BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 4 miesiąc temu #1017701 przez paalinkaa
My też już po wizycie :) młody około 3200 gram, rozwarcie na 1,5-2 cm, pęcherz płodowy napięty, główka przyparta do wchodu więc może jeszcze nie w tym tygodniu, ale w następnym urodze :) podczas badania myślałam że pogryzę :D a cała reszta również ok.

Postaram się jutro dopiąć torbę na 100% bo skoro w każdej chwili może mnie chwycić to trza być gotową :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017716 przez MagdaM
Super wieści po wizytach :)
Paalinkaa to Ty już na wylocie prawie :P co do golenia, przy sn nie jest wymagane. Przy cc owszem. Poprzednio miałam ideał, że tak powiem ;) teraz mam idealny odrost :woohoo: ale sama nie dam rady...
Nefri super wieści :)
Mala ja nigdy za granicą nie byłam, więc nie wiem. Znajomi jednak mówią, że jeszcze 3 lata temu nastawienie do Polaków w Belgii było inne. Emi wie, że się mamy przenosić ale chyba nie pamięta. Mówiłam jej to dawno i teraz tematu nie poruszam bo nic nie wiadomo. Najgorzej będzie z tęsknota za dziadzia i wujkiem. Aż boję się myśleć...
Ale masz klocuszka :kiss: i co sn czy czekają i zrobią cc? Kurcze moja mało co się rusza więc ktg czarno widzę...

Przyjechało moje prywatne ktg :P jutro zadzwonię do położnej po przeszkolenie i podsluchamy Tosie i macice ;) i nagram sobie na pamiątkę a co ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017729 przez Zuzu19
Witam. Pije kawe, jestem w trzypaku, zaraz budzę syna do przedszkola.
Nic rozumiecie nic w nocy się nie działo. Krocze może troszkę bardziej dokuczalo ale po za tym nic. No zalamka.

Duże te wasze dzieci. To dobrze. Łatwiej oporządzić jak ma troszkę tej masy.
Oby sie zdrowo chowaly.

Miłego dnia dziewczyny :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017740 przez Mastynka
No tak macie rację,każdy wszystko inaczej przechodzi.Nie ma się co sugerować innymi i źle nastawiać ...jak trzeba będzie cc to trzeba i nie ma wyjścia najważniejsze jest dziecko.
Paalinkaa Super ,to na Święta prawdopodobnie już będziecie w domu,fajnie :) A maluch nie taki maluch duży chłopak ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017750 przez paalinkaa
na to liczymy :)

może Mikołaj będzie na Mikołaja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017753 przez MagdaM
Cześć :)
Paalinkaa nie masz stresu? ;) Kurde zazdroszczę, ja mam wrażenie, że denerwuje się bardziej niż za pierwszym razem ;)

Dziś jestem wyspana, ale bolą plecy oj bolą...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017756 przez Zuzu19
Córka mi tak wpycha nogi w żebra ,że po łopatkę mam ból wrrr

Hahaha ale ostatnio w dzien dobry tvn bylo, ze objawem klatwy jest wlasnie bol łopatki :D

Wiecie ,ze ja sie jeszcze do szpitala nie spakowałam? Powaznie... Nawet nie mam wszystkich rzeczy... :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017836 przez paalinkaa
Oczywiście ze stresa mam, ale nie wiem czy czasem maz nie ma większego :D heh

Zuza to pakuj sie :) zebys pozniej nie musiala gonic im blizej cc bedzie

My dalej nie mamy grubszej czapki dla mlodego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017843 przez balbina
Zuzu pakuj się!!! Na co Ty czekasz kobieto?!?
Ja dzisiaj od 3 już oka nie zmrużyłam bo mi się wkręciło że to już zaraz, a ja niby spakowana, ale bez żadnych ciuszków dla małej. I tak rozmyślałam w półśnie, próbowałam planować, ale to zgubne w nocy, czytałam trochę, ale cholera nie ma jak się ułożyć, kombinacje z poduchami, wciskaniem jednej pod nogę, drugą pod brzuch, trzeciej pod kark, ale w ruloniku i dopiero... Jak w Dniu Świra...
I jak się już tak poukładam i poobkładam tymi poduchami to zaraz mi się siku zachciewa i szlag mnie trafia...
Ja przed porodem pierwszym byłam 5 dni na przedporodowej więc trochę zdążyłam zarosnąć i nie golili mi nic. Tak jak Paalinka piszesz, przerzedzone jak są to ok.
Wczoraj przed wizytą próbowałam się ogolić, z lusterkiem, rozpaczliwie szukając jakiejś pozycji, to mi jeszcze synek zaczął włazić do łazienki zafascynowany co ja tam kombinuję i weź tu znoś z godnością ten czas pełen upodlenia, bólu, śluzu i niewygód :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1017853 przez mała82
Paalinkaa a zapomniałam Ci.odpowiedzieć o.goleniu. Przed pierwszym porodem leżałam prawie dwa tyg na patologii qle jakoś sobie radzilam.z.lusterkiem w.toalecie. Przed.porodem nawet nikt nie pytał.o to, ale jakoś bardziej komfortowo się czułam jak sama sobie zrobiłam.
A teraz jakoś daję radę z kremem veet i lusterkiem. Mąż jakby co jest chętny do.pomocy ale na razie daje mu spokój.
Tez planowalam laserowa depilację ale zdążyłam tylko próbę zrobić przed ciążą. A to myślałam że 3 serięe to już jest dobrze, potem tylko przypominające po jakimś czasie. To ile.powinnaś jeszcze zrobić razy? Bolało bardzo? Bo mnie na próbie bardzo!
Czapkę.mam polarowa po filipie, grubsze nie kupuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017908 przez balbina
o właśnie! Czapki nie mam grubej. Ale w sumie kapturek w kombinezonie podszyty jest polarkiem to pod to jeszcze czapka gruba?!
Wiecie co niby drugie dziecko a ja się czuję jak świeżak w tym temacie, pozapominałam już.
Fajne to nasze forum i fajne z Was kobiety. Myślicie że nam tu wszystko umrze w styczniu???
A macie skierowania już jakieś? Bo ja mam jeszcze wizytę za dwa tygodnie i tak mnie męczy co jeśli wcześniej, oczywiście zapomniałam zapytać jak ma dyżury mój gin i czy trzeba mieć skierowanie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1017915 przez mała82
Ja mam w poniedziałek rano ktg i pewnie wypisza mi już ginka skierowanie do szpitala na tydzień po terminie czyli ok 15 grudnia będę się.musiała stawić.
A przed chwilą wróciliśmy z badania. miałam lekkie Plamienie i pojechaliśmy to sprawdzić. Dzisiaj przyjmował mąż.mojej ginki, wolałam sprawdzić u niego niż jechać w nocy do szpitala i się denerwować. Ale na szczęście wszystko dobrze. A plamienie tak.jak.podejrzewali po wczorajszym badaniu. Zrobił mi dodatkowe ktg jeszcze, po drodze wypiłem.cole iteraz wyszło w miarę dobrze
Trochę mnie lekarz nastraszyl że powyżej 4 kg generalnie mogą zrobić mi już cesarke :-o

A propo czapki to właśnie jeszcze kaptur jest więc ja jakiejś grubej napewno nie kupuje. Ja raczej nie przegrzewam dzieciaków ;-) poza rym w super mrozy i tak z maluchem nie wyjdę na spacer.

No forum fajne, pewnie jakoś czas pp porodzie będzie zastój, ale nie umrze.to nasze forum raczej, mam nadzieję. Ja jestem na grudniowkach 2013 i tam cały czas klikamy raz więcej raz mniej ale.jednak. Co prawda w dużo okrojonym składzie ale kilka nas zostało.
Ja tak.samo niby drugie dziecko po nie za długim czasie a też dużo rzeczy już nie pamiętam i chętnie czytam wasze rady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1017917 przez paalinkaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Wypełniłam plan porodu, spakowałam teczke z badaniami :) smoczki wyparzyłam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017918 przez Zuzu19
No spakowalam tylko ubranka dla dzieci, ręczniki ich i dla siebie, klapki, ubrania dla siebie. Mąż mowi ze pampersów jeszcze nie czas kupowac ze jest jeszcze chwila. No i ok. Jak go polozne ochrzania gdy ja bd leżała nieruchoma to mu się cofnie stwierdzenie jeszcze chwila ;) generalnie czasem mam wrażenie ze jego racjonalność powiększenia rodziny zatrzymała sie na etapie" tak, to ja splodzilem bliźniaki,jestem mega" ;)
Ciezko ciezko. Jeszcze żaden wózek do naszej windy nie wchodzi tzn w cenie racjonalnej nie.6tys .... A jak na złość nawet używki w okolicy sa.za szerokie do komunistycznej malutkiej windy. Wrrr....

CICHO CICHO COS MI SIE NAPINA, COS MNIE BOLI , COS TAK SZTYWNIEJE.
pewnie to tego bronca hicksa czy cholera wie co ale może jednak nie... :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1017928 przez Nefri
Balbina ja już nie mam żadnej wizyty przed porodem. Zrobię jeszcze mocz i morfologie i hcv, a 21 grudnia stawiam się do szpitala. Na ktg też nie chodzę, moja gin uważa, że to bez sensu, że strata mojego czasu.
Czapkę mam po Tymku, jak zresztą wszystko ;)
Co do golenia, to ja wyczytałem na stronie szpitala, zeby właśnie przed cc nie golic wzgórka lonowego, bo może się wdac zakazenie. A z tym lusterkiem to ja też tak się teraz gole, ale już mnie to strasznie
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
a dzisiaj to mnie już całkiem wszystko
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
, mam jakis szczyt hormonalny chyba, męża to bym udusila, chociaż stara się chłopak jak moze ;)
Ciągle myślę o tym pobycie w szpitalu, o Tymonku, no ogólnie okropnie się stresuje...
A ja dzisiaj dokupiłam jeszcze kilka rzeczy do torby i już chyba jestem spakowana na tip top. Jeszcze tylko przed samym wyjazdem do szpitala dopakuje szczoteczke do zębów, szczotke do włosów i jakieś malowidła, bo powiem wam, że jak tam zagoszczę na dłużej, to dla poprawy nastroju będę chciala się troszkę umalowac ;)

Zuzu trzymam kciuki, może jednak coś jest na rzeczy.
Mala no na tym etapie ciąży po badaniu to często się plami. Też tak miałam w poprzedniej ciąży właśnie ok 39 tyg, ale już się tym nie przejmowalam, zadzwoniłam tylko do ginki, zeby się upewnić, że mam racje. Trzymaj się i oby już nie długo Artur zawital na świecie, bo faktycznie wielki bardzo i z każdym dniem będzie wiekszy, wiec jak tak mu się nie będzie spieszyć, to faktycznie jest szansa na cc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl