia dla aktywnej mamy (baaaardzo aktywne!) i nigdy w życiu nie powiedziałabym, że moja ciąża nie była silna! Zawsze miałam idealne wyniki, mój gin żartował sobie, że jest nudnym przypadkiem :P bo wszystko miałam jak w podręczniku dla studentów :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602762 przez dzidostwo
Hej, ja też po wizycie, ale byłam u nas w przychodni gdzie sprzet do dupy i dowiedziałam się że ciąza jest i termin na 22 listopada i tylko tyle, a za 2 tyg na prywatną wizytę.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42640



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602821 przez cortezia
Dzięki dziewczyny za odpowiedź. Ja biorę jedną tabletkę, Pharmaton Matruelle i tam są już wszytki składniki(które wymieniałam we wcześniejszym poście), to co lekarz mówiła to jest to dobry suplement diety na sam początek ciąży. No nie wiem porozmawiam z nią za 3 tyg(mam wtedy wizytę) i zapytam się konkretnie co dalej i że nie chce obciążać wątroby:)

GRATULUJE DZIEWCZYNY Pozytywnej wizyty: franeta i allehandra :laugh:

Ja dzisiaj mam dość częste bóle w podbrzuszu, ale staram się tym nie martwić, ponieważ moje znajome w ciąży miały tak samo i mówią że na początku to aż musiały brać leki przeciwbólowe(które pozwolił im brać gin).

Miłego dnia dziewczyny ja dzisiaj lecę na godzinkę na basen i na długi spacer z moim psiakiem:) a Mój narzeczony właśnie dzisiaj wraca ze Szkocji więc jestem prze-szczęśliwa. (On wyjeżdża raz w miesiącu na tydzień więc jestem przyzwyczajona do tych jego wyjazdów, ale jestem w szoku, że kobiety cieszą się na wyjazd swojego męża, ja naprawdę doceniam każdy moment spędzony z nim :kiss: i zawsze jest mi tak przykro, że wyjeżdża chodź to tylko tydzień, ale jakby podliczyć to w roku nie ma go przez 4 miesiące albo nawet 5.Także głowa do góry dzidostwo. Zobaczysz jak to szybko zleci:)

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602857 przez dzidostwo
cortezia moj wąłśnie jest w szkocji, tydzień w miesiacu a 2 miesiace do tego abyśmy polecialy do niego to jest strasznie długoo..

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42640



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #602873 przez Gravity
allehandra napisał:

Cześć dziewczyny.Ja już po wizycie.Wszystko w porządku.Widziałam fasolkę i serduszko bije mocno, książkowe tętno 160/min.Czuję się tylko okropnie ale to w sumie dobrze bo wiem że wszystko dobrze się rozwija.Hurrra!!!


allehandra Gratuluje:)i byle do przodu.Ile Ty wciazy juz ,jesli moge wiedziec ,ze tak dobrze widac na usg?
franeta Tobie tez Gratuluje i zazdroszcze wam troszke ze juz widzialyscie to Szczescie chociaz malutkie:)

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #602978 przez Zosia
Cześć Dziewczyny :) Czas się dopisać :)
Byłam dziś na pierwszej wizycie. Narazie jest pęcherzyk i czekamy na serduszko :)Ale ciąża potwierdzona i wszystko wygląda ok :) Mam tylko jakieś pęcherze koło jajnika ale mam brać luteinę dopochwowo i mają się wchłonąć. Biorę też kwas foliowy. Także teraz czekamy :) Czuję się dobrze :) Na szczęście nie mam mdłości ale duże apetyt, częste siusiu, odczuwam to rozpychanie w dole brzucha no i rozchwianie emocjolane totalne :) Zyczę powodzenia wszystkim i myślę , że spędzimy tutaj ze sobą trochę czasu :) Pozdrawiam :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53578 [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #602989 przez Gravity
Witam Cie Zosia podejrzewam ze wszystkie dziewczyny serdecznie tez Cie tu przywitaja.Zosia to ile Ty jestes juz w ciazy tygodni?Ciesze sie ze wszytko ok u lekarza:)byle szczesliwie do konca.

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603009 przez wielomama
Ogromne gratulacje po wizytach, bardzo się cieszę, że wszystko z Waszymi dzieciaczkami w porządku.

cortezia tak umiarkowane bóle zdarzają się na początku ciąży. Ja natomiast jeśli występują te bóle to raczej jestem za odpoczynkiem z nogami uniesionymi lekko do góry- w ogóle odpoczynek. Poprostu wtedy szybciej ból przechodzi-przynajmniej mnie.

Zosia oczywiście witam Cię. Dzieciątko już masz czy pierwsze?

Dziewczyny te które posiadacie już dzieci piszcie więcej o nich. Przecież to taki fajny temat a tym bardziej, że kilka z Was ma jeszcze maluszki.

Komu mogę podać dane do tabelki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #603021 przez franeta
Zosia, wielkie wielkie gratulacje :D
Wielomama, nie wiem czy to dobrze, żebym się rozpisywała na temat mojego Szkraba, bo jest opcja, że miejsca na forum nie wystarczy :D W każdym razie jestem z niego baaardzo dumna, bo pojawił się drugi ząbek :D Praktycznie w odstepie 2-3 dni :)Narazie przestał marudzić, myslę że mamy kilka dni spokoju, zanim górna dadzą o sobie znać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl