BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 3 tygodni temu #974695 przez Monika_1985
Mamuśka masz rację służba zdrowia to jedno ale bezduszność pacjentów to drugie. Ja bym zwariowała jakby Mikuś tyle czasu nie robił kupy. Tylko, że u Was to jakby norma to też inaczej, człowiek jest wtedy dłużej spokojny. Ja to ostatnio się stresuje bo synek ograniczył się do 1-2 dziennie, a jeszcze niedawno było to 5-6 na dzień i nie wiem czy się martwić czy cieszyć bo np. układ pokarmowy teraz lepiej mu pracuje. Póki co jestem trochę zdezorientowana.

Maju następnym razem też wyślę skierowanie i święty spokój! My Mikołaja raczej kąpiemy codziennie, chyba że zaśnie w tych godzinach po jakiejś histerii to dla jego i naszego zdrowia psychicznego dajemy spokój ;). Bardziej chodzi mi o ustawienie pewnego rytmu dnia mu bo on to po prostu lubi i po kąpieli już tylko cyc zostaje i spanie :)

Asik
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ewelina fruwający smoczek to też u nas normalka. :laugh: W ogóle nie wiem po co ja wszędzie biorę smoka i potem go przypinam, odpinam jak i tak Mikołaj go w 99 % sytuacjach nie ciumka. Chyba sama zacznę go niuplać w stresujących sytuacjach. :silly: Łeee tam boczki, po świętach zaraz ich nie będzie :) U nas też Mikuś zdarza się, że płacze przez sen albo budzi się z krzykiem ale wystarczy go pogłaskać i się uspokaja. My jesteśmy chyba z mężem okrutni bo się śmiejemy, że pewnie mu się przyśniło, że cyca mu zabierają :laugh: Ja bym odkupiła strój na chrzest, w końcu to tylko na kilka godzin ubranko a pewnie dużo taniej Ci sprzeda.

Ja stwierdziłam, że na chrzest nie będę przesadzać, niby koleżanka ma nam pożyczyć jakiś garniturek ale jakby nie pasował to idziemy tak, tylko muszę kupić do tego jakiś sweterek biały albo jasno szary :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974696 przez Monika_1985

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #974697 przez Angela1
Monika taki przystojniak.. nie ma sensu kupować mu garnituru na chrzest. Sama widzisz że to na parę godzin a w normalne rzeczy - wygodne też można młodego ubrać i zobacz jak cudnie wygląda... :cheer:

Ja swoim chłopakom też nic specjalnego nie kupowałam. Białe spodenki, body , koszulka ...

Teraz córeczce to chciałam kupić sukieneczkę... chociaż sama nie chodzę w sukienkach :blush:
Wiec ja chce choć od okazji.
Ale taki strój na chrzest to ponad 200zł zapłaciłam i tylko raz miała na sobie ta sukienkę.

Jak dorośnie to będzie biegać w tych spodenkach od kompletu i czapeczce, bo za duże jeszcze.
A płaszczyk używamy na co dzień. :silly:

Wiec nie szkoda mi tej wydanej kasy... :whistle:

Ale na trójkę dzieci to tylko jej kupiłam , może dlatego że wszystkie ubranka dla niej miałam po Adasiu, tak samo wózek, łóżeczko itd.
Tak więc coś tylko dla niej chciałam jej kupić :silly: i tylko dlatego kupiłam ubranko do chrztu.... :blush:

Marzę o tym aby pójść do sklepu i kupić jej fajną rzecz , ale mam tyle ciuchów dla niej że wybrzydzam w sklepie....
Tak jak z tym body z doszytą spódniczką, ale nie znalazłam z długim rękawem :dry:

Ewelina strój fajny, ale tak jak pisałam wyżej dla mnie chłopak to w zwykłym codziennym ubranku wygląda elegancko.
Tak jak Monika ubrała synka - ślicznie i potem też jak znalazł ubranko się nada a kasa zostaje w kieszeni.
mężczyzn zawsze łatwiej ubrać .... jeden garnitur a potem koszule i krawat zmieniają.

A my dziewczyny to raz założymy kieckę a potem już na drugą imprezę nie... :S

dziewczyny gdzieś mi umknęła informacja
ile można trzymać mleko w zamrażalniku 3 miesiące czy pół roku ????
w lodówce to 24 h
a w temperaturze pokojowej to 12 h
ale zapomniałam ile w zamrażalniku ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974712 przez EwelinaS
Monika ślicznie wyglada to jest z h&m prawda ja też chciałam takie coś kupić bo cena normalna a elegancko wygląda i do tego nie na jedna okazje. Ten garniturek to koleżanka nie wie jaki to rozmiar 68 czy 74 bo odciela metki... jak bedzie 74 to bedzie za duży na pewno bo Miki dopiero 62 nosi a za miesiąc chrzest. Jak okaże sie 74 to też kupie z h&m.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974714 przez Mamuśka 2222
Monika ale przystojniacha :) :) :) :) :) z twojego synka :) :) :) :) pieknie wyglada tak jak teraz jest i przede wszystkim wygodnie mu napewno :)

Angela ja inne normy mam choc karmie piersia czytalam ze Czas przechowywania pokarmu różni się w przypadku dzieci donoszonych i zdrowych, a wcześniaków i dzieci chorych.



Czas przechowywania pokarmu dla zdrowych, donoszonych dzieci

Miejsce przechowywania Temperatura Czas przechowywania
W pomieszczeniu (pokój, kuchnia itp.)
16° do 24 godzin
21°C do 10 godzin
27°C 6-8 godzin

W torbie chłodniczej z wkładami chłodzącymi od 15°C do -4°C 24 godziny

W lodówce od 3°C do 5 °C 3-5 dni

W zamrażalniku lodówki od -10°C do -15 °C 2 tygodnie

W zamrażarce -18°C 3-6 miesięcy
-20 °C 1 rok

A ja bylam u pediarty na sprawdzenie malej bo nadal kaszel katarek(tylko rano po nocy jak wstanie)i nic osłuchowo czysta...ale boje sie ze jej nie przejdzie bo katarek u takich maluszków to masakra...a z pierwsza corka dokladnie 3 kwietnia wyladowalam w szpitalu jak miala 2,5 m-c a teraz powtorka z rozrywki......te dzieci to sama rodosc ale jak cos chore to czlowiek od zmysłów odchodzi....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974724 przez martadiana
Monika najgorsze to ze jak malej sciagam te lluski to wychodz z wlosami to normalne ? :S nie jest to duzo wlosow ale jeden czy dwa :/
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
jaki twoj synek sliczny i jaki twoj synek sliczny i jaki pulpecik do zacalowania :*

Asik ja bym miala wszystkich w dupire co mowia o karmieniu malego mi moj tez na poczatku mowil odstaw ja bo ona sie nie najada (po kazdym karmieniu robilam jej mm) i daleej tak robie ale piersia i tak karmie a teraz to naprawde zdarzy si9e raz na ruski rok ze ja dokarmiam wiec i ty sie nie poddawaj :)

Mamuska
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
co do twgo kaszlu to wlasnie te lekarze czekaja do ostatecznosci jakby nie mogli jakos zaradzic temu

Maja ja swoja teraz kapie codziennie ze wzgledu na ta ciemieniuche a tak to co 2 dzien sie staralam.. co do tabelki to potrzebne mi dane reszty dzieciaczkow bo wczesniej nie moglam sie ogarnac z tym a przydaloby sie uzupelnic tabelke.. glowa do gory napewno nei bedzie tak jka myslisz z mala i bedzie ok moze to alergia na cos

Ewelina moja tak tez ma z placzem przez sen i to takie dziwne bo spi i dagle jest beeeeeeee nie wiadomo dlaczego i normalnie az sie plakac chce :( ale to rrzadko tak ma .. a komplecik na chrzicny zawalisty :D naprawde jak przyzwoita cena bym brala

My dzisiaj po wizycie u lekarza oczwiscie kaszel sam przejdzie nie wiem dla mnie to jest chore ... jak bedzie gorzej to chyba ich pozabijam .. mala wazy 5620 gr w ciagu 2 tygodni przytyla tylko 90gr :S nie jest to dla mnie normalne a dla nich tak juz nie wiem co o tym myslec :/ za 3 tygdonie pierwsza szczepionka nas czeka a tak sie boje ze masakra !! :(

Wogule moja mala co odwala odpycha sie nogami i dupe podnosi ciagle haha brykaczka mala :D

Tak wogule to my tu wszystkie karmimy piersia wiec coo mozemy jesc na te swieta wielkanocne ? MAcie jakies pomysly??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974730 przez Angela1
martadiana mi Zuza wszystko pozwala jeść wiec nie martwię się o dietę wielkanocną.
Ale oczywiście wszystko z umiarem.... :whistle:

Mamuśka no to mnie mega zaskoczyłaś :woohoo:
A moja mała była tydzień przenoszona - czy to ma znaczenie dla ważności mleka ???
:dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974748 przez maja001
Z przechowywaniem mleka nie pomogę :(
Monika śliczne ubranko ja też mam dla synka koszule biała podkoszulkę białą spodnie beżowe ze sztruksu sweterek bezowy biale skarpetki muszke i berecik na głowe i to było jako zestaw do chrztu a mi taki pasoał bo póżniej Oskarek w tym jeszcze pochodzi a garnituru mu juz nie założe. Jeszcze tylko buty chce dokupic i mm zamiar zykłe sandałki tylko w kolore do ubranka
mamuska u mnie było identycznie czyli powtórka z rozrywki bo i Oskar jak mial miesiac dostał katr Laura równiz na szczęści z Oskarem trafiłam do szpitala a z malutka na szczęście nie
martadiana nic sie nie martw waga, Dzieci jak sa przeziębione nie przybieraja na wadze a czasem nawet z niej spadaja i o jest normalna reakcja organizmu.

Dziewczyny a ja własnie zaczynam sie martwic o małą. Ostatnio zaczełam liczyc ile osób bedzie na chrzcinach jesl wszyscy sie zjawią i wyszło ze 20 dorosłch osób i uwaga 10 dzieci i wszystkie do 10rz i boje się zeby mała niczego nie ałapała a wiadomo że dzieci prznosza rózne choroby. Może mam dziwne obawy ale wiadomo jak jest póżniej z chorymi dzećmi w domu. Ostatnio tak mi właśnie oskar zachorował w styczniu pojechaam do kolezanki jej dzieci były po jelitówce pare dni po Oskar dostał jelitówki póżniej J a na końcu ja a ja byłam w ciązy. :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974767 przez kasiah06
CHASIAMI szok cenowy to mleko ale dobrze że jest recepta :)
EWELINA no to nasze chłopaki mają takie same zainteresowania na macie ;) fajny prezent dziadkowie zrobili :) ja nie miałam innych butelek więc nie mam porównania ale dobrze że piszesz więc ten kryzys to jednak chyba nie wina butelki tylko zmniejszonej ilości mleczka przez mój okres :dry: ja też karmiąca i okresowa niestety ;)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

ANGELA zgadzam się czas biegnie za szybko ... a mleczko z tego co wiem to pól roku :)
MONTRESOR żebym miała twoją wiedzę to pewno nie wpadłabym w panikę tylko spokojnie przeczekała okres :) teraz dzięki tobie jestem znów mądrzejsza a kryzys minął więc na 100% jestem pewna że to tak jak piszesz :) mam to samo z zakupami zawsze znajdę coś dla Bartoszka a dla siebie nic ;) o ja no to macie już ząbka :) gratulacje :)
ASIK głowa do góry :) silna z ciebie kobita więc sobie poradzisz
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
mam nadzieję że doktor szybko pomoże Hubertowi i synusiowi i mamusi wreszcie ulży :)
KELIS śliczny Oluś :) dzielnie wysoko główkę trzyma :) jak wyrasta już z szumienia tonie ma sensu mój to cały czas zapada w błogostan przy szumie więc jeszcze trochę go wykorzystamy :)
MONIKA to może znasz mojego męża :P bo mały to jego wierna kopia ;) a tak poważnie to duży jest nie wydaje ci się w zeszłym tygodniu na szczepieniu ważył 6400 i miał 67 cm wzrostu ;)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
super ubranko :) i Mikołaj jaki śliczny :) a jakie ma eleganckie buciki :) powiem ci że ja też mogę teraz wykorzystać każdy element z mojego ubranka osobno i ubrać małemu na co dzień :)
MAJA kolejna prześliczna sukienusia :) my Bartka kąpiemy codziennie no chyba że w dzień mało śpi i padnie nam przed kąpielą to wtedy odpuszczamy :) ale mi też chodzi oto żeby miał swój tryb dnia i tak jak to pisała któraś z dziewczyn on już kuma że kąpiel cyc i spanie ;)

ciąg dalszy za chwilę : ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974776 przez kasiah06
no więc ciąg dalszy nastąpił :)

EWELINA mojemu tez kilka razy zdarzyło się rozpłakać przez sen ja go wtedy głaszczę po główce i cichutko do niego mówię i zasypia znowu :)
MARTADIANA mój też robi ten numer z odpychaniem się i mało tego uwielbia to :) chichocze przy tym ile wlezie :) ja myślę że w święta większości potraw możemy spróbować oczywiście omijając bigos,to co wzdyma no i jakieś tłuste kiełbachy ;) ja zastanawiam się nad tradycyjną sałatką jarzynową bo mam na nią smaka praktycznie od porodu ale sama nie wiem jest tam ogórek kiszony, cebula,groszek,majonez :unsure: chyba znów obejdę się smakiem niestety :unsure:
MAJU faktycznie 10 dzieciaczków to jest zagrożenie...trzeba liczyć na rozsądek rodziców że pomyślą że chrzczone będzie malutkie dziecko i przyprowadzą tylko zdrowe pociechy...

dziewczyny u nas kryzys minął to wszystko było chyba sprawką okresu jak napisała montresor :) w przyszłym miesiącu będę już mądrzejsza i przed terminem miesiączki zwiększę ilość wypijanych płynów i zapodam sobie herbatkę laktacyjną mam nadzieję że będzie lepiej :) DZIĘKUJĘ wszystkim które mnie wspierały,doradzały i dodały sił :kiss: jesteście kochane :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #974778 przez Asik92
kkk

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974779 przez kasiah06
Asik ja tak tylko na szybko bo z telefonu piszę ale może spróbuj małemu kropelki dicoflor podawać mój. Bartuś nie miał co prawda problemów z kupą ale z pierdkami i pediatra polecił mi dicoflor właśnie 5 kropelek po śniadaniu i przeszło jak ręką odjął

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974881 przez Monika_1985
Hej,

Przede wszystkim dziękuję w imieniu Mikołaja. :)

Angela co do stroju na chrzest to myślę, że to fajne, że każda z nas ubiera inaczej swojego maluszka. Mi się podobają i garniturki i "luźniejsze" stroje. Ja jak mam na coś odpał to choćby to było na raz to wydam na to kupę kasy bo mi zależy i musi być koniec kropka :laugh: . Akurat w tym temacie ciśnienia nie mam ale rozumiem, że dla kogoś innego jest to ważne.

Ewelina mój Mikołaj też 62 dopiero nosi więc wydaje mi się, że ubranka 74 i u nas za miesiąc byłoby stanowczo za duże.

Mamuśka na pewno będzie dobrze i nie będziecie musiały jechać do szpitala. Jak osłuchowo jest okej to musi być dobrze. Katarek to takie cholerstwo co lubi się ciągnąć w nieskończoność :S

Martadiana u nas też trochę włosów wyszło wiec to normalne. Po oliwce miałam jeszcze gorzej bo po oliwce mały był łysy. Teraz pół głowy ma włody na 2 cm a drugie pół na 0,5 cm ;)

Maju chyba nic nie zrobisz, bo przecież nie powiesz by przyszli bez dzieci ;). U nas znajomi i najbliższa rodzina pełna małych dzieci więc nie ma szans na izolację.

Kasiah gdyby to był Twój mąż to złożyłabym Ci szczere kondolencję :laugh: Na Twoje szczęście to tylko podobieństwo bez więzów krwi ;). Faktycznie to Bartuś już jest długaśny! Super, że uporaliście się już z kryzysem, teraz wiesz następnm razem czego możesz się spodziewać i się przygotować :)

Asik dziwne że nie dał Ci skierowania, w końcu co go to kosztuje :S A co on powiedział na zdjęcie kupy?

A my od kilku dni wieczorem mieliśmy regularnie histerie małego trwające około 2 godzin. Najpierw myślałam, że to jakiś kryzys ale jak dziś od rana zaczął wyć to pojechaliśmy do pediatry. Na szczęście nas przyjęła przed pacjentami. Mały może mieć kolki, chociaż sama nie wiem, ta wersja 100 % mnie nie przekonuje.W każdym bądź razie mamy podawać delicol i probiotyk a w czasie ataków luminalum, który działa rozluźniająco na mięśnie gładkie brzucha. No i niby mam kupić takie coś do odgazowywania, znalazłam na necie windi i sama nie wiem teraz czy kupić, w brzuszku czasami słychać jak mu się przelewa i bączki też puszcza. Uszy ma czyste, osłuchowo jest okej, a płacze biedak strasznie i nie idzie go uspokoić w żaden sposób. Teraz zasnął padnięty :(. Jeszcze zaczął mi się ślinić i łapki wkłada do buzi i ssie, myślałam, że może coś z dziąsłami ale niby wyglądają okej. Do tego nadal codziennie ulewa ale na szczęście tyje, ma już 6 kg. Na wszelki wypadek mam też wprowadzić na 2 tygodnie dietę bezmleczną, super sprawa na wielkanoc. Wczoraj dużo leżał na brzuszku i cwaniak nauczył się obracać na plecki więc się siłujemy.. ja na brzuch, on na plecki, ja na brzuch, on na plecki,.. Boziu ale jak ja zwykle twarda jestem tak dziś razem z nim buczałam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974887 przez maja001
kasiah[/b
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Asik szkoda ze nie poprosiłas pediatre o debribat ale jak będziesz u alergologa to zapytaj o ten lek to podobny lek jak te infakole, espumisany bobotiki tyle ze lepiej działający na recepte i kupki sie ładnie regulują, Mój Oskarek też nie robił kupek po kilka dni a jak robił to płkał prężył się i musiałam mu pomagac czopkami bądz termometrem a po tym leku było niebo lepiej, Co do mm toja tez poczatkwo wyrzucałam mm bo nan wywaliłam prawie całe i nutramigen tez cała puszkę dopiero jak przeszłam na pepti było w miare ok. Co do pań w przechodni to wcale ci sie nie dziwie mnie tez wkurzają te baby widza ze człowiek z malutkim dzieckiem zmeczony upocony dziecko steka wierci sie ale one musza wejśc pierwsze jak by nigdy dzieci nie miały albo obowiazów multum w domu a z tego co zaobserwowałam to większość z nich przychodzi do lekarza pierwszego kontaktu bo nudzi im sie w domu i to dla nich taki rodzaj rozrywki. O enfamilu słyszałam że to dobre mleko dla dzieci z alergia choć osobiście nigdy go nie stosowałam u dzieci. A może malutki ma początki azs. Ja się martwie czy aby moja własnie nie ma tego poczatku i dlatego zamierzam we wtorek po świętach udac się do pediatry niech ja obejrzy, a puki co kapie ja w siemieniu lnianym, świenie nawilża i smaruje mleczkiem z niwea baby i oczywiście sie martwie co to za plamy jej wyskoczyły :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #974895 przez Angela1
Zgadzam się z tobą Monika , ja nie lubię wydawać kasy . Ale jeżeli chodzi o dzieci to nie mam zahamowań i szastam z zakupami :blush:
Wiec rozumiem każda z nas chce jak najlepiej dla swojego malucha... mimo ze kasy brak :pinch: na nasze dzieci zawsze znajdziemy...
Sobie nie kupimy a dziecku ... tak
Ale nie trzeba żałować... przeciez później można odsprzedać strój ze chrztu...
A pamiątka na zdjęciach jest na zawsze :P

Co do zdjęć to jeszcze ich nie mam - już mnie to wkurza ile można czekać :evil:

Asik
co do służby zdrowia ... temat rzeka... ale powiem tylko jedno
Przedstawiciele medyczni przychodzą do lekarzy z ...prezentami, siatkami i gadżetami... a potem lekarze wypisują recepty na leki z których mają profity,
mleko ze sprzedaży którego dostają prezenty.
I nie zastanawiają się czy to pomoże pacjentowi tylko ile oni z tego będą mieć

co do starszych osób i inwalidów wciskających się bez kolejki...
Powinni zrozumieć że kobieta w ciąży i matka z dzieckiem szczególnie małym powinna mieć pierwszeństwo...
Ale zapomniał wół jak cielęciem był

Asik
Co do kupki to spróbuj zamiast czopka delikatnie termometrem powiercić w pupie. Samą końcówką .
Bo czopki używane za często rozregulują mu system załatwiania się.
Pobudzanie termometrem zbyt często też ale chyba lepsze to niż czopek.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


dziewczyny co wy tak z tym okresem zaczynacie... przecież to zdecydowanie za szybko.
Moja mała od wczoraj wypluwa cyca , je i nie je chce a wypluwa.
Ale ja okresu nie mam.... :blink:
Może to nie przez okres ?
Chociaż to montrestor chyba wie najlepiej. Co tam piszą w mądrych księgach na ten temat ?
Tak swoją drogą to super że masz czas na pisanie blogu i czytanie ... :silly: gratuluję , naprawdę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl