BezpiecznaCiaza112023

Mamusie w Irlandii :D

11 lata 9 miesiąc temu #401474 przez Koni
26joanna ja dzwoniłam bo zmienialiśmy adres i niby karty były wysłane ale nic nie doszło a po moim telefonie w 10 dni dostałam ;)

Co do piżam to ja miałam koszule ale ani razu poza porodem nie użyłam, wszystkie dziewczyny były w piżamach a poza tym łatwiej podpaskę utrzymać :P

U nas pogoda skończyła się już wczoraj :dry:

Kacper dzisiaj nie chce spać i ma dzień wiszenia na cycu a chciałam z nim na spacer iść a przynajmniej po chleb!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401478 przez 26joanna
Koni ja właśnie do pierwszego porodu byłam zaopatrzona tylko w koszule nocne , chyba jedyna w szpitalu miałam koszule :lol: na drugi dzień maż musiał mi przywieść piżamy , a leżałam tydzień w szpitalu , wiec trochę tego było :angry: Tym razem chce wziasc właśnie tylko piżamy i koszule do porodu ( ostatnio miałam jasna i nawet jej za bardzo nie pobrudzono , jeszcze ja wyprałam i mi służyła :P )
W takim razie ja jutro dzwonie do Health Center i spytam się gdzie są moje karty :)
Dajesz Kacperkowi smoczek , czy tylko pierś? Bo na moja sposobem był później smoczek bo czasami tez siedziała tylko przy cycusiu :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401566 przez Koni
26joanna zadzwoń może ich troszkę pośpieszysz :P

A powiedzcie jak wysłałam papiery na child benefit to po jakim czasie powinnam dostać pierwsze pieniążki?

A co do smoczka to próbowałam już tommy tippy i avent i Kacper jest "uczulony" na wszystko co nie jest moim cycem :angry: Nawet z nim na spacer nie mogę wyjść do póki nie uśnie bo płacze i muszę dać cycka :dry: prędzej mojego palca ssie niż smoka :( Jeszcze muszę spróbować kauczukowy zamiast silikonowy ale jak i to nie podziała to się poddaje :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401745 przez 26joanna
Koni ja nie wysyłałam na Child Benefit papierów . Po prostu jak poszliśmy zapisać Lusie od razu otrzymaliśmy ChB , no ok , może w ciągu 2/3 tygodni :)
Juz pogoda sie popsuła wczoraj , a tak było ładnie :angry: no trudno , nie ma to jak w Irlandii :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401795 przez baby_55
dobrze, że piszecie o tych pidżamach bo ja przwyczajenie mam z polski, że ma być koszula koniecznie, ale pidżama wygodniejsza więc też o tym pomyślę :)

26joanna byłam wczoraj w szpitalu i udało mi sie załatwić USG na poniedziałek za tydzień :) więc szybciutko i będę miała w early pregnancy unit, szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałam, ale najważniejsze, że już załatwione :)
a jeszcze takie pytanko wiesz gdzie się trzeba udać jak przyjeżdżasz do porodu ze skurczami itp ?? bo ja jeszcze nie pytałam o to...

Koni mój synek do dnia dzisiejszego nie chwycił smoczka, na początku chwilę tzn jakieś dwa tygodnie ciamkał sobie a potem odstawił i koniec, był tylko cyc i cyc ;) da się przeżyć :)

trafiło mi się łóżeczko z 5 workami ciuszków głównie dziewczęcych, 1 workiem zabawek materacykiem i wanienką za 100E, co prawda nie białe tak jak planowałam tylko sosna ale wygląda jak nowe, materacyk chyba całkiem nowy, jadę dzisiaj odebrać :)
więc muszę tylko komodę dokupić w tym kolorze i będzie gotowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401871 przez Koni
26joanna chodzi mi o te papiery gdzie podajesz swój numer konta na który pieniążki mają przyjść. Bo wysyłałam w zeszłym tygodniu.

Co do piżam to u nas dziewczynie kazali założyć taką ze spodniami i jej mąż musiał jechać kupić a poza tym w szpitalu jest tak gorąco że szlafroka nie da rady ubrać więc człowiek się mniej krępuje w spodniach ;)

baby_55 fajna cena za to wszystko ;) Pochwal się pokoikiem jak już urządzisz.
A co do tego gdzie iść to u nas się idzie na Maternity Ward ale nie wiem czy Ci pomogłam, najlepiej zapytać na kolejnej wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401898 przez baby_55
Koni z tego co wiem od koleżanki to po miesiącu od urodzenia przychodzi pierwszy raz a wypłacają w pierwszy wtorek każdego miesiąca
joanna nie wysyłała tego pewnie bo dostaje już ChB na starsze dziecko to jej dane mają już u siebie, ja pewnie też nie będę musiała tego wysyłać

26Joanna sprawdzałam właśnie i w tym informatorze jest napisane, ze do porodu koszula lub stary t-shirt a na pobyt w szpitalu pidżamy lub koszule, w 8 rozdziale jest lista ale to chyba druga część informatora
jak mi podasz maila to postaram się wysłać ci w pdf bo ściągnęłam kiedyś ze strony, teraz akurat go nie ma www.rotunda.ie/default.asp?p=mif był tutaj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401905 przez 26joanna
Koni Baby ma racje , pieniądze wypłacają w pierwszy wtorek miesiąca , powinna przyjść Ci decyzja wcześniej , rozpatrują ja do 6 tygodni , ale bardzo często trwa to do 3 tygodni :lol: Ja z początku odbierałam na poczcie ( było to ok 5 lat temu ) dopiero jak przenieśliśmy się do Dublina zmieniliśmy żeby przychodziło na konto.
baby_55 mój informator kończy się na rozdziale 7 :unsure: nie wiem dlaczego i nie mam najważniejszych informacji

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Nie wiem gdzie idzie się podczas porodu , po prostu jak zacznę rodzic to spytam się kogoś już w szpitalu. Z Luska pojechałam o 3 w nocy i na porodówkę musiałam się dobijać żeby otworzono mi drzwi :lol: Nie mam szansy się spytać bo ja do szpitala na kontrole nie jeżdżę , ale jak dowiesz się to możesz mi powiedzieć :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401922 przez Koni
O widzicie o tym że to w pierwszy wtorek miesiąca wypłacają nie pomyślałam :) Zastanawiam się czy to była już decyzja czy jeszcze nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #401932 przez 26joanna
Koni decyzje dostaniesz poczta lub sms'em ( ostatnio zauważyłam ze lubią wysyłać smsy :P ) jeśli podałaś nr. telefonu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #402037 przez ewelinda83
czesc dziewczyny :)
my wypoczywamy i lapiemy skonko :) pogoda dopisuje :silly:
no wiec ... na podroz zabralam caly wozek :lol: gondole nadalam jako bagaz ( byla pusta, ale ludzie ktorzy ze mna lecieli powkladali do niej ubranka dziecka i zabawki i tez nie bylo problemu ) a nosidelko samochodowe i stelaz wozka oddalam przy samolocie :) nic nie musialam dodatkowo placic :)
do pomocy mialam tate/dziadka wiec nie bylo zle :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402081 przez Koni
ewelinda83 to super wieści :) Mam nadzieje że jak będziecie wracać z PL to nie będą robić problemu z wózkiem bo u nas na lotniskach to różnie bywa. Smażcie się na słoneczku ile się da bo tutaj mimo że nie najzimniej to wciąż Irlandzka pogoda ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402323 przez baby_55
Ewelinda fajnie :) szkoda, że wizzair nie lata z dublina :dry: ale moze kiedyś zacznie :)

26joanna to co dostałam na początku to też było do 7 rozdziału a na ostatniej wizycie dostałam resztę, położna rozdawałam tym, którzy jeszcze nie dostali

Koni zapomniałam chyba napisać, że pokoiku młodej nie robimy bo i ona i Adi będą z nami w pokoju, Adi jeszcze nadal przychodzi do nas w nocy i śpi do rana, więc chcę go mieć na oku, a młoda jak się będzie budzić do karmienia to też wolę ją mieć pod ręką :)

ach miałam Wam pisać, znalazłam sklep z polskimi rzeczami dla mamy i maluszków na tallaght w dublinie, ale niedługo uruchomią też stronkę internetową www.babyparadise.ie mają min kosmetyki nivea baby, a ja próbowałam je kupić i nie mogłam znaleźć tutaj za bardzo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402546 przez Koni
baby_55 o fajnie wiedzieć tylko na razie na stronce nic nie ma ;)

Byłam dzisiaj wyrobić małemu kartę europejską i przy okazji zapytałam o stawki na MC i tak na rodzinę z jednym dzieckiem MC - 304.50€ GPV - 457€ z dwójką dzieci MC - 342.50€ GPV - 514€

Zastanawiam się tylko co to znaczy childcare cost? Czy oni chcą rachunki np. za pampersy czy tu chodzi o coś innego? 26joanna wy składaliście więc może wiesz? A i jeszcze się zastanawiam czy Child Benefit się wlicza :unsure:

W ogóle to dostaliśmy dzisiaj decyzję i w pierwszy wtorek sierpnia dostaniemy pierwsze pieniążki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #402773 przez baby_55
Koni Childcare cost jak czytałam gdzieś opis to chodzi o koszty opiekunki, żłobka itp jeśli dobrze pamiętam, Child Benefit się do dochodów nie wlicza, tak samo dodatki typu FIS tak mi tłumaczyli

fajnie, że macie już decyzję odnośnie ChB :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl