BezpiecznaCiaza112023

Mamusie w Irlandii :D

11 lata 7 miesiąc temu #424372 przez ewelinda83
mi podczas lotu strasznie dretwialy nogi i bolaly :( ale to jak bylam w ciazy.

ja podczas startowania dawalam Kindze cyca to mi stewardessa kazala dziecko posadzic :angry: musialam zakonczyc karmienie i usadzic dziecko ! wariatka jakas :angry: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424374 przez ewelinda83
baby swietnie wygladasz :) ile ci jeszcze zostalo ? i jaka bedzie roznica miedzy brzdacami ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424383 przez Koni
ewelinda83 jak to Ci kazała dziecko posadzić? Jak ja to niby miałabym Kacperka posadzić? Przecież mu kręgosłup złamie!

A w ogóle to ile Kinia miała jak z nią leciałaś? Byłaś wcześniej u lekarza pytać o zgodę na lot? Nie mam pojęcia czy trzeba iść :unsure:

Cyca słyszałam właśnie że najlepiej żeby dać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424391 przez ewelinda83
ja tez polecam cyca podczas lotu :) no ale w jedna strone tzn ta z Polski co mialam z przygodami kazali mi ja ,, posadzic ,, tzn wziasc ja kolana bo ona i tak byla do mnie przypieta pasami. ja ja z poczatku trzymalam na lezaco przy piersi i to chyba sie tej babcce nie spodobalo, nie wiem moze byla zazdrosna :P

Kinga miala 4 miesiace jak leciala, zadnej zgody od lakarza nie potrzebowalam. raczej nie ma przeciwskazan do lotow, teraz duzo maluszkow lata :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424583 przez baby_55
jst w regulaminie, że dziecko ma mieć co najmniej 7 dni, żeby lecieć i tyle, żadnych pozwoleń od lekarza nie trzeba, jak my lecieliśmy z Adim to nie było problemu, miałam go przypiętego ale był tak na półleżąco na moich kolanach i właśnie przy cycu i przy starcie i przy lądowaniu i nikt się nie czepiał, on akurat miał pół roku więc już siedział stabilnie ale tak jak u Ciebie to musi być na półleżąco i tyle, nie ma co sie nimi zbytnio przejmować, przecież jak sie zapną na swoich miejscach to możesz go znowu dać do cyca gdyby się czepiali i już ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #426013 przez Koni
Dzięki dziewczyny :)


Za 2 dni trzeba się spakować a już się tym martwię bo tyle rzeczy trzeba dla Kacperka wziąć :ohmy: Dobrze że mamy w PL łóżeczko, wanienkę i pościel ale muszę zabrać jego przybory kosmetyczne, ciuchy jakąś paczkę pampersów na początek i już mam pełną głowę :P

Jutro mamy 3 miesięczny bilans więc może się dowiemy ile warzy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #426017 przez mlody.tata
Witam szanowne mamusie. Otuz przegladajac informacje w internecie na temat porodu w irlandi nadknalem sie na ten temat. Wiec drogie panie dreczy mnie pytanie co robic? jak rozwiazac problem moj i mojej kochanej zony. Wiec zaczne mniej wiecej od poczatku, zatem ja jestem w irl a ona jest w polsce w 5 mcc ale zamierzamy tu zamieszkac i tu byc juz dluzszy czas. I tu pojawia sie pytanie czy lepiej zeby przyjechala juz teraz i tutaj rodzila i juz tutaj wszystkie szczepionki itp opieke miala ona i nasze malenstwo? podczas naszych rozmow ona dochodzi do wniosku ze boi sie tu rodzic i ze sie nie dogada podczas porodu. Z drugiej strony wie ze tutaj sa lepsze warunki do porodu i ze byli bysmy tu razem ze bym byl ja na kazde jej wezwanie a tak ona tam a ja tu. Nie chce dopuscic do takiej sytuacji ze mnie nie bedzie przez tak dlugi czas przy niej a po porodzie przy dziecku. nie jeden facet by chcial przyjsc na tzw gotowe czyli wziac juz odchowane dziecko jako swoje ja chce byc z nim od poczatku. czasem mysle ze zwariuje ze mi to nie bedzie dane. obiecalem zonie ze bede z nia przy porodzie ale w tej sytuacji nie wiedomo gdzie ja bede a gdzie ona. Co Wy byscie w tej sytuacji zrobily?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #426082 przez baby_55
młody.tato zdecydowanie zgadzam się, że powinna przyjechać tutaj, jeśli Ty pracujesz tutaj to Twoja żona będzie tu miała bezpłatną opiekę w czasie ciąży i porodu, jeśli ona nie czuje się na siłach rozmawiać z lekarzami czy personelem szpitala po angielsku zawsze mozecie zażyczyć sobie tłumacza, który przysługuje Wam za darmo, tutaj każda rodząca jest traktowana z szacunkiem, niestety w Polsce nie każdy szpital to zapewnia, tak samo jak polecany jest tutaj poród rodzinny, jako najlepszy dla
cieszę się, że są Tatusiowie którzy skupiają sie na dobru żony i dziecka :) to dla takiego maluszka bardzo ważne, wiedzieć, że ma też kochającego i dbającego o niego tatę :)


Koni daj znać po wizycie co słychać u Kacperka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #426836 przez Koni
mlody.tata witaj :) Ja myślę że żona powinna przyjechać tutaj póki ciąża nie jest zaawansowana :) Mimo iż ja nie byłam zbytnio zadowolona z opieki w czasie ciąży ale poród był super (oczywiście nie chodzi mi tutaj o kwestie bólu :P) Co do języka to domyślam się że ty jesteś wstanie się dogadać a skoro będziesz przy porodzie jesteś wstanie jej mówić co mówią położne. Dodatkowym atutem jest możliwość rodzenia ze znieczuleniem które w Irlandii jest ogólnodostępne i bezpłatne w Polsce koszt ok. 500zł i nie zawsze ma kto je podać ;)

Fajnie że tak się angażujesz w narodziny swojego dziecka niewielu jest takich tatusiów :D


baby_55 Kacperek okaz zdrowia :D Waży 5250g czyli od urodzenia przybrał 2385g! a wzrostu ma 58cm i urósł o 11,5cm :side:

Pięknie dźwiga główkę bo jak go za rączki ciągła to sama była w szoku że on główkę podnosi razem z nią :blush:

Jedyne co nas męczy to wciąż pleśniawki :( Co je zwalczę to wracają :angry: Tak więc musimy iść do lekarza bo można dostać coś co działa lepiej niż nystatyna :ohmy: ale to już po naszym powrocie z Polski chyba że tam nam jakiś lekarz coś da :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #428508 przez baby_55
Dziewczynki donoszę uprzejmie, ze Nasza kolezanka
26joanna urodziła wczoraj zdrowiutkiego Jasia o wadze 3700g rano o godzinie 8:23 :)
ogromne gratulacje dla podwójnej Mamusi :)

Koni co do pleśniawek, to nie zdarza się, ze do jego buzi trafia coś co Wy oblizaliście (np. smoczek), albo moze dajecie mu buziaki w usta, czasem dzieci są bardzo wrażliwe na coś takiego i pleśniawki pojawiają sie co chwilę
staraj sie wszystko co trafia do jego buzi dokładnie wyparzać i unikajcie całowania go w usta czy po rączkach, które przecież na pewno wkłada do buzi, może to pomoże

ogólnie to widzę, ze dzielny chopak z Kacperka :) rwie sie do wszystkiego jak mój Adi jak był mały :) też szybciutko podnosił główkę, przekręcał się na boki itp :) zresztą bardzo szybko pełzał i raczkował :) ale to wszystko zaczyna sie od tych podstawowych czynności :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #429032 przez baby_55

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #441270 przez Koni
Troszkę się ogarnelismy po powrocie z Polski :)

Kacper to prawdziwy podróżnik :D obie podróże zniósł bardzo spokojnie :) na lotnisku w obie strony nie mieliśmy żadnych problemów z gondola i nosidelkiem ;) Pani tylko zapytała ipo częściowy jest wozek.

W grudniu kolejna podróż i w końcu spędzimy nowy rok i święta w domu po 7 latach :D. Tym razem będziemy brać spacerowke po moim siostrzencu a wracamy z fotelikiem i pytałam czy można i Pani powiedziała że jak nie ma wózka to fotelik jest za darmo więc nie trzeba będzie kupować drugiego :)

No i najważniejsze gratulacje dla Joanny i baby narodzin ich maluszkow niech się zdrowo chowają :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl