BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #876202 przez Natala
Witamy niedzielne :-)

Gosica ja swoja bardzo malo nosze na rekach, ale staram się żeby zawsze mnie słyszała czy widziała. Inaczej nie moglabym z nią wrócić do pracy bo bym nic nie zrobiła.

Iwona czekany na fotki z Waszego święta :)

Monisia dużo zdrowia dla Lilci :) ja bym chyba nie zmieniała tego nawyku, głownie dla tego, ze kąpiel po jedzeniu to nie najlepszy pomysl. Myślę, ze na naukę naszych maluszkow, ze zabki trzeba myć po jedzeniu przyjdzie jeszcze pora :-)

My juz tez zaliczylismy pierwszy spacer w spacerowce, ale zostawilam ja u mamy bo unas niestety nie mam miejsca, wiec Marysia lansuje się w dwóch wózkach, w zaleznosci na jakiej dzielnicy się buja :lol: Krzeselko do karmienia juz mamy, dostalam jak jeszcze w ciąży byłam, kojec tez, super sprawa jeśli dziecko ruchliwe a w domu chce się cos zrobić , albo ma się ogród :-) lozeczko turystyczne tez juz kupione, głównie dla tego, ze lubimy krążyć po Kaszubach latem, do tego czesto wpadamy na działkę do znajomych wiec przyda się na pewno.

W piątek byliśmy u Logopedy, wszystko w jak najlepszym porządku :blink: teraz czekany na wizytę u Psychologa , swoja droga nawet nie wiedziałam, ze dla takich maluszkow Psycholog tez jest :woohoo: no i w końcu pierwsza rehabilitacja (ze wzgledu na to, ze Marysia malo stabilnie podnosiła główkę ) Wyszło na to, ze za bardzo spanikowalismy, młoda jedynie, wszystko robi trochę wolniej, postepy sa, nie stanela w miejscu, no ale procedury procedury, wiec po kolei odsyłają nas do nowych lekarzy, którzy dziwią się po co do nich przyslismy :S zajmujemy tylko miejsce dziecią, które tej pomocy naprawde potrzebują...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876283 przez GOSIA82
Hej!
Monisia100100- popieram mycie ząbków i dziaselek, trzeba dbać o nie od najmłodszych lat. Ja tez Jaskowi przecieram przed spaniem, tyle,ze on nie zasypia przy piersi,po karmieniu odkładam go do łóżeczka i zasypia w ciagu 10 min.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #876292 przez anitka90
Hej Kobietki.

W końcu chwilka czasu na nadrobienie Waszych postów :) od piątku mamy codziennie gości. Już powoli wysiadam.

Kamilek dostał raz kaszkę manną, ale stwierdziłam, że codziennie to raczej mu nie będę tego podawała. Ale i tak jesteśmy na karmieniu mieszanym.

Co do zabawek to ulubiona zabawka Małego to moje włosy, chociaż wczoraj dostał motylka gryzaczka i jest nim zafascynowany. Wszystkie pluszaczki jego stoją na komodzie i czekają na swoją kolej :)

Dziewczyny które karmią piersią, powiedzcie mi, można zjeść loda? bo słyszałam, że to wychładza organizm i nie powinno się, ale może któraś słyszała coś na ten temat? tak za mną chodzą lody malinowe, ze nie mogę się powstrzymać :)

W spacerówce Kamilek też jeździ od czasu do czasu. Tylko, że on leżeć nie chce tylko siedzieć. Jak się zrobi cieplejto przenosimy się na spacerówkę :) Wiem, że nie powinnam mu na to pozwolić, ale czasem nie jestem w stanie utrzymać go w pozycji leżącej, bo zaraz się próbuje podnosić. Jak go dałam do siedzenia to chwyci się swoich stópek albo spodni i tak potrafi siedzieć


Iwona
super, że wszystko się udało. Teraz już z głowy, nie trzeba o tym myśleć. A tak w ogóle to wszystkiego najlepszego i dużo miłości! :)

Natala najważniejsze, że wszystko dobrze :)
ja się w końcu doczekałam, że stabilnie mały trzyma główkę ale i tak się jeszcze nie obraca....

monisia
ja też myślę, że jeszcze jest troszkę czasu na taką naukę dla naszych bobasów :)ulewanie uspokoiło się?

Kristi pięknie Twojej córci w tych kolczykach.

Gosica ja się staram Małego nie nosić, ale jednak bardzo często jest na rękach...

Dzieciątka Wasze piękne. Jak mi się uda, to też podeślę kilka zdjęć mojego szczęścia :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876299 przez GOSIA82
Anitka90-śliczny synuś i jaki elegancki... Co do lodów to jedz kochana jakie lubisz i w każdej ilości. Mi lody towarzysza od dnia narodzin Jaśka a jemu nic nie jest,jeszcze nigdy nie był przeziebiony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876356 przez Natala
Anitka Marysia tez juz stabilnie trzyma główkę, a od dzisiaj w końcu zaczeła podnosić się za ręce do siadania... ale o obkrecaniu tez póki co nawet nie myśli . dzis tez odkryla swoje kolana :-) leniwa strasznie jest... Kamilek podobny do Ciebie,a oczy ma jak moja wiec może jednak te nasze dzieciaki będą miały brązowe po mamusiach :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876371 przez anitka90
Natala dobrze by było jakby po mamusiach oczka zostały :D Kamilek już jakiś czas temu odkrył kolanka, tylko ćwiczyłam z nim troszkę tak jak na filmiku, który monisia100100 podesłała. Teraz już dotyka swoich stópek tylko w pozycji siedzącej, bo na leżąco jeszcze nie dosięgnie :) takie leniwce z tych naszych dzieciaczków.

Gosia82 to w takim razie jutro jadę na lody malinowe :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #876402 przez paulainka
Hej Dziewczyny, ja ostatnio zalatana w tej Norwegii, juz nie mam tyle czasu co w Polsce bo Dziadkow do pomocy brak, ale dajemy rade ;)

Antos ruchliwy, przekreca sie ciagle z plecow na brzuch i na odwrot. Samego juz go nie moge zostawic w niebezpieczbym miejscu hehe -a jeszcze nie dawno jak roslinka lezal i glowke tylko obracal z boku na bok ;) szybko ten czas leci,
Odkryl rowniez ze ma pyszne paluchy u stop i wsadza je ciagle do buzi, albo skarpetki ;)

Dzisiaj pierwsza plaze mamy za soba -tylko 3 godzinki ale sie podobalo.

Rowniez na spacerowke przeszlam bo gondole z xlandera bardzo male, i chociaz maja regulacje do pozycji pol lezacej, siedzacej, to Antkowi i tak sie nudzilo. W spacerowce nie marudzi, lezy w pozycji pollezacej a jak zasnie to obnizam to poziomu lezacego;)

A ja mojego nie hamuje przed siadaniem, bo jezeli sam z siebie sie podciaga i ma proste plecy to wszystko naturalnie ;) tak pediatra mowil, ze musi cwiczyc miesnie bo przygotowuje sie do pozycji siedzacej ;) co innego jakbym go na sile sadzala a tak to go nie ograniczam ;) i silny chlopak z niego, bo w koncu 8,5 kg ;)

Zastanawiam sie czy pieluszek na rozmiar 4 nie zmienic, bo 3 wydaja mi sie male juz i niewystarczajace na jego potrzeby ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876459 przez monisia100100
Ale u nas dziś brzydka pogoda, myślałam że wyjdziemy juz na spacerek, i znowu szykuje się dzień w domu :( Pada okropnie.
Na razie przeziębienie niestety nie przechodzi.
Postanowiłam jednak może nie zmieniać przez jakiś krótki czas kolejności z kąpielą, ale już będę po posiłkach przecierała dziąsełka, no i pierwsze ząbki. Niechcę dopuścić aby pruchnica opanowała ząbki jak będzie miała rok.
Lilka zauważyłam że przesuwa się jak gąsienica, jak coś ją zainteresuje jak leży na brzuszku to tak się jakoś porusza że trochę się przesunie. A najlepiej to wychodzi jej kręcenie się w koło wokół własnej osi.

Natala z jakiego powodu konsultujecie się u logopedy i psychologa? Jak wygląda taka wizyta z maluszkiem? Nie wiedziałam nawet że cos takiego istnieje dla tak małych dzieci. Człowiek ciągle się czegoś uczy

anitka z ulewaniem narazie spokój , ale odpukać aby nie zapeszyć. Jak karmię piersią i jem już wszystko a lody to zdarza mi się nawet dwa dziennie wciągnąć :lol: i nic Lili się nie dzieje. Więc smacznego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876497 przez monisia100100
paulainka ja też mam x-landera x- move i ta gondola to jest bardzo mała, nie wiem jak dziecko zmieścić gdyby się urodziło w okolicach październik/listopad przez całą zimę, chyba nierealne, tym bardziej w kombinezonie. Też lekko podnoszę tą tylnią cześć w gondoli ale minimalnie, bo boję się że Lilka mi wypadnie, przydałyby się może tam jakieś pasy. Tym bardziej że cwaniak łapie się po bokach i podciąga wtedy już nie trudno o nieszczęście. Spacerówkę złożyłam właśnie w weekend ale mi się jakoś ona nie widzi. Zresztą z tego wózka to nie jestem zadowolona. Nie wiem czy u Ciebie tez tak się ciężko zapinają pasy w spacerówce, bo ja wczoraj ostro wyzywałam nad nimi. A co do pampersów od kilku dni używam 4 , kupiłam zapas 3i 4 w Lidlu, skończyły się 3 więc wzięłam się za większy rozmiar. Szerokościa nie odbiegaja od 3 są za to dłuższe. Jeszcze powrócę do rozmiaru mniejszego, a większy poczeka kilka tyg.

Dziewczyny jaki rozmiar ubranek teraz używacie, bo ja to juz nie wiem co myśleć o tej rozmiarówce. Kupuję dla Lilki body 74, i większe 68 . A bluzeczki to nawet 62. a rozm. 74 to czasem widzę że na 9 mies. nie wiem czy to moje dziecko takie duże ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876535 przez Natala
Hej :-)

Anitka, z mężem tez leniwi jesteśmy i smiejemy się, ze ona nie ma w zasadzie wyjścia i tez musi być leniem :P

Monisia, mała słabo główkę trzymała, pediatra dala nam skierowanie do Ośrodka Wczesnej Interwencji, a tam juz dostalismy pakiet - logopeda, psycholog, neurolog, rehabilitacja :-) tez byłam zaskoczona. My jestesmy na rozm 68, pojedyncze sztuki jeszcze nam się trafią 62. Nie martw sie ta rozmiarowka, mam jedne body niby 68 a wyglądają na 80. Znam chłopca, który ma 10 miesięcy a ubrania nosi... 98 :D czyli na 2-3 lata, a wazy 14 kg , to jest dopiero zmartwienie... Lilcia wygląda na zgrabna laskę :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876539 przez Gosica
Hej :)

Gosia82 u mnie to samo-tatus bierze Szymka na raczki jak tylko zaplacze,a ja potem nie daje sobie rady z nim bo noszony chce byc

Iwona23super ze wszystko sie udalo,to juz masz stresy za soba :) a tesciowa tępa dzida.Moja to samo,nic nigdy jeszcze Szymkowi nie kupiła,czy dała.W ogóle ma jeszcze jednego wnukau córki swojej i juz sie zapowiedzieli na wakacje bo nie przyjezdzaja czest,to nam wczoraj powiedziala ze on juz za duzy na wakacje jest niech sobie siedzi w domu,a dziecko ma 9 lat.Szymek znow jest na wszystko wedlug niej za maly,wiec po co mu kupowac.Ona tylko o wlasa dupke dba

Natala Szymek musi ko0gos widziec lub slyszec bo zaraz jest ryk. Towarzyski chlopak ;)

Anitka90 synuś sliczy i Wy oczywiscie tez. Szymkowi tez siadanie pasuje,jak go za rece pociagne to radocha,a na kolanach jak go mam to sie tak podnosi ze siedzi prosto sam.

Paulainka my mamy coletto austina i tez gondola szalu nie robi,chociaz jeszcze Szymek sie w niej miesci.Oj to Antos kawal chlopa :)

Monisia100100 my głównie kupujemy juz teraz 74 bo 68 to takie w sam raz:) Ogólnie te rozmiarówki sie róznia ze o tych napisach typu 9mies nie wspomne,to pisza chyba Ci co dzieci nie maja,albo jak juz to malenstwa :)

Szymek dal nam w nocy popalic.Poszedl spac przed 20.Obudzil sie o 00.30 na jedzenie co sie ostatnio nie zdazalo,a potem o godz 3.30 kawaler byl juz wyspany.Przed 5 go uspilam,pospal godz i tyle,maz go uspil znow godz i jeden wielki krzyk.
zazdroszceze tym,ktorym dzieciaczki zasypiaja same w lozeczku-u nas trzeba lulac w wózku albo na rekach inaczej nie usnie.
Co do obracania sie to zdarzy mu sie z brzucha na plecy,ale rzadko i w takim szoku wtedy jest;) Z niego tez jest leniuchMusi miec kogos przy sobie caly czas no i w jednym miejscu dlugo nie ulezy bawiac sie,trze mu zmieniac bo wyje.
Dzis zaczynam mu wprowadzac zwykle mleko mm,stopniowo,najpier 1 raz dziennie,jutro jak bedzie ok to 2 razy itd.Zobaczymy co to bedzie.A potem bierzemy sie za rozszerzanie diety,bo mleko zaczyna mu niewystarzac.Moglbym to zrobic juz,ale za duzy szok by mial zmiana diety i mleka mm razem to raczej nie wrozy zbyt dobrze.
Kurcze Wasze dzieciaczki juz dawno 4 mies okonczyly,koniec 5 sie zbliza a my w tyle,dopiero 4 bedzie,niby nieduzy odstep,ale roznice w rozwoju są:)
Wczoraj dostalismy kolejne zaproszenie na wesele.Akurat bylismy u tesciowej,ja tez zapraszali.A to babsko bez kultury zamiast powiedziec ze nie idzie i tyle to ta ze nie idzie bo oni u nas nie byli,nikt z domu od nich nie przyszedl a chociaz jedni powinni przyjsc itd.No kurde bylo minelo,zrobili jak zrobili,ni zachowali sie wtedy zbyt ok ogolnie,ale po ciul to wypominac,poza tym to nasze wesele bylo wiec jesli my nic nie mowimy to po co ona gada.Dawno po sprawie,juz jest wszystko ok a ta wstyd robi.I jeszcze sie podniecala tym jak glupia,bedzie miec temat na caly tydz ;)Do tego ypomina swojej kolezance ze musial ja moj tesciu zawiezc do sasiedniej miejscowosci po cos tam cyba jakies ubrania sobie kupila,bo pani rowerem nie pojedzie a najlepsze jest to ze ona sama nigdzie nie rusza sie a jak juz to tylko autem,no do kosciola tylko z buta;) tamta przynejmiej jezdzi czesti a ze leser z niej i maz wszystko muso robic to trudno,moja tesciowa nie lepsza.Echhh durna baba
Milego dnia

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876552 przez Kristi
Hej :)

U nas też dzisiaj kiepska pogoda więc też dzień w domu. Mąż ma urlop do 18.05 ale za to dużo pracy poza pracą więc już do nie ma... :dry: :dry:

monisia100100 Ja takiego specjalnego do karmienia to nie mam ale mój bujaczek można później złożyć tak że krzesełko będzie.A nie dasz rady umyć ząbków na śpiocha moja siostra tak robi.My używamy 68 albo 74 i też się zastanawiałam czy malutka nie jest za duża ale te rozmiarówki to nigdy nic nie wiadomo.

Gosica Ja tez za dużo się staram nie nosić bo moja już ok 8kg więc też jest co dźwigać więcej siedzi na kolanach mi niż ją noszę :silly:

Iwona super że wszystko się udało a teściową się nie przejmuj jak do tej pory się nie zmieniła to już raczej się nie zmieni...

anitka90 Ja nawet nie wiedziałam że nie można zdziwiłam się jak zobaczyłam Twój post bo jadłam też już kilka razy i nic małej nie było.Kamilek przystojniaczek :blink:

paulainka My jeszcze używamy 3 i nie widać narazie żeby były za małe a podobnie nasze maluchy waża nawet dokupiliśmy jeszcze 3 w sumie mamy 2 kartony jeszcze 3 po 186 szt. i 3 kartony 4 bo promocja była :silly: więc jak się skończą 3 to zaczynamy 4.

Zamówiliśmy już kolczyki na zmianę po tych leczniczych i już się nie mogę doczekać bo śliczne tamte są :blink:
Martynka też ostatnio mniej śpi wstanie ok 7.30 i już nie spi później zasypia ok 10 ale to już mi nic nie daje bo już rozbudzona jestem...

A gdzie reszta mamusiek? Odezwać się :blink:

Uciekam bo już się budzi Miłego dnia życzę :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876566 przez mała82
Hej!

W weekend nic nie pisałam bo czasu brakowało.
W piątek byliśmy u neurologa na drugiej i ostatniej kontroli. Usg bioderek i usg przezciemiączkowe wyszły prawidłowo. Spytałam neurologa kiedy dziecko może siedzieć. I powiedział żeby się z tym nie spieszyć. Wg niego dziecko samo usiądzie, przy przewrocie z brzuszka na plecy samo podeprze się rączką z boku i tak jakby usiądzie, ale to nastąpi ok 6 miesiąca dopiero. Więc ja się wstrzymam jeszcze z sadzaniem małego. Ale wiadomo co lekarz to opinia i bądź tu mądra. Mały bardzo chce wstać ale na razie wstrzymam się z pomaganiem mu w tym :)
W sobotę zdecydowaliśmy się na wizytę u innego pediatry prywatnie. Już kilka osób mi go polecało i na necie ma same dobre opinie więc co mi szkodzi sprawdzić go. Cała wizyta trwała 1,5h i wszystko dobrze nam tłumaczył i odpowiadał na każde pytanie bez pośpiechu. Myślałam, że spędziliśmy tam 0,5h a nie aż tyle. No więc mały prawdopodobnie ma nietolerancję laktozy i alergię na białko mleka krowiego. Jeżeli chodzi o nietolerancję to odstawiamy Debridat i Esputicon a zaczynamy podawać Delicol. I badamy kupkę co jakiś czas. W sobotę mały był na samej piersi i w niedzielę rano zawieźliśmy kał do badania. Po pobraniu próbki włączyłam Delicol i czekam na kupkę i znowu zawieziemy do badania. Trzeba sprawdzić jaki jest wynik przed i po podaniu Delicolu. Jak nie będzie zbyt dużej poprawy to trzeba będzie wprowadzić Nutramigen, ale jego ilość będzie zależała od wyników małego.
No i doszła nam alergia na białko mleka krowiego i tu ja muszę przejść na dietę. Nie mogę jeść nic pochodzenia krowiego, a to zbyt łatwe nie jest. Wczoraj byliśmy na zakupach i zaopatrzyłam się w mleka kozie, sojowe, ryżowe, sery owcze i kozie, pasztety sojowe. Muszę poczytać co jeszcze mogę. Teraz prawie do wszystkiego dodają coś pochodzenia krowiego :(

Lody jadłam całą ciążę i jak mały się urodził to nie przestałam i nic mu do tej pory nie było, teraz muszę je odstawić ze względu na jego alergię :(

A my gondolę mamy dużą i mały jeszcze może spokojnie w niej pojeździć jakiś czas. Specjalnie wybierałam wózek z większą gondolą i kupowaliśmy używany, żeby się go szybko potem pozbyć :) A teraz zabieram się za szukanie jakiejś fajnej spacerówki dla małego.

Ja małego noszę chyba sporo, tzn jak tylko nie marudzi to go odkładam i póki leży i nie płacze to go zostawiam. Ale często męczą go te gazy i się strasznie wygina, a wtedy ulgę przynoszą nasze ramiona więc mu nie żałuję. Na początku mały jak go bardzo męczyła nietolerancja i cały czas płakał czyli pierwsze półtora miesiąca to był na rękach non stop i spał na naszych brzuchach tylko w dzień i w nocy. Wszyscy nas straszyli, że jak go tak przyzwyczaimy to potem sobie nie poradzimy. Jak w końcu dowiedzieliśmy się, ze to nietolerancja i dostał leki to spanie na naszych brzuchach odeszło jak ręką odjął, ani razu od tamtej pory mu się to nie zdarzyło. Poza tym widzę postępy, ostatnio nawet zaczął zasypiać bez bujania w bujaku tylko leżąc na łóżku. Zaczynamy odkładać go na sapnie do łóżeczka ale przez te gazy jeszcze się bardzo często w nocy budzi i pręży i wtedy tylko spanie w bujakach przynosi mu ulgę bo ma podkurczone nóżki. Więc ja się nie boję, że nosząc go teraz na rękach potem sobie nie dam rady :)

U nas słoneczko więc jak mały wstanie z drzemki to lecimy na spacerek :)

Pozdrawiamy i miłego dnia życzymy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876571 przez mała82
monisia100100 większość ciuszków jakie używamy teraz są w rozmiarze 68-74, ale głównie 68. Te rozmiarówki są dziwne, bo jeszcze kilka par spodenek 0-3 miesiące są małemu dobre,jedne 62 też ubiera jeszcze. Każda firma ma inaczej, np z 5-10-15 wydają mi się większe te co mam, a znowu ze smyka mniejsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876636 przez GOSIA82
Hej Mamuśki!
Paulaianka-my używamy pampersy active baby i od dawna używamy rozm.4. Między 3 a 4 niewielka różnica jak porównywałam to 4 są po prostu dłuższe o ok 2 cm. Nasz Jasiek bardzo ruchliwy i w 3 kupa często wychodziła na plecy,a z 4 lepiej,też się zdarza,ale owiele rzadziej.
Monisia100100-popieram dbanie o ząbki od maleńkiego.Moja Martynka ma osiem lat,zero próchnicy,ząbki białe jak perełki.A nie zawdzięcza tego genom,bo ja i mąż rewelacyjnych nie mamy.
Ubranka kupuję miesiącami-mieścimy się w 3-6 przeważnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl