BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

13 lata 1 dzień temu #119977 przez kasiunia89
Hej dziewczynki! Obiecalam sobie i juz bede tutaj ciagle zagladala tzn odpisywala bo ja czytam ale jakos nie odpisuje bo a tu malenki zacznie plakac a to to i tamto hehe!! Apropo sexiku to mi sie tak chce ze to jest masakra jakas....!!! Ciagle mam szwy czyli nie moge se pozwolic na sexik a tak to ze mna oki juz nic nie boli i wogole jestem zagojona calkowicie! Po jakim czasie zaczelyscie wspolzyc?!
Nula ja dalam za kropelki 6 euro :) Sa bombowe!!! POLECAM!
OLiverek wydaje mi sie ze jest ciagle glodny jak myslicie ile moge mu juz dawac mleczka?! Jak na dzien dzisiejszy daje mu co 3 godzinki 90ml a moge zwiekszyc do 120ml??
Oto moj skarbus! Fotka zrobiona dzis!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu - 13 lata 1 dzień temu #119981 przez Emme
tu jest tłumaczona treść ulotki:
Skład - składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu.
Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda
Opakowanie: butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny
Obszary zastosowania:
-do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia
-do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii
-przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach
-przy zatruciach
Przeciwwskazania: nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia.
Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze: przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę.
Interakcje z innymi lekami - nie są znane
Dozowanie: o ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie!
Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli.
Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem
.
Skutki uboczne: do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci, bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu #120035 przez aaasiunia91
moja niunia jak wychodzila ze szpitala wazyla 2940g a dzis wazy 3355g ;D nie wiem od czego ale nabawila sie plesniwek i strasznie placze jak jej przemywam lekarstwem i pozniej z godzine po tym jeszcze placze ;( ehh :(

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu #120039 przez aaasiunia91
kasiunia89 ale slodziak z Oliwierka ;D to ja tez dodam Oliwcie ;D

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu #120042 przez aaasiunia91
wyszla jak ninja jakaś heh ;D dziadek wie jak robic zdjecia ;D

Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.Jestem przy Tobie od pierwszego grama.Tyś moje dziecko, a ja...Twoja mama!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu #120143 przez Gosia_Krupa
Asiunia,słodka Twoja córcia.

Kasiunia,Oliverek wyglada jakby miał co najmniej miesiąc :blink: Moja Hanula też straszny głodomor. Zje 90ml mleka,pocyca sobie i nadal "szuka" jakby z tydzień nie jadła :blink: Dzisiaj rano ściągnęłam 120ml mleka i to jej było mało :dry:
Możesz spróbować dać Małemu 120ml,jak zje tzn.,że jest mu akrat,a jak nie to wrócisz do 90ml. Maluszki do miesiąca zjadają 90-120ml mleka modyfikowanego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu #120186 przez Magdzia
Jakie ładne te Wasze dzieciaczki dziewczyny :) Tylko chrupać :woohoo: :kiss:

U nas cycusiowy kryzys :( Jak się Krzysiowi podoba, to wyssie oba cycki ze smakiem, tak że aż mruczy. A jak ma focha to weźmie dwa łyki i ryk. Znowu dwa łyki i beczy...i tak wkółko. Wygina się jak szprycha, robi się fioletowy z wysiłku i weź tu nie podaj sztuczniaka :dry:
U nas też różnie z tym jedzeniem. Raz zje dwa cycki (jak ma dobry humor) i 60ml MM, a raz zje dwa cycki lub jednego i mu starcza. Nie mam pojęcia od czego to zależy...??

Krzyś ma cały czas uczulenie na buziaku i już sama nie wiem od czego. W piątek zjadłam spaghetti. I jak już prawie na buzi nic nie miał, tak podejrzewam, że po tym sosie pomidorowym znowu go wysypało. Ale nie ma uczulenia na całym ciele tylko buźka, szyjka i dekold. Cały czas jestem na diecie beznabiałowej i już sama nie wiem. Może to jednak skaza białkowa, albo nietolerancja na mleko modyfikowane. Zobaczymy co lekarka powie za tydzień na szczepieniu.
Czy wasi pediatrzy przyjmują w poradni dzieci zdrowych tylko raz w tygodniu? Kurka, nasza przyjmuje tylko w środy i zawsze jest tyle dzieci, że szok. Tydzień temu chciałam, żeby obejrzała uczulenie i go zważyła. Jak przyszłam to było tyle ludzi, że masakra. Robiłam dwa podejścia do gabinetu, ale tych dzieci wcale nie ubywało. Tak więc dałam spokój :dry:

Jutro idziemy do ortopedy na badanie bioderek, a za tydzień pierwsze szczepienie...ciekawe co mnie czeka :S Macie już wybrane szczepienia? My bierzemy standardowe szczepienia. Zastanawiam się nad pneumokokami, ale na to mam jeszcze czas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 dzień temu #120195 przez kasiunia89
Asiu sliczna masz coreczke :)
Gosiu mowisz ze na miesiac wyglada? Heh :silly: Ale powiem ci ze kazdy tak mi mowi ze duzy i wogole ale tak wychodzi na zdjeciach fakt a w rzeczywistosci to taka malenka kruszynka jest hehe :lol: :woohoo:
Tez tak sprobuje dac synusiowi 120 ml i zobaczymy czy mu to zapasi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 16 godzin temu - 13 lata 16 godzin temu #120219 przez baby_55
Magdzia moja lekarka jest codziennie i na chorym i na zdrowym :) co do wysypki to uważaj bo ostatnio lekarze wszystko uznają za skazę białkową :huh: na szczęście moja lekarka jest normalna, powiedzuała, że jeśli na twarzy nie robią się czerwone placki to nie ma się co przejmować, bo to raczej hormony itp, więc luzik :)
co do szczepień to my robimy standardowe + rota + pneumo + meningo
w przyszły piątek mamy szczepienie i będzie hemophilus+krztusiec w jednym, rota i wzw, zobaczymy jak się będzie po tym czuł...

Kasiunia, Asiunia śliczne dzieciaczki :)

Gosiu mój mały z butli też dużo zjadał, ale muszę się pochwalić, że od 4 dni jesteśmy na samym cycku :) udało się i paradoksalnie butla pomogła i mały nauczył się szybciej jeść i nie przysypia tak :)
a co do głodomorków to mały w ciągu dnia i nocy dojada na 1 cycku i mu to wystarcza ale ok 17-18 dopada go głodomorra i zjada wtedy dwa i w zasadzie to mógłby jeszcze, ale my wtedy go kąpiemy, przetrzymujemy trochę, jeszcze raz obydwa cyce i do spania i jakoś idzie ;) zobaczymy jak długo, na razie widzę, że więcej mleczka jest w piersiacvh bop aż czasami chcą wybuchnąć :silly:
apropos sexu to wczoraj mieliśmy poszaleć, ale znajomi wpadli i wyszli o 22:00... no i już padli smy do spania :dry: ale dzisiaj nadrobimy :silly: ja już mam taką ochotę, że nie dam rady dłużej czekać... :silly: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 16 godzin temu #120221 przez MlodaMama
Wszystkie dzieciaczki są prześliczne:)

U mnie dziwieni teraz śpi Potruś w nocy ..kłądegospac gdzieś o 20 to budzi się o 22 nakarmie i zasypia przeważnei o 23 potem budzi mi się gdzieś o 2 i zasypia o 4 lub nawet 5 ..czy to normlne żebymiesięczny maluch niespał z 3 godziny?? a jak zasnął i ja się położyłam spać to nawet nie słyszałąm jak mężusio wstał do pracy ..szoook :ohmy: :ohmy: :ohmy: A u mnei cycuchy znowu bolą nie wiemswędzą mi coś i jak małego przystawia to brodawki mi okropnie bolą ale nie są ani czerwone ani popękane nie wiem co jest grane ..

A i jeszcze jednojak rozpoznać że maluchma kolke? bo ja nie mam bladego pojęcia ..naprawde...

[url=[url=http://

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 16 godzin temu #120224 przez MlodaMama
A właśnei apropos sexu to ja się nie mogę doczekać jak jakaś szalona ale leciii mi nadal że szok ,mam nadzieję że już niedługo przestanie przecież to już4 tydzień za dwa dni będzie...

[url=[url=http://

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 15 godzin temu #120230 przez baby_55
MM jeśli jest najedzony, przebrany i płacze bez powodu i nic go nie uspokaja, nawet cyc to to jest kolka, a co do piersi dawałaś mu może mleko z butelki albo smoczka, bo to może przez to mały gryzie bardziej pierś tak jak smoczka i dlatego ciebie boli, a co do spania to mój mały przez dzień niewiele sypia, w sumie to ok. 3-4 godz a resztę na czuwaniu... tak to niestety bywa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 15 godzin temu #120255 przez MlodaMama
butelke mu dałam pare razy tylko może z trzy ale to na początku .a smoczka daje jak położe dołóżeczkaa onsie budzii wtedy dam smoczka i zasypia znowu..

To ja myślałam że mój mało śpi...

[url=[url=http://

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 14 godzin temu #120277 przez martela89
MM na pewno rozpoznasz kolkę każda mama ją rozpozna bo dziecko nie płacze tak jak zwykle tylko z bólu i Ty jako mamusia zaraz to wyczujesz dodatkowo się pręży i nie da się go uspokoić lulaniem,noszeniem na rękach ,tuleniem,cycem...

Kolka to coś okropnego i niesprawiedliwego :( ale niestety wiele mam musi ją przeczekać i tyle,wiem ,że to okropna rada i jak mi ktoś pisał przeczekać to byłam zła jak osa ale z doświadczenia wiem,że to prawda bo mimo tego ,że wykupiłam pół apteki to mogłam mojej córci tylko ulżyć w bólu ale całkowicie go nie zlikwidowałam musiałam przeczekać,cierpiałam i wyłam razem z nią :(
Ale powiem jedno -TO MIJA :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 14 godzin temu #120288 przez Dave
Hej, ja tylko na chwilę.
Nadrobię wszystko, obiecuję.
Gosia Krupa no ja tak namawiałam, paplałam o tych zdjęciach a sama nic się nie chwalę, ale nadrobię i to.

Wczoraj byłam u rodziców i na naszej budowie :lol: Powiem Wam, że masę rzeczy do zorganizowania, a wszystkim ja się zajmuję :dry: Jakoś odwrotnie do moich znajomych, u nich to była fucha mężów. A u nas to moja rzecz. Dlatego tak mało się udzielam, ale staram się czytać na bieżąco :side:

Buziaki dla wszystkich :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prze kochane macie skarby :) :)



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl