BezpiecznaCiaza112023

Mamusie w Irlandii :D

11 lata 9 miesiąc temu #399081 przez 26joanna
Cześć :)
baby_55 widzisz szkoda ze Ci wcześniej nie powiedziałam , ale jak będziesz miała kiedyś czas , to po prostu podejdź do szpitala i powinni zapisać cie bez niczego :lol:
Koni napar z kminku robi się bardzo łatwo , po prostu zalewa się nasiona kminku wrzątkiem , odcedza się i daje troszkę maluszkowi :laugh: Ja mieszkam w Irlandii 6 lat wiec już kawal czasu :woohoo: Ja pierwszy raz leciałam z córką 3 miesiące po porodzie i miałam wózek spacerówkę i do tego doczepiany fotelik. Leciałam Ryanairem i ze względu ze było mało ludzi mogłam wejść na pokład z fotelikiem i cala podroż Lusia przespała sobie i nie musiała jej trzymać na rekach :lol:
ewelinda83 raczej chyba nie dostaniecie MC pracując oboje . Nam dopiero teraz przyznali , ja nie pracuje i dopisałam w wniosku ze jestem w ciąży , ale czekamy dalej na karty już tydzień! Aplikował tylko mój mąż a my zostałyśmy dopisane :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399098 przez ewelinda83
Koni my po paszport stwaialismy sie osobiscie :)
wniosek podbity przez Garde, zaswiadczenie ze przebywam w Irlandii - mi podbil lekarz za 20E i musialam im udowodnic ze pracuje tu 3 lata, wzieli od nas nasze paszporty, zaplacilismy w okienku 31E i po 10 dniach paszport przyszedl poczta do domu :)

26joanna no wlasnie tym sie martwie ze jednak mi sie nie bedzie nalezec MC i tak samo zedne dofinansowanie typu FIS, tak jak juz wspominalam chcialabym zrezygnowac z czesci etatu zeby moc spedzac jak najwiecej czasu z Kinga ale sie boje ze ja zrezygnuje a socjal mi nic nie przyzna :( a pieniadze przeciez tez sa wazne :dry:
a pracuje w takich godzinach, ze dziecko bym widziala tylko w likendy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399190 przez baby_55
Ewelinda witaj :)

26joanna musze się wybrać i to załatwić, koniecznie

Koni przy GP card nie masz bezpłatnego dentysty tak?

my dostajemy FIS, na razie tylko 21E tyg. ale zawsze coś ;) na pieluchy jest heheh
zasady są takie, że należy sie rodzinie z dziećmi w której przynajmniej 1 z rodziców pracuje, dochody przy 1 dziecku tygodniowe muszą być niższe niż 506E
przy dwójce dzieci niższe niż 602E wypłacane jest tygodniowo 60% różnicy pomiędzy kwotą podaną a faktycznymi dochodami
np jeśli masz 1 dziecko i łączne dochody po potrąceniach wynoszą 450E to różnica wynosi:
506E-450E=56E
60%*56E=33,60E
czyli wypłacą 34E co tydzień, Kwota minimalna to 20E, jeśli z wyliczeń wychodzi mniej to i tak 20E wypłacą, przyznawane jest na rok, czas rozpatrywania u nas to było 4 mies. wyrównują wszystko od dnia wpłynięcia wniosku

tutaj jest stronka na ten temat www.citizensinformation.ie/en/social_wel...come_supplement.html
jak poszukacie to są też informacje o MC: www.citizensinformation.ie/en/health/ent...es/medical_card.html i innych rzeczach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399194 przez Emme
Baby jesteś poszukiwana listem gończym ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399195 przez baby_55
już lecę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399425 przez Koni
Cześć mamusie :)

ewelinda83 papierów na MC nie zaszkodzi złoźyć i tak jak pisze my oboje pracowaliśmy na full time i dostaliśmy GP card.


baby_55 tak na GP dentysta jest płatny i jak idziesz bezpośrednio do szpitala to też ale jak pójdziesz do GP badź na to pogotowie które jest po 18 i tam Ci napiszą list że mają Cię przyjąć w szpitalu to nie płacisz nic.

26joanna ja oststnio na carty ostatnii czekałam od stycznia a upomniałam się o nie w kwietniu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #399435 przez ewelinda83
baby bo ja naprawde zielona jestem :huh: do tego FISu to sa brane dochody jeszcze przed oplatami ? czyli jezeli posiadamy jedno dziecko to powinnismy miec nie wiecej niz 506e tygodniowo i z tego musimy robic oplaty itd ? dobrze to rozumie ?

joanna ja lece w niedziele do Polski wizzarem i wlasnie sie zastanawialam czy moge miec jednoczesnie gondole i siedzonko samochodowe ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399451 przez baby_55
ewelinda brane są dochody po potraceniach tax, prsi itp z tego 506E tyg. robisz sobie opłaty, ChB nie jest liczony do tego i biorą średnią z jakiegoś ostatniego okresu, część dot. dochodów wypełnia Ci pracodawca

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399585 przez Koni
ewelinda83 daj znać czy można fotelik i gondole bo sama jestem ciekawa ;)

Wiem że foteliki wpinane w spacerówke to można ale właśnie nie wiem jak to jest przy gondoli ;)

A co do FISu to kiedyś czytałam że brane są też pod uwagę godziny w pracy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399647 przez baby_55
ciekawa jestem jak to jest w wizzair bo w ryanair i aerlingus można tylko jedno mieć wpięte do wózka, no chyba, że spacerówka łączy się z fotelikiem, pytałam koleżanek i za wszystko inne musiały płacić, tyle, że z dublina nie lata wizzair to nie wiem jak tam to wygląda

Koni żeby dostać dofinansowanie do wózka i łóżeczka to trzeba mieć nie więcej niż pół etatu, dają wtedy chyba ok. 150E na każde
w przypadku rent allowance też tylko part time i to nie więcej jak 30 godz. tygodniowo bo od razu zabierają
a co do FIS to z tego co pamiętam nawet chyba nie pisali ile godzin mąż pracuje w tym formularzu, tylko średnie dochody wpisywała plus dochody ogółem, odliczenia itp
a on ma nieraz dużo nadgodzin no i oczywiście full time

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #399856 przez Koni
baby_55 ja kiedyś czytałam że na FIS trzeba pracować minimum 20h w tygodniu :)
Co do rent allowance to my nie dostaniemy bo zrobili u nas tak kosmiczne progi jakie musisz płacić że to porażka. Rodzina z dzieckiem za wynajem domku ma niby płacić 500€ a wynajęcie domu to koszt 650€-700€ więc nijak nie ma jak tego przeskoczyć no chyba że wynająć obskurny dom z grzybem :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #400054 przez 26joanna
Cześć :)
ewelinda83 ja leciałam z wózkiem tylko raz , 4 lata temu i ryanairem. Leciała tym lotem tez dziewczyna która miała gondole plus wózek ( bez fotelika ) było jej bardzo ciężko i nie wygodnie , bo musiała przecież wózek rozłożyć i złożyć , trzymając dziecko na rekach i bagaże.... Nigdy nie leciałam wizzairem bo ja tez z Dublina jak baby :lol: i nie wiem czy można przewozić oba. Jeden przymknie oko drugi karze dopłacić ;)
Z FIS wam nie pomogę , bo mam wśród znajomych którzy otrzymują ten dodatek ale tam mąż pracuje a zona siedzi z dzieckiem/dziećmi w domu.
Koni ostatnio czytałam na temat dodatku mieszkaniowego ze jeśli w za drogim domu się mieszka , to można np dogadać się z właścicielem , on wpisze Ci w papiery ze płacisz 500 euro , a normalnie będziesz mu płaciła te 650. Bylo gdzieś ostatnio na Gazeta.ie na forum.
Ja mam w końcu wszystko poprane , teraz czekam tylko na poleczki i mogę dokopywać resztę ( ale to już w sierpniu) i prasować i składać :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #400231 przez Koni
26joanna wiem że tak można zrobić ale nie zawsze właściciel się zgodzi. My obecnie płacimy 700€ i mieszkamy tutaj dopiero od kwietnia więc relacje z właścicielem są jeszcze świerze a poza tym on nie koniecznie musi chcieć nam podpisać że płacimy aż 200€ mniej więc pozostaje nam zapmnieć o rent allowance.

Składaj, składaj i prasuj rzeczy to bardzo przyjemny etap przygotowań na dzidzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401054 przez Koni
Cześć dziewczyny ;) Jak tam wizyty u doktorków?

ewelinda83 udanego urlopu w Polsce i czekamy na relacje co można zabrać z wózka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401452 przez 26joanna
Cześć dziewczyny :D
Pogoda dopisuje i nikogo nie ma na forum :P Ja już z Lusia pospacerowałyśmy i teraz odpoczywamy :woohoo: Łóżeczko kupiliśmy w sobotę ale leży grzecznie w kartonie zapakowane i czeka na wrzesień :laugh:
Koni decyzje dostaliście w styczniu ( w sprawie GP Card) a w kwietniu się upominałaś? Bo nie wiem czy jutro nie będę do nich dzwonić , bo niby nr mamy nadany i w razie czego w szpitalu i u lekarza mi go przyjmą , ale wolałabym mieć karty :P
ewelinda83 miłego pobytu w Polsce!
baby_55 pakujesz do szpitala koszule nocne czy piżamy? Wiem ze w Rotundzie w przewodniku napisali żeby wziasc koszule ( ja dostałam pol przewodnika :P )ale wiem ze dużo dziewczyn bierze piżamy.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl