BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

11 lata 2 tygodni temu #612559 przez Lafi
Waszka jak ja jestem sama w domu z młodą to tez jest bardziej spokojna :)

Ufolka nastepne usg mam 23.04 wiec moze teraz bede dawac dwie pieluchy i poczekam co mi lekarz powie. U mnie w spitalu to standard ze robia usg bioderek przed wyjsciem do domu.

Kika ja zpstawiłam na sucho, sewerynowi przemywałam spiritusem, na pałaeczke do ucha i dawaj wokół kikuta, wczesniej oliwka posmarowac wokół trza. ja ostanio młodej wczyściłam w pepku i chyba za bardzo wyczyściłam bo troszke teraz suchej krwi tam miała, wiec ostrożnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612565 przez kika1985
lafi u malej tez troche suchej krwi na dole jest i nie wiem czy moge po tym przetrzeć B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612573 przez Lafi
Kika delikatnie bo ja przesadziłam, ale lepiej moze troche z góry przerzyj, potem uwazaj jak kikut odpadnie, bo skórka jest bardzo delikatna, i pomysleć drugi szkrab i człowiek dalek sie uczy i nie wie co jak co :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612614 przez Agnieszka86
Malinka na ogół jedną- to tak od jakiegoś czasu i mniej więcej o tej samej porze. Dzisiaj jednak się udało i właśnie strzeliła kupkę "poza programową".

Lecę, bo płacze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612638 przez kika1985
my przed chwila zawinelismy mala w kocyk jak kazal ten facet z filmiku i maz mala uspil w pare minut, teraz ja przelozyl do hustawki i spi , ciekawe jak dlugo B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612640 przez kika1985
Lafi napisał:

Kika delikatnie bo ja przesadziłam, ale lepiej moze troche z góry przerzyj, potem uwazaj jak kikut odpadnie, bo skórka jest bardzo delikatna, i pomysleć drugi szkrab i człowiek dalek sie uczy i nie wie co jak co :)


Lafi masz racje, chyba za duzo roznica wieku bo przez te 7 lat wszystko zapomnialam :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #612641 przez andzia_zg
kika ja tez miałam problem z pepkiem, bo też kazali mi pielęgnowac na sucho. Więc nie dość, że kikut mi się wcale nie zasuszał, to jeszcze pewnego dnia młody mi go poderwał i poleciała dość mocno krew. Potem się aż z tej krwi zrobił strup. Więc wzięłam gaziki Leko, ale że one są takie ostre na końcach to wyciskałam z tego gazika spirutus na wacika i tym przemywałam te końce kikuta i pod nim, a wokół osuszałam skórę suchym jałowym gazikiem. W między czasie kazałam mężowi kupić normalny spirytus, bo stwierdziłąm, że mam gdzieś tą ich suchą pielęgnację, bo tylko mi się zaczął babrać ten pępek i nic się nie zasuszało. Mąż kupił spirytus, codziennie rano i wieczorem rozrabiałam go i smarowałam pepusia, a wokół żeby nie było tych odparzeń wycierałam nadmiar spirytusu jałowym gazikiem. I tym oto sposobem pępek odpadł, ranka się ladnie zagoiła i dziś mamy ładny pępuś.

Kurcze tak Was czytam i aż jestem w szoku bo Wasze dziciaczki robią jedną kupkę dziennie, a mój Wojtek wali kupiszona po każdym jedzeniu :cheer: czasem zdarzy sie, ze co drugie jedzenie ale w między czasie ma kleksa.

ooo... chyba w końcu zaczyna mi zasypiac to bede mogla zrobic obiad, bo tak do tej pory mprzy nim stercze a obiadu brak..., a musze sie z wszystkim wyrobic do 15 bo na 16:00 jade do fryzjera ściąc włosy, bo po tym jak mnie ściął przed porodem wyglądam jak "idź stąd i nie wracaj"

I prawdopodobnie jutro przyjadą na weekend moi rodzice...





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612651 przez kika1985
u nas tez kupy sa czesto, jutro pewnie zaczne 3 paczke pampersow 1

Andzia dzieki dzis tak zrobie jak ty z tym pępkiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612656 przez Agnieszka86
Andzia bo po piersi częstsze kupki są, a po mm dobrze, zeby jedna była. tam mi powiedziała położna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612660 przez kika1985
a wlasnie kiedy ta polozna powinna przyjsc? bo mnie maz zapisal jak bylam w przychodni do jakiejs, miala zadzwnoci i nic , nie wiem mam sama sie do nich odezwac czy dac sobie spokoj? bo wt wtorek jedziemy do pediatry

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612665 przez Agnieszka86
Gosia odezwij się do nas! Jak sie Zosia czuje??? No i Ty jak sie trzymasz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612670 przez Agnieszka86
kika1985 napisał:

a wlasnie kiedy ta polozna powinna przyjsc? bo mnie maz zapisal jak bylam w przychodni do jakiejs, miala zadzwnoci i nic , nie wiem mam sama sie do nich odezwac czy dac sobie spokoj? bo wt wtorek jedziemy do pediatry


moze zadzwon i zapytaj kiedy przyjdzie. moja przyszła do nas w piatek, a w pon wyszłysmy ze szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612671 przez xxElaElaEeexx
Hej mamuśki :)

Tak Was teraz nadrabiam,bo mała śpi i ja mam chyba naprawdę złote dziecko i nie mam co narzekać.Mała płacze tylko jak chce cyca,albo ma kupę.Smoczek jest nam nie potrzebny.Nikt jej nie nosi,dziadkowie też mają zakaz.Wiadomo,że noszona jest przy przenoszeniu i żeby jej się odbiło po jedzeniu.Dokarmiać jej też nie muszę,bo mam dużo pokarmu i widać ,że się najada ,a potem śpi od 2,5godziny do 3godzin.Po kąpieli nawet dłużej.W nocy budzi się około północy,potem około.3lub4 i po 8 czasem o 9.Wszystko zależy w ile czasu ją na karmie i przebiorę.Na szczęście potem od razu zasypia.A co do kupek to czasem tylko się krzywi,kurczy nóżki-a jakie bąki głośne puszcza! :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #612673 przez kika1985
po porodzie

w domku

a tak sobie teraz spię
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #612678 przez xxElaElaEeexx
patrycja85 napisał:

uwielbiam to forum i dyskusje o bączkach, kupach itp...:)
czy jest tu mama jakiegoś dzieciaczka który nie cierpi na bóle brzuszka??? to jakaś masakra jest że te maluszki tak się męczą.

śliczne te Wasze dzieciątka

ufolka, andzia-dzięki za linki o szczepieniach

mamcia-u nas też pępek odpadł dopiero po 3 tyg, nie ma zasady

u nas też suszarka często szumi:) ale to jak jest płacz a na zasypianie polecam ciche szumienie do uszka, tak jak ten doktorek w filmie:) i mocne otulanie.

wiecie co-sorry ale raźniej mi jak wchodzę rano i czytam że u was też cieżkie noce. dobrze wiedzieć że to normalne:)

moja bestia się budzi:)) miłego dnia



Moją malutką brzuszek nie boli :P :) I oby tak zostało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl