BezpiecznaCiaza112023

Mamusie w Irlandii :D

11 lata 9 miesiąc temu #390374 przez baby_55
hehhe o tostach to nawet napisali w informatorze, który dostałam :)
co do pomocy przy karmieniu to koleżance pomagali, więc myślę, że w razie czego będę mogła liczyć na pomoc, choć myślę, ze tym razem nie będzie problemów :)
ogólnie widzę, ze podobnie to wygląda jak w szpitalu w którym rodziłam w Polsce (jeden z niewielu) właśnie na takiej opiece mi zależy, pod kątem dziecka i mamy, a nie "widzimisie" lekarza czy położnej

wizyty w szpitalu tutaj są fajnie rozwiązane, wszystko w jednym miejscu, bez biegania po całym szpitalu, jak to wyglada w Polsce, niezwykle miłe i uprzejme położne, dopytują o wszystko dokładnie, żeby jak najlepiej pomóc, żeby poród i ciąża przebiegały pomyślnie i zgodnie z moimi oczekiwaniami
zobaczymy co będzie potem :)

a jak z karmieniem? wszystko się już ułożyło?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #393416 przez Koni
Z karmieniem dobrze jedynie mamy problemy z kolkami a ja nic złego nie jem :(

Może masz jakieś sposoby na kolki? Powiedz co ty jadłaś i piłaś na początku karmienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393551 przez baby_55
położna doradziła mi picie herbatki z kopru włoskiego takiego zwykłego zaparzonego, gotowałam sobie też kompot z jabłek
widziałam też w aptece lek na kolki z simeticonem, na półce z rzeczami dla maluszków koło bepanthenu akurat leżał i rzucił mi się w oczy :)
choć dla mnie najlepszym lekiem był sab simplex, sprowadzałam go od koleżanki z niemiec
staraj sie też jak najczęsciej kłaść małego na brzuszku to pomaga odgazować brzuszek, można też na brzuszek kłaść ciepłą pieluszkę tetrową np przeprasowaną żelazkiem
albo lekkim strumieniem suszarki skierowanym na brzuszek trochę rozgrzać, tylko delikatnie, żeby nie poparzyć

ogólnie co do diety to na samym początku jadłam delikatnie ale po 3-4 tygodniach zaczęłam wprowadzać wszystko po kolei i nic sie nie działo, zapytaj w aptece o ten lek z simeticonem on pomaga rozgazować brzuszek, więc może Wam pomoże :)

czasem kolki są wynikiem niegotowego w pełni układu pokarmowego malucha i nic na to sie nie poradzi, trzeba to niestety przetrwać, ale mam nadzieję, ze u Was coś pomoże :)

buziaki i jakby coś to pisz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393861 przez Koni
No właśnie kopru włoskiego tutaj nie ma a to o czym piszesz to pewnie infacol, lekarz kazał nam go stosować ale mam troszkę obawy bo mam sprowadzony z PL i tam pisze że od pierwszego miesiąca życia więc jestem w kropce czy dawać czy nie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393883 przez baby_55
nie wiem czy tutaj jest akurat to samo, ale podobnie działają, a tutaj patrzyłaś? jak tutaj radzą podawać? bo jeśli to jest ten sam składnik i tutaj mozna wcześniej to mozesz spokojnie dawac nic mu nie będzie
acha i jest jeszcze herbatka ułatwiająca trawienie z hipp moze ona pomoze, najpierw spróbuj T wypić i poczekaj czy coś pomoze jak nie to daj mełemu troszkę i zobacz jak zareaguje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393916 przez Koni
No właśnie lek jest ten sam co prawda nie porównywałam składu ale opakowanie i nazwa te same. Nie wiem jak się tutaj stosuje bo na opakowaniu nic nie pisało a na polskim pisze na pudełku więc może tu się podaje od razu?
A tą herbatkę to gdzie można dostać?

Dzięki za pomoc :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394379 przez baby_55
Koni herbatkę to tylko w polskich sklepach, to jest taka granulowana
tutaj jest link www.hipp.pl/?id=248
piszą tam, ze po 1 mies. ale mnie położna powiedziała, że w małej ilości mozna podac bo to nie zaszkodzi tylko pomoże :)
wiesz skoro lekarz Ci powiedział, że można podać ten infacol to myślę że tak, oni tutaj unikają leków, więc jeśli radzą podzać tzn, że nie zaszkodzi :)

dzisiaj jadę na wizytę do szpitala więc dowiem się co u mojej księżniczki :blush:

u małewgo ksiecia wszystko ok :silly: zaaklimatyzował sie w nowym domu, odnajduje się i przegrzebuje wszystkie kartony, których jeszcze nie rozpakowałam ;) nmo ale cóż tak bywa :lol:
miłego dzionka i tygodnia :* [file/]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396528 przez Koni
baby_55 jak tam wizyta?

My chyba znaleźliśmy przyczyny koleczek! W każdym razie odstawiłam jabłka i od tej pory nie boli nas brzuś :) Na wszelki wypadek zakupiłam herbate z kopru włoskiego dla mnie :P

Kacper już zarejestrowany, dostaliśmy PPSa, teraz czekamy na medical card i planujemy zrobić małemu zdjęcie do paszportu! Ciekawe jak nam to wyjdzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396874 przez baby_55
Koni po wizycie wszystko super, nadal nie zrobili mi tego USG i czekam aż zadzwonią z terminem ale juz mnie to zaczyna wkurzać w końcu leci 29 tydzień grrrr no ale co zrobię :dry:
fajnie, ze udało sie znaleźć przyczynę, myślę, ze to raczej nie były kolki w tym układzie tylko po prostu jabłko przeczyszcza jelita, za względu na zawarty błonnik i widocznie jeszcze małego jelitka nie były na to gotowe, mam nadzieję, ze bedzie juz tylko lepiej :)

a jak było w końcu z tą rejestracją? przyszedł ktoś do Was czy wy byliście i gdzie? ach no i PPS przyszedł Wam do domu?
o medicala też pewnie będziemy składać, teraz się nie łapaliśmy ale moze potem się uda :) na razie dostajemy tylko FIS, poza ChB

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #396928 przez Koni
A kiedy miałaś ostatnio USG? Tutaj zazwyczaj po połówkowym już nie robią :(


Co do rejestracji to tak jak mówiłam my musieliśmy iść do comunity welfer bo tam jest biuro rejestracji zgonów, urodzeń i ślubów. W szpitalu dostaliśmy formularz do wypełnienia na którym pisało że mamy donieść przetłumaczony akt ślubu i z tym wszystkim plus nasze dowody osobiste stawiliśmy się zarejestrować smyka :) Akt urodzenia dostaliśmy od razu a PPS miał przyjść w ciągu 10 dni roboczych ale nam przyszedł wcześniej.

My mamy GP kart bo na pełną się nie kwalifikowaliśmy ale pewnie teraz złożymy papiery jeszcze raz i powinna być pełna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #397338 przez baby_55
nie miałam połówkowego do tej pory bo zadzwonili do mnie zebym przyszła na następny dzień na 7 rano a mąż nie dał rady wziąć wolnego, zeby z synkiem zostać i nie dałam rady pójść, więc czekam cały czas na kolejny termin i się wkurzam no bo ileż mozna czekać, w końcu leci 29 tydzień :/

my mieliśmy składać ale jakoś tak nam zeszło ;) no i nie złożyliśmy w końcu, możliwe, ze GP CARD byśmy dostali ale w sumie nie sprawdzałam tego, my mieszkamy z moją siostrą więc opłaty za dom wychodzą nam mniejsze i dlatego nie liczyłam na to

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #397343 przez Koni
No to faktycznie z tym USG kicha :( a mówiłaś im na ostatniej wizycie, że nie miałaś?

GP pewnie byście dostali a działa to bardzo podobnie tylko różnica jest taka, że aby mieć darmową opieke w szpitalu najpierw musisz odwiedzić swojego GP no i leków nie masz darmowych ale zawsze to 50€ w kieszeni na każdej wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #397346 przez baby_55
mówiłam, dzwoniłam do nich, powiedzieli, ze jak tylko będą mieli jakiś wolny termin to zadzwonia i tak czekam :dry:

a co do karty to czekam, aż sie młoda urodzi i wtedy złożymy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #398362 przez Koni
No to kicha :/ Ja miałam fatalne USG połówkowe ale tydzień później byłam w PL i tam zrobiłam.

No to dopisali nasze dziecko do naszej karty jak na razie na 4 miesiące bo musieliśmy dosłać im naszą deklaracje bo nam to GP załatwiał, dzisiaj ją odesłałam więc czekamy na karte :)

Od razu wysłałam papiery na child benefit :)

Zaczeliśmy też zbierać papiery na paszport, formularz mamy wypełniony i podbity a zdjęcia zrobione, jeszcze tylko podpisać papier że tak długo tu jesteśmy i pokserować dowody naszej obecności i wszystko wysłać :P

A tak w ogóle to na forum nie ma więcej mam miszkających w Irlandii?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #398429 przez baby_55
jakoś mało nas tutaj...

jedna jest na wrzesień 2012 i jedna na październik 2012 musze im napisać, zeby tu weszły :)
a czy ktoś jeszcze to nie wiem

tutaj USG prywatne jest potwornie drogie więc nie będę robić, nic sie nie dzieje niepokojącego więc poczekam jeszcze, my byliśmy w polsce w lutym więc mój lekarz potwierdził mi ciążę w polsce a od tego czasu tylko irl opieka medyczna

co do child benefit to przysłali Ci sami papiery? bo podobno sami przysyłają do podpisania...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl