BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

9 lata 5 dni temu #981306 przez ete21
Magda wierze ze natura nie bedzie zlosliwa! Nie moze być! Ja w pierwszej ciązy krwawiłam, chlustało ze mnie przez pierwszy trymestr.....i udalo się więc Tobie zyczę tego samego. Mam nadzieję, ze do nas wrocisz z dobrymi wieściami. Tak czy owak daj znac co i jak i trzymaj się cieplo!:POwodzenia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 dni temu #981339 przez KingaK
Magda modlę się za Ciebie i trzymam kciuki. Bądź dobrej myśli.

Panama witaj bardzo mi przykro z powodu straty synka. Życzę Ci spokojnej ciąży i szczęśliwego rozwiązania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981391 przez katarzynaxxx89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981501 przez Igulka27
ete21, moje dane to: Iga, 27lat, termin 21 grudzień (ale mam mieć planowane cięcie 2-3 tyg wcześniej), Mam jeszcze Nicole 7 lat w tym roku skończy. i obecnie mieszkam w Warszawie ale wracam w wakacje do Zamościa.

Jak tak czytam wasze zmagania jeszcze z małymi dzieciaczkami to się zaczynam cieszyć że moja córka juz taka duża, :) a miałam troche wyrzuty do siebie że tak późno ale nie byłam wcześniej po prostu na to gotowa, chciałam skończyć studia i poukładać wszystko tak jak powinno być.

A że moje samopoczucie ostatnio szwankuje, miałąm spotkanie dzisiaj z wc ale tylko sobie "pogadaliśmy" :) i ciągle śpie, normalnie najchętniej cały dzień bym z łóżka nie wstawała więc nie wyobrażam sobie jeszcze latanie kolo takiego malucha, podziwiam was, i życzę dużo siły i wytrwałości. :) Na dodatek dopadło mnnie przeziębienie, gardło, smarki, kichanie, coś okropnego. Myślicie że strepsils na gardło jest szkodliwy? na ulotce nie jest napisane ze nie mozna tylko że trzeba skonsultować sie z lekarzem..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981511 przez Nefri
Igulka ja bym takich specyfików nie brała. Polecam bardzo syrop prenalen. Jest właśnie dla kobiet w ciąży i mi bardzo szybko pomógł, jak zaraz po tym, jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży, łapało mnie przeziębienie. Na gardło tantum verde.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981518 przez fredo
tez polecam tantum verde bo ga na pewno można w ciąży stosować....
dawno mnie nie było, ale musiałam córą się zając, bo tak jak pisałam ma rękę w gipsie. Dzisiaj poszliśmy na zdjęcie, ale przedłużyli jeszcze na tydzień ten gips :/ najgorsze są kąpiele, bo ona uwielbia się pluskać a tu tylko szybki prysznic i głowa myta raz na tydzień, bo to mega trudny zabieg :)
Dzisiaj idę do gina, ciekawe co u fasolki :) brzuch mam jak w pierwszej ciąży w 20 tygodniu. wyskoczyło mi jeszcze jakieś uczulenie na brzuchu, strasznie swędzi, wapno nie pomaga :/ Kupiłam masło do ciało z serii mama Hipp, ale smarowałam całe ciało od stóp do szyi i tylko na brzuchu mnie wysypało, wiec nie wiem czy to od tego.
Miałam się pytać czy któraś z was ma problemy tarczycowe? Ja w lutym miałam usuwany lewy płat, bo miałam dwa bardzo duże guzy i wszyscy są w szoku, ze tak szybko zaszłam w ciążę. Teraz tylko muszę co miesiąc jeździć do endo i kontrolować tsh i brać oczywiście leki. Miejcie na uwadze swoją tarczyce, bo ja nic nie widziałam mimo tego, ze guzy były bardzo duże dopiero lekarz rodzinny jak poszłam chora do niego to zauważył. Wyszły one po pierwszej ciąży niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 dni temu #981522 przez fredo
i picie siemia lnianego działa cuda na gardło i nie tylko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #981541 przez ete21
Igulka tak jak dziewczyny piszą można tantum verde i prenalen Ja Bym sobie ZA podała JESZCZE Wit C lewoskretna Albo dużo miodu i cytryny. Jeszcze ja zawsze się ratuje inhalacjami w takich momentach 2 dni i po sprawie.
Fredo to córka pewnie w rozpaczy. Lepiej dłużej ponosić gips niż za krótko bo potem mogą być problemy. Powodzenia na wizycie. Daj znać jak się ma fasolka :)
Ja z tarczyca nie mam problemu zawsze wyniki ok. Ale faktycznie to miałaś przeżycia.
a co do balsamów o smarowania brzucha ja tej sztucznej tzw chemii dla mam nie używam. Osobiście polecam olejek kokosowy cudowna rzecz za grosze i można nawet jeść. Smaruje siebie i synka i zawsze jest niam niam. Poza tym na wiele pozytywnych właściwości antybakteryjne antygrzybicze antywirusowe. Na wszelkie problemy skórne. To mój najlepszy zakup ostatnich miesięcy. Na allegro za 90 ml słoik kokosowego smalcu płacisz 40 zł a starcza o jej na pół roku jak nie lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #981553 przez KingaK
Fredo szkoda córci, ale musi się wszystko dobrze zrosnąć :) w przyszłym tygodniu będę robić TSH i zobaczymy czy nic się nie dzieje.

Dziewczyny ile miałyście już wizyt i kiedy macie następną. Moja gin jest na urlopie do 9.06 a wizytę miałam 05.05 dopiero w czerwcu mam dzwonić się umówić. Zastanawiam się czy nie iść w tym czasie gdy jej nie ma do innego gin na kontrole czy wszystko ok. Trochę się stresuje bo to pierwszy trymestr. Moja koleżanka jak była w ciąży w 7 tyg wszystko dobrze a w 10 okazało się że od tygodnia serce nie bije.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu - 9 lata 3 dni temu #981564 przez ete21
Kinga ja byłam raz na wizycie i to w sumie z tytułu kontroli po roku od ostatniej wizyty i okazało się ze jest ciąża :) a było to 17 kwietnia kolejna wizyta 15 maja czyli jutro i tak co 4 tyg. Po 34 tyg co 2 tyg kontrola. Moim zdaniem gdyby była taka konieczność to lekarz powinien zabezpieczyć pacjentki pod względem opieki u innego ginekologa. Ja osobiście bym nie szla do innego lekarza. Co ma być to będzie a serduszko może przestać być nawet po wyjściu z gabinetu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu - 9 lata 3 dni temu #981565 przez KingaK
Wskazała lekarza do którego mam iść gdyby się coś działo, a najlepiej żebym jechała do szpitala gdyby było plamienie czy ostry ból brzucha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #981572 przez Panama
Kinga jak masz się niepokoić to idź, bo stres nie pomoże.
dziewczyny od jakiegoś czasu często robi mi się słabo.Strasznie szybko się męcze.Tez tak macie? Jeszcze mam takie straszne sny.Dzisiejszy to juz w ogole mnie rozwalił. Nie jestem przesadna,ale nie wiem co myśleć. W środę IDE do Gina,ale oszaleje do tego czasu.Ostatnio byłam w sobotę i była to pierwsza wizyta.Serce biło mocno wiec powinno być dobrze.
Boje się,bo poronilam pierwszą ciążę.No i właściwie nie wiadomo czemu.W drugiej ciąży wyszło że przechodzilam toxo i cyto.Wiec możliwe, że to było przyczyną zatrzymania serca w pierwszej ciąży.
Dziewczyny żeby juz był 2 trymestr.Chociaż nie wiem czy bede spokojniejsza kiedykolwiek. Ech żeby już było Boże Narodzenie ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #981588 przez ete21
Kinga :) w razie w najważniejsze że masz możliwość skorzystać z pomocy gdyby się coś działo.
Panama mi kilka razy dziennie robi się słabo jak np za szybko wstanę albo cos I tez mam schizy bo jakoś mi się wydaje ze za szybko poszło było prawdziwe...ale co ma być to będzie trzeba być dobrej myśli!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #981670 przez KingaK
Witajcie, kochane jak u was dzisiejszy dzień? U mnie świeci słońce, jest pięknie i wyjątkowo mam dużo energii. Mam nadzieje, że tak zostanie do końca dnia bo chciałam po pracy posprzątać w domu i upiec placek z rabarbarem bo mam na niego straszną ochotę :), a jutro chciałam skosić trawnik :)

Panama u mnie tak jak u ete słabo mi się robi gdy za szybko wstaję, a tak to najgorsze są wieczorne mdłości, najgorzej jest jak stoję np. zmywam, albo gdy biorę prysznic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 dni temu #981673 przez ete21
Witam piątkowo :)
Jakie plany na weekend? Ja dziś śmigam na tydzien do rodziców troche sie polenie, a rodzice nacieszą sie wnukiem terrorystą :P
Rano byłam na pobraniu krwi i dalam mocz do badania jeszcze. W prawdzie lekarz mi nie zalecił ale i tak uważam ze czas najwyższy bylo zrobić, zeby wiedzieć na czym się stoi. Dziś na 15;15 wizyta i zobacze się ze swoja fasolką mam nadzieję, ze zdrowo rośnie sobie i jakoś wytrzymuje martretowanie brata...., moj synek to uwielbia sobie usiasc okrakiem na mamy brzuchu i sobie poskakac albo zsyczajnie posiedziec i potulic sie :)
W ogole dziś mialam kiepska noc. Igor po tym szczepieniu na pneumokoki non stop placze (generalnie jest dzieckiem z bananem na twarzy non stop sie smieje i pelen energii) marudzi, stęka dzis cala noc nie spal bo walczyl z wiatrakami. polozylam sie z nim do lozka ale to na nic sie zdalo. jedyny plus byl taki ze jak plakal to moglam go poglaskac i przytulic. biorac pod uwage ze spalam 2 godziny to mam tylko zapalki w oczach a tak poza tym ok. a moje babeloski juz o 8:30 poszedl na drzemke....Mam nadzieje ze to w koncu minie....no i do tego znow mamy horor z zebami tym razem 3 na tapecie......rety jak 2 dziecko tez tak bedzie przehodzic zabkowanie to ja sie do szpitala psychiatrycznego na leczenie wysle bo nerwowo nie wytrzyam. No to sie nagadałam
A Fredo jak tam u lekarza wczoraj? Wszystko w porzadku? Milego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl