BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 1 miesiąc temu #974298 przez maja001
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974304 przez chasiami
Alicja właśnie miała zaparciq przy alergii nie robiła mi kupki nawet 9 dni a jak już zrobiła to alvo że sluzem alvo że slyzem i krwią.
Dziewczyny mleko HA jest dla dzieci które maja zwiększone ryzyko wystąpienia alergii ale nie dla alergików. Bo wtedy możesz wykończyć maluszka. Mija kumpela nie wiedzialq że mała ma alergie i skonczylo się tak że 3 razy wylądowała w spitalu. A nie leczona alergia może.skończyć sie np astma oskrzelowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974316 przez Asik92
Maja no właśnie mowilam mężowi ze to wina jego siostry i ze trzeba jakoś jej to powiedziec bo za chwile ten chłopak zrobi sie gorszy ale ja nie bede sie wtrącać, jak do mnie pyskuje to sobie nie pozwalam poprostu a co jego rodzice robią to mnie juz nie obchodzi, śliczna sukienka szkoda ze chłopcy nie chodzą w sukienkach tez bym kupowała ;)
Chasami mi lekarz kazał kupować mleko ha a nie ze ja sama mu daje, tylko właśnie chyba nie trafione mamy to mleko bo ciężko mu widzę i te zaparcia
Jejku dziewczyny właśnie młody spi mi na ręce i tak slodko sie śmieje przez sen ale to jest boskie ;) jak ja go kocham ;*

Ja nie bylam u lekarza bo ciężko sie dostać musze o 6 rano juz chyba w kolejce stać zeby dziecko zapisać do lekarza kurcze, wczoraj kupiłam mu bebiko właśnie bo ma najmniej żelaza i mam nadzieje ze moze teraz będzie lepiej ;)

Asieńka współczuję bardzo takiego pośpiechu i śmierci babci męża ;( jaka to przykra sytuacja ;) jak juz wrocicie do siebie to napewno wszystko sie polepszy ;)

Chasami podała bys jeszcze raz nazwę i autora tej książki? mysle zeby juz sie w nią zaopatrzyć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974320 przez martadiana
;Maja wspolczuje tyle roboty przy dwojce dzieci ja ostatnio posprrzatac nie moge bo mala ciaglej uwagi potrzebuje.. a co do mm to chyba zalezy od dziecka moja mala pije nan 1 i nic jej nie jest a zdnowu po bebiko wszystko zwracala .. sukieneczka jest swietna

Mamamuminka ja w tygdnu tez do ksiedza juz sie wybieram o chrzcinach pogadac :) ja sprzatac przed swietami nie bede bo i tak mnie w domu nie bedzie jedynie co to tak normalnie posprzatam ale w szafkach cczy cos to nie...

Kasiah ja z mala tez tak mam ze cyca nie chce ale ostatnio sie scwanilam i nalozylam sobie na cycka ta nakladke na sutka i ciaga :D wiec moze sprobuj..

Monika ja wlasnie ten krem na ciemieniuche mam ale go nie uzywlam. skoro mowisz ze pomaga to zaczne uzywac bo moja mala tez juz ma takie wielkie luski ze omg ..

Asik moja mala tez jak spi to tak sie usmiecha .. poprostu az sie zacalowac chce jak tak robi :)

No my po domkach jednak chlopaki sie ogarneli i pojechalismy.. bawilismy sie swietnie ale juz w niedziele moj z kolega sie poklocil i ucieklismy do domu o 13 :) a powiem wam ze myslalam o malej ale dopiero w sobote wieczorem zaczela za nia strasznie tesknic i chcialam juz wracac ale dziewczyny mowily zeby zostala wiec zostalismy ..ale i spac nie moglam bez niej myslalam ze odpoczne a tak naprawde przyjechalam gorzej zmeczona niz jak pojechalam.. w sumie to moze 8 godz tam spalam przez 2 nocy brakowalo mi malej..

A Nikola dalej ma ten katarek kaszle strasznie .. pojade dzisiaj z nia do lekarza o 17 i niech ja zbada bo boje sie ze jej na plucka przejdzie wtedy by byla masakra.. w nocy o 2 zjadla i nosilam ja do odbicia to zwrocila mleko z takim sluzem to pewnie ztymi fluczkami jej .. a nie daje mi noska wyczyscic placze strasznie i za kazdym razem tylko troche jej wyczyszczam i zostawiam ja w spokoju bo szkoda mi jej ze tak placze.. a wogule ciagle spi wstaje tylko jesc bidulka moja mala :/

Uciekam pranie wywiesic i obiad przygotowac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974322 przez chasiami
Książka: Jak mowicc zeby dzieci nas słuchały jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły autor: Adele Faber i Elaine Mazlish.

Uwierz mi że lekarze nie maja zielonego pojęcia o alergiach (już druga corka ma alergie) a i pediatra nie ma prawa przepisać ci np bebilon pepti musi mieć zaświadczenie od alergologa albo gastroentykrologa do którego musisz się wybrać z dzieckiem żeby potwierdxic albo zaprzeczyć alergii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974328 przez Asik92
Chasami dzieki jak znajdę w necie ta książkę to kupie ;) no właśnie gadalam w aptece z panią magister i mowila mi przed chwila to samo czyli musze szukać jakiegoś alergologa zeby stwierdził co mu moze byc bo ci lekarze to naprawde są do d... Niby rodzinny lekarz powinien wiedziec wszystko a oni zupełnie nie mają pojęcia i leczą ludzi na cos co wogole nie ma miejsca ;/ brr ... Debile.

Martadiana tak właśnie myslalam ze będzie ci ciężko bez małej, jedź do tego lekarza zeby faktycznie nic małej sie nie pogorszyło i daj znać co i jak ;) zdrówka duzo ;) a co do czyszczenia noska to ja naszczęście mam dobrze bo mały sie nawet śmieje czasami ale jak juz mu zadlugo to zaczyna sie kręcić i wykrzywia buzię

No właśnie a co do spania maluchów to ja jestem w szoku moj to po jedzeniu ciągle spi tak to zawsze troche pomarudził i sie męczył a teraz to spi jak zabity nie wiem co o tym myśleć bo naprawde od kad dostaje to mleko to on jest jakiś dziwny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974335 przez maja001
Napisałam wiadomość wykasowała mi się
Kurcze widze ze tylko jedna sukienka mi weszła i to ta która wczasie prania najbardziej sie pogniotła. Za chwile postaram sie wstawić pozostałe


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974336 przez maja001
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974343 przez maja001
Asik własnie napisałam ci c to samo co CHIASAMI najlepiej idz z malym do lakarza a najlepiej zapisz go do alergologa, Ja na alergologa na NFZ czekałam ponad 2 miesiące i tylko od alergologa możesz dostac refundowane mm ja tak robiłam bo pediatra nie może ci go przepisać, Ja na twoim miejscu jak juz pisałam kupiła bym na poczatek bebilon pepti w aptece tam zhydrolizowae białko jest dlatego jest to mm dla alergików i wówczas zobaczysz czy małemu ta wysypka i wymioty sie zmiejszaja czy nie i bedziesz wiedziała co mu jest. W alergach juz tak jest ze lekarze nie zawsze wiedza co zrobić, Ja małej jak musze wyjśc pdaje bebilon pepti i to na własna ręke nie pytałam pediatry jest ok, Synek to mm pił przez ponad rok{ ale on akurat alergik jest} ale moja intuicja mi podpo
wiadała że to mleko bedzie lepsze niz inne mm te ze sklepu bo łagodniejsze dla dziecka. ie męcz maluszka bo takie zmiany mm też wpływaja żle na mały brzuszek dziecka podaj mu mleko łagodniejsze a bebilon pepti jest dl dzieci z alergia na białko mleka krwiego, dla dzieci z zapaciami i dla dzieci z kolkami.
martadiana fajnie że wyjazd jednak doszedł do skutku i sie udał, A z malutka koniecznie idz do pediatry bo taki kaszel i katar u maluszka może żle sie skończyć
chiasami jak tylko sie ogane z tymi remontami to poszukam tej książki bo juz nic ie trafia do mojego zbuntowanego synka

A ja juz po obiedzie tzn flakach cielecych z kerfura, a co ja też musze odpocząć, Raz jedno dziecko raz drugie a to mąż ciągle coś mnie wkurza a to remont w domu już czasem ledwo chodze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974357 przez Asik92
Maja powiedz mi ile ten bebilon pepti kosztuje i jaka jest jego dokładna nazwa bo ja cos czytałam o jakimś bebilon pepti dha i to niby to samo, kurde ale jestem zla juz 2 godziny minęły od momentu kiedy dalam małemu czopka i nic chyba zaraz zwariuje ;( jeszcze mąż mnie wkurza!! Aaa chyba zwariuje ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974358 przez Angela1
maja ta biała z body - cudna. Gdzie ją kupiłaś?
jeszcze gdyby to body było z długim rękawem i właśnie z taką sukieneczką odcinaną od biustu...

Podaj jakieś namiary na sklep czy stronę internetową .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974362 przez Mon.tresor
Co do karmienia piersia chasiami ma race, karmienie jest w glowie, nie w piersiach. Biorac pod uwage moje poczatki, jak ciezko bylo mi zaczac i to jak teraz robie wszystko by jak najpozniej skonczyc, dziwie sie wam, ktore sie tak szybko poddaly.
Np. Asik, ja bym na twoi miejscu pobudzila laktacje na nowo, zeby malemu pomoc z kupkami i zeby nie bylo problemu z dobore mleka.

Ma dzis paskudny humor, gryze i fucze, wiec lepiej ide.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974368 przez maja001
Mialam isc zmywac a znalazlam sie potajemnie tu bo maz mysli ze zmywam :)
ASIK To to samo Bebilon pepti 1 dha kiedys byl bebilon pepti.Koszt 450g cos ponad 20zl nie pamietam teraz dokladnie.ANaRefundacje chyba 7 zl koszt za puszke

Angela ciezko kupic w sklepie.Ja kupilam w Rzgowie kolo Lodzi to takie ogolnopolski targ moze slyszalas za 19 zl.Mam tez z dlugim rekawem ale rozm 56 Laurka dostala ale juz xa male na nia wlasnie z dlugim rekawem.A ha w smyku widzialam tez takie ale za 70zl :(
Jak uda mi sie z tel to wstawie fotke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974389 przez kasiah06
Asik dzięki :kiss: co do butelki też myślę że to pic na wodę niestety :dry: ja utrzymuję laktację w sensie ściągam laktatorem bo mleczka mam sporo na szczęście :) a ty nie rób sobie wyrzutów przecież chciałaś jak najlepiej dla swojego maluszka :) namów chrzestną na tego szumisia u nas sprawdza się rewelacyjnie nawet teraz małego szumiś usypia ;) problem z kupkami pewnie jest od tego że Nan ma dużo żelaza i mogą potem być zaparcia albo właśnie zielone kupy …daj znać co po wizycie u lekarza… oby ci w końcu trafili z tym mleczkiem . Jak ja nie lubię jak mój ma nocki a niestety ma je dość często :unsure: odnośnie zmiany czasu pocieszę Cię że Bartuś też się nie przestawił i mam pobudki o 5 bo wcześniej wstawał o 6 ;)

Chasiami mój mały przez pierwszy miesiąc życia był przy cycu 24 h na dobę dosłownie z przerwą na moje siku i jego kąpiel ;) strasznie płakał i był nerwowy :( nie było to zaspakajanie bliskości bo cały czas aktywnie ssał …po tym czasie położna która nas patronażowała doradziła podawać mu mm 1 raz w dzień i 1 raz w nocy skonsultowałam to jeszcze z pediatrą który poparł zdanie położnej i faktycznie problem zniknął jak ręką odjął :) kontynuowałam ten system do teraz i nie żałuję swojej decyzji. Ja nie mam problemu z ilością mleczka bo mam go pod dostatkiem no i oczywiście że się nie poddaje bo tak jak pisałam już wcześniej walczymy dzielnie :) a co do samego kp, ilości mleka, jego wartościowości itp. to ja się wypowiadać nie będę bo to temat rzeka - opinii i doświadczeń jest wiele a to drażliwy temat , w każdym razie zawsze staram się aby nikogo nie oceniać bo każda matka chce jak najlepiej dla swojego bobasa a każdy organizm jest inny :)

Asieńka dziękuję :kiss: fajnie że się odezwałaś :) przykro mi z powodu babci twojego M :( rodzinka pewno oszalała na punkcie waszego maluszka :) o to między naszymi kawalerami jest tylko dzień różnicy ;)

Montesor ćwiczę twoją radę i w nocy się udało zaciągnął cyca :) w dzień się jeszcze wzbrania i pluje ale jestem dobrej myśli :) dzięki :kiss: a własnie cycka wypluł mi w trakcie okresu kurcze nawet nie wiedziałam że okres wpływa na karmienie...

Maja myślę że przez te trzy tygodnie kamień nie ma szans ;) a sukieneczki są wprost cudowne a w tych dwóch ostatnich z malutkiej będzie prawdziwa elegantka ;) w takich momentach jak widzę takie cukiereczki to tylko się upewniam że musimy się postarać o córeczkę ;) a czas pędzi właśnie po maluszkach najlepiej to widać sama nie wiem kiedy te 3 miesiące nam zleciały :blink:

Martadiana dzięki za info o nakładkach :kiss: oczywiście spróbujemy :) fajnie że pomimo zmęczenia i tęsknoty za córunią weekend był udany :) zdrówka dla malutkiej ci życzę a na temat czyszczenia noska coś wiem przerabialiśmy to w lutym niestety i mam nadzieję że ten koszmarek już nie powróci :unsure: daj znać co powiedział lekarz

a u nas dzisiaj takie wietrzysko że aż strach...a była już taka piękna pogoda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974406 przez chasiami
Asik Ja kupiłam na spróbowanie bebilon pepti bez recepty i płaciłam 33 zł, a na recepte później dostałam to płaciłam 17 zł.
A teraz mamy mleko które bez recepty kosztuje 160 zł ( pisze na tym ze jest dla silnych alergików) ale na recepte kosztuje 3,20 :blink: Powiedzcie mi skąd ta cena?

I wiecie co mała mi dzisiaj spała 1,5 godziny bez przerwy!!! Pierwszy raz od urodzenia!!! :) nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa!!! I to przez to mleko :) bo ten refluks troszke jej ulżył!!! :) Ona ma typową alergie jelitową. Gdybym wiedziała to od razu bysmy przeszli na to mleko, ale gdybym wiedziała ze spadne to sie chwyce. To jest życie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl