BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #877606 przez monisia100100
iwona nie wiem co z tym ulewaniem się dzieje bo ja tez to przechodziłam , anitka właśnie poleciła mi nutriton i przeszło z dnia na dzień jak ręką odjął.
A ten nutramigen aa to jeżeli to samo mleko co pisałam o nim wczoraj to aż się dziwię że taka cena mi w aptece mówiła że kosztuje 150zł. Kogo stać aby kupić średnio 2 opakowania na tydzień jak karmi tylko mm

gosica gdzie ten przysmak można dostać he he :lol: Zamawiam hurtowo
Ja daję słoiczki, najlepiej Lilci wchodzi gerber , niby małe dziecko a już miny robi jak jej dam ten sam skład ale np. z bobovity. Na początku zjadała około pół słoiczka, nie wiem ile to trwało teraz zjada cały czasem nawet półtora. Najbardziej lubi jarzynki z gerbera i jak to zje to jeszcze otwieram jakiś brokuł, albo groszek za którym nie bardzo przepada aby cos zawsze popróbowała. I to dostaje tak około 12 godz.jak się obudzi po drzemce. Po takim jedzeniu wytrzymuje 3 godz. A około 18 daję deserek też cały słoiczek. Uwielbia jagody z jabłkiem

U nas troche przeziębienie jakby ustępowało.
Załączam obiecane zdj. ząbka, już w tej chwili są dwa, bo Lilka ciągle w ruchu i ciężko było zrobić.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #877678 przez anitka90
hej Kobietki.

Ja tak szybciutko dziś, bo zaraz na spacerek wyruszamy

motylek Kamilek nosi rozmiar przeważnie 68, choć ma jednego pajaca 56 jeszcze :)

Iwona ślicznie wyglądacie! nutriton też nam ratuje ubranka :)

monisia krzesełko mam to samo co Ty upatrxone, tylko ja wezmę chyba 3w1. Na drugiego bobasa się przyda później :) a ząbki cudowne! a używasz jeszcze tego nutritonu? ja niestety musze cały czas. Wczoraj aż marchewka poszła na dywan... ;/ Widzę, że używacie maty piankowej. Z jakiej firmy macie? bo też chcę małemu kupić mate, tylko słyszałam, że są rakotwórcze i mam już mętlik w głowie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #877680 przez Iwona23
monisia100100 bo bez recepty albo na 100 % kosztuje 156 zł na recepte na ryczałt 3.20 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878139 przez motylek270
Dziewczyny,

Jaś dostał takiej wysypki. Najpierw zaczęłą sie na głowie, potem na brzuchu, na twarzy mam mało bo tylko na czole, na nóżkach prawie nic. Powiedzcie mi co to moze być? Uczulił się na coś? Z nowości nic mu nie podawałam. No może banan, w słoiczku miła dodatek cytryny. Albo ja zjadłam kiwi, a cały czas dokarmiam Jana. Może być od tego? Przestraszyłam sie nie na żarty. Kiwi zjadłam przedwczoraj, takie nasilenie tej wysypki ma dziś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878140 przez anitka90
motylek może to od cytryny. Albo po prostu potówka? Mój synek miał taką wysypkę na całym brzuszku i na główce, ale po lżejszym ubieraniu przeszła po dwóch dniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878179 przez motylek270
anitka90 no wcale nie ubieram go grubo. Ostatnio było chłodno,w domu 19-20 stopni, ale nakłdam mu bodziak i na to t-shirt.

Poza tym u nas cieżkie dni. Strasznie źle Jan znosi wychodzące zęby. Stosujemy dentinox, ale to można tylko 2-3 razy dziennie, a on ma chwile marudzenia wiele razy w ciagu doby. Już jak stukam łyżeczką to słychać odgłos zęba, ale go jeszcze nie widać. Matko kiedy one wyjdą!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878187 przez GOSIA82
Hej Dziewczynki!

Motylek270-ja bym stawiała na kiwi,no bo ile tej cytryny jest w słoiczku...na pewno małe ilości.Ja na początku namiętnie wcinałam kiwi i Jaśka też wysypało a on do wrażliwców nie należy.

A my w piątek ruszamy autem do Polski,ok 18 godzin podróż, zobaczymy jak Jasiek to zniesie-jego siostra jest stworzona do podróży,zobaczymy czy wdał się w nią-No właśnie nie wiem czy zobaczymy,bo Jaśka paszport jeszcze nie przyszedł...i może tak być,iż Martynka sama z tatą pojedzie a my zostaniemy.Masakra,już mi się płakać chce...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878190 przez Natala
ale majówkowa cisza była ;)

motylek a może proszek do prania zmieniałaś? Marysia w zasadzie cały czas w jakiś kropkach, wrażliwa strasznie jest ...

GOSIA82 a Wy na komunie Martynki chyba przyjeżdżacie i na chrzest Jaśka? oby paszport doszedł na czas...

my na majówkę mieliśmy plany ale pogoda nam je całkowice zepsuła, w czwartek prognozowali słoneczko więc z rana wyruszyliśmy nad jezioro a tam...


więc po pół godziny się zmyliśmy do domu ;/

wczoraj już troszkę cieplej ...

ale grilla nie mieliśmy okazji odpalić, chociaż chodzi za nami już od połowy kwietnia... no i po majówce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878220 przez jeta
Hejsa!

monisia100100 - nigdy nie włączałam tej opcji i moja siostra (bo leżaczek dostaliśmy w spadku) również z niej nie korzystała.
Ząbki super! Szkoda tylko, że nie chowają się na czas karmienia, bo czasem jak dziabnie!

motylek270 - może rzeczywiście cytryna zaszkodziła. A co do ząbków - polecałam kiedyś silikonową szczoteczkę. Może pomoże.
U nas znowu się pojawił jakieś krostki. Czekam na następny poniedziałek by się rozwiązało o co konkretnie chodzi. Czy to uczulenie, a jeśli tak to na co, bo już nie mam pomysłów co to może być. Zaraz nic nie będę jadła i wraz wysypa będzie. A żadnych detergentów nie zmieniamy.

gosia82 - nie martw się na zapas! Trzymam kciuki by udało Wam się razem wyjechać!

Natala - rzeczywiście każda wypoczywała ;) U nas był tradycyjny rajd rowerowy po rezerwacie przyrody pobliskim. Ja drugi raz nie brałam w nim udziału - rok temu byłam w ciąży a w tym roku miałam zajęcie ;) Ale dotarliśmy samochodem na ognisko. Pogoda dopisała, wszyscy zadowoleni. Szkoda tylko, że reszta dni majówkowych przeplatana deszczem.

U nas kolejny krok do przodu - od wczoraj Julek przekręca się na brzuszek :) Co za radość!
Pozdrawiamy niedzielnie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878236 przez motylek270
Natala proszku nie zmieniała.

jeta ja tę szczoteczkę z BabyOno mam od początku. Jeszcze w ciazy byłam to kupiłam i używam jej często. Szczególnie od momentu jak Janowi te zęby wychodzą.
Jak do jutra nie zelżeje ta wysypka to pójdę do przychodni. W sumie Jan zachowuje się normalnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878240 przez motylek270
Gosia82 a długo ta wysypka u Twojego Jasia trwała? Miła ją tez na głowie? Wiesz, jak czytam o wysypkach uczuleniowych to piszą o twarzy, ciele, a o głowie nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #878287 przez monisia100100
Witam już po weekendzie.
Spokój , wszyscy odpoczywali :)
U nas spokojnie siedzimy w domku. Za to Lilka już coraz swobodniej się zaczyna przemieszczać na podłodze, kręci się za zabawkami i czołga do tyłu. Coraz częściej zaczyna sama siadać bez podtrzymania. Nie poznaję własnego dziecka. Wzięło mnie na wspomnienia i przeglądałam swoje zdj. ciążowe i pierwsze po porodzie jaka ona była malutka, szok, a teraz już tyle potrafi.

anitka ja też cały czas używam tego nutritionu, bo jak tylko nie dodam do mleka mm to każde jedzenie ląduje na zewnątrz, nieważne czy jest to mleko, czy jakieś danie ze słoiczka.
Maty piankowej używam ale szczerze powiem nie wiem z jakiej to jest firmy, dostałą Lili od babci i ta jest fajna gruba i ta pianka taka bardziej solidna, poszłam jeszcze dokupić jedną paczkę bo było trochę mało i okazało się że nie pasuje do tych poprzednich, a niby sprzedawca zapewniał że będzie ok, są cienkie i jakieś takie mało starannie wykonane. Ale ja i tak rozkładam na nie kocyk. Jedno opakowanie i tak za chwilę na balkon powędruje jak się ociepli, więc nie ma tragedii. Teraz mi się dopiero przypomniało jak piszesz o tym jak było głośno że te maty piankowe są toksyczne i mają formamid, ale sama nie wiem co o tym myśleć , w ogóle o tym zapomniałam.

iwona23 no ładna różnica cen tego mleka.

motylek ja proponuję skonsultować to z lekarzem, nic nie zaszkodzi a tylko może pomóc. Jedyne co to słyszałam że przy jakiś takich wysypkach można wykąpać dziecko w nadmanganianie potasu, ale nie wiem czy to bardziej na potówki itp pomaga. Ja próbowałam jak mała dostała wysypki ale tylko na główce, ramionach i klatce piersiowej. Podziałało.

Gosia 82 oby ten paszport był gotowy na czas. Odważnie tyle godzin z maluszkiem. Kiedy Martynka ma komunie?

Natala oj ja też mam ochotę na grila i nie mam gdzie zrobić , tak w sumie to chodził za mną jak jeszcze w ciąży byłam.

jeta podczas karmienia nie gryzie. Ale za to łapie mnie za palec i wkłada sobie do buzi i wtedy potrafi ugryźć porządnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878344 przez mała82
motylek270 usg przezciemiączkowe to usg główki, pewnie w szpitalu po porodzie też mieliście. A nam przy okazji na usg bioderek zrobił drugi raz.

Widzę, że nie tylko ja zaniedbałam forum przez długi weekend :)

Małemu wyszła jakaś wysypka na brzuszku i kilka plam, czerwonych, suchych na twarzy,a le to chyba od skazy białkowej, jutro może skoczymy do lekarza to się dowiem czegoś więcej :(
Mały jeszcze nie przekonał się do Nutramigenu, więc cały czas ściągam mleko i mieszamy mu to moje z Nutramigenem, na razie jesteśmy na etapie 120ml mojego i 60ml Nutramigenu.
Ile wasze dzieci wypijają na dobę mleka? U nas to wygląda mniej więcej tak, np wczoraj
godz 2 - 160ml
godz 7 160ml
godz 11 180ml
godz 15 180ml
godz 19 140ml

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878377 przez motylek270
Byłam u lekarza. Jaś padł ofiarą gorączki trzydniowej! Przy okazji dowiedziałam sie, ze jak nam laryngolog zapisała zyrtek to można go stosować od 2 roku życia. Z kolei nasza pediatra zapisała nam kiedyś deflegmin na kasel, a ten lek jest powyżej 1.roku życia. Kurcze normalnie Ci lekarze mnie wkurzają. Co może sobie myśleć matka jak jej lekarz mowi ze takich leków nie można używać, a były już podawane dziecku. Jestem mega zdołowana! Ten lekarz okzała sie bardzo rzeczowy i w środowisku o nim słyszałam ogólnie pozytywne opinie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #878409 przez Natala
Hej
Monisia ale Lilcia juz śmiga na brzuszku ! Super, moja jedynie na plecach kręgi zatacza a na brzuchu ani myśli ;)

Motylek a wysypka od temperatury sie zrobiła?

Mała u nas wygląda to tak -
8-130ml
11-130ml
14-130ml
17-130ml
20-130ml
4 - 150ml

Dziewczyny, pozwalacie swoim maluchom siadać ? Np jak macie je na kolanach ? Moja caly czas sie podnosi, podciaga i sama nie wiem czy jej na to pozwalać czy nie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl