BezpiecznaCiaza112023

Mamusie w Irlandii :D

11 lata 8 miesiąc temu #411511 przez Koni
baby to my mamy w takim razie ten skok rozwojowy. Wczoraj po ok 2h od ostatniego karmienia ściągnęłam 70ml z obu piersi i tak sobie myślę że na mleku modyfikowanym pisze że dzieci w wieku Kacpra jedzą 5 razy po 150ml w ciągu 24h a Kacper przy tej częstotliwości (a je co 1-2h) to zje nawet więcej niż porcja butelkowa. Muszę widocznie to przeczekać. Przystawiały go często bo on i tak się domaga a jak śpi to staram się co kolwiek odciągnąć ;) Na dzisiaj mam 70ml ściągnięte :)

Eh Ci tesciowie :pinch: Twój to sobie prawdziwe wakacje zrobił! Mam nadzieję że mu to przejdzie i zauważy że jesteś w zaawansowanej ciąży!

Staniki do spania są naprawdę fajne a mather care były na przecenie mi dzięki nim troszke piersi odsapły w nocy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #411548 przez baby_55
Koni co do ściągania to w ogóle jest tak, ze niektóre kobiety wcale nie mogą nic ściągnąć laktatorem a karmią i po dwa lata dzieci, więc to różnie bywa, dziecko ma moc ssącą o ok. 10 razy większą niz laktator, takie ciśnienie potrafi wytworzyć swoją buzią :ohmy: nieźle to natura wymyśliła :side:

ja widziałam te w mothercare, ale oczywiście na mnie nie było rozmiaru :dry: popatrzę jeszcze jak będziemy w tygodniu w centrum w innym sklepie i moze akurat się trafią, wyglądają na wygodne :)

a teść jest tak przez teściową nauczony, że nic nie robi, nawet mu sie dupska nie chce ruszyć, zeby sobie kawe albo herbatę zrobić... ona robi wszystko za niego... zawsze tak było, oon tylko do pracy chodził a teściowa pracowała, zajmowała sie dziećmi i sprzątała, prała i gotowała... poroniony układ :ohmy: no ale ma tak na własne życzenie, dobrze, ze mój mąż jest przeciwieństwem swojego ojca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #412562 przez ewelinda83
czesc dziewczyny :) wrocilam :)

baby wspolczuje tescia leniucha :blink:

pare slow o locie ktory mielismy z przygodami tzn ten powrotny na wyspe :angry: z Irlandii do Polski nie bylo problemu z wozkiem. gondole nadalam jako bagaz bez dodatkowych oplat a siedzonko samochodowe ze stelazem wzielam ze soba i zdalam dopiero kolo schodow do samolotu.
za to w Polsce przez bardzo kompetentna pania pracujaca przy odprawie o maly wlos bysmy sie spoznili na samolot .... zrobila problem z gondoli, poprzyklejala zle naklejki i nadala ta gondole jako zwykly bagaz ( powinna nadac inaczej ). cale szczescie weszlismy w ostatniej chwili na poklad i dolecielismy juz bez wiekszych przygod.
aha pani chciala zebym oplacila gondole ale ja sie nie dalam i powiedzialam jej ze przylecialam z takim wozkiem do Polski i z takim tez wylece bez zadnych dodatkowych oplat.

dziecko moze miec tylko i wylacznie ze soba wozek ale nieznajomosc przepisow sprawia jeszcze problemy ... ja mialam ze soba torbe od wozka i mala torebeczke taka zebym mogla ja ewentualnie wsadzic do tej torby z pampersami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413021 przez Koni
ewelinda83 witamy :) Jak tam urlop minął? Pewnie nacieszyłaś się piękną pogodą :D

Piękny awatarek ;)

No właśnie ja się obawiam tego powrotu bo w Polsce zawsze robi się problemy :angry: Kiedyś pytałam w PL na lotnisku nim mały się urodził właśnie o gondole i fotelik i powiedzieli mi że jedno mogę nadać bezpłatnie a drugie jako bagaż za 25€ :ohmy:

Dziwi mnie tylko że robili problemy z torbą :huh: Moja siostra ja latała ze swoim synkiem to nigdy nie robili jej problemów żeby wziąć torbę dla dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413374 przez 26joanna
Cześć dziewczyny :)
Dawno mnie tu nie było :)
ewelinda83 współczuje Ci takich przeżyć na lotnisku ale to jest norma wiec trzeba się uzbroić w cierpliwość . Ja nigdy nie miałam żadnych problemów lecąc do Polski , ale jeszcze nigdy nie leciałam do Irlandii żeby się czegoś nie uczepili na lotnisku :angry:
Koni ja nie ściągałam nigdy pokarmu , nawet nie miałam laktatora , po prostu przystawiałam cały czas dziecko do piersi , zawsze coś tam poleciało :blink: Nawet sztucznego mleka Lusi nie dawałam bo jak postanowiłam karmić piersią to nic mnie nie zniechęciło ( dopiero w 8 miesiącu ząbki które strasznie gryzły :P )
baby_55 ja tez kupiłam zwykle biustonosze , nie mam żadnego do karmienia , ja mam problem bo ja znów nie mam biustu :( Kupiłaś w końcu te podkłady? Bo ja kupiłam w Mathercare ale to nie są te które chciałam ( chce takie duże a te wyglądają jak zwykle grube podpaski :( ). Musze jeszcze wybrać się do aptek i szukać tych co chce :P Koszula do porodu tez już się nie nadaje bo kończy się pod pępkiem i muszę kupić nowa :P
A na pocieszenie powiem Ci ze ja z moim teściem mieszkałam 2 lata :ohmy: Traktował mnie jak służącą i nawet kiedyś rzucił mi swoja miskę żebym nałożyła mu zupy :ohmy: na koniec musiałam z dzieckiem uciekać do Polski bo tak szalał . Minelo kilka lat i powiem Ci ze młoda byłam i głupia ale na "do widzenia" powinien dostać w pysk :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413417 przez baby_55
26joanna współczuję przeżyc z teściem, ja jestem pyskata strasznie i aż sie w język gryzę nieraz, żeby mu coś nie powiedzieć, ale nie chcę dymu niepotrzebnie robić, choć czasem nie wytrzymuję i mu się obrywa ;)
u mnie nawet ząbki jakoś przeszły od 7 mies. i udało się do roczku karmić :)

Ewelinda nie ma to jak w Polsce, nigdzie Cię tak chamsko nie potraktują :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413528 przez 26joanna
baby mnie Luska to strasznie gryzła i jeszcze śmiała się w głos jak syczałam :lol: po prostu tak jej się spodobało jak mama skacze ze specjalnie to robiła :kiss:
Teraz tez bym się teściowi nie dala , ale tam było zaraz po ślubie , małe dziecko i człowiek chciał być ta dobra synowa :( Teraz z nim praktycznie nikt nie rozmawia , nawet na chrzciny go nie zaproszę i mam go serdecznie gdzieś :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #413715 przez baby_55
26joanna z Adim było odwrotnie jak skoczyłam czy syknęłam z bólu pare razy na początku to bidulek zaczynał płakać i bał sie, że coś mi zrobił, taka wrażliwa myszka z niego :blush: moze dlatego potem uważał i nie gryzł już :)
wiem co masz na myśli... tylko ja wytrzymałam z teściami 3 tygodnie ;)
a na chrzcinach nikt taki młodemu nie potrzebny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #414439 przez Koni
26joanna Witamy ponownie :)

Co do przystawiania to robię to często ale wciąż raz popołudniu pojawia się płacz po cycu :dry: A mleko chyba jest bo jak w nocy śpi to mi się cyce jak kamienie robią i wtedy potrafi zjeść tylko z jednego bo mu wystarcza!

Jak dobrze że ja nie muszę mieszkać z teściami choć jak jedziemy na urlop to u nich śpimy i nikt mi się do niczego nie wtrąca a teściowa wręcz koło nas biega :silly:



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #415639 przez baby_55
Koni ale śliczności no i mamusia też śliczna :) a na dodatek ładna pogoda u Was :) super :) zazdroszcze spacerku :) chetnie sama bym sie już wybrała z wózeczkiem na spacer... ale jeszcze trzeba troszke poczekać :woohoo:

popołudniu jest w organizmie mniejszy poziom prolaktyny i to moze być przez to, najwyższy poziom jest w nocy między 2 a 5 dlatego wtedy jest więcej mleka, jak możesz to odciąga wtedy trochę mleka to będziesz miała na popołudnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #418203 przez Koni
A gdzie to wszystkie mamusie "irlandzkie" uciekły?


Co tam u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423672 przez baby_55
właśnie sobie pomyślałam co taka cisza tutaj u nas?

Koni jak synuś?

ja się już doczekać nie mogę, bo męczą mnie juz te skurcze codzienne z których niewiele wynika...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423832 przez baby_55
mąż zrobił mi dzisiaj fotki więc Wam wrzucę jedną i dodatkowo zdjęcia mojego Adisia
taki przystojny synuś mi rośnie :woohoo: :kiss:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #423950 przez Koni
baby_55 piękne zdjęcie a synuś przystojniak :)

Doczekasz się już wkrótce swojej córuni :D

A co u nas Kacperek ostatnio marudny, strasznie się ślini i wpycha rączki do buźki a do tego często wisi na cycu :dry: Za tydzień lecimy do Polski i już się boję pierwszego lotu!
Poza tym ja się czuję fatalnie bo coś mi się z nogami dzieje :( Miałam to po ciąży ale przeszło a teraz wróciło tzn. bolą mnie w środku drętwieją i mam mrówki a wszystko w okolicach łydek :dry:

A mamusie faktycznie od nas uciekły :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424039 przez baby_55
Na spokojny start i lądowanie polecam dać cyca, uspokoi się i nie odczuje tego a w międzyczasie pewnie się prześpi i będzie spoko :) nie martw się :)
na drętwienie nóg spróbuj brać magnez, pomaga na różne skurcze i drętwienia więc moze coś da :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl