BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

13 lata 6 miesiąc temu #34935 przez baby_55
Acronka witam cieplutko, miło, że do nas dołączyłaś
gratuluję maleństwa :)

PM co do kolorów to ja też lubię żeby ubranka nie były monotematyczne jeśli chodzi o kolor, wkurza mnie tylko niebieski chłopiec i cała różowa dziewczynka więc kupuję ciuszki we wszystkich innych możliwych kolorach :silly:

Co do wiedzy o płci to zgadzam sie z Tobą, od początku chciałam znać płeć maleństwa.
Wtedy inaczej sie mysli o tym maluszku wiesz, ze to jest on albo ona i łatwiej sie z nim rozmawia jak jest w brzuszku :) :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #34996 przez PM
Witam Cię bardzo serdecznie Acronka. Rozgość się i pisz pisz pisz :)
Tak. Byłam właśnie u tego lekarza. I jestem bardzo zadowolona i spokojna. Jest rewelacyjny. I fakt mało takich lekarzy. Prowadzącego ginekologa mam szalonego jeżeli chodzi o charakter ale genialny jeżeli chodzi o prowadzenie ciąży ( ciekawe czy tu odgadniesz).

A co do płci bardzo chciałam mieć chłopca a jak dowiedziałam się że dziewczynka ucieszyłam się jakbym zawsze oczekiwała dziewczynki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35000 przez acronka
Dziękuję za powitanie!

PM - nawet nie próbuję zgadywać :) bo i lekarzy i przychodni nie brakuje.
Ja postawiłam na opiekę w państwowej przychodni (z polecenia mojej poprzedniej lekarki), głównie z powodów ekonomicznych i jestem zadowolona. Oczywiście wiadomo, że diagnostykę robię prywatnie, ale koszty wizyt u gina odpadają no i w laboratorium :)

Ja się cieszę z dziewczynki, choć najbardziej sen z powiek mi spędza zdrowie dziecka aniżeli płeć. Na szczęście wszystko wygląda obiecująco :) zarówno jeśli chodzi o moje badania jak i kondycję maleństwa.

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35026 przez kasiunia89
Witam was goraco!! ;)
No ja ide za 2 tygodnie do doktorka,tez powinnam juz sie dowiedziec plec dziecka,bardzo bym chciala poznac,ale moj maz nie chce wiec nie wiem jak to zrobimy ;);) hehe...
Z drugiej strony to mu sie nie dziwie,bo jak sobie pomyslalam to fajnie tak czekac i czekac i miec jakas fajna niespodzianke...musze pomyslec :) Chcemy tylko aby bylo zdrowe!! To jest najwazniejsze :P a co do imion to jak bedzie dziewczynka nazwiemy ja Victoria,a jesli chlopczyk to bedzie Fabian :):) Hmm...zobaczymy! ;) Pozdrawiam was moje panie,uwazajcie na siebie do konca ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35241 przez ulcia85
ja jeszcze nie znam płci;(nie mogę się doczekać,ale od początku czuję,że będzie synek:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35242 przez ulcia85
dziewczyny,wiecie którą datą się sugerować do porodu?tą OM czy z usg?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35246 przez paulina2209
świętą datą do porodu jest data z ostatniej miesiączki. wg niej potem ustalają jak ewentualnie trzeba iść na wywołanie. data na usg będzie zupełnie inna za każdym razem a zwłaszcza na końcu. aparat usg nie widzi predyspozycji genetycznych. chyba między 12 14 TYGODNIEM jest najbliższy termin z usg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35251 przez baby_55
Zgadzam sie z pauliną trzeba tylko pamiętać i zanaczyć to lekarzowi, że jak się ma nieregularne cykle albo dłuższe niż 28 dni to może się to przesunąć.
U mojej znajomej opierali się tylko na terminie z miesiączki i niepotrzebnie za wcześnie wywołali poród. W cyklu, w którym doszło do zapłodnienia owulacja wystąpiła po 30 dniu (prowadziła sobie kalendarzyk). Po porodzie okazało się, że maluszek urodził się ponad tydzień za wcześnie, a tak właśnie wychodziło z USG.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35288 przez acronka
Data porodu wg OM ma rację bytu tylko i wyłącznie w przypadku cykli książkowych i super regularnych.
To nie do końca jest tak, że data porodu wg USG się zmienia im ciąża starsza. Jest wiele czynników, wg których określa się wiek dziecka. Są ciąże, gdy zmienia się co badanie, a są i takie gdzie odchylenie jest rzędu 1 lub dwa dni. Wiele zależy od doświadczenia diagnosty i lekarza prowadzącego.
Poza tym trzeba pamiętać, że data porodu jest datą orientacyjną, a ciążę uznaje się za donoszoną, gdy dziecko urodzi się między 38 a 42 tc.

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35306 przez paulina2209
ciążę uznaje się za donoszoną, gdy dziecko urodzi się między 38 a 42 tc. owszem ale wg om

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35315 przez alutka1011
Tak ja urodziłam dokładnie w 38 tydz.ale warto być przygotowaną z 6 tyg wcześniej.Moja siostra rodziła w 34tydz i nic nie miała i szwagier ze mną i siostrą kupywaliśmy wszystko w pośpiechu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #35330 przez acronka
Większość lekarzy patrzy na datę OM i datę z badania USG między 10-12tc i z tego wyciąga średnią. Cały czas trzeba mieć na uwadze regularność cykli. Przy cyklach nieregularnych data wg OM nie sprawdza się, bo nie wiadomo kiedy nastąpiła owulacja,chyba że prowadzono monitoring owulacji.

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36710 przez acronka
Witajcie dziewczyny, coś się cichutko tutaj zrobiło...

Jak Wasze brzuszki? Rosną? A Maleństwa zaczęły już dokazywać?
Ja swoją dzidzię poczułam pierwszy raz dwa tygodnie temu, ale dopiero od tygodnia regularnie ją czuję. A jak u Was?

I mam jeszcze pytanko - jak Wasza cera? Moja pogorszyła się dramatycznie. W życiu nie miałam trądziku, a teraz w wieku 30 lat mnie dopadło. Jak sobie radzić? kosmetykami dla nastolatek?

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36711 przez acronka
Zapomniałam dopisać - wiem, że z tą cerą to przejściowe, ale jeszcze kilka miesięcy przede mną, a jest dramatycznie.

[*] 24.07.2009 Julianek. Na zawsze w naszych sercach [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36847 przez baby_55
Ja też jakieś 2-3 tyg. temu poczułam coś w środku jak przyłożyłam rękę, teraz czasem zdarza się, że czuję mróweczki chodzące po brzuchu od środka już bez przykładania ręki :blush:
niesamowite uczucie :kiss:
Mój mąż codziennie rozmawia z naszym maleństwem :silly:
przykłada ucho do brzuszka i mówi do maluszka, a dzidzia odpowiada mu lekkim bulgotaniem :lol:
Brzuch mi już dość mocno odstaje, ostatnio jak byliśmy na imieninach to siostra męża głaskała mnie po brzuchu i była zdziwiona, że już tak mocno widać :)
Co do twoich problemów z cerą Acronko to spróbuj kosmetyków dla nastolatków, powinny ci pomóc
A co z resztą? Dziewczyny skąd ta cisza? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl