BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1010433 przez MagdaM
Zajść w styczniu i rodzic w październiku wcale nie jest super ;) upały odbijają, mnie akurat październik trafił się ciepły, ale jak jest zimno to też dramat.

Mastynka ja karmilam aventem lub nuk i to są moim zdaniem najlepsze butle.

Balbina ja to mam dużo energii, nie wiem ale wyjątkowo nie mam na co narzekać. Wiadomo brzuch zaboli czasem, stres jest ale nie czuję, że to prawie 8 msc ;)

Mnie mało bo ogarniam urodziny Emi, mąż za kilka dni przyjeżdża, mnie zostały ostatnie tabletki na podtrzymanie i tak brzuch spina się coraz częściej, więc na zaś zaczęłam już torbę pakować. Tosia mogłaby posiedzieć tak do 36 jeszcze ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010436 przez paalinkaa
MagdaM bo Ty masz juz jeden porod na Ujastku a mnie ostatnio kolezanka zapytala w czym bede rodzic - ona w rydygiera i mowi ze ma zabrac stara rozpinana koszule meza... W ogole na to nie zwrocilam uwagi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010472 przez MagdaM
Paalinkaa yyyy a po co? Ja rodziłam w swojej normalnej koszuli nocnej. Nikt mi nic nie kazał i nie mówił. Jedynie co, to była rozpinana żeby łatwiej karmić.

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010474 przez paalinkaa
Dlatego pytam bo kolezanka jak mi wyskoczyla z ta koszula meza to zglupialam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010478 przez MagdaM
Heh nie dziwie się ;) musiałabym mu jakąś podkrasc albo kupować co by mi tyłek lepiej zakryla :P

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010493 przez mała82
Hej! U nas teściowa na wakacjach :'( więc wrócę do Was w poniedziałek.
Kurde już niecałe.dwa.miesiące.mi zostały do terminu porodu! 11 kg na plusie.
Polecam butelki Aventu, za to nie.polecam medeli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010555 przez balbina
Dla mnie zajście w styczniu i poród w październiku - super sprawa; rodziłam podobnie bo na koniec wrzenia i to wydaje się optymalne. Upał jak się zdarzył to przynajmniej się zrzucało ciuchy, a teraz tyle tego trzeba zakładać i dopinać..... Najchętniej zakopałabym się w koc i schowała w jakąś głęboką norkę żeby tak przezimować do porodu...
Co do koszul do porodu to nie wiem jak jest w Krakowie, czy są też takie oferowane przez szpital? Ja rodziłam w Łodzi w Matce Polce i przyznam się Wam, że ja wolałam skorzystać z koszul takich szpitalnych, białe takie luźne, wygodne i można było sobie zmieniać jak tylko się pobrudziła, cały stosik leżał czystych, więc chociaż miałam swoją koszulę to to było znacznie wygodniejsze, a moja pozostała niesplamiona;) i jakoś tak się czułam mniej łóżkowo-nocno a bardziej sportowo;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010838 przez paalinkaa
Dopytam jeszcze lekarza o cos do porodu :) moze cos sie pozmienialo. Juz prawie wszystko mamy pozamawiane:) zostalo lozeczko i materac do niego, a maz sie w koncu przestawil na to zeby teraz zaczac to ogarniac bo pozniej bym sie toczyla;)

Prac bede tez na poczatku listopada - chcialam w bialym jeleniu ale nie moglam znalezc wiec zostala Lovela

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010933 przez balbina
Oj tak, my chyba też się wreszcie weźmiemy za zakupy i wicie gniazdka bo skoro teraz tak ciężko się robi to co będzie potem?
Biały jeleń może będzie na frisco.pl, ja tam kupuje biały jeleń płyn do płukania tkanin i mydło w płynie z dobrym składem bo w sklepach gorszy skład mają te takie z pompką.
Mialyscie juz te dokładniejsze usg w 30 tygodniu??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010954 przez paalinkaa
Nam sprawdzali tylko przeplywy, serduszko i cos tam jeszcze ale to na normalnej wizycie. Nie musialam robic tego III genetycznego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1010995 przez Mastynka
Witam Was i mam nadzieję,że mi pomożecie w Was jedyna nadzieja ;) Otóż od soboty czuję świąd skóry na brzuchu myślałam,że to normalne skóra się rozciąga itp jednak podczas kąpieli zauważyłam małe różowe kropeczki ale tylko kilka,a w niedzielę takie małe drobne plamki jasno-różowe,są one płaskie.O płaskie różowe kropeczki.Brzuch smaruję tylko oliwką niczym innym nie próbowałam.Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane,proszku do prania też nie zmieniałam.Staram się nie drapać.Moja gin,na urlopie do przyszłego tyg nie wiem co robić...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011049 przez balbina
Mastynka takie wysypki nie są groźne dla dziecka, więc bez paniki. Może spróbuj posmarować Fenistilem w żelu? Na ulotce piszą tak:
"Nie stosować w I trymestrze ciąży, w pozostałym okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią unikać stosowania na rozległe powierzchnie skóry, przy czym u kobiet karmiących nie aplikować w okolicy brodawek"
Tu coś piszą o rodzajach wysypek: parenting.pl/portal/wysypka-w-ciazy
Podziękowania: Mastynka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011061 przez paalinkaa
Mastynka na facebooku jest grupa ciąża - pytania i odpowiedzi i tam czesto dziewczyny wstawialy zdjecia ze swoimi wysypkami i reszta doradzala - moze tam cos dopasujesz:) a jak nie to dermatolog.
Podziękowania: Mastynka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011063 przez Nefri
Paalinka pierwsze slyszę z tą koszulą dla męża. Po prostu musisz mieć coś wygodnego, luźnego i najlepiej rozpinanego, żeby Ci bylo łatwo karmic. Musi to być oczywiście koszula a nie piżama, bo będziesz nosiła majtki poporodowe i będę Cię codziennie tam oglądać. Ja kupilam sobie dwie takie koszule do szpitala i są naprawdę bardzo fajne allegro.pl/wyprzedaz-rozpinana-koszula-d...a-l-i5683407453.html , 100% bawelny dobrej jakości a to ważne, bo z Tymkiem kupiłam sobie z jakiegoś sztucznego materialu, i tak strasznie sie w nich pociłam, bo mialam w szpitalu trochę gorączkę do tego wszystkiego, że po powrocie ze szpitala byly do wyrzucenia.
Balbina ja jutro idę na to usg, mialam 26 października, ale udalo mi się przelożyć, bo muszę przy okazji skontrolować koniecznie tę szyjkę, czy się dalej nie skrocila.
Mastynka ja w ciazy z Tymkiem własnie mniej więcej w tym czasie co teraz, dostalam takiej wysypki na brzuchu, też smarowalam sie tylko oliwka. Myślalam na początku, że to rozstępy się zaczynają, bo ponoć wygląda to podobnie, a potem wymyśliłam sobie cholestazę, więc zrobilam badania. Okazalo się, ze to nie była ani cholestaza ani rozstępy tylko dostałam uczulenia na tę oliwkę ( to byla Johnsons Baby - często uczula) i zaczęłam smarować balsamem dla dzieci z rossmana, przeszlo po jednym dniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011066 przez Mastynka
Nefri ja właśnie stosuje tą oliwkę tylko już dość długo to możliwe,że teraz mnie uczuliła?A trzeba mieć skierowanie na takie badania czy można sobie wykonać prywatnie?


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl