BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 3 miesiąc temu #828039 przez Natala
My też dzisiaj do lekarza, walcze z wysypka od czwartku i nic nie pomaga... Pewnie jakas wirusowka :( bo juz pomysłów mi brak. Rozprzestrzeniła się na nogi i ręce wiec juz nie ma co zwlekać.

anitka a robilas ten masaż ?

Mloda zaczęła nam wieczorami robić sceny , płacze przez dwie h , masakra, wiecie moze czy te niemieckie kropelki na kolke można kupić normalnie w aptece ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828066 przez moofka
Natala podobno bobotic to taki nasz polski sab simplex, my podajemy Zośce i jest względny spokój :) czasami coś pomarudzi ale nigdy nie są to 2h a raczej max 30 minut.

Zocha wczoraj prawie cały dzień nie spała a teraz chyba nadrabia zaległości :) zaraz się biorę za sprzątanie bo szkoda czasu.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


anitka, Natala odezwijcie się po wizytach :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828106 przez Asiula315
Hejka....melduje ze u nas wszystko ok...no powiedzmy... Znow walczymy z odparzeniem pupy...mała ma juz rany a nie zaczerwienienie masakra....ale juz wiem od czego....chusteczki nawilzajace.....byłam z wizyta u szwagierki i ich używałam przez cały dzien a wieczorem skutek był makabryczny....no ale juz troche lepiej....pozatym byliśmy u lekarza...bardzo ładnie przybrała na wadze wazy juz 5 kilo heh mysle ze dobra waga jak na miesięczne dziecko :P a tak to Wszystko w porzadku ale pani doktor mowi ze Lili ma przykurcz mięśni z jednej strony i musze ja dużo kłaść na brzuszku i podnosić z boku.. Tzn najpierw ja przychylić na bok i potem tylko jednym palcem przytrzymac główkę...noi dostaliśmy skierowanie na prześwietlenie bioderek...zrobilam juz termin ale dopiero na 18 lutego...i kolki troche ustąpily... Mysle ze to zasługa tych kropelek... Podaje jej 4 do 5 razy dziennie Lefax i zrobiła sie troche spokojniejsza....i przeprosiła sie ze smoczkiem juz go nie wypluwa....mysle ze to ssanie tez jej pomaga hehe...moi rodzice juz pojechali i zostałyśmy same :) ostatnio w nocy przespała ciągiem 6 h....byłam z niej bardzo dumna hehe w końcu troche odespalam :laugh: Umowilam sobie tez termin do ginekologa na 13 lutego.... Juz nie moge sie doczekać .....na zielone światło hehe...ciekawa jestem jak to bedzie ;)
Iwona23... Hehe niezły pomysł....
Pozdrawiam wszystkie mamuśki i miłego dnia życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828146 przez Gosica
Hej :)

Nasz Szymek tez tak chrumka i wlasnie sie zastanawialam coz to moze byc,bo poza tym chrumkaniem nie ma katraku ani nic.
My dalej walczymy z kolkami.Wczoraj w dzien bylo super,mały praktcznie cały czas spal za to wieczorem tradycyjnie zaczal sie koncert.Chyba oszaleje przez te 3 mies zanim to minie.
Do tego naszemu Paniczowi cos sie poprzestawialo i po karmieniu nocnym tak kolo 1-2 w nocy odniechciewa mu sie spac.W nocy z soboty na niedzile to dal nam w kosc bo przez prawie trzy godz go usypialismy zanim zasnal.Dzis tez byl problem ale zasnal o wiele szybciej.Tak ze w dalszym ciagu marze zeby przespac jednym ciagiem kilka godzin.
Od wczoraj tez juz calkowicie jestesmy na tym mleku Hipp no i czekam co to z tego bedzie.Na razie zauwazylam ze w dzien po tym mleku Malego nie boli,ale wczoraj wygladalo tak jaby sie nim nie najdal bo co chwile byl glodny.A moze po prostu taki dzien mial.Zobaczymy jak bedzie dalej,mam nadzieje ze nie trzeba bedzie znow zmieniac.

Pozdrawiam

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828152 przez Iwona23
Wiatjcie


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Teraz w czwartek wizyta u pediatry a w piątek kontrola bioderek mam tyle pytań do lekarza że muszę listę zrobić bo znowu pozapominam ... ehh coraz bardziej oswajam się z macieżyństwem z dnia na dzień jest coraz to lepiej dużo daję wsparcie męża który dwoi sie i troji pracuje zajmuje sie małym choć ja go o to nie proszę bo wiem że jest zmęczony Nie spodziewałam się że bedzie takim wspaniłym mężem i ojcem ale od kiedy mały jest na świecie czuję miłość na nowo A teraz jeszcze drugi ślub :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828187 przez anitka90
Witam :)

Natala nie robiłam, bo boję się, że mu rozniosę to bakterie co ma, zobaczymy co lekarz dziś nam powie.

Moofka u nas wizyta dopiero o 17.30. Ty też daj znać jak po wizycie :)

To widzę, że chrumkanie to nie tylko mój Kamilek przechodzi :)

Iwona z tym wskaźnikiem to dobry pomysł :D

Asiula no włąśnie te chusteczki potrafią załatwić pupę bobasowi. Ale ja teraz jak ich używam to na sucho chusteczkami albo pieluszkami wycieram pupę małemu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828216 przez Agacior
hej laseczki :kiss:

Muzę się Wam pochwalić :laugh: Mój aniołek wczoraj zjadł o 21, zasnął tak ok.22 a wstał dopiero o 5.30 i to ja sama ją wybudziłam,żeby nakarmić bo się wystraszyłam, że tyle nie jadła :) Dodatkowo nie stękała, nie prężyła się, nie chrumkała więc ja przespałam dziś 6.5h :lol: Zregenerowałam się w końcu :woohoo: Oj kochany mój Aniołek. Ostatnio w ogóle bardzo ładnie spi w nocy, no ale dziś to rekord :) Tylko martwię się czy to normalne, żeby tyle nie jadła ?!

Tak w ogóle alergia nam schodzi, tylko skórka teraz jest bardzo wysuszona i się łuszczy, brzuszek chyba już tak nie dokucza bo bardzo mało płacze wieczorami (pfy pfy pfy wypluć żeby nie zapeszyć ;)), w nocy już tak nie stęka, nie prężny się, więc ja mogę w końcu też sie wysypiać :laugh: Nie wiem czy to zasługa kropelek czy po prostu mały żółądeczek już sie normuje ale najlepsze jest to, ze jak do tej pory moja dieta była bardzo rygorystyczna ze względu na ten brzuszek i alergie. A jak zaczęłam jeść po trochę wszystko, wszystkie problemy zaczęły znikać :ohmy: Byłam właśnie u dr prywatnie i się zdiwił, ze tyle rzeczy nie jem powiedział, że właśnie powinnam jeść wszystko no oprócz tych wzdymających rzeczy, nawet nabiał a może właśnie wtedy wszystko się odwróci,nawet smażone mówił, że trzeba jeść tylko wiadomo nie wielki kawał tłustego boczku ale coś chudego, mały kawałek jak najbardziej.Więc po trochę zaczęłam jeść delikatnie smażoną pierś z kurczaka, sałatki z majonezem ,śmietaną, trochę białego sera i malutkiej rzeczywiście wszystko powoli ustępuję :laugh: Nie wiem czy to ta dieta czy kropelki czy to i to ale mam nadzieję, że już tak zostanie;)

Tylko martwię się bo coś mało przybrała na wadze ostatnio :( I właśnie mam pytanie ile dziecko powinno prawidłowo przybierać na tydzień? Bo nie wiem czy z niej taki niejadek czy moje mleko jest takie chude?!

A do teo wszystkiego pozbyliśmy się katarku (pfy pfy pfy). Tzn. rano ściągam jakiś klusek zielony ale nie ciąga już nosem i nie charczy jak wcześniej ;) Także dziewczyny polecam Wam inhalacje + NASODRILL. Rewelacyjna woda morska, bo bogata w siarkę i dzięki temu działa bakteriobójczo a na dodatek jedna z tańszych ;) Ogólnie lekarz przepisał nam Tobrex do noska ale za nim postanowiłam jej go zapuszczać to spróbowałam jeszcze tej wody no i pomogło. Czasami tylko jeszcze pokasłuje i kicha ale mam nadzieję, że to nic poważnego.

Ech mam nadzieję, że tylko nie zapeszę :silly: i się pożegnamy z tymi problemami;)

W tamtą środę byliśmy na szczepieniu, ja wybrałam 5w1 + engerix+ rotarix. Malutka dzień po praktycznie non stop spała. Nóżki zapobiegawczo smarowałam altacetem i wszystko było ok.

Aktualnie zmagam się z ciemieniuchą :dry: a że Iga ma gęste i dość długie włoski to ciężko nam to idzie ech może macie jakieś sprawdzone sposoby?!

Iwona23 - hehe byłoby pięknie jakby była taka podziałka na tym cycu i wyświetlacz na brzuszku :laugh: Bo ja też nie mam pojęcia ile mój szkrab zjada. Raz wisi 40 min na cycku a raz tylko 6 :huh: To Was zaskoczył ksiądz z tym ślubem :laugh: gratuluje i myślę, że nie będziecie żałować. :blink: i że to będzie piękny i niezapominany dzień ;)

paulainka - moja Iga tez czasami ma takie noce. Możliwe, że w dzień za dużo wrażeń miała i trudno jej się wyciszyć. Zwróć uwagę czy tak się dzieje po wizytach np gości a warto na noc też mokry ręcznik położyć na kaloryfer, na pewno nie zaszkodzi. My np odkąd nawilżamy pokój to jednak lepiej się śpi.

Aj dziewczyny Wy już nie możecie się doczekać zielonego światła a u mnie odwrotnie :dry: a mój mąż już codzienne robi małe podchody i się doczekać nie może aj mam nadzieję, że i ja w końcu nabiorę ochoty :silly: No i muszę w końcu zapisać się do gina nie ma co zwlekać :)

Natala - może to na proszek ? daj znać co dr powiedział

Gosica - nie martw się już niedługo zacznie dłużej spać w nocy, niestety ten pierwszy miesiąc jest najtrudniejszy ale u Was już końcówka ;) Trzymam mocno kciuki ps.może spróbuj kropli Biogaia nam bardzo pomagają.

Aj chyba przechwaliłam bo Iga spać nie może i znowu stęka, prężny się ajś :)

Miłego dnia cudowne mateczki :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828219 przez Gosica
Agacior no oby zaczal dluzej spac :) Dobrze ze ten pierwszy miesiac sie juz konczy,oby nastepny tez lecial szybko :) Mamy ta Biogaie i tez jakos specjalnie nie pomaga.Po prostu najwidoczniej musimy przeczekac

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828363 przez mała82
A my mieliśmy masakryczne ostatnie dni. Kiedy skończą się te cholerne kolki??
Podajemy Sab Simplex i chyba jest lepiej. Ale w weekend zdecydowalismy ze zmniejszymi ilosc podawanych kropli i to byl kiepski pomysl. Oprocz tego lekarka zapisala nam probiotyk - Lacidofil, bo dzwonilam do niej, ze malemu zaczely sie zaparcia. Ale do tego doszło ulewanie i to bardzo mocne nawet po 2h po karmieniu. Dopiero po 3 dniach doszlam do tego ze to moze wina tego Lacidofilu. W niedzielę poleciałam do apteki po Biogaię i odstawiłam Lacidofil! Wrocilismy tez do poprzedniego dawkowania kropli Sab Simplex i od dzisiaj chyba jest poprawa <odpukac> Wczoraj zainwestowalismy tez w suszarke do wlosow i maly sie przy niej relaksuje!! Ale co se nameczyl on i my w weekend to masakra! W sobote walczylismy do 4 nad ranem z kolkami! Całą niedzielę powtórka, zasypiał na 5 minut i to tylko na brzuchu męża! Dopiero nockę dzisiaj mielismy w miare normalna!

Natala te krople Sab Simplex nie sa dostepne w PL. Niektorzy je sprowadzaja i sprzedaja po zawyzonej cenie, np w Gdansku jest jedno miejsce gdzie sprzedaja po ok 44zł. Jak masz kogos kto moze ci je przyslac z Niemiec to jest taniej. Nam przyslala znajoma z Austrii i tam kosztowaly po 5 euro za buteleczke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828485 przez anitka90
i jesteśmy po wizycie u Pana doktora. Bakteria zniknęła a my mamy robić masaż oczek. Dostaliśmy zielone światło do szczepienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828491 przez Natala
My tez po wizycie, wysypka alergiczna , mamy zmienić kosmetyki malej - jednak Mustella niby hipoalergiczna a jednak... Chociaż wierzyć do końca mi się nie chce, no ale zmieniamy , może nasza młoda dama woli kosmetyki z niższej polki co mnie bardzo cieszy :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828507 przez paulainka
My na mleku Hipp po zmianie z Nan, kupki dalej zielone o konsystencji gestej smietany, powinnam sie martwic tym kolorem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828531 przez anitka90
Natala mój Kamilek też ma wysypke na buzi i na szyjce to lekarz stwierdził, że to od spania, bo skóra jest wrażliwa a przy spaniu na brzuchu ją podrażnia i mam stosować sudocrem na buzinkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #828596 przez Natala
Anitka Sudocrem na buzke? Jak Oilatum nie podziale to może spróbuje... Ale nie wpadlabym :P Nasza jeszcze ma nogi i raczki w takiej kaszce, a miała taka idealna skórkę, z dnia na dzień tak się stało...

Moofka byliśmy na Espumisanie, pytalam dzisiaj w aptece i ten Bobotic ma ta sama substancje, wiec kupilam cos nowego - Esputicon, zobaczymy

Agacior pytalam dzisiaj lekarz ile maluszek powinien przybrać - w pierwszym miesiącu 0,5 kg, w drugim 0,7 kg. Na ciemieniuche znajoma mi zachwalala www.ziaja-sklep.pl/index.php?p480,ziaja-...-ciemieniuche-ziajka ale sama nie testowalam wiec nie wiem :-)

Mała82 właśnie nie mam nikogo kto by mi mógł ściągnąć te kropelki, od jutra wprowadzamy te nowe i zobaczymy... Co do suszarki to u nas sprawdzalo się nagranie na youtubie , ale niestety z czasem przestało na nią robić wrażenie... Teraz działa czasami jedna z kolysanek... Ehh te kolki...

My w czwartek idziemy na szczepienie i jeszcze nie wiem na co się zdecydować... Jak czytam ulotki co mi lekarz dala do zapoznania, to aż ciarki mnie przechodzą... Tak tam straszą, ze az grzech nie zaszczepić dzieciaka na wszystko i juz sama nie wiem co robić..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #828636 przez anitka90
Natala też się zdziwilam odnośnie sudocremu. Jutro jade zakupić i bedziemy działać. A karmisz piersią? Bo jak tak to nie trzeba na razie zaszczepić na te dodatkowe. Ja jade w piątek do szczepienia. Tego oilatum kremu bałam się używać do buzi ale jak sudocrem mozna to po kuracji będzie oilatum

A oczka dobrze jest przemywac esencja z herbaty - działa bakteriobojczo - tak powiedział lekarz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl