BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 4 miesiąc temu #809252 przez Pliszka
Anodka, mam nadzieję, że wkrótce się lepiej poczujesz. A co gin na te bóle brzucha. Mnie też męczyły, ale już nie pamiętam do którego tygodnia. Dbaj o siebie, porządki i swiąteczną krzątaninę zostaw bliskim. Oba imiona ładne, ale bardziej mi się podoba Tymek (Tymon czy Tymoteusz?) :) Zaglądaj do nas regularnie i trzymaj się cieplutko :kiss:

Jadzia, to fajnie, że masz koleżankę, i dla niej fajnie i dla Ciebie :) A co robicie w Sylwestra? My mamy przeróżne pomysły, ale nic nas jakoś nie przekonuje na 100%, starość nie radość :silly: Mam nadzieję, ze nie skończy się na tym, że będziemy siedzieć w domu :blink: i jednak coś fajnego się w ostatniej chwili wykluje :blink:

Kurier przywiózł dziś nasz żyrafkowy fotelik :) Pod choinkę to się on nie zmieści ;) Sesja zdjęciowa w nowym foteliku zaliczona ;) Teraz czeka na świąteczną podróż do dziadków :)

Wszystkie mamusie sprzątają, robią pierniczki i pakują prezenty?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809278 przez anoda89
Jadzia fajnie w końcu masz z kim pogadać tylko szkoda że tak krótko :)

Pliszka Tymoteusz jak Tymka wybierzemy, ładnie z nazwiskiem brzmi ;) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809303 przez Marusha
Cześć dziewczęta dawno mnie tutaj nie było.... Ale odkąd człowiek wrócił do pracy to nie mam czasu na nic, często przy usypianiu Martynki zasypiam razem z nią..

U nas dzisiaj Martynka kończy 11 miesięcy, boszeee jak ten czas zleciał.
Niunia ma 6 ząbków i zaczeła chodzić. Teraz to trzeba mieć oczy w koło głowy ;)

Na szczęście Martynka jest bardzo pogodnym dzieckiem i chętnie chodzi do żłobka ;)
Trochę chorowała ale od trzech tyg mamy spokój ;) oby taki dalej.

Przeczytałam trochę ale nie odniosę się do wszystkich....
Patii pilnuj się idź zrób jeszcze jakieś badania

MOnia czemu oddaliście psa?

Jadzia fajnie tam u Was w US :)

anoda ja wybrała bym Tymek ;) super że ta fasolka już tak urosła ;)

no to już się niunia naspała.... muszę tutaj częściej zaglądać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809354 przez Paulaaa
Pliszka ile u was trwala biegunka? Co w tym czasie dawalas Olkowi do jedzonka? W ogole jak sobie radziliscie z tym dziadostwem?

Moja malutka czysci juz trrzeci dzien. Pediatra rece rozklada bo nie wie od czego to, niby zabki. Kazala jej dac kleik marchwiowo ryzowy z hippa. Niby zatrzymuje biegunke ale jakos nie u nas. Wlasnie zmienilam pampka. Jedyne co sie zmienilo to kolor.... mam tez podawac jej probiotyk i smecte.

Przez trzy dni poszla paka 90 papkow dwa opak. Chusteczek. Chwala Bogu ze dupcia sie nie odparzyla, ale w sumie nie ma kiedy jak ja co 5 min ja przebieram.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #809377 przez Pliszka
Hej

Paulaa, u nas biegunka trwała ponad miesiąc :( Robiliśmy badania krwi, posiew kału, nic nie wyszło, nie gorączkował, humor i apetyt mu dopisywały, wiec brzuszek nie bolał, zębów wciąż nie ma, wiec nie zeby, nie wiadomo co to było :unsure: :unsure:
Do każdego mleczka dodawałam łyżeczkę kleiku żeby zagęścić, zupki to kurczaczek+marchewka+ziemniaczek zagęszczone kleikiem, dziecko musi dużo pić, obserwuj śluzówki i ciemiączko żeby nie dopuścić do odwodnienia, Oluś na szczęście pił chętnie orsalit, wersję malinową, codziennie jedną saszetkę rozpuszczoną w 180ml wody, nie trzeba tego wypijac od razu, można na kilka podejść, fajnie uzupełnia elektrolity. Lekarka poleciła nam jeszcze robić taką kaszkę: ugotować kompocik jabłkowy, zmiksować i dodać kleik żeby była taka gęsta kaszka, Olkowi smakowało. Żadnych soczków i surowych owoców.
Na pupę najlepiej pomagały okłady z rumianku, posypywanie osuszonej pupki mąką ziemniaczaną i kąpiele w krochmalu. U nas było na początku do 8-9 kupek dziennie, potem 3-5, nawet przy natychmiastowym zmienianiu pieluszki, pupa była wymęczona :( Mam nadzieje, ze u Was skończy sie duzo szybciej. Gdyby coś proś lekarzy o skierowanie na badania. zdrówka!
A, jeśli chodzi o probiotyk, to ponoć w jakiś badaniach wyszło, że Dicoflor lepiej działa przy biegunkach niż Biogaia, tak nam mówiła pediatra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809393 przez Paulaaa
W nocy pieluche zmienialam trzy razy. Dupina juz czerwona i przy przewijaniu jest wrzask. :-(

Jestem w kontakcie tel z pediatra. Jutro mamy sie pokazac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809442 przez michasia
Pliszka przepis na pierniczki
1kg mąki
1,5 szkl. cukru
1szkl miodu
4 łyżki tłuszczu
5 jajek
2 łyżeczki przypraw
1,5 łyżeczki sody
Przypraw proponuje dać dużo więcej, albo tylko cynamonu jeszcze.
Piec w 160-170st.

Pliszka też uwielbiam święta, ale świąteczne piosenki mnie wkurzają. Zwłaszcza puszczane już w listopadzie:) Lubie sprzątać i gotować przy włączonym radiu, ale przez ciągłe świąteczne "przeboje" wolę robić to w ciszy!

Pati piękne kupiłaś prezenty:)

Jadzia pięknie Ci się udało udekorować. Poznaliście na tej wigilii jakichś ciekawych Polaków? Widać przyszły Chrzestny postanowił uczcić:) A kiedy planujecie Chrzest?
Pięknie wygladasz:)+Fajnie, że masz nową koleżankę.

Marusha a TY też się już wykurowałaś? Jak praca?

Paula oby szybko przeszło. A to sama biegunka, czy jakieś inne objawy "ząbków" też są?

Anoda piękne imiona:) Podobno rewelacyjny w ciąży jest sok z buraków. jak masz sokowirówkę, to polecam sobie robić.

Mam już 4,6kg mniej. Także do świąt powinnam ważyć ciutkę (0,5kg) mniej niż przed ciążą:)
Jade zaraz do miasta na zakupy i na basen...U nas jak zwykle losowanie osoby, dla której robi się prezent, więc nie jest źle, dodatkowo w tym roku każdy miał napisać podpowiedzi dla gwiazdorka:) Najgorzej coś dla dzieci kupić...

Ania marudna, ma katarek, ząbki chyba kolejne idą, bo i temp podwyższona i w ogóle, potrafi do 1 nie spać...a my nieraz od 5 na nogach. Ale dziś w nocy było już lepiej. W końcu się w miarę wyspałam:)
Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809489 przez Paulaaa
Od 8 rano czysta pielucha, oby to już koniec był.
Dziś na obiadek dostanie marchewkę z ziemniakiem i kleikiem.

Pliszka bardzo dziękuję za wszystkie rady. :) Ucałuj Ola :kiss:

Michasiu oprócz biegunki ma stan podgorączkowy, tak 37.5-37.8

Anoda imiona super. Amelia miała być Wojtkiem ;)

Michasiu zdrówka dla Ani.

Marusha cieszę się, że u Was lepiej. :)

Jadzia fajnie, że wróciłaś!! :lol:

Dziewczyny czy tylko Pliszka i Ola nie ma fejsa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809496 przez Pliszka
Paulaa, jeszcze mi się przypomniało, ze jedno z pierwszych badań jakie robiliśmy to badanie moczu, bo ponoć czasem infekcje dróg moczowych objawiają się biegunką (tak mówiła pediatra), u nas nic nie wyszło, ale warto sprawdzić.

Michasia, gratuluję wyniku! Super! :)
Robiłam wczoraj naleśniki z mąki gryczanej i wyszły super :) Sobie zrobiłam ze szpinakiem i fetą (doprawiłam tylko czosnkiem bo feta słona), Miśkowi dorzuciłam jeszcze kurczaka, było przepysznie :)
jatugotuje.blogspot.com/2013/11/nalesnik...ne-bezglutenowe.html
Dzięki za przepis na pierniczki. Upiekę i dodam do prezentów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809565 przez ola85
Witajcie,
Jadziu - efekt dekoracji przepiękny :) Super że Wigilia się udała, no i że znaleźliście ojca chrzestnego :) Kiedy masz urodziny? Chyba jakoś pod koniec grudnia... przypomnij się :blink: Udanych zakupów, a w Sylwestra szykujecie się na jakąś większą imprezę?
Anoda - mi się oba imiona bardzo podobają, a masz w zapasie jakieś dla córeczki na tzw. wypadek? :lol:
Pliszka - mam nadzieję że będziecie zadowoleni z fotelika i wrzuć kiedyś fotkę z podróży :)
Marusha - sto lat dla Martynki :kiss: Za miesiąc będzie pierwszym roczkowym dzidziusiem :) 6 ząbków wow, to rzeczywiście na raz poszło :)
Paulaaa - zdrowia dla malutkiej :kiss:
Michasia - super że dieta daje efekty, dalej trzymamy kciuki i mobilizujemy :silly: Oby katarek u Ani szybciutko minął

u mnie ostatnio było dość ciężko z czasem, ale jakoś strasznie dużo do nadrobienia to nie miałam :silly: W ogóle ostatnio jakoś gorzej się czuję. Jutro zrobię morfologię, tak na wszelki wypadek. Lidusia kochana jak zwykle. Próbuję stać sama i robić kroczek do przodu, no to ją łapię w locie :blink: Prezentów jeszcze nie kupiłam żadnych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809600 przez anoda89
Michasia grati spadku wagi :)

Ola raczej niespodzianek nie powinno być ale gdyby jednak okazało się że dziewczynka to Iga chodzi mi po głowie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #809644 przez kasia123m
Tak sie rozpisalam i wszystko mi wcielo bo z tel.
Andoa Tymus ladnie.Tymotusz super brzmi.

Paula oby malej juz przeszlo.zdrowka.

Jadzia super ze znalazlas kolzanke.pisz czesciej.Hubercik juz taki duzy

Michasia zdrowka dla Ani

Princess odezwij sie .jak tam Adas?

Domina czytasz nas miedzy praktykami a swiatecznym sprzataniem?

Jutyna co u Was?

wszystkim chodzacym dziciaczkom gratulacje.

Chomiczka jak Olus.?

narazie tyle..odrabiam zadanie;)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #809672 przez [email protected]
Hej :) U nas c.d. ciężkich nocy,do 2-3 w nocy budzi się kilka razy a od 3 do 6 nie śpi,mam nadzieję że wyjdzie ząb do świąt.Byliśmy dzisiaj u lekarza bo Gabryś od wczoraj ma powiększone węzły chłonne,kręci też głową nawet jak śpi to też tak robi,pomyślałam że może uszy,pediatra powiedziała że węzły mogą być od zębów,zbadała go i wszystko ok,zapomniałam zważyć bułecke,u mnie na wadzę pokazuję 10kg.Muszę się pochwalić :blink: Gabryń od miesiąca robi kupki tylko na nocnik,siku też po każdej drzemce.

Anoda bardzo ładne imiona :)

Ola tak samo ważymy,ja czuję się bardzo słabo ale to przez te noce,od urodzenia Gabrysia nie przespałam całej nocy i myślałam że gorzej być nie może ;) mam nadzieję że jak wyjdą ząbki to już będzie z górki

Paula zdrówka dla Amelki

Jadzia wyglądasz super :) Hubuś malinka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #810083 przez michasia
Paula jeszcze Suzi na pewno nie ma.
Jak Amelka?

Pliszka też robiłam kiedyś z mąki gryczanej, i strasznie mi przywierały, a mam patelnię tytanową, do której w teorii nic nie powinno przywierać (jednak jest duża różnica między teorią a praktyką).

Aganobla jak dzisiejsza noc?

Ania dalej zakatarzona, ale nocki są już lepsze. Ja z P też smarkający, gardła bolą i w ogóle. Wczoraj wróciłam z miasta wypruta. Ania nie chciała mleka przed moim wyjściem (przez zatkany noc) i od 11.30 do 17.30 była z P, i nie miał z nią żadnych problemów:) także fajnie:)
Dziś przyjeżdżają znajomi, mam nadzieję, że raczej będą później niż wcześniej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #810135 przez [email protected]
Michasia wczoraj dostał viburcol i budził się często ale spał do 8.30 :) pewnie tak będzie dopóki nie wyjdzie ząb.Zdrówka dla was :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl