BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 4 tygodni temu #611162 przez patrycja85
jeszcze raz o szczepieniach bo jak byliśmy u pediatry to bylam w takim szoku ile mały przybrał że nie wszystko zanotowałam:) cz dobrze pamiętam że na rota są 2 dawki-pierwszą trzeba podac do 12 tyg drugą do 20 tyg? a jak jest z pneumokokami?ile dawek i kiedy trzeba?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611211 przez ufolka
Patrycja na rotawirusy zależnie od szczepionki, bo są chyba dwa rodzaje od 6 do 24 tygodnia się szczepi, ja zaczynam przy pierwszym szczepieniu 25 kwietnia już, do jest do picia szczepionka, więc lepiej żeby dziecko głodne było trochę, bo nie będzie chciało pić, a jak się wyleje albo uleje dziecko to przepada. Na pneumokoki pediatria.mp.pl/szczepieniaochronne/show.html ? tam na dole masz tabelkę i opisane

na temat szczepień:
www.mamopedia.pl/7-9-mies/zdrowie/szczep...zjsLYCFQdc3godCywAcA
www.mamopedia.pl/0-3-mies/zdrowie/rotawirusy
bi.gazeta.pl/im/3/8142/m8142183.jpg
bi.gazeta.pl/im/5/8142/m8142185.jpg

a to fajna stronka z obrazkami do stymulacji niemowląt, ja sobie wydrukujuję i powieszę w łóżeczku, bujaczku, na karuzelce :) polecam szczególnie mamom dzieciaczków, które same nie chcą leżeć :) to je zajmie na chwilę :)
id=64435http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/mobile.html#here

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu - 11 lata 4 tygodni temu #611215 przez andzia_zg
patrycja tu masz fajną tabelke kiedy jakie szczepienia:
pneumokoki - 3 dawki rotawirusy - 2, ewentualnie 3 dawki

1 dawka - 2 miesiac
2 dawka przełom 3/4 miesiaca
3 dawka przelom 5/6 miesiaca

www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx






[*] Aniołek 10.2014
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611225 przez kika1985
U mnie też pada śnieg bez przerwy niby od niedzieli ma być sobko ale jakoś tego nie widzę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611235 przez andzia_zg
Pocieszmy sie, że jeszcze tylko pare dni i będzie cieplutko :-)





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611243 przez Panika992
Hej dziewuszki. Moj piekny zaczal interesowac sie grzechotkami i karuzelka. Powiesilam mu kolorowe grzechotki w foteliku i siedzi i obserwuje. Jak te maluszki szybko rosna.
Noc mielismy w miare spokojna, pobuszka o 1,3,5,7 i9. Ale tylko papu i spac. Teraz pichce obiad, pozniej chlopaki zostaja w domu a ja ide do kosmetyczki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611263 przez alebazi1986
ufolka napisał:

Gosia przytulam mocno :kiss:

alebazi zmniejszyłam to ze szpitala zdjęcie, daj maila to Ci wyślę, śliczna ta Twoja Martynka :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

dziekuje bardzo,mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a zaproszenie widzialam,przyjelam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611283 przez Lenucha217
Hej u nas noc calkiem niezle maly poszedl spac o 22 wstal o 2 i o 5 :))) chyba zasluga tego specyfiku ktory daje do mleka bo nawet 2 kupki sobie strzelil :)
malinka ja tez daje koperek ale ten w ziarenkach ten z hipa stoi ja popijam czasami bo tam sam cukier w skladzie. dawid wazy juz 3840 :) takze ladnie przybral ale daje mu wiecej mm bo moim sie nie najada .... i tak w sekreciku powiem wam ze wczoraj na noc mu odciagnelam 120 i zgrzeszylam bo..... dwa maszki papieroska pociągnęłam .. tylko ciiiiiiiiiiii :) wiem wiem jestem glupia i beznadziejna dzis maly caly dzien na mm dopiero jutro mu dam niech to wyjdzie wszystko ze mnie ... u nas dzis dzien wizyt pol rodziny sie wprosilo nerwy mam no ale coz trzeba to odbębnić i spokój

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611315 przez alebazi1986
witajcie mamusie,a ja dzis w nocy mialam masakre.ok godziny 20 mialam dziwne dreszcze i bardzo bolala mnie glowa a prawa piers byla twarda jak kamien,zmierzylam tem.i milalam 39 stopni wiec mialam chyba zastoj w tej piersi,przystawialam mala czesciej do tej piersi mimo ze bardzo bolalo ale piers robila sie miekka,martynka chyba wiedziala ze mamusia bardzo zle sie czuje bo jak nigdy spala od 23 do 4 rano a potem o 5 do 8 cud :)dopiero rano kupilam paracetamol wzielam i juz jest ok ale wystraszylam sie ze bede miala zapalenie albo cos bo bardzo bolalo.tez zaczelam podawac malej kropelki bobotic i wydaje mi sie ze jest po nich spokojniejsza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611350 przez katarzyna1702
Lenusia nie pal!!! mnie też ciągnie ale tyle wytrzymałyśmy to wytrzymamy i dalej.... ;) Papierosy są do dupy drogie niezdrowe śmierdzące i tego się trzymam ;) choć zapaliłby te 5 minut przyjemności ech...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611357 przez Lenucha217
wiem wiem Kasia ale te cholerstwo juz tak mnie ciagnęło ze nie wytrzymalam i te pare maszków z głupoty .. ale dzis mam za to kare stoje i robie mleko caly dzien .. tak to cycunia sie wywalilo i juz .. cos za cos nie warto bylo tylko w glowie sie zakrecilo i tyle z tego hha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611371 przez wiewiorka
Lenucha217 napisał:

Hej u nas noc calkiem niezle maly poszedl spac o 22 wstal o 2 i o 5 :))) chyba zasluga tego specyfiku ktory daje do mleka bo nawet 2 kupki sobie strzelil :)
malinka ja tez daje koperek ale ten w ziarenkach ten z hipa stoi ja popijam czasami bo tam sam cukier w skladzie. dawid wazy juz 3840 :) takze ladnie przybral ale daje mu wiecej mm bo moim sie nie najada .... i tak w sekreciku powiem wam ze wczoraj na noc mu odciagnelam 120 i zgrzeszylam bo..... dwa maszki papieroska pociągnęłam .. tylko ciiiiiiiiiiii :) wiem wiem jestem glupia i beznadziejna dzis maly caly dzien na mm dopiero jutro mu dam niech to wyjdzie wszystko ze mnie ... u nas dzis dzien wizyt pol rodziny sie wprosilo nerwy mam no ale coz trzeba to odbębnić i spokój


nie no.. dwa buszki to się po zębach rozeszły :) ja też sobie czasem od męża pociągne ale mleka nie ściągam i mm też nie daje. To malutka dawka nikotyny, więcej je wciąga od osób które palą i go dotykają. Ja to bym już całego spaliła jakbym miała cały dzień go nie karmić.p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611374 przez aksa
hejka,

melduje że my po wizycie,mały waży 4300 :) a jak wychodziliśmy ze szpitala to ważył 3505 więc ładnie przybrał:)

ojjj a wy dalej o fajeczkach.... :S

ja mam mega smaka na carlsberga w butelce..mega zimnego...łłłaaaaaaaaa :side: :side: :side:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611376 przez Lenucha217
nie dalo rady bo odlot w glowie hehe taki mieczak jestem ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 tygodni temu #611379 przez wiewiorka
kurde a tu trzeba wytrzymać jeszcze z rok, żeby piwka się napić. Jak już bedzie można to pewnie za karmieniem będzie mi tęskno.
Wiecie,że momentami mam myśli że fajnie było w ciązy i zastanawiam się czy znów nie zajść. Ale spokojnie zaraz mi to przechodzi :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl