BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #612388 przez 25malinka
Hej laski!!!

Tak się cieszyłam bo w środę mała była już spokojna a tu wczoraj niestety powtórka,Natalia płakała jak niewiem,brzuszek miala twardy,masowalam jej,robilismy cieple oklady i zasnela dopiero o 23,noc byla w miare spokojna jadla i spala

aga
śliczna Zosia :)
my tez kąpiemy mala zwykle tak o 20 czasem troche pozniej,pozniej butelka i lulu,a mam pytanko Twoja Zosia ile teraz wypija mm,cały czas tyle samo czy juz więcej i jak u was z kupkami,bo Natalia ostatnio robila wczoraj po 8 rano i jeszcze nic!!

Aksaja tez karmie mała Nan i boli ja brzuszek ale to chyba nie ma reguły,dr nie kazala zmieniac wiec dajemy jej nadal,kolezanka daje małemu bebiko tez go brzuch boli,po tych mlekach to normalne bo zawierają krowie mleko

My bioderka mamy we wtorek,takze zobaczymy,mam nadzieję,ze wszystko bedzie ok
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612402 przez Paulina 77
aksa napisał:

hej

piękne dzieciaczki :kiss: :kiss:

moj spi w nocy po 2 godz nie dłużej...dzisiaj w nocy musialam dac mu butle bo sie moim nie najadal heh, i teraz już się wybudza i też dam mu butle bo mi pokarmu nie starcza;/

mam nan 1 to co dawali w szpitalu ale brzuszek malego po tym boli...mamusie ktore karmia mm jakie mleko polecacie??

i czy moge dać espumisan przed butlą tak awaryjnie?? moj ma dopiero 15dni więc nie wiem czy mogę tak 'szaleć' z podawaniem tych kropelek...

Bebilon HA nr 1, a jak nie pomoże to w ostatecznosci bebilon pepti - ale pepti moze spowodowac ze nie będą się produkowały jakies enzymy, więc tylko w razie tragicznej sytuacji. U nas tak jest, wiec daje pepti, ale dokarmiam 1 - 3 x dziennie i w sumie jest to max ok. 100 ml i lekarz sie zgodził. Generalnie jest na piersi, debridacie, sab simplex, herbatce koperkowej z hippa (w niższym rozcieńczeniu, bo tam jest glukoza). Przy mm trzeba dopadać wodą lub herbatką, bo bedą problemy z brzuszkiem. No i przy karmieniu piersią pić min. 3 l płynów dziennie, żeby mleko miało własciwy skład. Jesli nie bedzie, to np. bedzie za słodkie i dziecku bedzie ten cukier fermentował w jelitach i bedzie go bolało (info tez od lekarza).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612405 przez MyMelange
Witajcie dziewczyny,

ja jestem mamusia dopiero wrzesniowa, ale doksztalcam sie na Waszym "kanale" :) Czytam, ze w wiekszosci macie problemy z plakaniem dzieciaczkow. Wczoraj natknelam sie na film pewnego doktora (oczywiscie amerykanskiego) i jego sposobach uspokajania maluchow. Byc moze go znacie, byc moze nie. Jesli komus sie nie spodoba, prosze mnie nie linczowac - daje jako ciekawostke, z ktorej moze ktoras z Was bedzie chciala skorzystac. Mi osobiscie sie podobaja te metody, no ale sprawdze je dopiero we wrzesniu.

Pozdrawiam Was cieplo :)



Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #612407 przez Paulina 77
aksa i jeszcze daje delicol po 5-6 kropli przed posiłkiem

i jeżdżenie wózkiem w domu po progach, żeby trzęsło :lol:
i suszarka w ruch, ta z youtube też :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612426 przez Agnieszka86
25malinka napisał:

Hej laski!!!

Tak się cieszyłam bo w środę mała była już spokojna a tu wczoraj niestety powtórka,Natalia płakała jak niewiem,brzuszek miala twardy,masowalam jej,robilismy cieple oklady i zasnela dopiero o 23,noc byla w miare spokojna jadla i spala

aga
śliczna Zosia :)
my tez kąpiemy mala zwykle tak o 20 czasem troche pozniej,pozniej butelka i lulu,a mam pytanko Twoja Zosia ile teraz wypija mm,cały czas tyle samo czy juz więcej i jak u was z kupkami,bo Natalia ostatnio robila wczoraj po 8 rano i jeszcze nic!!

Aksaja tez karmie mała Nan i boli ja brzuszek ale to chyba nie ma reguły,dr nie kazala zmieniac wiec dajemy jej nadal,kolezanka daje małemu bebiko tez go brzuch boli,po tych mlekach to normalne bo zawierają krowie mleko

My bioderka mamy we wtorek,takze zobaczymy,mam nadzieję,ze wszystko bedzie ok


Zosia wypija teraz średnio 100 ml mleka. Piszę, średnio bo czasem to jest 120, a czasem 90, czy 60. Kupki robi na ogół wieczorem po kąpieli, ostatnio zrobiła też rano przez 2 dni, ale dzisiaj nic, trochę stęka, ale chyba nic z tego nie będzie. czekam na wieczorną kupkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612440 przez Paulina 77
Aga Zosia jest śliczną dziewczynką!!!!
aksa i jeszcze jestem na ścisłej diecie bez białka mleka krowiego, surowych owoców i warzyw, ciast, czekolady, chleba razowego, pizzy, kiszonych ogórków... łatwiej mi wymienić co jem niż to, czego nie jem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612454 przez 25malinka
Agnieszka86 napisał:

25malinka napisał:

Hej laski!!!

Tak się cieszyłam bo w środę mała była już spokojna a tu wczoraj niestety powtórka,Natalia płakała jak niewiem,brzuszek miala twardy,masowalam jej,robilismy cieple oklady i zasnela dopiero o 23,noc byla w miare spokojna jadla i spala

aga
śliczna Zosia :)
my tez kąpiemy mala zwykle tak o 20 czasem troche pozniej,pozniej butelka i lulu,a mam pytanko Twoja Zosia ile teraz wypija mm,cały czas tyle samo czy juz więcej i jak u was z kupkami,bo Natalia ostatnio robila wczoraj po 8 rano i jeszcze nic!!

Aksaja tez karmie mała Nan i boli ja brzuszek ale to chyba nie ma reguły,dr nie kazala zmieniac wiec dajemy jej nadal,kolezanka daje małemu bebiko tez go brzuch boli,po tych mlekach to normalne bo zawierają krowie mleko

My bioderka mamy we wtorek,takze zobaczymy,mam nadzieję,ze wszystko bedzie ok


Zosia wypija teraz średnio 100 ml mleka. Piszę, średnio bo czasem to jest 120, a czasem 90, czy 60. Kupki robi na ogół wieczorem po kąpieli, ostatnio zrobiła też rano przez 2 dni, ale dzisiaj nic, trochę stęka, ale chyba nic z tego nie będzie. czekam na wieczorną kupkę.

[/i]


Czyli robi zazwyczaj 1 dziennie???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612519 przez xxElaElaEeexx
kika1985 napisał:

Ela jak pielegnujesz pępek bo u nas jeszcze jest



W szpitalu kazali mi z nim nic nie robić tzw.sucha pielęgnacja.Ale przedwczoraj posmarowałam spirytusem i wczoraj sam odpadł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612520 przez kika1985
Agnieszka86 napisał:

kika1985 napisał:

Hej
U mnie nocka chyba najgorsza póki co
Mala nie chciała zasnąć a potem po 2 pobudka i znowu nie chciała zasnąć dopiero o 4 maz ja uśpił na rękach , potem częste pobudki :/


:/współczuję, to kładź się teraz jak możesz!!



juz spalam godzine ,pozniej sobie jeszcze raz drzemke zrobie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #612524 przez aksa
dzięki dziewczyny jeszcze kupie ziarnka kopru i zaparze zobaczymy...tak mi poradzila mama moze i lepiej się sprawdzi niż te herbatki wszystkie...

Paulina ja też jestem na diecie i też latwiej mi wymienić co jem niż nie jem.... ;)

ufff mały spi od 10 (pewnie zaraz zacznie się kręcić) i udalo mi się w tym czasie zjeść i posprzątać mieszkanie - nawet nie obudził się na dzwiękk odkurzacza :lol: , od razu mi jakoś lepiej jak ładnie w mieszkaniu :)

ehh te nasze brzuszki kochane mam nadzieje że wszystko się jakoś unormuje..

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612528 przez Zimucha
Paulina mam takie modele staników do karmienia, ale lepszy jest ten pierwszy.
www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-fancy
www.lovemum.pl/products/biustonosz-alles-mama-amelia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #612532 przez Waszka87
Co do pępka to u mnie w szpitalu przy wyjściu obcinaja na płasko przy samym brzuszku bez tego klipsa zostaje, odpadl taki tylko strupek 3 dni po wyjściu ze szpitala.
też podaje nan1 ale nie więcej niż 100ml na dobę, zazwyczaj 60ml na noc i podaje Wit K i D ;-) espunisan tylko czasami

Mój mały jak zasnal wczoraj o 21 tak go obudziłam na chcą bo miałam twardego o 3 w nocy, później o 7 rano. Od dzisiaj jesteśmy sami i powiem wam ze spokojnie jest chyba grzeczniejszy jest niż w obecności Ł;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612541 przez kika1985
xxElaElaEeexx napisał:

kika1985 napisał:

Ela jak pielegnujesz pępek bo u nas jeszcze jest



W szpitalu kazali mi z nim nic nie robić tzw.sucha pielęgnacja.Ale przedwczoraj posmarowałam spirytusem i wczoraj sam odpadł.


no u mnie tako samo tez na sucho i dalej jest, dzis tez posmaruje tylko jha mam te waciki lako nasaczone spirytusem

jak mam to zrobic? tylko na tym czarnym kikucie zeby skory nie dotykalo czy jak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612548 przez patrycja85
uwielbiam to forum i dyskusje o bączkach, kupach itp...:)
czy jest tu mama jakiegoś dzieciaczka który nie cierpi na bóle brzuszka??? to jakaś masakra jest że te maluszki tak się męczą.

śliczne te Wasze dzieciątka

ufolka, andzia-dzięki za linki o szczepieniach

mamcia-u nas też pępek odpadł dopiero po 3 tyg, nie ma zasady

u nas też suszarka często szumi:) ale to jak jest płacz a na zasypianie polecam ciche szumienie do uszka, tak jak ten doktorek w filmie:) i mocne otulanie.

wiecie co-sorry ale raźniej mi jak wchodzę rano i czytam że u was też cieżkie noce. dobrze wiedzieć że to normalne:)

moja bestia się budzi:)) miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612557 przez kika1985
dziewczymy dzieciaczki sliczne :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl