BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 2 miesiąc temu #565496 przez Gosia27
Dominia w takim razie wypróbuj jesli chcesz tego co ci poleciłam. A co ile małego przystawiasz? Bo przerwa między karmieniami powinna trwać od 2,5h do 3h. Jesli małego wtedy nie da się przystawić to i tak musisz choć po cześci opróżnić piersi.
Też za częste ich masowanie powoduje że laktacja się rozpędza.
Musiał by ktoś wziąc i pomóc ci tak synka przystawić do piersi żeby ściagnął odpowiednią ilość pokarmu. Bo tak się da.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565502 przez sylwia1986
Alina dzięki za informację od Satine, o to już będzie dziś tuliła swoją Marysię :) napisz że trzymamy za nią mocno kciuki :lol: :kiss:

Pliszka to już 3 dzieciaczek w Twoje urodzinki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565513 przez dominia
Dziekuje Gosiu :* sciagam jak maly mi spi w tych godzinach po posilku .. Ale ciezko jest z tym nawalem strasznie, wiesz ile sie utrzymuje takie cos ?

Satine trzymam kciuki za Was !! Wszystko bedzie dobrze :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565516 przez Gosia27
Dominia nawał to przełom II/III doba. Ale każda kobieta jednak inaczej go przechodzi. Polecam ci nadal okłady z mrożonych pieluch. Ulżą choć trochę w bólu. No i kapusta wyciaga dużo. Jak długo, myślę że już jutro popuści. Tylko regularnie musisz karmić i odciągać. Najchętniej to by przyleciała do szpitala i pomogla ci. Wiem że cięzko ale musisz być zdeterminowana kochana. Poradzisz sobie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565521 przez andzia_zg
Pati i Aniajulia gratuluję :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #565527 przez ola85
Dzień dobry,
Pati - Gratulacje!!! Masz wreszcie Marcelka przy sobie :)
Martyna, Satine - powodzenia!
Pliszka - Wszystkiego Najlepszego!
Kasiu - daj znać jak po wizycie
Aniajulia - Gratulacje :) To dziś dzień pełen dzieciaczków. Mamy już dwójkę, a jeszcze dwójka ma się pojawić :)
Gabilee - ja mam dwa rozstępy na piersi, każdy tak po 1 cm, na brzuszku na razie zero
Sylwia - mnie nikt telefonami o poród nie nęka, ale mojego M i naszych rodziców co chwilę męczą
Dominia - współczuję bólu, ale nic nie potrafię mądrego doradzić. Trzymaj się i walcz dzielnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565530 przez bananamana
Czesc mamusie :)

Pati, Aniajulia, Domi GRATULACJE :) jak ładnie sie znó rozkrecaja mamusie :)

Satine trzymamy kciuki :)

A ja zalapalam jakies przeziebienie jeszcze masakra z nosa sie leje gardlo napieprza szkoda gadac masakra byle do poniedzialku minelo a wczesniej sie nic nie rozkrecilo bo nie chcialabym wyladowac na septyku tylko i wylacznie dlatego ze sie przeziebilam ehhh jak nie urok to sr...

dpminia wspolczuje tego nawalu ja pamietam ze szkoly rodzenia zeby piersi masowac i okladac ale za czesto nie odciagac pokarmu bo sie pobudza jeszcze bardziej laktacje najlepiej maluszka przystawiac czesciej niz uzywac laktatora no ale kazda szkola inna chyba kazda z nas musi wyprobowac co na nia dziala najlepiej. Powodzenia i jak najmniej bolu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565531 przez natalka
Pati, Aniajulia bardzo Wam gratuluje no i troche zazdroszcze :blink:
Pliszka wszystkiego co najlepsze :)
Noc taka sobie budzilam sie co godzine ze zdretwiala reka no i kilka razy zaliczylam toalete
Satine trzymam kciuki juz dzisiaj bedziesz miala swoja Marysie



*23.01.2012 ANIOŁEK

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565544 przez chomiczka
Dzień dobry mamusie :)

Alina no własnie nic mi lekarz nie mówił na temat tego kiedy mam iść do szpitala itp. Kazał nie umawiać się juz na wizyty i przyjść 6 tygodni po porodzie na kontrole i tyle.
Pierwszy spacerek zaliczony, super :) już niedługo wiosna i wszystkie będziemy na spacerki chadzać z maluszkami, już nie mogę się doczekać :)

Gabile tak, to chicco trio tour, póki co jestem zadowolona, zobaczymy jak będzie przy użytkowaniu :)
Ja też mam coś na kształt depresji przedporodowej, też przytyłam 20kg i mam kilka rozstępów, i na dodatek boli mnie w tych miejscach gdzie one są i w ogóle czuję się nieatrakcyjna. Myślałam że po porodzie odejdzie od razu jakieś 10 kg, a kuzynka ostatnio mi mówiła że jej poszło tylko 5kg a resztę zrzuca do dziś :angry: tylko ona przytyła aż 30 kg, więc jeszcze lepiej :ohmy: boję się co będzie po porodzie jak to moje ciało będzie wyglądać, przeraża mnie to że ten brzuch mi zostanie w takim pełnym zwisie :huh:
Jeśli chodzi o piersi też mam kilka kresek i boję się co będzie jak te piersi napełnią się pokarmem i jeszcze urosną :huh: to dopiero będzie lipa. Są specjalne kremy na rozstępy na piersiach, niby je zmniejszają albo całkiem likwidują. Zastanawiam się czy sobie nie kupić, ale to dopiero po porodzie jak mi już wylezą wszystkie, póki co smarują mustelą.

dominia
widzę że masz przeciwny problem do tego które w większości mamy. Jak ja bym chciała wyglądać jak wieszak a wyglądam niestety jak spasione prosię, więc z dwojga złego wybrałabym jednak ten wieszak :laugh: teraz jak będziesz mogła sobie więcej zjeść to nadrobisz wszystko, zawsze pamiętaj jest łatwiej przytyć niż schudnąć :dry:

Satine trzymam kciuki za Ciebie! Już niedługo :)

Pliszka sto lat z okazji urodzin, pociechy z syneczka i spełnienia wszystkich marzeń, i tych związanych z macierzyństwem i wszystkich innych. :kiss: :kiss:

Pati GRATULACJE!!!! Wreszcie masz syneczka przy sobie, tak bardzo się cieszę! Na pewno wynagrodzi Ci wszystkie krzywdy i wniesie dużo słoneczka do Twojego życia! Jeszcze raz bardzo bardzo gratuluje :kiss: :kiss:

aniajulia wielkie gratulacje!! kolejny maluszek już tuli się do mamusi. :kiss:

i znowu wyć mi się chce, zresztą to nie nowość ostatnio :blush: :blush: ja też chce już urodzić no!! B) Ja chyba do wiosny będę się kulać :huh:

Właśnie odebrałam wyniki i mam paciorkowca. K***a to by było na tyle jeśli chodzi o poród w wodzie :angry: :angry: masakra, skąd się to wzięło?? dość już mam tego wszystkiego :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #565546 przez Monia_T
Pati serdeczne GRATULACJE :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Bardzo się ciesze, że Marcelek jest już z Tobą :lol:

Aniajulia Tobie również gorąco GRATULUJĘ :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Witam na świecie kolejną Igunię :lol:

Dominia ja na nawał miałam 2 pieluszki w zamrażarce, które przykładałam po karmieniu i 2 w łazience, które moczyłam w gorącej wodzie i bardzo ciepłe przykładałam przed karmieniem. Dzięki temu piersi robiły się miękkie, odrobina pokarmu sama wypływała i dużo łatwiej było mi podać pierś Iguni. Nawał nie trwa długo, przetrzymasz to :laugh:

Piękne zdjęcia pokoików powrzucałyście, jeszcze chwila i pojawią się lokatorzy.

Jadzia ja też nie mam żadnej, poza mężem oczywiście, pomocy przy Iguni. Moja mama nie jest chętna do pomocy, była u nas 3 razy, na kawie...i tyle. Teściowie nie żyją. A od jutra Robert wraca do pracy więc będziemy same. Ale damy radę :) Nie narzekam, bo dzięki temu, że nikt mi "nie pomaga" to też się nie wtrąca i mogę robić wszystko tak jak ja chcę :blink:

Pliszka wszystkiego najlepszego :) Oby Oluś powodował jedynie ogromny uśmiech na Twojej twarzy, wszystko układało się wg planu i marzenia się spełniały :)
I oby mleczko rozbujało się tak bardzo, że nie nadążysz ściągać :blink:

My dziś jedziemy na pierwszą wizytę do pediatry. Mam nadzieję, że wszystko ok...bo w sumie nic niepokojącego nie zauwazyłam. No może poza trzema potówkami, które pojawiły się na szyjce Igusi, ale to chyba norma :silly: Nie przegrzewamy jej, ale często śpi w kocyku z mikrofibry, który bardzo grzeje i chyba tu jest przyczyna.

Pytanie do mamuś: czego używacie do usuwania suchych babolków z noska? Soli fizjologicznej czy jakiegoś sprayu? Zapomniałam już co się z tym robiło :silly:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #565549 przez Pliszka
Kochane,

Bardzo bardzo dziękuję za wszystkie życzenia :laugh: :laugh: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Pati, aniajulia, serdecznie gratuluję dzieciaczków!!! Fajna data urodzinowa :laugh:

Martyna, Satine, mocno trzymam kciuki za zdrowe dzidziusie i bezproblemowe porody! Będziemy czekać na nowinki!

Domi, zaciskam kciuki żebyście dziś już spały w swoim domku!!! :)

Dominia, mam nadzieję, że lada chwilka poczujesz się lepiej :)

Sylwia, zazdroszczę masażu :) Ja też uwielbiam masaże i się zawsze czuję po nich jak nowo narodzona :) Mama mojego kolegi jest refleksologiem i fizjoterapeutką i chyba ją niedługo odwiedzę :)

madlen, mi też się podczas ciąży nie udało wyspać na zapas, a teraz jak mi się tak wreszcie cudownie śpi, to z kolei mały głodomorek o sobie przypomina. Na szczęście budzi się tylko na karmienia i zaraz usypia, więc nie jest źle i jestem w miarę wyspana :)

Miłego dnia!

I jeszcze raz moje chłopaczki :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565554 przez andzia_zg
Pliszka sto lat!!!!!!!!
Ale masz fajnych tych chłopaczków :kiss: fajniutkie zdjęcia :)

dominia współczuję bólu cycuchów. Mam nadzieję, że szybko się unormuje laktacja.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565557 przez dominia
Dziekuje kochane :*

Mam nadzieje, ze bede silna :) jeszcze tylko musze sutki wyleczyc i szczescie calkowite :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565565 przez Pliszka
Monia, my babolki wyciągamy gazikiem zwilżonym solą fizjologiczną :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565591 przez kasia123m
Pliszka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :laugh:

pati gratuluje z calego serca!!!

Aniajulia TObie tez:))))

Domina dasz rade...jesli to ma trwac dwa dni to jutro juz powinno byc ok...mowisz ze herbatka z cukrem bbeee??? :silly: :lol: no mi tez moze niesmakowac po takim okresie...hahaha

ja najpierw dostalam wielki opierdziel na patologii bo termin mi ustalily a zapomnialam ponoc ostatnio isc z tym do rejestracji.nie wiem nie pamietam..bylam zdenerwowalana brzuchem malej i nozka bo wtedy cos gadali...Ale polozna mnie tak zjechala jakbym komus krzywde zrobila. :huh: Zyla w nodze ich zaintersesowala..wygniotly noge...i nie brdzo wiedzialy co z tym zrobic.mam kupic venoruton zel i smarowac...lekarka cos mowila o przeplywach w zylach ale skierowania zadnego nie dala..o ukladzie krzepniecia..ale to mialam ze szpitala wiec jej pokazalam.i w sumie olewka..jakby bardzo mi sie zatykalo to mam przyjechac jutro..a tak normalnie to 26 mam byc znow w poradni...czyli to chyba za tydzien.jak mnie zbadala to az mnie skurcze tera lapia i budyn leci ale pewnie o to chodzilo ;) i najwazniejsze..bvrzuszek Toski jest na 36 tyg..reszta na 37 pare wiec urosla..lekarka bardzo optymistycznie wywazyla ja na 3100 :lol: pewnie tyle nie ma bo w czwartek moj lekarz mowil 2750 ale sam fakt ze urosla...choc tyle..KUpie ta masc i bede smarowac..mze to rzeczywiscie jakies zapalenie zyly czy cos..oby poscilo bo naprawde sie chodzic nie da..szlam powolutku ze szpitala to bylo ok.ale juz blisko domu zaczely mnie te niby skurcze tej nogi lapac..wnerwiajace to..



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl