BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

11 lata 1 tydzień temu #625703 przez mefiana
Milady- to duża niespodzianka Cie spotkala w "straconym" cyklu :laugh: Prezentów jeszcze nie dostałam, ale kolor różowy u mnie też zdecydowanie odpada :)

Nutka- czasami lekarze z prywatnymi praktykami idą na ilość a nie na jakość niestety i biorą nas taśmowo :angry: Zmiana lekarza czasami jest jedną z lepszych decyzji w życiu. Tobie zazdroszczę lekarki :)

Monisia- w pierwszej ciąży w Ire ani w polski lekarz ani irlandzki nie miał problemu z tym moim tyłozgięciem podczas usg, ale teraz jak byłam to proszono mnie o podłożenie dłoni pod pośladki i dosyć długo trwało to "poszukiwanie", ale sie udało :laugh:
Zawrotów teraz nie mam, ale poprzednio zasłabłam 2x z czego raz w sklepie a raz na przystanku :ohmy:

Agacior- mi tez apetyt dopisuje, ale zganiałam to na rzucenie palenia, a to może byc pół na pół :lol:

Jeta- w sierpniu kończe 26lat :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #625720 przez Nutka
Agacior faktycznie ale niewiele starsza :)

mefiana ja nie lubię jak ktoś mi mydli oczy i ma mnie głęboko w powarzaniu. Nie po to płaci się za wizytę żeby lekarz traktował Cię jak za przeproszeniem zwierzę na uboju, bo tak się u niej poczułam. Po poronieniu zamiast mi powiedzieć że badania trzeba będzie dodatkowe wykonać żeby sprawdzić czy nic się nie rozregulowało to usłyszałam, że w styczniu najdalej w lutym znów będziemy w ciąży. I przyszedł styczeń i nic, luty i nic.. A Ty siedzisz i czekasz bo przecież już miało być. I jeszcze większy nerw i niepokój ogarnia. Mało tego idziesz na wizytę na umówioną godzinę a tam się okazuje, że jest 1,5 - 2 h poślizg. Siedzisz i czekasz. A za to wszystko trzeba zapłacić min. 150 zł w zależności od tego co robi. :)
Teraz nawet z dojazdami i kosztami paliwa mniej mnie to czasu i pieniędzy kosztuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625726 przez jeta
EEEE to tu całkiem młode mamusie się zebrały :silly:

Nutka - i najważniejsze o wiele mniej nerwów!

Teraz wiekszość lekarzy idzie na ilość a nie jakość. Znaleźć kogoś konkretnego zaczyna graniczyć z cudem.

Mam nadzieję, że moja dr się sprawdzi. Chociaż na początku miałam do niej średnie podejście. Jak przestałam brać tabletki - a brałam kilka ładnych lat, dostałam luteinę na wywołanie okresu, bo bardzo długo nie miałam i od razu dała mi clb. Brałam przez jeden cykl i w niczym nie pomogło. Przy kolejnej wizycie znowu chciała mnie faszerować lekami, do tego powiedziała, że mam jajniki policystyczne. Ale postawiłam się i powiedziałam, że nie chcę żadnych wspomagaczy narazie i że wydaje mi się, że po takim czasie z tabletkami trzeba czasu żeby się wszystko unormowało. Miała lekko niezadowoloną minę, ale nie dyskutowała. No i miałam rację. Potrzebował mój organizm chwili na regenerację i się zadomowiła fasolinka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625740 przez monisia100100
Jeta suwaczek zmieniony teraz z dobrą datą nie wiem jak to się stało ale dobrze że byłaś spostrzegawcza, sprawdzłiam odrazy suwaczek ciązowy, tu wszystko ok.

Nie wiem czy to kwalifikuje się do zachcianek ciążowych, ale nie mogłam się zdecydować się z czym zjeśc bułeczkę bo zgłodniałam, to postanowiłam zrobic pół z dzemikiem, i pół z serem żółtym, smaczne :lol:

Co do lekarzy to naprawdę ciężko znaleźć dobrego, u mojego niby wszystko dobrze ale czegokolwiek się dowiedzieć to graniczy z cudem. Wszystko na siłę trzeba wyciągać a wizyty to w tempie expresowym się odbywają.

I na koniec jak już wszystkie powiedziałyście ile macie lat to też się odważę 29 skończone w marcu. I z obliczeń dzień poczęcia przypada mniej wiecej na moje urodzinki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625743 przez monisia100100
mam nowe wyniki bety z dziś 59015,0 :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625748 przez jeta
Monisia - jaka cudna beta! Aż mnie korci, żeby pójść jeszcze raz, bo tylko raz byłam. Ale nie będę przecież pieniędzy wydawać. I tak dostałam już skierowanie na badania, to parę złotóweczek poleci + wizyta...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625764 przez monisia100100
własnie to jest minus cena tych wszystkich badń i wizyt lekarskich, u mnie beta 28zł to zamiast porcji słodyczy które przed ciążą wciągałam jak szalona.
Odważę się jeszcze zapytać jeżeli to nie problem, ile ważycie. Ja mam 53kg i jak narazie waga stoi ale jakos brzuszek zrobił mi się mniej napięty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625815 przez Agacior
mhhh każda tak o tym beta pisze,że i ja nabrałam ochoty na te badanie :) bo ja miałam robione tylko raz i to jak byłam w szpitalu :dry: A same chodzicie sobie robić czy lekarz Wam zaleca?
Co do wagi to u mnie sporo więcej ajć :dry: 67 ale na szczęście na razie stoi mimo zerowego ruchu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625827 przez jeta
Agacior - ja byłam sama. Powiedziałam, że betę chcę zbadać, pani zainkasowała 3 dyszki i gotowe.

Monisia - ja chyba będę największą mamusią jak narazie. 70 kg z groszami. Tylko moje cycki ważą chyba po 2 kg ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625829 przez monisia100100
ja bete robie sama w tej ciazy już trzy razy, zresztą wszystkie badania jakie dotychczas robiłam to tak sama z siebie bo mój gin jest jakiś anty zawsze twierdzi ze na to bedzie czas i na kolejnej wizycie zleci.
Obawiam się toksoplazmozy bo nie mam przeciwciał a kota mam w domu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625830 przez jeta
Ja dostałam na ost wizycie skierowanie na badanie moczu, morfologie, glukozę, TSH i toksoplazmoze. Dodatkowo grupę krwi sobie zrobię, bo tyle lat żyję i nie wiem jaką mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625832 przez Paradise1982
Hej dziewczyny!

Ja mam skonczone 31 - chyba tutaj jestem najstarsza :(

Fajnie sie o Was czyta, czlowiekowi az sie buzia smieje :-)

Jak juz niektore z Was wiedza, mieszkam w Anglii i tutaj jest troche inaczej z prowadzeniem ciazy. Tak wiec.... zadzwonilam dzisiaj do przychodni, zobaczylam lekarza ogolnego, ona dala mi number do poloznej, zadzwonilam, ona oddzwonila i dowiedzialam sie, ze skontaktuja sie ze mna za okolo 2 tygodnie na krew, mocz itp... A pierwsze USG w 12 tygodniu! No to sobie poczekam...

Jestem teraz w pracy zawalona papierami, napisze pozniej, buziaki! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625838 przez jeta
Paradise - to będzie Twoje pierwsze badanie w ciąży?

Ja już nie mogę się doczekać kolejnej wizyty - za około 4 tygodnie. Wtedy oprócz pięknego zdjęcia będę dokładnie wiedziała kiedy będę rodzić. Mam nadzieję, że w grudniu, bo nie chcę stąd się przenosić. Już Was lubię :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu - 11 lata 1 tydzień temu #625843 przez Nutka
Monisia pięknie Beta pnie się w górę. Mnie też korci żeby pójść jutro, bo za każdym razem zaskakuje mnie jej przyrost, raz 200% następnym razem 400% ;) ale mój M strasznie krzywo już patrzy jak mu mówię że chcę kolejny raz iść na badanie :P od samego początku starań wszystkie badania robię na własny koszt. Śmiałam się ostatnio że w Laboratorium powinnam mieć już kartę stałego klienta.

Jeta wagowo ja jestem dalej :) u mnie ciut ponad 80 na wyświetlaczu :blush: ale to dlatego że mam grubokościstą i masywną budowę ciała.

A z jakich części Polski jesteście? Tak zapytam skoro i tak wywiad już robimy między sobą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #625847 przez jeta
Ja mimo skierowania też będę płacić za wszystkie badania.

Pozdrawiam z lubelszczyzny ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl