BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 4 miesiąc temu #1016925 przez mała82
MagdaM No Twój mąż powinien dostać zwolnienie wtedy też. A może to faktycznie oczysczanie organizmu przed porodem?

Zuzu19 akurat na tym się nei znam, ale widzę, że paalinkaa już coś Ci wytłumaczyła :)
Wg mnie na tej fotce też wyglądasz na zgrabną mamusię ze zgrabnym brzuszkiem.
Niestety i mnie sapanie dopadło :P

Nefri może się przejdę w któryś dzień do pediatry i dopytam, dzięki.

balbina no dla małego chyba faktyczne lepiej nie przerywać przedszkola, chyba,że nadal może zarazić się ospą, a potem Ciebie.
Ja słyszałam, że dobrze robić ten masaż krocza, nie tylko po t żeby nie nacięli ale też, żeby potem się lepiej goiło wszystko. Ale w tej ciąży coś mi to nie idzie :(

Mastynka ja butelki nie zabieram, w szpitalu dają gotowe mleczka ze smoczkiem, takie jednorazówki, takie coś www.ceneo.pl/17413943 i na to nakłada się jednorazowy smoczek który też dostajesz. U mnie ubranka trzeba mieć swoje, ale każdy szpital inaczej więc zadzwoń do swojego i lepiej dopytaj, żeby niepotrzebnie nie zabierać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1016961 przez Mastynka
ok widzicie jak dobrze Was mieć zawsze coś doradzicie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017030 przez paalinkaa
Ale mnie dzisiaj napieprza dol brzucha, leze i odpoczywam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017069 przez MagdaM
Paalinkaa jak tam?

Mnie od kilku dni bolał brzuch, plecy i organizm się oczyszczal, cukry spadły. Odstawilam wczoraj magnez i... Cisza :D
Zostało 18 dni, mąż ma być za 11, łóżeczko gotowe, nawet choinkę wczoraj ze starsza ubralam haha ;)
Młodsza za to znowu mniej ruchliwa... Dziewczyny bierzecie jeszcze witaminy? Gdzieś czytałam, że przed porodem już nie brać lepiej, ja swoje skończyłam i nie wiem czy kupować czy nie...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017071 przez Zuzu19
Magda ja brałam witaminy Femibion do konca a nawet 3miesiace po porodzie a tak żeby włosy chronić :P mysle ze warto brać do konca , dziecko co miało pobrać juz wyssalo z lozyska ale ty Tez jesteś wazna :)

Mam kryzys.
Mialam dotrwać 30tc. Jest 35. Ja zbolala. Chodzę okrakiem. Bol krocza, wszystko mnie ciągnie tylek brzuch krocze wszystko. Jeszcze mi 3 ósemki idą na raz, geba spuchnieta, wczoraj i mnie przeczyscilo juz myślałam ze to juz , ale dalej chodzę jak kaczka, snuje sie ciezka i obolala. :( zadyszki zawroty głowy to norma w ciagu dnia. Bardzo ciezko , mam dosyć :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017072 przez balbina
Mastynka pamiętam że miałaś kiedyś wysypkę na brzuchu, co wtedy zrobiłaś? Odstawiłaś oliwkę zupełnie i używałaś czegoś innego czy nie smarowałaś się w ogóle? Bo ja dostałam takiej lekkiej wysypki na brzuchu i zaczerwienione mam piersi i swędzi jak cholera. Jestem pewna że to od nadmiaru belly buttter bo z takim się przejęciem ostatnio smarowałam że ta skóra nie miała kiedy pooddychać...
A to dlatego że pojawił mi się nagle wielki rozstęp nad pępkiem. czerwone pęknięcie po prostu:( No i tak smarowałam wściekle że teraz mam... I nie wiem czy czymś lżejszym smarować (tylko czym?!) czy w ogóle dać spokój....
W ogóle to ciąża powinna trwać 8 miesięcy.
Miłej niedzieli dzielne kobiety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017074 przez MagdaM
Zuzu to kupie :) łącze się w bólu... Tym bardziej, że cukry znowu wariuja, wykanczaja mnie psychicznie bo fizycznie w sumie nie jest tak źle...
I łeb peka, co za pogoda :|

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017085 przez paalinkaa
Przeleżałam wczorajszy dzień i w sumie przeszło :)

Tez sie zgadzam że ciąża powinna trwać 8 miesięcy - ewentualnie 36 - 37 tydzień i rozwiązanie. Bo kurna wszystko boli po tym czasie :D nawet biodra mnie bolą tak jakbym była w wieku 70 lat wyczynowo kiedyś uprawiała tenis :D

W dodatku zaczyna mnie pobolewać lewa pierś gdzie mam guzka (kazali go zostawić, sprawdzili tylko biopsją że to włókniak i lepiej po ciąży usunąć bo przed to może zaburzyć laktacje - ostrzegli, że w czasie karmienia może się rozsiać i podkrwawiać). Może warto by było to teraz skontrolować na USG...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017106 przez Mastynka
Balbina tak ja miałam wysypke od oliwki i od tamtego czasu nie smaruje niczym , na szczęście nie mam rozstępów na brzuchu tylko na tyłku hehe ;)ale mało widoczne, także się nie przejmuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017116 przez MagdaM
Cześć :)
Zaczyna mnie łapać stres i przerażenie... Tak bym chciała do 12.12 wytrzymać aż mąż przyjedzie... Bo teraz boję się, że nie zdążę z córa. Mogłabym iść do babci która mieszka blisko szpitala, ale przenosić teraz córkę jej zabawki i rzeczy i rezygnować z przedszkola i koni...
Poza tym boję się, że coś pójdzie nie tak... A przy nadwadze i cukrzycy to większe ryzyko... Kurde przepraszam, że tak Wam truje, ale musiałam się wygadac...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017126 przez balbina
Bardzo Cię rozumiem MagdaM, ja mam same takie lęki.
Mieszkamy prawie na wsi, mąż pracuje w centrum, zanim dojedzie w korkach to ja go tu na progu z dziecięciem w dłoniach będę witać... Synka sama nie podrzucę nigdzie bo nie wiem czy w samochód mogę wsiadać jak się zacznie akcja. Jak ma trwać 45 min jak u grudnióweczki która ostatnio rodziła, to ja powinnam ostrzyć nożyczki na odcinanie pępowiny;)
Poza tym już miał synek dzisiaj iść do przedszkola ale doczytałam o tej ospie, jak jest przypadek ospy w przedszkolu to następny rzut jest po dwóch tygodniach, nawet do 3 tygodni, więc to cały czas przed nami... A już myślałam że się udało...
A najgorsze to urodzić tuż przed rozwinięciem się choroby bo nie zdarzę przekazać dziecku przeciwciał i lepiej nie mówić co wtedy... Także nic tylko z mężem kalkulujemy i kombinujemy i bardzo się martwię, bo niewiele mam wpływu na to wszystko i tyle niewiadomych... Do przedszkola w każdym razie nie idzie, bo ospa ciągnie się ok 2-3 miesięcy takimi rzutami podobno.
Same zmartwienia.
Jeszcze trochę muszę rzeczy do pracy zrobić, bo nie chcę potem mieć zaległości no i weź tu teraz baw się z 4 latkiem, gotuj obiadki, ogarniaj ciągły rozgardiasz, pracuj i jeszcze noś brzuchol który coś jakoś tak wlasnie a to pobolewa, a to się spina, same wiecie...
No. To się porządnie wyżaliłam:/
Kto mnie tak zrozumie jak Wy:)
A masaż krocza u mnie w tej ciąży odpada. Ja tam mam takie obolałe wszystko że nie dotknę się za nic! Na samą myśl mi nieprzyjemnie. Ale jak dajecie radę to róbcie to bo podobno super sprawa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017130 przez MagdaM
Balbina ja mam plan jechać samochodem, ale w sumie to liczę, że jednak poczekamy na męża i mama będzie miała wtedy wolne wiec odpadnie prowadzenie.
Ewentualnie karetka ale nie zawioza mnie do mojego szpitala no i co z córa? Nie zostawię jej u sąsiada bo nikogo nie znamy. A właśnie brzuch dziwnie pobolewa, ciągnie, kluje, parcie na odbyt ech...
Może chociaż będę spokojniejsza jak przyjedzie do mnie ktg, może wcześniej coś będę wiedziała, że się zaczyna ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017147 przez Zuzu19
JA po usg. Czlowieki waza po ponad 2,5kilo, sa wielkie jak na bliźniaki.
Lozyska dwa to ponad 6kilo.
Plus wody plodowe i dwa worki.
Nic tylko sie zadyszeć.
Chce urodzić. Juz. Dobra może za tydzień maksymalnie.
Uff

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017148 przez Zuzu19
Masaż krocza boże jak mnie tam boli od mycia samego. A wy tu o takich torturach, idę spac , wszystko mnie boli, miłego poniedzialku.

P.s ale piękne słońce w wwa. Mmmn

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1017152 przez Mastynka
Mnie też wszystko boli w nocy jest najgorzej..tak już teraz będzie .Ale pocieszenie,że jutro już grudzień:)
Ja jestem w Wadowic u mnie paskudna pogoda,wietrznie i pada ;/ taka pogoda jeszcze dobija nie mam siły nawet obiadu ugotować .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl