BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

13 lata 6 miesiąc temu #33194 przez PM
A ja dziewczynki nie mogę się doczekać przyszłej środy bo wtedy idę na USG genetyczne i wtedy troszkę pewnie się uspokoję jak zobaczę że kruszynka rozwija się prawidłowo. Na razie widziałam fasolkę i załącza mi się co parę dni strach jak ch.... czy wszystko idzie prawidłowym rytmem. Czuję się dobrze. Nadal jestem w stanie zasnąć na stojąco jak przychodzi odpowiedni moment :)

A no i jestem w stanie wycisnąć sok z cytryny i chlapnąć sobie bez rozcieńczania. Zawsze uwielbiałam cytryny, ale teraz to przesada. Mąż ma wtedy przez następne 30 minut ślinotok :)

A propo płci dziecka idę do bardzo genialnego diagnosty u nas w Łodzi i podobno określa płeć na 80% już w 12-13 tygodniu :)

Ruchów nie czuje, ale to chyba dużo za wcześnie. Podobno przy drugiej ciąży czuje się dużo wcześniej niż u pierworódek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33243 przez kasiunia89
Hey dziewczyny :p no ja mialam USG 5.10 wypadlo nie zle malenstwo jest zdrowe:) mialo 4,03cm teraz napewno troszke wiecej heh :) i bylismy razem z mezem :P:P wkoncu widzial swoje cialko heh :P:P malenstwo wiercilo sie jak... juz nie moge doczekac sie nastepnej wizyty!!! :p pozdrawiam was cieplutko! :)3majcie sie i uwazajcie na malenstwo!!
aaaa co do ruchow to jeszcze nie,mysle ze za wczesnie aby juz to czuc!! malenstwo sie rusza ale my niestety jeszcze nie czujemy!!a jak wasze brzuszki??widoczne juz sa?? :):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33330 przez czekoladka2904
Baby_55 to twoja pierwsza ciąża? bo tak szybciutko poczułaś ruchy maleństwa:)

U mnie brzuszek już widoczny i wczoraj kupiłam spodnie z pasem, bo zwykłe za bardzo mnie uciskały.. :silly: i teraz jest mi o wiele bardziej wygodnie :laugh:

Bezsenność mnie czasami dopada w nocy, ale w dzień drzemka musi być :lol: a poza tym jest już całkiem dobrze :laugh:
A wasze brzuszki już się pokazują czy nie? :silly:
pozdrawiam cieplutko :kiss: :woohoo:

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33331 przez paulina2209
PM ja też byłam u super specjalisty od płci i niestety moja mała wypieła się. przez 40 minut wizyty ani razu nie pokazała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33344 przez baby_55
Czekoladko to moja pierwsza ciąża i sama jestem trochę zdziwiona ale moja koleżanka która ma termin miesiac przede mną też dość wcześnie poczuła ruchy...

Co do brzuszka to już mocno go widać ale to chyba dlatego, że zawsze byłam chuda, a teraz wystaje mi z przodu taka mała piłeczka :)
Ja zamówiłam sobie spodnie i spódniczkę już ponad miesiąc temu, bo moje mocno dopasowane za bardzo uciskały mi brzuszek i nie chciałam zgniatać maleństwa :blink:
Martwi mnie tylko jedna rzecz :( odebrałam wyniki badań i okazało sie że mam za wysoki poziom żelaza we krwi :unsure:
normalnie w ciąży bywa raczej zbyt niski a u mnie na odwrót...
Do lekarza idę w ponie działem więc zobaczymy co na to powie :dry:
mam nadzieję, że to nic poważnego, co o tym myślicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33356 przez sylka
W ciąży niekoniecznie muszą zdarzać się niedobory, czasem coś mo,że być powyżej normy, gdyż podane normy laboratoryjne to uśrednione wyniki. Podwyższony poziom żelaza może świadczyć o tym iż Twój organizm za wolno się go pozbywa. Też kiedyś to miałam (przed ciążą) samo przyszło samo minęło. Nie denerwuj się na zapas, szkoda zdrowia i maleństwa by odczuwało twój niepokój.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33364 przez paulina2209
baby_55 dużo witaminy C. a żelazo ci się przyda zwłaszcza na koniec ciąży. ja muszę brać w tabletkach żeby nie wprowadzić się w anemię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33547 przez baby_55
Dzięki dziewczyny :)
Staram się nie martwić na zapas, ale czasem warto zapytać bo to uspokaja.

A jak u Was z samopoczuciem? U mmnie powoli się uspokaja i coraz rzadziej mam mdłości, naprawdę sporadycznie. :woohoo:
Dokucza mi tylko zmęczenie, a poza tym jest coraz lepiej :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34321 przez baby_55
cześć dziewczyny :)

Byłam wczoraj u lekarza powiedział, że wys. poziom żelaza jest w tej chwili dobry, bo potem pewnie i tak bardzo spadnie, więc mam się tym w ogóle nie martwić.

Na USG okazało się, że łożysko już sie troche "przesunęło" i dzięki temu nie powinny już występować zadne plamienia, jeszcze w tym i przyszłym tygodniu biorę duphaston a potem koniec hip hip hurra !!! :lol:

Przy okazji zobaczyliśmy też, ze nasze maleństwo to najprawdopodobniej chłopiec.
Więc pewnie będzie Adrianek :)
Liczyłam na to, ze będzie dziewczynka Nikola, ale w końcu najważniejsze żeby było zdrowe :)

A Wy już myślałyście nad imieniem dla maluszka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34779 przez paulina2209
mówiłam że żelazo ci się przyda :laugh: mi go brakuje. i masz rację najważniejsze żeby było zdrowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34845 przez PM
Cześć :)
Uff !!!! Jestem już po badaniu genetycznym. Bardzo się cieszę bo pan doktor wykluczył choroby genetyczne. Stwierdził że najgorsze mamy już za sobą :). Przyzierność karkową mierzył chyba z 5 razy, żeby mieć pewność.
Na 80 % będziemy mieli DZIEWCZYNKĘ !!!!!!!!!!
Mała mierzy 76 mm :)i pozowała do ostatniego zdjęcia jak modelka, tak się wyprostowała, że wyszło nawet że ma więcej dni niż wg miesiączki.
Wczoraj zasypiałam z uśmiechem na buzi. A mąż jak mnie woła to woła mnie teraz "dziewczyny "

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34882 przez baby_55
PM mam nadzieję, że nie bedziesz miała takiej sytuacji jak moja koleżanka, do 32 tyg. była przekonywana przez lekarkę, że to dziewczynka okazało się, że jednak chłopiec :)
najgorsze było to, ze większość ciuszków w kolorystyce typowo dla dziewczynki.
Ja się jeszcze nie nastawiam, czekam na kolejne USG i zobaczymy :laugh:

A imię już macie dla maleństwa? :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34887 przez PM
Jak bedzie chłopak to dopiero będzie niespodzianka :) :) :)
Z ta kolorystyką ciuszków to ja sama osobiście nie powinnam mieć problemu, bo uwielbiam wszystkie kolory tęczy dla dzieci,są bardziej uniwersalne jakby okazał się syn w ostatniej chwili. Niestety będę wyrodną matką która będzie chciała uchronić dziecko od koloru różowego i będę się zapierała rękoma i nogami przed napływem rzeczy w tej słodziutkiej kolorystyce. Moja koleżanka ma córcie i wygląda prześlicznie a nie nosi różowego :) Taki dziwny stereotyp dziewczynka różowe, chłopiec niebieskie :)
A fajna jest taka wiedza bo od razu jakoś tak lepiej gadać do brzucha jak wie się kto w nim siedzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34889 przez Emme
Myślałam, że takie psikusy już są niemożliwe (ja miałam byc chłopcem, a wyszły 2 dziewczynki :)), ale ostatnio znajoma ur dziewczynkę, która rzekomo miała byc chłopcem. Wyszło na to, że to nie przyrodzenie, a pępowina (?).

Ja u swojej Niuni, na dwóch usg widziałam wyraźne wargi sromowe. Mój lekarz jest taki, że jak nie jest pewny na 99,9% to nic nie powie.
Najważniejsze, że wszystko ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34893 przez acronka
Witajcie Mamusie!
Chciałabym do Was dołączyć, jeśli nie macie nic przeciwko. Podczytuję Was od jakiegoś czasu.

Termin mam na 21kwietnia wg ostatniego badania USG.
To moja druga ciąża, ale mam nadzieję, że jako pierwsza da szczęśliwe zakończenie.

PM: Czy byłaś u doktora L.D. na Kamińskiego? Bo po poprzednim Twoim poście odniosłam takie wrażenie. Ja byłam u niego 2 tygodnie temu i mnie tez zapowiedział dziewczynkę! Bardzo nas uspokoił, uważam że to świetny specjalista. Zresztą w całej Polsce jest chyba tylko kilku tak dobrych diagnostów jak on.

Co do ubranek - ładnemu we wszystkim ładnie! Ja mam akurat całą wyprawkę dla chłopca gotową, ale cóż.... Za to mojej siostrzenicy dostaniemy na pewno mnóstwo rzeczy typowo dla dziewczynki, więc się zupełnie nie przejmuję.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie. :)

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl