BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 4 miesiąc temu #815920 przez natB
A u nas Władek śmiesznie marudzi i wydaje wtedy dźwięki typu ,,nie nie nie " :P..

Wiecie, co tak się dzisiaj wzruszam, że szok :P na prawdę hormony mi buzują... na samą myśl o Władku i tym, że nosiłam go pod serduchem ryczeć mi się chce ze szczęście... takie CUDA mamy dziewczynki, że ach :kiss: :kiss:

Słuchajcie, czy Wasze maluchy też jak robią kupki to wychodzą im z pieluchy bokami? My używamy pampersa "2 new baby" i wszystko idzie bokiem :/, normalnie szok... po każdej kupie mam pranie,a w dodatku ciężko to schodzi... i chyba przerzucimy się już na większe pampersy 3

Dziękuję dziewczynki za kciuki :*, ja mam nadzieję, że to chwilowe problemy :)... ale przyznam, że dr gogle potrafi człowieka wytrącić z równowagi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816237 przez kicia
Kasia085 fajnie tak posłuchać jak naszym dzieciom coś się powie :laugh:

NatB Erykowi też wychodzi takie "nie nie nie". My używamy teraz pieluszek z Rossmana 2 (3-6 kg). Nawet mu nie wychodzi kupka, no chyba że dużo zrobi albo ma źle założoną. Ale kupiłam teraz już 3 (4-9 kg) i za kilka dni jak te 2 się skończą to zaczynamy 3.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816306 przez kasia3003
natB ja w dzień używam DaDa 2 (3-6) kg, ale tylko w dzień bo w nocy od nich mi się pupka u synka odparzyła. Wiadomo, zmienia się rzadziej. Ale muszę ci powiedzieć, że z tych pieluszek ani razu mi kupka nie wypłynęła. Z wyjątkiem dzisiaj, ale mały zrobił taką kupę, że naprawdę pampers by nie pomieścił. Natomiast na noc zakładam Pampers Active Baby 2, bo się od nich pupa nie odparza, ale jak mały zrobi kupkę to za każdym razem coś bokiem wyjdzie. Myślę, że są one luźniejsze przy nóżkach. A już coś wyjdzie bokiem to szybko trzeba ratować ubranka, zanim załapałam taktykę to już parę ciuszków poszło na straty...
Dr GOOGLE - Ja też wg niego nie żyję, albo trafiłam w totka z tym moim raczkiem i zajściem w ciążę po leczeniu chemią :P

kicia pierwsze wyrazy, sylaby a nawet literki to najpiękniejsze dźwięki. Mój Alanek jak go ktoś weźmie na ręce a mu się znudzi albo za mną zatęskni, albo gdzieś na chwilę ucieknę, a on się z patrzy to krzyczy "MEE" i robi taką smutną podkówkę z dziobka, że wiem że to mnie woła. A najlepsze je
st to, że jak ubzdura sobie, że to mama ma nosić królewicza to nie ma mocnych, żadne ręce nie pomogą i płacz zaczyna się tylko jak ktoś go próbuje przechwycić. Taki mały terrorysta :P

wielomama naprawdę cię podziwiam, jesteś super mamą ! Trzymam kciuki za męża i wszystkiego najlepszego dziewczynom :)

odnośnie smoczków to niestety i mój synek nie jest zwolennikiem :( próbowałam wiele razy i dwoma typami smoczków i kończy się to jednym muknięciem a potem krzykiem.

muszę wam powiedzie, że po noworocznej kłótni z mężem, coś się zmieniło. P. zaczął się małym bardziej ciekawić, więcej się nim zajmować. Idzie do pracy po Trzech Królach. Uff... mam nadzieję, że to się utrzyma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816375 przez JustynaNL
Ja tylko na chwilkę, może jutro uda mi się więcej naskrobać bo czytam na bieżąco, ale z telefonu zle pisać. NatB ja bym zmieniła juz pampersy na większe. Też miałam ten problem co Ty, co kupa to bokiem a zakładałam tak dokładnie, że kazda falbanka poprawiona była. Tyle, że z doświadczenia po Starszej Corce wiem, ze uciekają a kupa to czas na zmianę rozmiaru. Co prawda przy Niej długo trwało zanim przechodziliśmy nawet z 1 na 2, nie mówiąc juz o większych a przy Młodszej juz od tygodnia jestem na trojkach a nie mamy nawet 3 msc. Wogole jakoś szybciej rośnie i więcej ubranek odkładam jak przy Starszej. Chyba mi się większe Dziecko szykuje niż Poprzednia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816465 przez kicia
Kasia3003 też używałam Dada 2 i było OK. Nic nie wyciekał i nawet nie odparzało.Ale teraz po same pieluszki to mi się nie chce specjalnie jechać do Biedronki.

JustynaNL ja też już zaczęłam odkładać ubranka. Zaczął wreszcie rosnąć porządnie ten mój kawaler.

Wczoraj byłam na kawce ze znajomymi z basenu bo pojechałam zapłacić za zaległe dwa miesiące co mnie nie było i spotkałam parę osób. I dzisiaj też jadę bo koleżanka której wczoraj nie było ma dzisiaj przyjechać. Oj troszkę mi tego brakuje jak chodziłam codziennie na basen, do sauny a czasem potem na kawkę. Jednak synek mi wszystko wynagradza. Wszyscy zachwycali się Erykiem który spał cały czas w foteliku. Fajnie tak czasem wyjść z domu i pogadać z ludźmi. Tym bardziej że się nie widzieliśmy ponad dwa miesiące. Tam są w ogóle fajne zajęcia pływania dla niemowląt, chyba od 3 miesiąca, raz t tyg. przez ok. 2,5 miesiąca. Mogą wejść dwie osoby dorosłe i dziecko. Muszę się dowiedzieć co i jak i może się zapiszemy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #816473 przez Gravity
hej Laseczki ja troche zabiegana:( moj wlasnie stracil prace:( domek wylicytowalam jade dzis ogladac:)z lanodorfem sie nie odzywam bo kradnie mi prad:( ehh ale daje rade.

na najwazniejsze Wszystkiego Naj w Nowym Roku Spelnienia marzen,duzo zdrowia,radosci z pociech :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

kasia3003 wiem kochan co przezywasz nie wazne skad dam Ci rade od serca ,wiem ze to Twoj maz ale ja bym poszla na Twoim muiejscu do mamy !na jakis czas i zobaczysz co bedzie czy pojdzie po rozum Twoj maz.Ciez sie ze Cie chociaz nie bije jeszcze:)bo sa i takie przypadki.Trzymaj sie kochana i sie nie daj mysl o swoim Skarbeczku bo on teraz najwazniejszy:)Mi jak zle własnie tak robie :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Moja Lalunia poszła wczoraj spac przed 20 naubieralam ja do snu bo chlodno w mieszkaniu dzieki mojemu ladorfowi debilowi i wstala mi przed 7 rano chyba bylo jej cieplo:)pojadla sobie pampersa zmienilam i spi razem z tatusiem:)) :silly: :silly: ja bylam w piatek na wazeniu i Jessica przytyla 500g na 2tyg:)wazy 4,5kg :woohoo: :woohoo:

natB z tymi poronieniami i tarczyca to nie tak do konca prawda,ja mam problem z tarczyca i malo tego jeszcze guza na niej :silly: współczuje sylwestrea :kiss: :kiss:


wredota1 to w sumie sylwester spokojny jak i u mnie mal zasnela kolo 22 i wstal rano a My ze znajomymi balangowali:)oczywiscie z umiarem ale fajerwerki Jessica mial gdzies :side: :side: :side:


pani_p boj cieszmy sie z Naszych pociech powiem tak ze co do pielegnacji Jessici i pracy przy niej nie mam slabosci nawet jak placze mam sakramencka cierpliwosc az moj sie czasem dziwi moze dlatego ze juz mam swoje lata:)ale to malo wazne albo dlatego ze wiem co stracilam poroniajac 3 ciaze:( :kiss: :kiss: kazda chwila z nia to dla mnie bardzo wazny mament a placze tez czasami jak ja np.chce wykapac przed posilkiem to jeszcze zniesie gorzej z ubieraniem po kapieli hihihi kape ja ostsnio w pelnej wannie wody pasuje jej bardzo :kiss: :kiss:

kasia085 co do pogody ja z mala wychodze bez wzgledu czy lweje wiej czy slonko swieci czesto wracamy tez wieczorem:) :kiss: :kiss:

wielomama Ty masz duzo pracy i jestes nai zachwycona i prawidlowo ja tez nie nazekam na jej brak.Bo procz opieki Jessica wriocilam do pracy obecnie 9h tygodniowo:) :blink:

Ja tez laseczki zmienilam pampersy na wieksze te 3-6kg kupilam paczke 240szt starczy na troche bo Jessica robi kupke 1 a czasem 2 na dobe:) :kiss: :kiss: taka rada poszukajcie pieluch na necie mozna trafic firmowe pampersy za grosze jak ja www.ebay.co.uk/itm/221338764589?ssPageNa...id=p3984.m1497.l2649 patrzcie ja kupilam an ebay bo allegro nie mam ale jest duzo portali i tanio mozna kupic tak samo jak maty do przewijania .Podam przyklad u mnie maty firmowe w sklepie 5szt kosztuja 4-5 f a w necie 24 za 5f tylko ze nie firmowe a po co nam napis na macie pampers?wedlug mnie nie ma co przeplacac:) :woohoo: :woohoo: siedze i szperam jak Jessica lezy tak jak teraz pisze do Was a ona lezy:) :blink:
Co do ubranek ja sprzedaje na ebay i fb te co juz powyrastala :kiss: :kiss:

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816477 przez wredota1
Gravity, Ty to masz zlote dziecko :-). Chociaz ja na swoja nie moge narzekac w nocy. Dwa wybudzenia to nic takiego. Jak niektore mamy musza wstawac kilka razy i maja problem z uspieniem potem malucha. Ja po karmieniu odkladam juz nieprzytomna Gabi do lozczka i nie musze jej specjalnie usypiac. Przykro mi z powodu Twoich trzech poronien.. ale widze ze silna babka z Ciebie :-)
My z Gabi juz od dawna na pieluchach 3-6 kg. I zaraz pewnie znow bedzie zmiana, bo wazy 5,6 kg :-) W dzien uzywamy pieluch z rosmana, a na noc z pampersa. I nam juz nic nie wycieka. :-)
Nat, odwazna jestes z tym kleikiem. Ja to jednak poczekam do tego 4 miesiaca. Z reszta duzo nam nie zostalo. :-)
Nam powoli z szafy znikaja ubranka z przedzialu 0-3 miesiace. W tygodniu pewnie wyciagne ubranka na okres 3-6. A ich mamy najwiecej :-)
Dobra, uciekam robic mleko bo Gabi juz koncertuje :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816495 przez Gravity
no w sumie tak.Ja jeszcze tez nic nie zageszczam,z tego co czytalam to najpierw kukurdziana maka sie zageszcza:)narazie nie mam potrzeby Jessica zjada 90 do 120ml i herbatki troche kolo 150ml w ciagu dnia. :kiss: :kiss: :kiss:

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816564 przez kicia
Gravity zastanawiałam się ostatni o gdzie się podziałaś. Szkoda że Twój mąż stracił pracę, akurat teraz jak macie małe dziecko. Ale mam nadzieję że szybko znajdzie inną.
Jessica ładnie rośnie, też będę musiała porobić zdjęcia ubranek i powystawiać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #816615 przez JustynaNL
Gravity, wspolczuje utraty pracy przez Meza i powodzenia w szybkim znalezieniu nowej. A Twoja Mala tez taka cieplolubna jak Moja :) w dzien w bodach z dlugim i w pajacyku z dlugim i to spi sie Jej najlepiej jeszcze pod kocykiem. A w nocy to wogole pod trzema :D za to jak tylko jest glodna, czyli dokladnie co trzy godziny to w mig sie z nich rozkopuje az cale lozeczko lata. Na szczescie nie koncertuje przy tym, ewentualnie glosniej steknie jak za dlugo wstaje z lozka ;p;p
Za to w dzien Jej sie poprzestawialo i jak tylko nie spi to wcina 100ml mleka co dwie godziny a czasem czesciej. Probowalam dawac wiecej zeby wydluzyc przerwy, ale nie miesci Jej sie w brzuszku a zageszczalam kleikiem juz dwa razy po trochu, ale chyba za malo bo efektu brak, dalej co dwie godziny butla byc musi. Pokombinuje jeszcze sypac troszke wiecej tego kleiku i moze osiagniemy jakis sukces.
Przez to, ze Mala jest juz coraz bardziej ciekawa a Duza nadal bardzo zywiolowa czasu na napisanie na forum mam mniej, ale staram sie chociaz raz na jakis czas skrobnac cos na facebooku. Oczywiscie nie pomijam zadnych zdjec przez Was dodanych bo te Nasze pazdziernikowo/listopadowo/grudniowe Dzieciaczki to cud, miod i malina :)
Widzialam, ze juz czesc z Was po chrzcinach i jak na pierwszy raz prawda, ze nie tak strasznie? ;p
Jak juz jedne za soba mam, co prawda Starsza miala wtedy 9msc i juz chodzila, ale jakos tez byla niewzruszona jak Ja ksiadz polewal. Nad chrzcinami dla Mlodszej jeszcze nie myslelismy bo orpocz tego, ze nie wiemy czy organizowac je w pl czy w nl czy moze jeszcze u chrzestnej w Anglii to wlasnie jest problem chrzestnej, ktora to tez ma male dziecko (i chce je ochrzcic) no wiecznie nie maja czasu bo Jej Maz ma wlasna firme i ciagle pracuje. Takze na razie jeden problem nam sie troche odklada w czasie.

A to dla tych, ktore nie maja facebooka:
Delikatne popisy ,,gugania'' i usmiechow Mojej Malej Szczygi ;p rano jeszcze wieksza z Niej gadula, szczególnie jak widzi Siostre :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #816705 przez Gravity
elo

Mieszkanko ogladnelismy ale piekne problem ze 2 pietro i zrezygnowalismy:(wiec czekam dalej ,Kobieta pytala czy w aplikacji zaznaczone ze max 1 pietro ja ze tak i przepraszala za zamieszanie.

Dzis moja Lalunia zaczela sie cos pienic i slinic nie wiem co mnie czeka:)moze zeby hhmm nie mam pojecia :kiss: :kiss: bo kupka tez zadka byla bardzo :S :S

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #817396 przez natB
Ojjj cisza spokój :D, a na fb istny szał :D

Wredota powiem Tobie tak WŁadek pięknie przyjął kliek, w nocy dzięki temu potrafi przespać 8-9 h :) i ja się wtedy wyśpię, oczywiście z przerwą, gdzie muszę iść mu włożyć do ust smoczek, bo często mu wypada, a tak wiem, że jest najedzony, a ja wyspana :)...
Zakupiłam również Bebilon Nutriton, bo w dzień ledwo, co uciągnie 2 h bez mleka, a dostaje 120-150 ml, zobaczymy, czy to coś pomoże :)

Gravitya Tobie też wychodziły w badaniach anty tpo?... bo u mnie oto się rozchodzi no i ten niski poziom erytrocytów...

Kicia jak ja Ci zazdroszczę kawki, mi tutaj strasznie brakuje takich wyjść... gdyby nie siostry mojego S. umarłabym :(... nie mam ani jednej koleżanki w okolicy... ale zapisałam się na zumbę, więc mam nadzieję, że kogoś poznam... bo mieszkam już tutaj drugi rok i nawet nie mam okazji poznać nowe osoby...

Kasia3003
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Tak, jak pisałam na fb zamówiłam Władkowi matę :D jutro przyjdzie mam nadzieję, żę go zainteresuje... a w czwartek mamy szczepienie :( już się boje buuuuuuuuUUU :(:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #817459 przez pani_p
Hej dziewczyny :-)

Ja tak tylko na szybko dac znac że żyjemy ;-)

Chrzciny były piękne :-) i mam na mysli mszę św ;-) już mamy aniolka w domu choć przez to, ze wszyscy mi Zuze wynosili, narazie pokazuje rozki. Cały wtorek był placzliwy. Okropnosc. W czwartek i piatek mam egsaminy na technika usług kosmetycznych więc w między czasie lykam cos wiedzy. Trzymajcie kciuki zeby to jakos poszlo ;-) odezwę się w weekend :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #817547 przez kasia085
Hej dziewczynki u nas tez wszystkko w pozadku.jutro jedziemy do nefrologa skontroloac te nereczki bąbla a pozniej ja mam wizyte u gina. Mam nadziejer ze wszystko bedzie dobrze.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Gravity wiem co to znaczy stracic ciaze,u mnie nie dosc ze stracilam to jeszcze nie moglam zajsc w kolejna.ale na szczescie mamy swoje male szczescia i to jest najwazniejsze.dziecko dla mnie jest wszystkim i nie wyobrazam sobie zycia bez niego.a cvo do sllinienia to i Jasiowi sie coraz czesciej zdaza.puszcza takie babelki ze sliny.

nat szczepienie buuu,ja juz sie boje na sama mysl o 12 lutym i drugiej dawce u nas.ja rez mam malo kolezanek.na szczescie rodzicowmam na miejscu.mam kolezanki ale maja albo odchoeane dzieci albo nie maja wogole i kazdy zyje wladnym zyciem.ucieszylam die bo dziewczyna z bloku i jest w ciaxy i rodzi w lutym.dziewczynke alr zawsze bedzie z kim pogadac jak wyjde na spacerek.

swoja droga powiem wam ze przestalam juz podawc malemu espumisan i nie ma zadnych problemow tzn. Chyba z juz mu sie rozwinely jelitka.robi pieknie kupki.fajnie wtedy wyglada.b skupia wzrok w jednym miejscu, unosi dupke i slychac sruuu, a po tum jest taki szeroki usmiech na pysi:-) ogolnie to robi kupki mniej wiecej o stalych porach i tak naprawde juz mu sie wyregulowal dzien.wsrajemy kolo 9, cycus,maly sobie siedzi w lezaczku ja jem sniadanko,pozniej drzemka,kolo 11 cycus i spacerek.drzemka dluzsza po spacerku, pozniej kolo 14 cycuc i zwykle yez drzmka, 17-18 cycus i do 20 sie bawimy, kapiel cycus i idziemy spac.pozniej pobodka w nocy dwa razy.kolo 1 i 5.takze mamy juz swoj rytm i zyjemy sobie szczesliwie:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #817570 przez wredota1
Hej. Faktycznie cisza na forum. Dobrze ze mamy fb :-).
Nat, my mamy szczepienie 23 stycznia. Modle sie zeby Gabi znowu nie dostala odczynu.
Pani P, nasza Gabi tez przez kilka dni po chrzcinach byla marudna. Ale spoko, przeszlo jej :-)
Kasia, u nas tez juz mniej wiecej jest dzien uregulowany. Wstajemy o 8:30 i w dzien jemy co 4 godziny. W dzien Gabi malo spi ale senna robi sie po 10, 13, 16 i czasem sie zdrzemnie 20-30 min. Ostatnie karmienie mamy o 20:30 i Gabi spi sobie do 4:30 wiec rewelacja :-). Oby tak zostalo, bo mi bardzo pasuje :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl