BezpiecznaCiaza112023

RODZIMY W MARCU 2011

13 lata 8 miesiąc temu #29224 przez magda d
a ja 22 :) właśnie skończyłam licencjat i wybieram się na magistra z mężem zdecydowaliśmy, ze to najlepszy czas na dziecko. Jak będzie, okaże się w przyszłości:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29235 przez sylka
Ja naszczęście studia mam za sobą :) Choć czasem czegoś brajkuje.

magda d myślę, że najgorszym okresem będzie sesja, będziesz potrzebowała chwili spokoju i wytchnienia, a meleństwo nie zawsze to zrozumie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29406 przez magda d
Właśnie się też nad tym zastanawiałam ale mąż powiedział, że on się maleństwem zaopiekuje mam tez wspaniałych rodziców, którzy będą mieszkać koło mnie:P teraz mieszkamy z rodzicami w domu ale od następnego roku budujemy sobie mały domek na przeciwko bo ojciec podarował nam ziemie taki prezent ślubny) obawiam się tylko jak sobie na uczelni poradzę bo trochę tak mi dziwnie bo jestem raczej nieśmiała osobą a tu z brzuchem na studia . Często słyszałam u mnie na uczelni wybredne komentarze na temat uczących się ciężarnych i teraz mi to w głowie siedzi. Ale wiem, ze teraz jest czas na dzidziusia bo bardzo go chcemy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29415 przez sylka
Nie przejmuj się gadaniami innych. Po pierwsze jesteś po ślubie więc nikt Ci nie może zarzucić, że złapałaś chłopa na dziecko, a po drugie to Wasza indywidualna sprawa kiedy zdecydowaliście się na maleństwo i nikomu nic do tego. U mnie na uczelni sporo dziewczyn na 4 i 5 roku było już w ciąży i nie widziałam żadnych nieprzyjemności. Raczej, każdy się dopytywał jaka płeć i jak się czują. Głowa do góry. :)

Mnie ostatnio bolał pęcherz i latałam co 5 min do łazienki. Poszłam do rodzinnego i zrobiłam sobie badanie moczu. Wyszłą dziwna sprawa w moczu miałam b. wysoki poziom cukru a we krwii norma. Nie wiadomo o co chodzi, rodzinna powiedziałą że to moze o d luteiny którą przyjmowałam. Zapisała mi furalgin bo mocz był nieciekiewy, ale mój lekarz gin. powiedział żebym stosowała urosept. W piątek z rana potarzam wyniki i wieczorem na wizytę kontrolną sprawdzić jak rośnie maluszek :) Będzie to już 3 USG, fajnie oglądać jak się zmienia. Teraz tatuś pierwszy raz na żywo zobaczy "swoje dzieło" :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29525 przez bombel779
Magda nie przejmuj się głupim gadaniem! "Wybredne komentarze" to raczej ludzie niedojrzali,albo zwyczajnie zazdrośni rzucają!! Więc nie ma czym się martwić!
Ja też jeszcze się edukuję :) I bardzo cieszę się,że w tym roku będziemy się uczyć we dwoje :D:D Na zeszłych semestrach z wielką przyjemnością patrzyłam na dziewczyny z brzuszkami ;) Teraz sama będę z brzuszkiem :) I powiem Ci,że na mojej uczelni profesorzy wykazywali duże zainteresowanie i zrozumienie widząc ciężarną studentkę ;)
Co do badań mi słabiutko wyszła morfologia :( Lekarz przepisał jakieś pigułki,zestaw witamin,zalecił zdrowe odżywianie,przykazał zdziebko przybrać na wadze.... We wt. powtarzałam badania,a 7-go mam kolejną wizytę..,zobaczymy co szanowny gin powie.
Sylka,ja swojego mężusia wzięłam na ostatnie badanie i bardzo mu się podobało ;) Jak zobaczył swojego bejbiczka i jego bijące serduszko zaczarował cały gabinet dumnym uśmiechem :) I nie przestawał się śmiać do końca wizyty i jeszcze dłużej..:P :) Teraz już zawsze będzie mi towarzyszył ;) Dla niego,jak i dla każdego innego przyszłego tatusia to niesamowite przeżycie :)
A jak tam się ogólnie czujecie dziewczynki??:) Bo ja co raz lepiej :) Senność mija,bóle głowy i podbrzusza ustały ;) Teraz czuję przypływ energii :) :D


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29526 przez magda d
mam nadzieje, że wszystko się dobrze ułoży i szybko Twoje wyniki wrócą do normy. fajnie zobaczyć znów swojego maluszka:P

Ja dziewczyny dzisiaj wyjeżdżam w góry na dłuższy weekend bo mężulek mój stwierdził,ze muszę wdychać świeże powietrze, którego na Śląsku nie ma zbyt dużo:) wiec miłego weekendu życzę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29527 przez bombel779
Madziula a ja właśnie jestem w Gdańsku :D:D W nocy przyjechaliśmy z mężem :) Pogoda póki co brzydka :( ale i tak fajnie,że udało nam się wyrwać na kilka dnia:) Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam nad polskim morzem !!:)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29554 przez mankowa
Hej dziewczyny,
czytajac powyzsze posty, odpowiedz jest jedna nigdy nie ma dobrego , czy najlepszego momentu na dziecko, ja mam 33 lata i wiem co mowie, bo w sumie tez za nim zaszlam w ciaze(lekarze nie dawali nam szans na naturalne poczecie, a udalo sie ku mojemu zaskoczeniu :)))), robilam rozne plany , gdzie dziecko moze byc przeszkoda. Ale posiadanie dziecka wiaze sie z poswieceniem, wiec swoje plany czesto trzeba odlozyc na pozniej. Magda jesli studiujesz, to tez uwazam ,ze wogole nie powinnas sie tym przejmowac komentarzami innych w koncu ty i twoje malenstwo jestescie teraz najwazniejsze :)))

Ja zygam codziennie , jestem oslabiona, lapie depreche, bo przez moj wrazliwy nos nie wychodze z domu, malo tego, przejscie z pokoju do pokoju gdzie sa dwa rozne zapachy sprawia mi ogromna trudnosc, to masakra jakas jest .....ale juz dzwonilam do lekarza i powiedzial,ze zyganie po posilku nie jest tak grozne jak po napojach, bo wtedy odwadniasz sie bardziej i jest to grozne dla dziecka, ma wyslac mi dzis recepte na leki antywymiotne to juz nie moge sie doczekac kiedy je wezme i odzyskam energie do zycia.
Przez moj stan to prawie przez 2 miesiace nie wychodzilam z domu, a wczoraj jak maz zabral mnie na spacer standardowy jaki robilismy przed ciaza, to po przejsciu 100 metrow , krecilo mi sie w glowie i robilo mi sie nie dobrze, ale zmuszam sie i prosze Boga o wytrwalosc bo jeszcze dluzej w domu to zle bedzie ze mna....takie tam moje zwierzanie....jak ja zazdroszcze dziewczynom ktore przechodza to tak latwo....pozdrawiam was wszystkie, te ktore sie dobrze czuja trzymajcie za mnie w kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29557 przez sylka
Jeśli chodzi o moje dolegliwości to przeszły już ból i skurcze podbrzusza natomiast pojawiły się okropne bóle głowy. Ogólnie czuję się dobrze tylko stałam się wrażliwa na zapachy i mam wyczulony bardzo smak. Mam nadzieję, że jutrzejsze wyniki będą już lepsze.

Co do momemtu dobrego na dziecko, podzielam pogląd mankowej, że nigdy nie ma idealnego bo zawsze snuje sięjakieś plany zarówno zawodowe jaki i prywatne.

Bombel ile teraz mierzy twoje maleństwo, ja jutro sprawdzę ile już urosło od poprzeniej wizyty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29610 przez bombel779
Sylka mój bobo 2tyg. temu miał równe 2cm :D Ile mierzy teraz-dokładnie nie wiem,ale powinien mieć co najmniej 3cm :) Następną wizytę mam 7-go września :D i wtedy zobaczymy ile dokładnie urosło dzieciątko :)
Sylka pochwal się po wizycie u gina co i jak!! :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29652 przez sylka
Jestem już po wizycie :) Maluch wiercił się niemiłosiernie :) Termin porodu przesunął mi się na 16 marca. Maleństwo ma 4,53 cm serduszko pięknie bije, pólkule mózgu wykształcone, serduszko prawidłowo umiejscowione w klatce piersiowej, mąż smiał się, że boksera bedziemy mieć tak "boksował" rączkoma przy główce i kopał nóżkami :)Kolejna wizyta za miesiąc. Jak narazie mam nadal łykać folik i kupić sobie jakieś witaminki dla kobiet w ciąży.
Cudownie jak maleństwo w ciągu 3 tyg. urosło o ponad 3 cm :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29668 przez bombel779
Sylka a co to się podziało,że Twój bejbiczek przybrał nagle 4dni do przodu ??? :unsure:
Fajnie,że rozwija się zdrowo :) Ja jestem ciekawa jak tam moja fasolka się miewa?:) Czy dużo już urosła i w ogóle :) Nie mogę się już doczekać kolejnej wizyty!!!A tu jeszcze 2tyg. ... :( :P
A jak tam Wasze zmiany w wyglądzie zew. ?? :) Mi rośnie brzuszek :) I pomału zaczyna być widoczny pod bluzką :D :P :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29670 przez sylka
Zawsze miałam bardzo niereguralne miesiączki, stąd gdy zaszłam w ciąże ciężko było ustalić termin porodu z miesiączki. Według pierwszegoUSG termin przypadał na 19 marca, na wczorajszej wizycie lekarz miał na 100% ustalić datę porodu i wyszła 16 marca 2011 r. więć moje maleństwo przyśpieszyło o 4 dni :) Więc chyba szybciej urosło i postanowiło wyjść wcześniej zobaczyć rodziców. Te USG było najfajniejsze z dotychczasowych bo widziałam jak maluch bryka i bawi się rączkami przy twarzy :). Macie jakieś przeczucia co do płci, bo ja myślę że będę miałą synka - zobaczymy czy się sprawdzi. Oczywiście jak będzie córeczka także będzie cudownie. NAjważniejsze, że jest zdrowe, prawodłowo się rozwija i "dzwierga" wszystkimi kończynami :P.
Jeśli chodzi o wyględ zewnętrzny to uwidocznił się brzusio.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29747 przez magda d
Hej dziewczyny mi też widać już brzuszek:D:D ja nie wiem co jest z tym USG bo chodzę prywatnie a lekarz nie robi mi USG co wizytę;/ i nie wiem jak tam moje maleństwo :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29777 przez sylka
POnoć według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (czy jakoś tak) :) w ciąży powinny być wykonane przynajmniej 3 USG. Po jednym na każdy trymestr. Mój gonekolog robi mi usg przy każdej wizycie więc na bierząco widzę jak maluch rośnie i zbieram kolekcjęzdj. USG. Magda powinnaś zapytać go czemu Ci nie robi USG. Płacisz to wymagaj. JA także chodzę prywatnie.

Wyniki już mam w porządku, na następną wizytę profilaktycznie mam sobie zrobić morfologię i mocz.
Kupiłam sobie wreszcie krem na rozstępy- Mustelle, w aptece (150 ml) - 110 zł a na allegro z przesyłką 69 zł To dopiero różnica :P a sprzedawcą jest także apteka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl