BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #876653 przez jeta
Hej!

Podłączam się pod pytanie o krzesełkach. Też zaczynam się za czymś rozglądać. Od kiedy można używać takich krzesełek?

Gosica - my nie nosimy zbyt często, ale za to babcia raczej tak. Wydaje nam się, że mały już się orientuje u kogo może się tego domagać, więc nie odbieramy babci przyjemności - zresztą ona jest od rozpieszczania ;)

Iwona23 -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


monisia100100- my dajemy po kąpieli i po tym zaraz zasypia. Co do ząbków to moje zdanie takie, że się jeszcze nauczy. Ciuszki u nas 68 i 74 - zależy z jakiej firmy. Rozmiar rozmiarowi nie równy.

anitka90 - ale przystojniak! Ech lody.... wczoraj pokusiłam się na odrobinkę serniczka i dziś już wysypka... a co dopiero lody!

paulinka - my już dawno na rozmiarze 4 ;)

Gosica - u nas też dziś okropna noc. Zasnął o 20, po 12 obudził się na jedzenie, a później co 10 minut się budził i tak do 2 prawie. Chyba go brzuszek bolał. A dziś też nie za tęgo ze spaniem. Na spacerze zawsze śpi ok 2 h, a dziś chyba z pół tylko. Dopiero w druga drzemkę uderzył, a powinien być po dwóch już czyli pok jakiś 3 godzinach snu. Zaraz tam chyba uderzę do niego by odespać choć troszkę dzisiejszej nocy.

mala82 - witaj w klubie! Ja na diecie bezmlecznej już jakieś 3 miesiące. :) Masz rację, jak teraz coś kupuję i czytam etykiety to praktycznie wszędzie mleko, jajko, serwatka itp. Nawet masło roślinne ma serwatkę - czyli odpada. Jakoś daję radę, ale czasem mam dość...

U nas przekręcania też nie ma. Tylko na jeden bok, więc może niedługo poleci i na brzuszek. Kolana są najnowszym odkryciem. Poza tym czekam na wizytę u alergolog jak na zbawienie, by powiedziała dokładnie na co jest uczulony.
No a teraz pędzę jak pisałam, póki śpi. Zdrzemnę się i ja chociaż 10 minutek!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876699 przez Nefri
mała82
mój synek teraz ma 4 mies i tydzień i chyba wszelkie alergie mu przeszły, bo jem już wszystko i nic mu nie dolega, ale był czas, że dostawał wysypki na twarzy, takiej typowo alergicznej i lekarz kazała odstawić wszelkie alergeny, nie jadłam więc nic od krowy, ryb, orzechów, jaj itp. było ciężko, bo nie jem w ogóle mięsa, oprócz ryb. nakupowałam sobie mleka sojowego, tofu itp i się okazało, że małego strasznie obsypało po tej soi. odstawiłam więc soję a pozostałe zakazane rzeczy jem i jest ok. jedynie zamiast normalnego mleka kupuję bezlaktozowe, jest np. w almie. myślę, że możesz też spokojnie jeść żółte sery podpuszczkowe długo dojrzewające, np cheddar, bo one zawierają śladowe ilości laktozy. w każdym razie chciałam powiedziec,że soja bardzo często uczula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876712 przez mała82
Jeta i Nefri a to jajek nie można jeść przy alergii na białko mleka krowiego? Tego nigdzie nie doczytałam jeszcze :(

Nefri czytałam właśnie, że soja może uczulać niestety :( No zobaczymy jak t u nas będzie!! Mam nadzieję, że się nie sprawdzi :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876737 przez Nefri
Mała82,
dokładnie to białko jaja kurzego jest tak samo silnym alergenem co mleko krowie i jak nie możesz mleka to jaj też nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876740 przez jeta
mała82 - ale żółtko możesz :) Ja to wykorzystuje do ciasteczek np.
Znalazłam całkiem fajne przepisy przy tej diecie w przepisach wegańskich. Szczególnie na coś słodkiego. Weganie nie jedzą ani mleka ani jaj. No i mięsa też nie. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876830 przez mała82
O jaaa to nie wiedziałam, że jaja też. Myślałam, że jak alergia na białko mleka krowiego to wystarczy odstawić wszystko co krowie. Muszę dopytać w takim razie lekarza.
już przeglądałam wegańskie przepisy pewnie popróbuję tam co nieco :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876859 przez monisia100100
jeta co do krzesła do karmienia to ja mam już swój typ chicco polly magic tylko zastanawiam się czy kupić 3w1 czy 2w1. Różnica w sumie tylko taka że w 3w1 jest od wieku 0+, 2w1 od 6+, przymierzałam Lilkę do obu nie wiem czy jest mi potrzebny leżaczek robić z krzesełka.( Już zainwestowałam w bujaczek, huśtawkę fisher price i stoi w koncie i kurz zbiera, tragedia. )Oparcie w foteliku bez problemu regulowane nic się nie przycina, wysokość w 6 pozycjach, z pasami też nie miałąm problemu aby coś ciężko chodziło, i przede wszystkim wszystko fajnie estetycznie zrobione. Dziecko według mnie siedzi wygodnie. Próbowałam w sklepie inne modele i firmy, ale niestety były wiele gorsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876863 przez mała82
monisia100100 my też mamy bujaczek i huśtawkę Fishera i u nas baaardzo się sprawdzają. Widać zależy od dziecka. Ja to się już martwię bo huśtawka jest tylko do 9 kg i zostaniemy z samym bujakiem ale ten na szczęście jest do 18kg. Jak małego męczą gazy czyli prawie codziennie to w nocy przekładam go do bujaka, a rano idzie do huśtawki i tam jeszcze pośpi, tam mu jest lepiej :) Normalnie to jedne z lepszych naszych zakupów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876865 przez monisia100100
Gosia82 właśnie o to chodzi żeby nie dopuścic do pruchnicy wcześnie. Ja jako dziecko też miałąm wcześnie ząbki, mąż zresztą też, wcześnie pruchnica mi się wdała i jak skończyłam rok to zamiast mieć ładne ząbki to miałam czarne pinki. Zrobię wszystko co w mojej mocy aby to się u mojego dziecka nie powtórzyło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876893 przez Gosica
Hej :)

Szymek dal nam nadzieje na przesypianie wiekszej czesci nocy a teraz ostatnimi dniami nam ja odbiera;) budzi sie po polnocy albo przed 2 i spanie mu nie w glowie,trzeba lulac co by zanasl.
Jesli chodzi o zabki to jak pozbiera po mamusi to bedzie mial baaardzo pozno ja w wieku bodajze rokuu czy 2 lat,juz nie pamietam jak mi to mama mowila zaczelam zabkowac,ale za to zabki mam zdrowe i mocne :)
Wprowadzamy to nowe mleko powoli i jak narazie jest ok,maly wcina az mu sie uszy trzesa no i jest o wiele bardziej syte wiec nie musze sie bawic w zageszczanie kleikiem.
Zmykam uspic mojego panicza bo zaczyna marudzic :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876901 przez mała82
A u nas znowu noc masakryczna. Małego tak meczyly te gazy ze szok, juz ma prawie 4 miesiace a tu zadnej poprawy nie widac :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876952 przez Iwona23
O TO NASZE FOTKI
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876954 przez Iwona23
z SYNKIEM
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876962 przez mała82
Iwona23 wszystkiego dobrego dla Was, a fotki piękne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876971 przez monisia100100
gosica nie załamuj się . U nas też z nocami różnie. Raz uda się przespać od 21 do 6 a innym razem dwie pobudnki w nocy. Dziś wstała mi raz na cyca przed 1, i pospała do 5,50. Też chciałabym aby pospała tak choć do 7. Każdy jak słyszy że dziecko śpi mi w takich godz to mówi że super jest, no nie jest najgorzej ale też nie ma rewelacji z moim wyspaniem. Jak mi zasppia o tej 21 to jeszcze trzeba posprzątać te wszystkie butelki zabawki, itp, wykąpać się przygotować rzeczy na kolejny dzień, ściągnąć mleko i robi się północ. :dry:

mała82 u nas problem z gazami się uspokoił na jakiś czas , ale ja oczywiście głupia podałam w słoiczku ostatnio kalafiora i po nim co się teraz dzieje to jakaś masakra. Muszę odstawić bo to napewno od tego, Ja też nie mogę jeść kalafiora bo od razu mam rewolucję w brzuchu.
Który model macie tego bujaczka, może ten mój to jakiś badziew, ja mam coś takiego allegro.pl/fisher-price-hustawka-z-proje...yka-i4194272598.html i to jest chyba o ile się nie mylę do 11kg. ale co z tego jak w nim siedzieć nie chce , obserwuje tylko z daleka jak włączę gwiazdki jej świecą. Zakręcone dziecko.


iwona23 ślicznie wyglądacie. :kiss: Wszystkiego dobrego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl