BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 2 miesiąc temu #964647 przez maja001
hej mam chwile puki mala nie obudzi sie to jeszcze zajrzałam choc oczy mi se zamykaja same

Dziewczyny mam pytanie odnosnie chrzcin w lokalu ie płącicie za osobe jesli możecie napisać? I jakie dania beda u was? Bo ja planuje tylko zamówic tylko 2 daniowy obiad plus tort i ciasta oczywiśie herbata i kawa ewentualnie napoje do tego i to wszystko. A jak wygląda to u was???

Asik nie martw się tymi cycuszkami to jest normalne i to zaden guz dzieci zarówno chłopcy jak i dziewczynki moga miec powiekszone gruczoły sutkowe a nawet zasem może z nich wypływac cos w rodzaju mleka i jest to spowodowane chormonami jakie maluszki od nas pzyjeły jeszcze w brzuszku, Mój synek tak miał i lekarka kazała to delikatnie rozmasowywać woda ze sodą :) A jesli chodzi o plesiawki to przykro mi ale musisz byc stanowcza i gazik na paluszek umoczyc w aphtinie tak żeby był wilgotny i ścierać je dokładnie ŚCIERAC inaczej nie pozbedziesz sie ich, Wiem że serce sie kraja ale nie ma innego wyjscia mały będzie płakał ale zebu mu pomóc to musisz tak robić, Ja dziś przecierałam oczko malutkiej sola fiziologiczną i wyciagałm ropke z oczka a jak nie pomagało to otworzyłam małej powieki i wlałam jej ta sól na oczko płakała ale wiedzałam że tylko ak moge jej pomóc i troszke podziałało b ropi juz nie wiedze od tamtej pory choc dopiero rano okaże sie co bedzie dalej ale cal dzień jest ok. Jeszcze nie raz bedziesz zmuszona przy mauszku tak brutalnie sie zachowac by mu pomóc taka jest rola matek. Mi kiedys synek sie zaczął dusić flegma po mega katarze po prostu oderwała mu sie z zatok i wpadła do gardła wielka góla flegmy zaczął se wywijac zrobił siny nie mógl oddychać a miał za ledwie miesiące i instynktownie odwróciłam go do góry ogami i porzadnie pukłam w plecy tak ze miał czerwone od uderzenia ale chyba tylko dzięki temu sie nie udusił a góla z flegmy wyleciała buzia na podłoge za to mały zaczał krzyczeć a ja z nim przepłakałam poł nocy. Tak jest z dziećmi ale za to my matki mamy instynkt macierzyński. Śiczny mały

Anna dziekuje za informacje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #964659 przez iza1988
Hey dziewczyny, mam do sprzedania zestaw ubranek dla chłopca w rozmiarze 56-68

olx.pl/oferta/paka-ubranka-dla-noworodka...8-CID88-ID8SMg3.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #964749 przez kelis3
Hej Dziewczyny;)
Ja tylko na chwilę jak zwykle. Olusiowi zaczęły się kolki niestety, do tego przez to prężenie wyszła mu przepuklina pępkowa,więc jeszcze musimy pójść do chirurga,żeby zadecydował, czy czekamy aż się wchłonie, czy usuwamy chirurgicznie. Wczoraj byliśmy u lekarza, na kolki Pani dr kazała podawać Delicol i biogaię, dodatkowo espumisan(ale to już dawałam wcześniej) no i masaże brzuszka. No i odstawiam nabiał na dwa tyg. A przepuklinę kazała zakleić. Oluś waży już prawie 5 kg, więc rośnie nam jak na drożdżach, w brzuszku nie zdążył tłuszczyku nałapać, więc teraz nadrabia;) wogóle straszny głodomorek z niego, je bardzo zachłannie i no i łyka przy tym dużo powietrza niestety...;( Robi sie coraz bardziej "kumaty" i taki slodki,że mam ochotę go schrupać;) Odpiszę tylko na ostatnie wiadomości, bo niestety mam pustkę w głowie;(
Maju dzięki za rady :) jesli chodzi o chrzciny , to u mnie będzie obiad plus dwa dania gorące i zimna płyta, koszt 90/os. Oczywiście do tego trzeba doliczyć ciasto, soki i ewentualnie alkohol. Chrzciny mamy zaplanowane na 1-go maja;)
Ninoczka trzymam kciuki,żeby mleczko wróciło! Też słyszałam o bawarce, ale mnie sie wydaje,ze przede wsyztskim trzeba dużo pić, dobrze się odżywiać i jak najczęściej przystawiać. Oby to był tylko fałszywy alarm. Super pomysła z tą łączoną imprezą;)!
Asik słodki jest :woohoo: tzrymam kciuki,zebyście szybko uporali się z tymi pleśniawkami, a guzkami na cycuszkach się nie przejmuj,to są hormony mamy, tak jak Maja pisała.
Pisałyście coś o bolesnych piersiach. JA też ostatnio miałam jedną twardą i bolesną. Rozmasowywałam podczas karmienia,żeby nie robił się zastój i pomogło;)
Pozdrowienia dla wszytskich mamuś!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #964896 przez chasiami
maja Ja już jestem miesiąc po chrzcinach :) płaciliśmy 70 zł od osoby w tym napoje ale bez alkoholu. Kawa, tort, ciastka, zimna płyta i ciepła kolacja.
asik maja ma racje nie masz czym sie martwic, gruczoly są bo dzieci karmione piersią przyjmują nasze hormony. Malutki prześliczny :)
ninioczka polecam łuski kakaowe na laktacje, najlepiej ugotowac i oddac troszke mleczka i cukru smakuje podobnie jak kawa zbożowa wg mnie :)
Kelis my też mamy przepukline pępkową i do roku czasu z tym nic sie nie robi. A co do kolek to przed każdym karmieniem na zmiane najlepiej podawac delicol a następny raz espuminsan (pomogło szwagierce przy małym). Jak podajesz wit K i D razem to odradzam, na wizycie u tej lekarki dowiedziałam się ze razem podawane powodują kolki i najlepiej podawac np rano wit D i wieczorem wit. K.
wogole to dowiedziałam sie ze kolki sie robią zazwyczaj z 3 rzeczy:
- albo nietolerancja latkozy
- albo alergia pokramowa
- albo i jak dziecko nałyka się powietrza podczas karmienia

Paulina waży już 6 kg :P czyli przytyła 2,3 kg. Unormowała się troszke już spi cos w ciągu dnia. A w nocy wstaje tylko 2 razy o 2 w nocy i o 5 czyli nawet wyspac sie moge :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #964917 przez ela85
Hej dziewczynki.
Ninoczka fajny pomysł dwie imprezy razem.
Asik nie martw się a jak miałoby Cię to uspokoić to może zadzwoń do jakiegoś pediatry i zapytaj. Malutki słodziak.
Kelis zdrówka dla Olusia oby przepuklina się wchłonęła, a kołki szybko minęły.
Co do chrzcin to ja zamówiłam lokal na święta, tylko mam dać znać czy pierwszy czy drugi dzień-zależy od księdza. Od osoby 110zł a połowę za dzieci siedzące same przy stole. W tych pieniążki będą 4dania gorące,około 10rodzaji zakąsek, ciasta tort, napoje itp my tylko wstawiiamy ewentualnie alkohol. I to co zostanie na stołach zabieramy po imprezie do domu.
A ja czekam na doktorkę, bo to uczulenie o którym wam pisałam parę dni temu nadal mam i wapno nie pomaga, a ja jestem ssypana drobną kaszą a na dodatek to tak diabelnie swędzi i piecze, że drapię aż do krwi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #964949 przez Asik92
Maja dzieki za rady, tylko troche późno przeczytałam i robiłam mu patyczkiem ale dziś juz robiłam gazikiem i mam nadzieje ze będzie lepiej, jutro przychodzi polozna to wrazie co pokorze mi jak to sie robi dokladnie ;) a co do tego cycuszka to raczej nie jest to ze względu na to ze moj mąż ma tłuszczaki i prawdopodobnie moze to byc tłuszczak, zobaczymy ;)

Chasami ale duża juz musi byc Paulinka moj w weszły tydzien ważył 4200 ;)

A co do chrzcin to u nas w jednej knajpie babka za 30 zl na osobę robiła obiad i ciasto kawe i herbatę, reszta w swoim zakresie wiec tam u was troche duzo chcą.

Ela a moze ty masz te osutki po ciążowe? Byłaś z tym u lekarza? Bo juz dlugo to masz.

A jeszcze mam pytanie ile razy dziennie tym na pleśniawki można robić?


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #964972 przez Monika_1985
Kasiah jak znajdziesz coś ciekawego dla małego na chrzest to podziel się linkiem.

Chasiami oby tak dalej u Was się polepszało :)

Maju
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Dobre pytanie z tymi chrzcinami. U nas jest 100 zł za przystawkę, obiad dwudaniowy, deser, kawę, herbatę i soki. Myślałam, że to dużo ale widzę, że u dziewczyn podobnie to wygląda.

Asik Twój synuś tak ziewa że mamę połknie ;). Nie poddawaj się. Pleśniawki zwalczysz a z tymi guzkami to na pewno nic poważnego. No i jutro środa więc położna przyjdzie.

Ninoczka to super zaplanowane macie więc nie martwiłabym się. Na pewno będziecie się dobrze bawić. Moja teściowa też ciągle o bawarce mówi a ja na samą myśl robię się zielona :sick: Wolę kilogramami jabłka wcinać :)

Kelis lepiej pochwal się aktualnym zdjęciem Olka. :) Nadrabia klocuszek kilogramy aż miło. Szkoda tylko, że ta przepuklina i kolki Wam się przypałętała.

Elu daj znć co pani dr na to twoje uczulenie bo coś podejrzane to jest.

My dziś załatwiliśmy formalności z aktem urodzenia i przychodnią, na spacerku byliśmy i Mikołaj tak się zmęczył że jak trafiliśmy do domku to zasnąć nie mógł i teraz kima na maminym brzuszku aż miło :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #964994 przez ela85
Mnie jutro czeka wizyta u dermatolog, około 17mam dzwonić czy znajdzie miejsce żeby mnie przyjąć. Pani doktor podejrzewa że złapałam w szpitalu świeżb, który uaktywnia się 3-4tyg od zarażenia. A w szpitalu byłam akurat tyle tygodni temu. Trzymajcie kciuki żeby to nie było to.. Bo może będę musiała na czas leczenia przestacć karmić. Najgorzej się boję żeby mały nic nie złapał. A z dobrych wieści to mały ładnie rośnie i jest z nim wszystko ok. W 3tyg przybrał 1320g i waży 4kg :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965021 przez maja001
ela oby to nie był swierzb kurde w tych czasach żeby w szputalu był świerzb, tragedia
Monika dziwna rodzinka to delikatnie powiedziane.
kelis biedny malutki oby wszystkie dolegliwości szybko mu przeszły
asik możesz nawet kilka razy dziennie np przed kkazdym karmieniem a i smaruj sobie sutki. Mam jeszcze rade dodatkową jak uda ci sie juz pozbyć tego świństwa to wyrzuć smoczek od butelki, smoczek który maluch ma i wszystko co brał do buzi, bo czasem nawet wygotowanie nie pomaga. Ja przy synku dwa razy gotowałam smoczki i dziadowskie plesniawki powracałay a jak kupiłam nowe jak reka odjął, Ale juz jak maluszka wyleczysz

A ja nasłuchuje swoja mała i kurcze cos jej delikatnie harczy w nosku oby to bylo cofajace mleko a nie poczatek kataru bo sie rozrycze, Na mysl o katzrze u takiego malca przechodza mi dreszcze bo z synem juz tak miałam dostał katar w wieku miesiąca a skaczył sie jak synek miał 2,5 miesiąca juz nawet pytałam pediatry cz to wieczny katar. Dlatego jestem tak przerazona na mysl o katarze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965038 przez Stokrotka34
Cieżko mi coś napisać i przeczytać bo przy tych łobuzach czas ucieka na max :)
Ninoczka to moje prawie identyczne były obie po 47 cm a waga jedna 2650 a druga 2450 :) ja dawałam nan a teraz enfamil no i daje im jeszcze delicol bo coś miały problemy z brzuchami:/ teraz jest już lepiej ale ulewa im sie trochę.
A waga teraz coś koło 3800 :) w czwartek idziemy na szczepienie to może zważa i zmierza :)
Kelis zdrówka dla Olusia.
Ja muszę jeszcze ortopedę załatwić :/
Ja planuje chrzciny na 10 maja, ale z uwagi ze u mnie większość gości będzie pare dni to planuje imprezę w domu :)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965041 przez Asik92
Maja ale w ulotce jest napisane zeby nie połykać i jak ja wysmaruje cycki to on to połknie. Dzieki za rade to wywale smoczek ten co ma bo z butelki nie pił jeszcze jak ma te pleśniawki. A co do kataru to moja polozna mowila ze dziecko musi sie oczyścić i to nie jest katar kazała woda morską robić i wyciągać gruszką ;) i to wystarczy u nas po tygodniu tez tak bylo i przez tydzien po 3 razy mu zakraplałam i przeszło ladnie a sie nameczliśmy a jak ja ryczałam ze to przezemnie ma katar bo myslalam ze po kąpieli za dlugo go ubierałam ;) zdrówka dla was ;)

Stokrotka pokaz nam swoich łobuziaków ;) fajnie ze u was wporządku ;) tak trzymajcie ;)
Pozdrowienia i buziaki bo lece spać bo mały po jedzeniu właśnie usnął ;) pa ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965048 przez ela85
Kurde ale jestem wkurzona poszłam zdrowa do szpitala a wróciłam z jakimś cholestwem które piecze i swędzi w godz nocnych.
Maja no niby szpital w miarę czysty, ale wiesz jak podpisali nas pod ktg to nikt z personelu nie dezynfkował tych całych macek między pacjentkami tylko przecierały z żelu i dalej, a przecież ludzie są z różnymi rodzajami chorób. i

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965085 przez martadiana
czesc dziewczyny dawno sie nie odzywalam ale czytalam was na biezaco po prostu niemialam weny jakos zeby pisac...

u nas jakos leci mala grzeczniutka jest .. juz sie przestawila kiedy jest dzien i kiedy noc wiec teraz mi tylko 2 razy w nocy wstaje do cyca i to na 20 min i spi z nami po 8 godz znaczy sie spi w lozeczku :D czas mam na wszystko w ciagu dnia zeby sie ogarnac i w domku wiec narazie nie jest zle ciekawe czy gorzej nie bedzie pozniej jak teraz jest tak dobrze :)

wczoraj bylam u fryzjera 3 godziny relaxu dla mamuski :D i mam tak jakby ombre na gorze mam braz a na dole wyszedl taki kolor wpadajacy w czerwien troche dlatego ze mialam czarne koncowki wlosow i kladla troche rozjasniacza .. a nastepnym razem juz ma wyjsc po calosci karmelowy kolorek wiec jestem zadowolona :)

jejku wy piszecie ze wasze dzieci maja po miesiac czasu i waza 4 kg a u mnie mala ma 2 tyg i wazy juz pewnie z 5 kg :D a jest taka kochana jak jest najedzona to tak sie usmiecha slodko przez sen ze tylko ja schrupac bym chciala :D

gratuluje dla eweliny i luski dzidziusiow fajnie ze juz to za wami :)

uciekam poki mala spi jakies sniadanko zjesc :) postaram sie odzywac czesciej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965104 przez mama89muminka
Hej

Ja tylko sie zamelkdowac, u nas tragedia, Miro zakatarzony i kaszle od kilku dni, do tego doszla mu wczoraj goraczka. Poli zaczynaja sie cyba kolki bo sie zrobila jakas niespokojna i po jedzeniu placze. Juz jestem na skraju wyczerpania, nie mam kiedy zjesc ani sie umyc. Jak dzieciaki glodne to w tym samym czasie, jak za przeproszeniem sraja to tez synchronizacja co do sekundy. Jestem uwieziona w domu bo starsego nie zostawie samego w domu a z goraczka go na dwor nie wezme. To tyle u mnie. Odezwe sie jak sie wszystko unormuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965136 przez ela85
Mamo Muminka mi położna mówiła że kołki zaczynają się najczęściej po 3tyg i żeby je stwierdzić to dziecko powinno płakać mniej więcej o stałych porach PR, że około 2"tyg, więc może Pola ma problemy z brzuszkiem a nie koniecznie kołki. Zdrówka dla Mirosław a dla ciebie wytrwałości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl