BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601436 przez jadziatopol
ja krociutko teraz...chcialam tylko napisac Monia jak bardzo sie ciesze ze spiaca krolewna sie obudzila !!! :lol: :) :kiss: caluski dla slicznej :kiss: koniecznie zglos to swojemu lekarzowi bo Igusia moze tak zareagowala bo uczulona jest na jakis skladnik szczepionki. Monia , zanim pojdziesz zaszczepic druga dawka prosze poczytaj troche na temat tych szczepionek i moze odczekaj dluzej....
Ja juz przesunelam szczepienia o miesiac...ponadto zapytalam dzisiaj w przychodni (dzwoniac) jakie maja szczepionki ...wiec maja potrojna Dtab i 4 pozostale te co wystepuja w 5w1 w PL tylko jako pojedyncze szczepionki. Pytalam czy moge je rozdzielic i na jednej wizycie dac tylko ta potrojna a reszte pozniej...powiedziala,ze jak najbardziej ok. Wiec kamien z serca :)
Martyna jak mozna opoznic szczepienie?...ano klamiac ;) i przesuwajac ciagle wizyte z powodu infekcji w domu na przyklad ...albo kataru czy wymiotow. Wtedy nie moga zmusic rodzica do podjecia decyzji o szczepieniu. Robercik sliczny :)
Honka Adas taki pulpecik jak moj Hubek :) sliczny :) mojemy synowi wyszly 2 pierwsze zabki jak mial 3 miesiace! :) ale to nie dobrze jak tak wczesnie sie wyzynaja...bo sa slabsze ;) a mojej kolezanki dziecko urodzilo sie z zebem :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601514 przez Paulaaa
Hej.

Monia co za ulga. Bardzo sie ciesze ze juz jest ok.

Nam wreszcie odpadl kikut. Pepus jest sliczny. Jeszcze bedziemy przemywac oktanispectem przez jakis czas.
Amelia od Czwartku dostaje bobotic. Boze, zupelnie inne dziecko jak brzuszek nie boli.

Ide ja myc bo juz wrzeszczy glodna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601539 przez [email protected]
Monia ciesze sie że z malutką już dobrze :)

Madlen u mnie położna była tylko raz

Piękne wszystkie bobaski :)

kasia wiem co czujesz i bardzo Ci współczuję,ja nie mogłam iść na msze za tatę 8 marca minął rok od jego śmierci i nic nie jest lżej,ciężko bardzo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601609 przez dominia
Ciekawe jak tam Patii, wiecie cos dziewczyny ??

Igi mi odpływa na rekach :) mam nadzieje, ze ladnie przespi cala noc bo w dzien malo czuwał ;)

jutro Tatuś bedzie z Nami caly dzien :) ogromnie sie ciesze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601610 przez kasia123m
Madlen i Monia czy jak mierzycie tym termometrem 3 razy to jakie wychodz aa pomiry np.
Ja mam taki dziadowski stary termometr ze mierzylam dzis synowi i bylo 37,6..36,4...37,2...a zwyklym 36,7.dlatego pytam



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601643 przez princess
Jestem lekko podłamana. Latałam 6 godzin po centrum handlowym, namierzyłam się jak dzika różnych szmat i w aż jednej rzeczy nie wyglądam strasznie źle... Kupiłam czarną koszulę na chrzciny (jak założyłam białą to z brzuszyskiem wyglądałam jak bałwan) Wszystkie rzeczy na biuście mi wiszą a na brzuchu opięte. Czuję się jak otyły stary piwosz. Jeszcze mi tylko łysego łba i wąsów brakuje. Do tej koszuli coś znaleźć to tragedia. W spódnicach do kolana i trochę za wyglądam jak sprzątaczka, krótkich żadnych nie widziałam eleganckich. Spodnie wszystkie piłują mnie w ranę, wyzej ich nie podciągnę po wór przeszkadza... Muszę poszukać na internecie czegoś bo inaczej wystąpię na chrzcinach w jeansach. Kupiłam sobie wyszczuplający pas na brzuch i trochę go spłaszcza. Bolą mnie nogi, jestem dętka po tych wojażach. Adaś spędzał czas u babci podczas moich zakupów. Wcześniej odciągnęłam mu 100 ml laktatorem, babcia mu dała, najadł się pięknie, odebraliśmy go na śpiocha, przyjechaliśmy do domu a ten dalej śpi :) Muszę pochwalić mojego M, dzielnie towarzyszył mi w poszukiwaniu ubrań, doradzał, pocieszał, gdy nie mogłam naciągnąć na tyłek kolejnych spodni w rozmiarze 46... Tragedia, przed ciążą nosiłąm rozmiary 38, a teraz prawie 48 :( Mam nadzieję, że kiedyś to wróci do normy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601675 przez jadziatopol
Princess ale sie usmialam z twojej opowiesci :lol: dlatego ja jeszcze nie wybieram sie na zakupy i laze w ciuchach ciazowych bo nie chce sie podlamac...i cale szczescie ,ze nie musze nic kupowac ;) ale opis jest super i pasuje do mnie tez :lol: spokojnie...wrocimy do formy :lol:
Kasia wspolczuje..tez wiem co czujesz ;)
Dominia mnie tez sie leje mleko strumieniami teraz. Zanim on zlapie sutka to caly polany jest mlekiem tak sika :lol:

Mierzylyscie osttanio stopki i z ciekawosci tez zmierzylam. Hubek ma 9 cm. Nie wiem czy to duzo czy malo? wogole to tak urosl,ze spodenki mu ubieram na 9 miesiecy ...ma wyjatkowo dlugie nogi. A wazy chyba ze 100kg ;) Ja nie wiem co to bedzie za miesiac! Ja go nie podniose juz ! Musi szybko nauczyc sie chodzic :lol: pampersy juz 2 od miesiaca ;) a taki malutki byl jak sie urodzil ;)
Ciekawe jak Patii i Marcelek?
A moj Hubus dalej ulewa...przejada sie ...je tak lapczywie i tak dlugo i tak mocno ssie,ze nie wiem co robic ;) mam go oderwac w polowie? i potem rzadko odbija...nosze go i nosze nawet pol godziny i nic...a za jakas godzinke zwraca....albo w trakcie jedzenia ma juz przepelniony zoladek i mu sie bokiem wylewa ;)
Dziewczyny ktore karmia piersia...dajecie czasem wode do picia? ja dzisiaj zauwazylam ,ze ma zapadniete troche ciemiaczko i chcialam mu dac z butelki troche wody..ale on nie wie jak to sie ssie...bawi sie tym smoczkiem i nic...ani razu nie pociagnal. Tak samo ze smoczkiem zwyklym....chcialam mu dac jako uspokajacz zamiast mojego sutka ale za cholere nie chce i wypluwa i do tego ma odruch wymiotny jak mu wsadzam tego smoczka do buzi (rozmiar od 0-3 NUKA) Nie wiem o co chodzi. Jak on sie nauczy jesc z butelki gdyby zabraklo mi mleka?
Ide spac kochane...milego dnia wam zycze :lol:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601693 przez Monia_T
Cześć

Jadzia z tym szczepieniem zrobię tak jak mówisz, dziękuję :)
Ja raz na kilka dni podaję małej trochę herbatki do picia. Mamy butelkę z TT, jak już zaciągnie to trochę wypije. Nauczyła się, bo czasami ma w niej moje mleczko. Stópki nie zmierzyłam, ale dziś zrobię to z ciekawości :silly: .
A o smoczku uspokajającym nie ma mowy! Próbowałam różnych i antyreklame możemy nakręcić. Wypluwa, krzyczy, ma odruch wymiotny, a jak sie go z buzi pozbędzie to robi wielkie "bleee". Raz zaciągnęła zwykły kauczukowy z Canpola, bo silikonowe w ogóle odpadały, ale moja radość trwała z minutę i już po ssaniu. Trudno, bezsmoczkowe dziecko mam, kolejne zresztą :)
Co do fontanny z mleka mamy to samo...główka, szyjka, pajac i wszystko wokół :lol:
A tak w ogóle to śniłaś mi się dzisiaj :laugh: Byłaś u mnie w kuchni, chciałam Ci zrobić kawę a Ty powiedziałaś, że z takiego ekspresu na pewno nie wypijesz i mam załatwić inny... :silly:

Princess jeszcze trochę i zaczniesz spadać z wagi :) Tu coś specjalnie dla Ciebie, na poprawę humoru :laugh:


Kasia Madlen już Ci podała link do termometru. Mi wychodzi zawsze taki sam pomiar. Ten termometr miał bardzo dobre opinie, dlatego go wybrałam i jest naprawdę wiarygodny. Tosia jak fajnie z braciszkiem wygląda :laugh:

Honka Adaś jaki duży :) Słodki chłopiec :)

Vini Zuzia dobrze przybiera, Iga urodziła się równo z nią i waży tyle samo. Ona już ma prawie 2 miesiące i możliwe, że w nocy nie potrzebuje tyle jeść. Jak będzie jej mało będzie szukała po cycku, szarpała się i denerwowała. Ja myślę, że masz dość pokarmu i jest sycący, dlatego nie chce jeść w nocy. Spokojnie mamusiu, jest dobrze :)
W nocy raz ściągnij sobie mleko laktatorem, wtedy nic Ci na pewno nie zaniknie.

Ta rozmiarówka na ciuszkach jest pomylona :silly: . Iga ma już 61cm a pasują na nią niektóre pajace na 56 i inne na 68 :ohmy: Ja patrzę realnie, nie na metkę :)
Pampersy na 2 zmieniliśmy chyba już po 2 tygodniach. Są tylko odrobinę dłuższe na pleckach i nadal nam służą. Ale dady w rozmiarze 2 są większe od pampków.
Wczoraj w realu upolowałam dla Iguni 3 śliczne bodziaki w promocji, jedne z krótkim i dwa z długim rękawkiem. Dobrej jakości bo z My little Bear.

U nas znowu mróz :angry: Super zima tej wiosny :P

Miłego dnia :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601702 przez dominia
Monia to dady kupujesz jedynki ?? Bo ja tez mialam tylko dwie paczki jedynek i juz jedziemy dawno na dwojkach :) tylko pampersa a dady mam zamiar kupic na dniach :)

Co za noc :dry: od 3 rano maraton .. Dochodzi 5 spi, wybija 6 a Igor zwarty i gotowy ;) padam na pysk ;)

Z tym cycem to masakra :D trzymam pieluche i czekam w pogotowiu jak Igi wywali cyca z buzi :) wtedy szybko podkladam zeby go nie zsiuralo calego :)
Apropo siurania, mam zlane lozko przez mojego Syna :dry: przebieralam mu kupe :) dobrze, ze nie obsral :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601703 przez Alina2408
paula ciesze sie ze amelka nie ma juz brzuszkowych problemow...

princess a czy wy macie gdzies kapphal? bo takie duze rozmiary oferuje c&a h&m no i kapphal... :)

jadzia a probowalas mu podawac tylko troche melczka z jednej piersi a pozniej z drugiej?? zeby zjadl to rzadsze bo tym sie bardziej napije niz naje...

monia w lodzi dzis -21 u nas tez :P:P

pati wczoraj do mnie pisala poznym wieczorkiem wiec jest lepiej poziom bilirubiny spadl w ciagu jednego dnia z 13 do 10, dobrze by bylo gdyby jutro bylo ponizej 10... jeszcze nie karmi malego piersia ale moze dzis znow zacznie... co gorsze musza najprawdopodobniej zostac w szpitalu do wtorku lub srody... pisalam do niej dzis ale jeszcze nie odpisala moze jeszcze spia bo pati nadrabia jak tylko maly usnie... a maly bardzo duzo przytyl na tym mm ktore dostaje i niestety nie zrobil jeszcze kupki biedulek... i odwiedzily ja wczoraj mama z babcia takze oderwala sie na chwile od tego..

a my noc mialysmy piekna... mala spala od 19.30 do 1.30 pozniej sobie sie posmiala do 2.30 i kolejne karmionko o 4.30 ale za to od 6 malenstwo znow sie smialo i gaworzylo do siebie tak prawie godzinke... usmialismy sie z niej ze hey :) balam sie bo ostatnie dwie mialysmy dosc ciezkie pobudki co 2 godzinki ale doszlam od czego to moglo byc... ja mam niezyt zoladka i on sie odzywa przy przesileniu wiosennym i jesiennym a trzy ostatnie dni mnie czyscilo... moze moje mleczko bylo przez to slabe... ale dobre jest to ze biegunki sie skonczyly no i skoro to sie odezwalo to wyglada na to ze dziewczyny idzie wiosna hahaha




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601705 przez Alina2408
a to dla dziewczyn ktore chca zrzucic troche a nie karmia piersia :) tak czegos szukalam i wyswietlilo mi sie moze warto madlen to cos dla ciebie :) ebobas.pl/artykuly/czytaj/1050/wiadomosc...alnie-z-xl-s-medical




...nie oddam Cię nikomu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601707 przez Monia_T
Dominia jak porównałam dady 1 i pampka 2 to były takie same :)

U nas nocka też super :laugh: Igę nakarmiłam i położyłam do łóżeczka o 21, ona pół godziny leżała tam spokojnie i zasnęła. Obudziła się na szybkiego cyca o 2, zaraz zasnęła i kolejne jedzenie o 5. Przed 7 obudziła nas gaworzeniem i śmiechami, teraz zasnęła o 8.
Takie nocki to ja mogę mieć codziennie :lol:

Alina pozdrów Pati i Marcelka :kiss: Oby szybko wyszli do domku :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601708 przez kasia123m
Hej laseczki.u nas -17 a takie piekne slonce ze az chce sie wyjsc.

Czy Wasze dzieci furcza przy karmieniu i po.ja juz w nocy odkurzacz podlaczalam bo myslalam ze ona tak zaflegmiona ale nic nieposzlo.pisalam do kolezanki bo jej syn rok tak furrczal i stwierdzili ze zaduzo bialka w bebilonie...i dostli inne mleko...ale moze jeszcze to ta wiotkosc krtani.juz sama nie wiem.

Dzis sie ksiezniczka do mnie juz 3 razy usmiechnel noi ze dwa zagawozyla...zaczyna:)a mama taka dumna i szczesliwa.jak to fajnie jak sie dziecko usmiecha tak slodko :laugh:

Termometr dzis zamowie...dzieki dziewczyny...

Wczoraj zamowilam tez ten klin do lozeczka ...oby szybko prrzyszedl..

Szlag mnie trafia z ta pogoda...kiedy bedzie wiosna?



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #601709 przez Monia_T
Dominia też mam ten patent z tetrówką :laugh: Nie zaczynam karmić jeśli nie ma jej w pobliżu, a podczas karmienia trzymam w ręce i jak Iga się oderwie to szybko pielucha do cyca :laugh:

Kasia super, że Tosia się zaczęła uśmiechać :lol: Ja uwielbiam jak moja mi posyła swoje cudne minki i gaduli przy tym po swojemu :) Ostatnio zmieniłam jej ochraniacz na szczebelki na bardzo kolorowy z dinusiami, który dostałam w prezencie i ona zachwycona gada do tych dinusiów :laugh: Potrafi tak ponad pół godziny leżeć i do nich mówić :lol: :lol: :lol:
Iga czasami lekko charczy, zazwyczaj jak ma jakiegoś suchego babolka z tyłu. Może zamiast wyciągać psiknij jej marimerem? Jeśli to katarek, to ten klin pomoże :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #601715 przez dominia
Kasia jakby to byl katarek to by jej wyplywal, u nas najczesciej gilek jest po nocy w nosie i leje sie katar jak lezy na brzuszku :) przed katarkiem tez tak charczal :dry: ale kataru nie bylo, psikalysmy z mama marimerem i bylo ciut lepiej, pediatra mi powiedzial, ze te chrzastki w nosku moga byc jeszcze wiotkie i dlatego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl