BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #960035 przez Angela1
DZIEWCZYNY Czy u was tez mówią ze sudocremu lepiej nie używać bo wysusza skórę niemowląt.

u chłopaków stosowałam a teraz polecają bepanthen

mam wrażenie ze sudocrem świetnie się sprzedaje i chcą zrobić reklamę dla bepnthenu. :S

A co wy używacie na odparzenia na pupie niemowlaka ?

Co do dokarmiania córki jestem przeciwna sztucznym mieszankom. W szpitalu jak nie miałam pokarmu to przystawiałam ja od lewego cyca do prawego .
A jak mała wciąż płakała poszłam do położnych żeby ja przepoiły glukoza,
czasem dziecku chce się po prostu pic .

teraz nawał pokarmu a mała wciąż śpi. :S
Musze wziąć to na przetrwanie.... :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960037 przez Angela1
B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #960039 przez ela85
Hej dziewczynki.
Montresor pytałaś jak moja rana po cc, otóż prawie wygojona. Jeszcze w szpitalu jak nam przebywali to pani mówiła że ładnie się górą. Mi założyli szwy rozpuszczalne, i już tylko tam gdzie zakończony szew i jest go grubej to jest trochę czerwone. Też chodzę w spodniach lub getrach z tym że chociaż raz dziennie kładę się i odwijam wszystko żeby rana była na wierzchu przez jakiś czas. No i mężu spsikuje octaniseptem całą ranę na leżąco i czekam aż to wciągnie.
Dziewczyny jeśli chodzi o laktacje, to ja mam dużo pokarmu a mój maluszek nie zjada. Odciągam jak czuję że robią się twarde, i większość mleka wylewam. Zawsze w lodówce zostawiam pojemnik, odciągniętego tak na wszelki wypadek. Jak któraś chce zwiększyć laktacje to zalecam odciąganie bo to powoduje większą produkcję. A laktacje sama się dostosuje do potrzeb maluszka jak nie będzie się np odciągać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960045 przez chasiami
Witam!
Ja jak zwykle tylko na sekundke. Doszłam do wniosku ze mała ma kolki z powodu alergii bo ma wysypke na twarzy, kupki robi rzadkie ze śluzem i do tego te kolki.
Zrobiłam sobie restrykcyjną dietę i moja malutka z kolkami ma lepiej, nie jem nic z mlekiem i jajkiem.
Ma jeszcze wieczorem kolki ale są słabsze, dodatkowo podaje jej probiotyk na jelitka i ja też biore.
Nawet ładni śpi wczoraj zasnęła przed 22 a wstała przed 3 rano czyli spała 5 godzin :) to człowiek moze wtedy funkcjonowac, nakarmiłam ją i znow spała do 6 rano i jeszcze raz nakarmiłam, ale o 7 rano znów kolki dały o sobie znac ale już tylko stęka i pare razy zapłacze :)
Jutro konczy 5 tygodni a za tydzień 4 lutego idziemy na USG bioderek a i jeszcze po połogu musiałabym isc zobaczyc podwozie :D I teraz tylko cieszyc się macierzyństwem z dnia na dzień :) nie potrafie sie doczekac jak skonczy roczek :) A tylko musze jeszcze wyleczyc to moje spojenie łonowe.
Nic koncze i pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960046 przez EwelinaS
hej mamusie strasznie dzis nudna niedziele mam!
Angela moja siostra miala sudocrem i bephanten uzywala na zmiane i ja tez tak bede robic z malym. Moja polozna tez mi napisala na kartce ze bephanten kupic ze niby lepszy ja tam doswiadczenia w tej materii nie mam ale cos w tym moze jest. Tez mam ten laktator co Ty.
Mon.tresor ja sie nie obrazam takze nie mam nawet czego wybaczac. Ja mam pampersy biale na szczescie tylko jedna paczke ciekawe jak mojemu malemu bedzie sluzyc. No to bedziesz miala mieszkanko ile szczescia na raz. Tak myslalam ze Twoj korzysta sobie z tego ze moze w nocy spac a tu zupelnie odwrotnie w sumie to nawet sie nie dziwie tata to tata udziela mu sie chociaz mysla jest z Toba.
Monia to nas juz tylko trzy Ci powiem jak sie dziewczyn naczytam to teoria opanowana z laktacja, dieta, ranami, pampersami, smoczkami itd ciekawe jak to dziecko zweryfikuje.
Maja no to na męża naprawde szkoda słów a Oskarek widzisz bedzie Ci chociaz mala rozpieszczal dopoki nie bedzie zazdrosny. Fajnie ze tak chce ukochac siostre.
A ja mam jutro termin i nie wiem czy mi sie udziela czy co ale dzis mam twardy brzuch caly czas prawie. Maly wariuje sobie wiec jeszcze korzysta ze swojej przestrzeni. Moze bede jedna w tych 4%kobiet ktore rodza w okreslonym terminie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960052 przez Monika_1985
Kochane dostałam smsa od martadiany, że urodziła dziś o 14:30 córeczkę. Napiszę coś więcej później bo mam właśnie gości i udało mi się tylko na chwilę schować ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960054 przez ulka1983
Hej :) moje dziecko dziś spi po 10_15 minut i to jeszcze na rekach :angry:

Anna jak wypijasz 2 litry dziennie to spoko tyle wystarczy :( 4 czy 5 litrow dziennie moze źle wpływać na organizm no i kto by dał radę taką ilość wypić :blink:

Monia oby zółtaczka was ominęła ;)

Maja to szybko poszło :) :) na temat mężusia szkoda gadać :evil: a kiedy on wyjeżdża do pracy :whistle: mojej Pati tez pokarm sie cofa zobaczymy co na to pediatra powie B)

Angela dzieki za trzymanie kciuków :kiss: mi to się przyda bo walczę o laktację i mam nadzieję że wygram bo poprzednią córę karmilam 1,5 roku to teraz chociaż pół bym chciała B) to wesoło połozna z tobą miała :laugh: najważniejsze jest pozytywne myślenie może pokarm przyjdzie :) sudocrem u nas każą stosowac tylko na odparzoną skórę a nie na zdrową i też polecaja bepanten albo wcale i ja póki nic sie nie dzieje to nie smaruję i jest ok :)

Chasiami super ze powoli pozbywacie sie kolek :silly: trzymam kciuki żeby całkiem zniknęły :)

Martadiana gratulacje :kiss: super ze już jesteś po :) czekamy na wiecej informacji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960062 przez Mon.tresor
Ulka, dzięki, myślałąm że od pracodawcy... myślisz że M. będzie mógł pobrać za mnie z US to zaświadczenie? Pewnie nie, skoro nie jesteśmy małżeństwem...

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

56 to ja Arturowi nawet nie próbowałam zakładać, bo tylko przymierzyłam na oko w szpitalu i już wiedziałam że nic z tego nie bedzie :laugh: A teraz jeszcze 62 zaczynają być ciasne... Chyba jednak będziemy musieli pojechać na zakupy, bo wychodzi na to że powoli powinnam go w 68 ubierać, dobrze że tych ciuszków troszkę chociaż mam, to jakiś czas wystarczy, ale mam ich niewiele... I następnych nie mam już wcale :/

Monia, fakt, happy z Belli mają największe wycięcie na pępek - ja sobie świetnie radziłam z nimi na początku, co było pomocne na poczatku jak sie domyslasz.
Octaniseptem psikam, chwilę z tym poleżę i później przecieram gazikiem - wg opisu na opakowaniu.
M. mi dziś obejrzał ranę, rzeczywiście w jednym miejscu mam zaczerwienioną i "coś się sączy" jak to ujął, coś co się na gaziku objawia jako coś żółtawego. Fuj. W każdym razie zwiększyłam częstotliwość psikania z raz dziennie do trzech razy dziennie, może coś pomoże - póki co wydzieliny jest mniej, ale dalej boli.

Ps. Co do terminów z OM i USG - te ostatnie USG w szpitalu głosiło dumnie, że powinnam była jeszcze w grudniu urodzić xD

Maja, jakoś dałam radę przeczytać, szkoda że twój to dalej taki dupek. Miałam nadzieję że się zmieni po porodzie... A jak zareagował na córkę? Dobrze że Oskar ładnie zareagował, moja siostra była i jest okropnie zazdrosna o mojego Artura, nie szkodzi że to mój maluch ;)
Ja osobiście nie odciągam pokarmu, choć mały mi nie opróżnia piersi do końca... Co ma być to będzie. Ale on bardzo często jest przy cycku i może dlatego - po prostu póki co produkuję tyle, że jeszcze trochę zostaje.

Monia, po raz drugi - Swing jest świetny, ja na szczęście ceną się nie martwiłam, dostałam po mojej mamie. Ale jest zdecydowanie bardzo dobry.

Angela, ja tam nie wiem, nic takiego nie słyszałam o sudocremie, ale ja go używam - pierwsze odparzenie pieluszkowe właśnie nim zaleczyłam i jestem bardzo zadowolona, wcale nie mam wrażenia żeby wysuszył Arturowi skórę.

Ela, mi w szpitalu też się ładnie goiło, później zaczęło się paprać jak wróciłam do domu, okazało się że od szwów, bo za długo je miałam, zdjęli mi szwy i jak ręką odjął ... aż do czwartku, w czwartek znów zaczęło się babrać, w piątek było gorzej, zaczęło boleć, wczoraj to już apogeum - czułam to miejsce non-stop. Dziś po kuracji octaniseptem jest trochę lepiej, mniej wydzieliny i aż tak nie boli, no ale i tak planuję położną zawołać jutro do domu. Tak na wszelki wypadek.
I masz rację z laktacją, ja nic właśnie dlatego nie robię, bo piersi same się dostosowują do malucha. Ale ja bym na twoim miejscu mleka nie wylewała, tylko mroziła - ot na wszelki wypadek.

Ewelina, jak mówiłam, każdemu co innego służy, znam wiele kobiet które uważają że nie ma lepszych pieluch od tych pampersa więc nie ma co panikować - nam akurat nieprzypasowały ;)

Martadiana, gratulacje!


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960073 przez ulka1983
Montresor co ty raczej nie ma szansy :unsure:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960080 przez Monika_1985
Dobra, goście poszli sobie to mogę jak człowiek napisać posta ;)

Wiadomość od Marty brzmi dokładnie: "Urodziłam Nikole o 14:35, poród masakra!!! Rodziłam 29 godzin :S "

Jeszcze raz Martadiana ogromne gratulacje. Mam nadzieję, że do siebie szybko dojdziecie i napiszesz nam jak duża jest mała, jestem ciekawa czy położne trafnie strzelały ;). Przykro mi, że jednak tyle musiałaś się namęczyć ale najważniejsze, że kruszynka już jest z Tobą!

Maju obym wylądowała dzisiaj w nocy na porodówce bo mi teściowa na jutro zostawiła za zadanie upiec kaczkę w piekarniku, nigdy tego nie robiłam i boję się, że zepsuję i znowu wyjdzie, że obiadu nawet nie potrafię zrobić ;). A kiedy masz wizytę położnej? Te ulewania takie częste to chyba nie jest do końca normalne? Ale czy Ty nam kiedyś nie pisałaś, że Oskarek też za małego miał ten problem?

Angela ja tylko w teorii słyszałam, że sudocrem jest najmocniejszy z tych wszystkich kremów na odparzenia i lepiej go zostawić sobie na naprawdę awaryjne sytuacje. Tylko, że to tylko teoria a jak jest naprawdę to nie wiem. Może być tak jak piszesz i chodzi o nakręcenie rynku sprzedaży.

Chasiami to powodzenia w trzymaniu diety! Ciekawe czy małej to pomoże na dłuższy czas.

Montresor
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Arturek już powoli w 68 będzie wchodził? No ładnie :woohoo: To może niech ktoś ci pogrzebie jeszcze patyczkiem z octaniseptem w tym miejscu gdzie ropieje? No i przy kąpieli uważaj by za bardzo tego nie namaczać albo potem dobrze osuszyć. A jak Twoje czucie na brzuchu? Już trochę lepiej? Zazdroszczę, że miałaś od kogo dostać ten laktator bo koszt nowego to jakieś 450-500zł. :blink: Używane nawet nie chodzą najtaniej bo za około 250-300 zł. :S Chyba spróbuję najpierw ręcznego.

Ewelina no to trzymam kciuki. 4 % to na pewno większa szansa niż wygranie w totka :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960096 przez Stokrotka34
Martadiana gratulacje:-) ! duzo zdrowka dla Was!

Monika ja mam biale pampersy i u nas pupka super nic nie cieknie :-)

Dla mni cc byla spoko, jesli mozna tak powiedziec o porodzie:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Podziękowania: Monika_1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960102 przez Angela1
[bMARTADIANA[/b] Gratulacjeeee. ;) Dobrze że masz już to za sobą.

czekamy na więcej informacji.
Współczuje tak długiego porodu :woohoo:


Co do kremów to mam oba w domu i chyba zacznę testować na małym kawałku skóry.
Zuzia ma okropnie odparzona pupę.

W szpitalu pediatra powiedziała ze to może być uczulenie na chusteczki pampers albo pieluchy pampers :woohoo:
zdziwiłam się bo to bardzo dobra firma - tak sądziłam :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960104 przez karolina8704

Angela1 napisał: DZIEWCZYNY Czy u was tez mówią ze sudocremu lepiej nie używać bo wysusza skórę niemowląt.

u chłopaków stosowałam a teraz polecają bepanthen

mam wrażenie ze sudocrem świetnie się sprzedaje i chcą zrobić reklamę dla bepnthenu. :S

A co wy używacie na odparzenia na pupie niemowlaka ?

Co do dokarmiania córki jestem przeciwna sztucznym mieszankom. W szpitalu jak nie miałam pokarmu to przystawiałam ja od lewego cyca do prawego .
A jak mała wciąż płakała poszłam do położnych żeby ja przepoiły glukoza,
czasem dziecku chce się po prostu pic .

teraz nawał pokarmu a mała wciąż śpi. :S
Musze wziąć to na przetrwanie.... :pinch:



Angela1 miałaś CC czy SN? Jak CC to jak się czujesz, da się to przeżyć? ;-)
Moja kuzynka używa bepanthen baby maść i Linomag (maść, nie krem) sudocremu jej nie kazali, a sąsiadka sudocrem i termentiol.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960105 przez Mon.tresor
Ulka, dobrze wiedzieć... Czyli będziemy musieli znów zrobić jazdę po urzędach, ale to już w lutym.

Monika, właśnie przy kąpieli w szpitalu kazali bardzo dokładnie umyć mydłem ranę i później dobrze spłukać... a na koniec oczywiście osuszyć. Patyczkiem sobie nie dam grzebać, dziś M. prawie z kopa dostał (taki odruch, nie specjalnie) jak za mocno mi brzuch odsunął. Póki co octanisept i jutro z rana dzwonię do położnej. Boże, tyle pieniędzy za taki mały laktatorek?! Porażka, dobrze że go dostałam po mamie xD Ale na prawdę, straszne pieniądze, nie zdawałam sobie sprawy. Ręczny medeli też mam, już z doświadczenia wiem, że np. na wzbudzenie laktacji był tragiczny, ale np. żeby odciągnąć pokarm gdy mamy za dużo, myślę że się sprawdzi. Choć jest niewygodny, osobiście myślę że ręczny akurat aventa lepiej się sprawdzi, bo tam tylko naciskasz dźwignie, a w tym medeli musisz ciągnąć za tłok i masz zajęte obie ręce.
Ja tam nie wiem, ale mi mały też ulewa czasem, jak się za bardzo obje głównie. Moja siostra też ulewała, ona jak wieloryb czasem potrafiła rzucić pawia ;) Jej się ulewało okropnie, ale do szóstego miesiąca może tak być.

Angela, parę postów temu pisałam że mi Artur też się odparzył przy Pampersie, mi tam wcale te pieluchy nie pasują. Miałam też próbkę chusteczek z tej paczki szpitalnej - tragedia, ale dla mojego nosa, pachniały jak stara plastelina :S No i dziewczynki podobno łatwiej się odparzają niż chłopcy, ja podobno jako niemowlę ciągle byłam odparzona ;D Ojciec mnie tylko uczulił, chłopaka pudrować, dziewczynkę kremować. Moją siostrę mama przy każdym przewijaniu kremowała i do dziś kremuje, gdy na noc zakłada jej pieluchę (ma 2 latka).


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Podziękowania: Monika_1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960132 przez kelis3
Martadiana, Angela gratulacje!
Stokrotko super,że wyniki Igusi dobre! :silly:
Ja mam laktator ręczny z Avent Naturals i jest ok, w moim przypadku cc też w porządku, nic strasznego i i regenerowałam się błyskawicznie. Pampersy u nas się sprawdzają, tylko drażni mnie ich zapach, ale nie odparzają. Na pupkę używam linomag lub maść alantan plus i jest super.
Podziękowania: Monika_1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl