BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

11 lata 2 tygodni temu #621568 przez mefiana
monisia100100 dziękuje:) termin mam wyznaczony na 3 grudzień wg om. dostałam skierowanie na badania i mam je wykonać na 2 dni przed następną wizytą czyli ok 21 maja. Piersi mnie też bardzo bolą z sutkami na czele. Za stanikiem też bym musiała sie rozglądnąć, bo mi ładnie podrosły a ogólnie też biust mam skromny :laugh: Zaczęly mi się te typowe sny "ciążowe" bardzo intensywne i takie realistyczne, dziś mi się sniło, że kupiłam paczke papierosów i jednego spaliłam, choć nie pale od kilku tygodni i sniło mi się także, że patrze do lusterka a tu pryszcz na pryszczu!gdzie ja nigdy nie miewam, bo mam strasznie suchą skóre na twarzy. Za to włosy mi się przetłuszczają, nie dość, że mam strasznie rzadkie to jeszcze co 2-3 dni musze je myć, tak to wystarczało co 4.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #621626 przez monisia100100
mnie własnie dal tylko skierowanie na grupę krwi i to wszystko, wczesniej przed ciążą robiłam toxsoplazmozę, różyczkę i cytomegalowirus , ale myślę że na poczatku przyszłego tygodnia zrobie sobie morfolofie, i mocz chociaż żeby być spokojniejszą. Co do snów to nigdy nie wiem co mi sie w nocy śni. Spię też bardzo twardo nie raz budzik mnie do pacy nie był w stanie obudzić.
Nie mogę sie doczekać następnej wizyty, cały czas myśle czy jest wszystko ok, do tego chwilowo nie chodzę do pracy, więc czasu wolnego mam aż za dużo, zrezygnowałam też na kilka tygodni z ćwiczeń i basenu. Jak mąż przychodzi z pracy to ja tyle gadam że czasem to się zastanawiam czy mnie słucha czy jednym uchem wlatuje a drugim wylatuje, bo nie daje dojśc mu do słowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #622478 przez mefiana
jak masz być spokojniejsza to jasne, że sobie zrób te badania, choć jestem pewna, że wszystko u Ciebie bardzo dobrze :) O to sen masz twardy, też tak miałam swego czasu, ale od 4lat czyli tyle ile ma mój syn spie czujniej niż bym sobie życzyła, ale taki urok już :laugh: Ponoć basen wskazany w ciąży i nie powinno się z niego rezygnować, ale rozumiem twoje powody. Z tym słowotokiem to ciekawie musi być, ważne by Ci mąż nie przerywał hehe. Ja się zastanawiam czy iść na usg za tydzień czy za dwa :unsure: A zapomniałabym wczoraj pod wieczór przez jakąś godzine i dzis od jakiejś 19 do teraz nawet czuje mulenie w brzuchu, nie mdłości tylko właśnie takie delikatne mulenie. W pierwszej ciąży zwymiotowałam z 4x łącznie od ok 8-9tyg do 12 i to tylko z rana jak myłam zęby. Ciekawe jak będzie tym razem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #623069 przez Milady_de_Winter
Więc nie tylko ja mam problemy z włosami... cera jak cera - moja nigdy specjalna nie była ale włosy katastrofa. Chyba pomyślę o krótszej fryzurce. Za to paznokcie piękne. Piersi bolą i rosną co mnie cieszy. Ogólnie czuję się super. Każdej kobietce życzę takiej ciąży.

Co do snów to ja zawsze ale to zawsze mam bardzo intensywne. Powiem więcej - co noc coś mi się śni i co rano pamiętam sen. Ciążowych snów jeszcze nie mam za to schizy ciążowe łapię co jakiś czas.

Powiedzcie kobietki, powiedziałyście o ciąży otoczeniu. Ja na razie tylko najbliższej rodzinie. Absolutnie się nie boję reakcji - dzidziuś jak najbardziej wskazany i wyczekany - ale tak jakoś ... boję się powiedzieć, żeby nie zapeszyć. Druga sprawa jest taka, że mieszkam w małym mieście, gdzie każdy każdego zna a w pracy chcę powiedzieć dopiero w maju jak dam radę. Jak wy robicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #623677 przez mefiana
Witam dziewczyny w ten słoneczny piękny dzień:)
milady zazdoszcze paznokci, bo u mnie jeszcze trochę minie zanim ich kondycja ulegnie poprawie. Rozdwajają mi sie okrutnie i co chwile muszę obcinać :angry: Od 2 dni jem już witaminy to może się coś zmieni, tak to od 3mscy tylko kwas foliowy.
Ja powiedziałam rodzicom partnera, w sumie to partner powiedział, bo mieszkamy razem. Moja babcia też wie od początku(mama zmarła na raka we wrześniu 2012 , a z ojcem nie utrzymuje kontaktu), dwie siostry i dwóch bliskich mi kuzynów no i przyjaciółka rzecz jasna, która z resztą ma termin na sierpień :) Ja nie wytrzymałabym i stąd takie grono wtajemniczonych, czuje się tak lepiej. Każda kobieta ma inaczej jedna boi sie mówić komukolwiek i oprócz męża nie wie nikt a inna ma potrzebe podzielenia się taką nowiną. Obecnie nie prauje, bo wrócilismy w sierpniu na stale do pl, a że troche się wydarzyło, postanowiliśmy, że po urodzeniu drugiego dzieciaczka pójde do pracy. W pierwszej ciąży powiedziałam szefowej jakoś szybko ok 9tyg i tylko dlatego, że wykonywałam fizyczną pracę i z pewnych obowiązków musiała mnie zwolnić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #623786 przez monisia100100
Witam, nie siadałąm wczoraj nawet nad laptopem bo jakoś miałam podłą noc i dzień, wstałam rano z przerażeniem że coś dzieje się niedobrego, dopiero co kilka dni temu pisałam że snów nie pamiętam a tu zmiana śniły mi się jakieś horrory, do tego budziłąm się w nocy, piersi jak miałąm bardzo obolałe i zdecydowanie powiększone, zmieniły rozmiar w ciągu chwili. Wpadłam w panikę obawiam się że takie gwałtowne zmiany nie zachodzą w tak krótkim czasie. Cały czas w głowie mi siedzi żeby nie stało się tak jak poprzednim razem.
Mam jakieś dziwne ciągnięcia w dole brzucha i tez nie wiem czy to normalne. Chyba zwariuję do piatku bo wtedy mam wizyte u gin.

Milady my z mężem powiedzieliśmy wszystkim, nie wieże w przesądy więc pochwaliliśmy się szybko. Z pierwszą ciążą chcieliśmy zaczekać i jakoś nie pomogło to w niczym.

Mefiana gdzie ty kochana mieszkasz że masz dziś słoneczko bo u mnie strasznie pochmurnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624162 przez Milady_de_Winter
Monisia! Ja miałam tak samo. Wpadłam w panikę bo piersi prawie wcale nie bolały i poczułam się jakbym nie była w ciąży :/ Zadzwoniłam do swojego Gin. i powiedział, że tak się czasem dzieje i nie mam powodu do niepokoju. Poziom hormonów w organizmie się zmienia i stąd takie rewelacje. Po dwóch dniach wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, ze u Ciebie tez tak będzie.
Ciągnięcia w dole brzucha mam od początku ciąży. Nie stresuj się, nie denerwuj i ciesz się wiosną. Odezwij się później.

Mefiana! Dzięki za odpowiedź. Zaczęłam delikatnie ale chyba poza pracą nie będę tego pięknego faktu ukrywała.

Trzymajcie się kobietki ciepło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624301 przez Paradise1982
Witam dziewczyny!!
Widzę, ze dobrze trafiłam :) ja tez mam termin ma grudzień - dziesiątego.
Czytałam o waszych przetluszczajacych sie włosach, zauważyłam u siebie to samo :-/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624379 przez monisia100100
Miledy masz rację, kryzys przyszedł faktycznie chwilowy, już jest lepiej. Dzisiaj jak się uda to będę widziała się ze swoim lekarzem bo skończył mi się Duphaston a ostatnio liczył że miały wystarczyć do następnej wizyty czyli do piątku. Więc muszę po receptę podjechać, może uda się co nieco podpytać :)

Paradise Gratuluję :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Dużo zdrówka, i spokojnej ciązy życzę. Zadomawiaj się u Nas, i pisz jak najwięcej :woohoo:

Ja muszę się jeszcze pochwalić wczoraj zakupiłam sobie pierwszą książeczkę ciążową, byłam taka dumna przy kasie, mała rzecz a cieszy hi hi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624392 przez Agacior
Witam wszystkie szczęśliwe grudnióweczki :) w końcu i ja mogę do Wa dołączyć :lol:

Może się na początek przedstawię ;)
Jestem Agata w 7 tyg pierwszej ciąży :lol: a termin mam na 1 grudnia.

Czytałam Wasze wypowiedzi i szczerze na początku też nie chciałam nikomu mówić o ciąży w obawie przed zapeszeniem, ale i tak to nic nie dało bo zaczęłam krwawić :( także moim zdaniem trzeba się chwalić wszystkim, że jest się w stanie błogosławionym i cieszyć tym z rodziną i przyjaciółmi. Człowiek wtedy jakoś bardziej pozytywnie nakręcony jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624406 przez monisia100100
Agacior Witaj, oczywiście ogromnie gratuluję i życzę spokojnych miesięcy z brzuszkiem. :kiss:.
Coraz więcej grudniowych mamuś, superrrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624416 przez Agacior
dziękuję dziękuję i też mam nadzieję, że nasze grono się powiększy ;)

Pozdrawiam wszystkie mamusie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624433 przez Paradise1982
Hehe, znam to uczucie, ja tez ostatnio kupilam sobie kalendarz ciazy, i bylam taka szczesliwa!
Czy Wy tez macie czasami wrazenie, ze nie jestescie w ciazy? Ja normalnie czasami w pracy zapominam! Moze dlatego, ze swietnie sie czuje, poza bolacymi piersiami i brakiem okresu nie powiedzialabym, ze jestem w ciazy. A Wy jak sie czujecie laseczki?

Pozdrawiam i zycze Wam wszystkim zdrowka!!
Buziaki!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624454 przez Paradise1982
Milady, ja tez sie boje powiedziec otoczeniu, zeby nie zapeszyc :-/ Tak, wiec wie tylko najblizsza rodzina i moja przynaciolka, a reszcie swiata powiemy po USG w 12 tygodniu :) Tyle, ze ja juz sie nie moge doczekac, i najlepiej bym powiedziala wszystkim hahaha!! No coz, poczekam jescze te 6 tygodni....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #624456 przez Paradise1982
Witamy na forum Agacior! Ciesze sie, ze jest nas coraz wiecej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl