BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 4 miesiąc temu #1018118 przez Zuzu19
Paaulinka to będziesz miala refundowane pneumokoki ;) gratuluje szybkiego porodu :)
Nefri ja w tej ciąży mam dużo takich pesymistycznych myśli. Ze bd bolalo ,ze nie dam rady, ze cos tam. Masakra jakaa w, dlatego tez z tego względu chce żeby to sie juz wszystko skończyło...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018121 przez balbina
MagdaM pewnie że się da na niewielu metrach. Ale jak już się zadomowisz i rozpanoszysz na tych 150 metrach w Be to zobaczysz że zagospodarujesz je w 100%:) Pewnie pomysłów będziesz miała całe mnóstwo.
Poza tym jak już się tak ludzie trudzą, budują, angażują, urządzają, inwestują to by chyba chcieli mieć najlepiej z możliwych opcji a nie żeby się jakoś dało.
to szkoda trudu jak się namęczysz a potem masz dzieci w jednym pokoju na przykład... To po co było się wynosić gdzieś dalej, wypruwać z kasy i tracić czas?!
tak mi się wydaje. też kiedyś mi było cudnie na 40 m. i mówiłam że po cholerę mi taki duzy dom, a teraz nagle się chyba skurczył ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1018126 przez Mastynka
Jakie to niesamowite szczęście powitać takiego małego szkraba na świecie :) Śliczny chłopak-dużo zdrówka dla Was paalinkaa!!!

Nefri ale ładny domek,przestronny bez żadnych kombinacji prosty a ładny.O to chodzi w sumie bo im prostszy tym tańszy w budowie.
Nie wiem ile będę mieć dzieci ale na jednym się nie skończy ;) więc raczej poszukam jakiegoś większego metrażu bo jak już budować to taki dom,aby mieszkało się w nim wygodnie i było miejsce.
MagdaM może to kwestia przyzwyczajenia-małe jest przytulne,ale ja mam już dość tej ciasnoty,ledwie zmieszcze łóżeczko w pokoju ...Chodź lubię swój rodzinny dom ale chodzi tu nie o metraż lecz o to,że jest Nas dużo i nie mamy swojej prywatności.
Mieszkaliśmy o wynajęciu mieszkania ale za to co musiałabym płacić czynsz i wynajem to mam już na ratę kredytu więc coś za coś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018127 przez MagdaM
Balbina nie, nie my aż tylu w Be nie będziemy mieć ;) albo mieszkanie 72m albo dziś mąż jedzie pogadać o domu bo on woli dom ja zresztą też, no i wielki pokój dla dziewczynek tam by był. Dom nie wiem ile może ok 100m co mnie przeraża lekko :P
Mastynka haha przytulne ok, ale jakby miało chociaż 40m. A tu przyznaje jestem zła bo musieliśmy szybko kupować a teraz w pokoiku coreczek ledwo mieszczą się 2 łóżka i komoda. A zabawki gdzie? Ale cóż... Bywa i nie narzekam, przynajmniej nie mieszkam ze szwagierka :P

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018128 przez Mastynka
Szukałam dobrych stron ale szczerze Cię rozumiem,tyla masz dobrze ze nikt Ci się nie wtrąca ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018131 przez MagdaM
Mastynka właśnie! ;) I każdy powinien mieszkać sam, więc doskonale rozumiem. Z kredytem a placeniem czynszu też się zgadzam. Co by nie było, nie płacisz na kogoś.

Dziewczyny jak to jest z dentysta na naszym etapie?
Polazilam i ledwo żyję hah ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1018132 przez Nefri
Paalinka fajnie, że miałaś taki chyba w miarę lekki ten poród. Pamiętam, że ze mną leżała dziewczyna, która rodziła w skończonym 37 tyg, ale dziecko miało 2 kg i lekarze ciągle gadali , że wczesniak, chociaż ciąża teoretycznie donoszona. Ale twoj chlop wygląda na takiego tłuściutkiego, super slodziak :)
Balbina no mi też wody w pierwszej nie odeszły tak od razu, chociaż nic mi nie przebijali, ale pamiętam, że jak mojej siostrze odeszły, a byłam wtedy z nią, to się lalo jak z kranu.
Mastynka ja planuje miec dwójkę dziecko, wiec to będzie moje ostatnie. Na górze są 3 pokoje, nasza sypialnia i pokoje chłopaków, wiec myślę, że ciasno nie będzie, tym bardziej, że pokoje za duże całkiem, ok 14m2 każdy, a nasza sypialnia 16m2, po podłodze jeszcze większe. A na dole jeszcze salon z jadalnia, kuchnia i gościnny, myślę ze więcej nam nie trzeba.
I fakt, ja teraz mieszkam w niecałych 50m2 i jak byśmy nie mieli dzieci, to bym nigdy nie myslala o zmianie, ale już nam ciasno z jednym, z tymi zabawkami itp a co dopiero z dwójka. Mamy plan wyprowadzić się najpóźniej w sierpniu, do tego czasu musimy się przemeczyc.
Mala a ty nie radzisz przypadkiem, bo coś zamilklas? Myślałam, że będziesz pierwsza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 4 miesiąc temu #1018142 przez balbina
No Mała chyba następna według terminu tak? Potem MagdaM?
Nefri 22.12 (śliczna data). I potem ja i Mastynka (28.12). A chyba dopiero potem Zuzu (sylwester lub początek stycznia?)
Dobrze pamiętam???
Ciekawe kto teraz:) Mała faktycznie przycichła! :blink:
Do dentysty można, znieczulenie też można. Mi moja mówiła że absolutnie trzeba iść jak coś sie dzieje!
Paalinka a jak Ty się czujesz, Mamo??? Jak nastrój? Jak sobie radzisz z fizjologią?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018145 przez Nefri
Balbina wg terminu to Mala powinna być pierwsza, ale jej Artur coś się nie spieszy. Zuzu raczej z bliźniakami do tego terminu nie dotrwa, chociaż kto wie. Ja ogólnie to mam termin na 29 grudnia, ale z racji cc jest tydzień wcześniej. Pierwszy syn urodził się 20 grudnia, także w tym roku dzień po jego drugich urodzinach jadę do szpitala.
Zuzu przez Ciebie sama zaczęłam się strasznie nakręcac , czytać bez sensu jakieś wypowiedzi lasek po cc chociaż mam przecież swoje osobiste doświadczenie, które naprawdę nie jest straszne, i teraz też zaczynam się okropnie bać tej operacji. I tak mnie okropnie wszystko wkurza. Niby ten mąż mi pomaga, ale o umycie okien się doprosic nie mogę, chociaż patrzeć przez nie się nie da. Miałam się sama za to dzisiaj zabrać, ale nastałam się przy tych krokietach i już nie mam siły. Nie chce się przemeczac, bo jednak jeszcze te dwa tygodnie chciałabym dotrwac w dwupaku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018149 przez MagdaM
Ja i Mała mamy ten sam termin ;) tyle tylko, że u mnie problemy i kierujemy się raczej terminem usg ;)
Kurde bo mi się ząb ukruszyl wczoraj i tu mi mówią, że mnie nie wezmą w takim tygodniu, a do mojej mam 30 km i sama nie wiem co robić, przeczekać czy co...

Czytanie w necie jest najgorsze. Sama to robię nie wiem po jakiego grzyba i tylko się martwię, boję i stresuje

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018155 przez balbina
Aaa jak ukruszony ząb to może lepiej faktycznie zaczekaj Magda. To niegroźne więc zwłoka nie zaszkodzi.
a jak Cię coś podrażnia tam to proponuję taki wosk ortodontyczny, ja jak miałam aparat na zębach i jakiś element był ostry to sobie kawałeczek przylepiałam, coś takiego, może znajdziesz gdzieś bezsmakowe, na allegro czy gdzieś:
www.skleporto.com.pl/wosk-ortodontyczny-...rtho-orto-p-452.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018165 przez Zuzu19
Nefrii mnie nakrecila moja ginekolog, zwolenniczka Sn za wszelka cenę...ale nie bd cie nakręcać skoro mówisz ,ze juz cie przyprawilam o trosk...
Ja wręcz nie chcendotrwac tego terminu. Czuje sie okropnie , poważnie, wszystko przychodzi mi ztakim trudem :(

Mi nie dali usunąć ósemki teraz przez cukrzyce a dziob tak puchnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018167 przez MagdaM
Balbina dzięki!
Zuzu a czemu przez cukrzycę? Chodzi o tą krzepliwosc?

Zaraz mnie trafi! Kumpel z pracy męża ma siostrę która chce wynająć dom w Be. My byśmy woleli więc czekamy i czekamy, umówiła się dziś i co? Nie przyszła! Nie odbiera telefonu, no szlag by to! :/ Pewnie zostaniemy przy mieszkaniu bo jest gość który chce wynająć, tylko ja się boję bo pytał czy dzieci głośne. No pokażcie mi ciche dziecko...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018176 przez Zuzu19
Tak, właśnie chodzi o krzepliwość a ze moja ósemka jak u rekina i zaczela dokuczać po 30tc doradzil ratować sie doraźnie potem wyrwać. Wiesz , skoro chirurg szczękowy tak radzi to dla mnie tak jest, stomatolog bym pomyślała ,ze wymyśla i poszlabym do innego ;)

Dobrze ze takie oklady z zamrażalnika działają . Bynajmniej mocno oslabiaja bol. Bo apap ro nawet na bol dupy nie działa hehehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1018177 przez balbina
Ej dziewczyny nie łamcie się!
Zuzu jakąś nawiedzoną masz tą ginkę, sn za wszelką cenę, przy bliźniakach!?! Pronaturalność jest piękna ale są granice jakieś i zdrowy rozsądek! Tyle sie moze zdarzyć przy sn. Nawet pojedynczym... cieszcie sie tymi cesarkami, ich przewidywalnością i wygodą, i nie myślcie o wadach, po co? chcecie zmienić zdanie? Nie czytać netów, dość tego, ale już!!! Głowy do góry!
Zuzu napisałaś o tej cukierni z synem i mi teraz tylko pączki w głowie i słodycze... Jakaś nagła gastrofaza...
A mam już 15 kg na plusie więc teraz spodziewam się najgorszego... Jeszcze teraz ćwiczyć przestałam, a co dzień trochę się ruszałam ale teraz boję się że to przyspieszy poród. jako tako sie trzymałam z wagą cały czas, ale coś czuję że teraz na końcówce będzie dramat....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl