BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 5 miesiąc temu #951652 przez meli1990
Dżasta86 wysłałam ci wiadomość

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951654 przez mila2015
Justyna - niezła waga!! Wow naprawdę ładnie karmisz swoje dziecko.

J.J. - szkoda gadać z tym szpitalem.
Dzisiaj jedna rozmowa z kardiologiem i diagnoza: przy takich zaburzeniach nie ma wskszań do cc. Nikt nie łączy nadal tych zaburzeń serca z szybciej starzejącym się łożyskiem. Poza tym jedno ktg. A rano badanie krwi i mocz.
Jutro sama nie wiem czy coś będzie.

Dżasta - a ty coś bierzesz na to ciśnienie?Ciśnienie i niska waga to może być problem z przepływami.
Może już jestem monotonna i przewrażliwiona, ale może twoje łożysko też się za szybko starzeć. Pamiętaj zero soli.

Nie pamiętam która pisała o tym że łożysko 2 stopień w 30 tygodniu jest ok, ale ja już mam 2/3 na takim etapie.
A teoretycznie podają, że 3 stopień jest około 2 tygodnie przed porodem, czyli gdzieś w 37-38 tygodniu już takie może być.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951664 przez Dżasta86
Meli dzieki za kontakt :)
Jezeli ktoras jest chetna to przesylajcie linki z adresem fb :)

Mila stopien lozyska okreslony na 2 jest jest ok :) ja do niskocisnieniowcow nigdy nie nalezalam i mi skakalo czasami, dotego tarczyca i jest odpowiedz. A biore dopeż 2x1.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951668 przez ivet89
Hejo;)

Ja juz dodana w grupie na Fb. Dzieki Meli za zaproszenie :)
A powiedzcie mi jak ja napisze jakis post w tej grupie na fb to inni moi znajomi moga to zobaczyc czy tylko my?
Pewnie tylko my ale jakos nie jestem pewna hihi:)

Dzis zakonczylam zakupy prezentowe. Malemu kupilam sliczna posciel, oraz ksiazeczke dla przedszkolaka...ale fajna :) bedziemy miec co do roboty. Od reszty rodziny same zabawki wiec stwierdzilam ze bez sensu zas zabawke kupowac.
Co do ubrania na wigilie i swieta to wogole nie mam pomyslu. Haha moze faktycznie ten worek po ziemniakach zrobilby furore :D

Leze juz przed tv, bo zas nie potrafie trafic na dobra ksiazke.
Poprane mam ciuszki juz dla maluszka a po swietach prasowanie.
Dzieki za wsparcie z tym kredytem.;) co ma byc to bedzie. Podejrzewam, ze teraz poprostu musze sie uzbroic w cierpliwosc i za bardzo nie nakrecac.

Mila a ty bys chciala teraz cc miec?
Ciezki mialas naturalny porod?

Miego wieczorku :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951679 przez Dżasta86
Ivet a to chyba Meli konto fb a nie grupowe .. ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #951690 przez mila2015
Dżasta - ja w poprzedniej ciąży miałam też takie łożysko jak ty (tzn 2 ) i też miałam ciśnienie. Brałam 3 raz dziennie Dopegyt i też się leczę na tarczycę :-)
A urodziłam 3 tyg. przed terminem. Nie dotrwałam do końca.

Ivet89 - mój poród trwał 4,5 godziny, więc był bardzo szybki. Tyle że do szpitala pojechałam nie mając skurczy, nie odeszły mi też wody, ale były plamienia. Więc mi go wywoływali. Czy był ciężki? No lekki nie był bo przez taka szybką akcję mały nie wchodzil dobrze w kanał rodny i urodził się z krwiakiem na główce, miał sporo siniaków i przez to długo utrzymującą się żółtaczkę.

Tak naprawdę to sama nie wiem czy to cc nie byłoby lepszym rozwiązaniem. Choć jeszcze tydzień temu obstawałam przy naturalnym porodzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951698 przez luska
Meli jak by co ja gruoe zakladalam wiec w razie problemów moge sie tym zajac na priv wysylan dane to mnie dodaj jak juz masz założoną

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951702 przez Ejka84
Czesc mamusie. Ja dzis po wizycie. Wszystko jest o.k. Szyjka dluga, zamknieta. Maluszek wazy 1770g. Gin powiedziala ze waga idealna. Polozenie główkowe. Powiedzialam o twardnieniu brzucha. Stwierdzila ze to naturalne jesli ilosc skurczy nie jest wieksza niz kilkanascie na dzien i nie sa bolesne oraz jak nie powoduje skracania szyjki. Nie kazala brac na to magnezu ani nospy. Mowi ze chamowanie treningu macicy prowadzi do braku skurczy przy porodzie i potem jest problem z ich wywolaniem. Hemoglobina poleciała mi okropnie w dół. Dostalam terdyferon. Mialam tez wymaz z pochwy i odbytu na paciorkowce. No i jutro znow do laboratorium. Poza tymzakupy świáteczne i padam na twarz. Więc u mnie tyle z nowosci. Trzymajcie sie cieplutko, ale lece spac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #951705 przez ivet89
Dzasta Tak to juz grupa " Mamusie luty 2015" na fb z tego co widze to czlonkowie to narazie ja MagdaK i Meli. Nie znam sie na tym za bardzo , :whistle: wiec nie wiem co dalej :whistle:

Mila no to faktycznie nie za ciekawie... szybko ale i tak nie za wesolo
Oby to rozwiazanie bylo bez zadnych komplikacji....
Ciekawe czy ja bede miec naturalny czy cesarke. Przeciwwskazan do naturalnego tym razem nie mam, ale jesli raz mialam cesarke to podobno teraz moge sama zdecydowac jaki porod chce, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ejka ale fajna waga !:) niezle....jeszcze troszka i dwa kg:D. Robi wrazenie . No i super ze szyjka dluga i twardnienia w normie. Spokojne swieta mozesz miec, bez zadnych obaw;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951716 przez Marlena_
Dobry wieczór Mamuśki :)

Ejka84 chory facet w domu- masakra :laugh: a wosk to mnie wogóle przeraża :) , też biorę ten terdyferon
MagdaK co to jest 7,5kg na plusie a ja już mam ze 12kg na plusie tzn teraz to już pewnie więcej, co prawda lekarz mówi że to nie tylko moja waga ale i insulina mi jeszcze kg dokłada ale to nie zmienia faktu stanu wagi :angry: :P
meli1990 proszę o linka na fb :cheer:
ivet89 powodzenia w sprawie kredytu :) my niedługo będziemy pewnie za tym chodzic bo mamy stary dom odnawiać, żeby Mały miał gdzie szaleć :laugh:
Justyna_1709 cudny bobas :)
Dżasta86 za mną tez ostatnio chodzi wszystko co słodkie :) zjadłam już dzisiaj czekoladę, troche ptasiego mleczka i jeszcze jakieś pierdoły a później się dziwie swoją wagą :angry:

mój mąż rozwiązał mój strój na święta poza tą sukienką co sobie ostatnio kupiłam, dostałam dzisiaj od niego drugą :silly:
a właśnie wysyłajcie linki swoje do fb :cheer:
a ja lecę oglądać jakis horror :laugh:

Dobranoc :cheer:

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951748 przez Dżasta86
Ivet to podeslij linka z ta grupa , bo nie moge was znalezc.

Mila i co dzialalnten dopezyt ? U mnie cos nie zabardzo dzisij znowu skoki cisnienia wychodze ponad 140 :/ :(
Kurde ciezko, serce kolata jakbym praebiegla maraton a ja leze odrana :(
Ejka fajnie ze wszystko idealnie , pozazdroscic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951750 przez J.J.
Justa- imię wybrał mój mąż, ma jednego znajomego o tym imieniu i spoko z niego gość, nie byłam przekonana od początku co do Jaromira ale poczytałam znaczenie tego imienia i bardzo mi pasuje.
Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Jarek, Jaruś, Jaro, Jarunio, Jaromirek, Jaromiro, Mirek Miro, Mircio, Miruś, Mirunio. Najbardziej mi pasuje Jaro chociaż wolałabym żeby wołali na niego po prostu Jaromir albo J.J. (w późniejszym wieku),

Dżasta- a ja myślałam że tylko mnie dopadają popaprane sny, ja do tej pory tylko przed wizytą miałam wysokie ciśnienie, ale wczoraj moja starsza latorośl wyprowadziła mnie z równowagi, ciśnienie mi skoczyło na 150/90 ale na szczęście samo opado, dzisiaj już ok, na wszelki wypadek leżę dalej i modlę się o rychły, szczęśliwy koniec

Meli- proszę o namiary

Mila- trzymaj się tam w tym szpitalu, nie zanudź się na śmierć :)

Ejka- waga chyba książkowa jeśli się mylę, ja cały czas biorę tardyferon 3x1

Marlena- dobrego masz męża, mój woli dać kasę, żebym sama sobie kupiła, podziwiam faceta z „dobrym” okiem :) no co ty horrory oglądasz, nie boisz się?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #951751 przez Dżasta86
OOo J.J to też widzę żeś wybuchowa mieszanka, jak ja sie wkurze to nawet nie mierze bo nie chce sie straszyć. Ja miałam wczoraj strasznie choleryczny dzień, hormony i wysokie cisnienie myślę że się dołozyły. Moj mi kupił kwiaty o 14 , a zaraz przed przyjazdem do domu o 19 dostał taką wiązankę że o 23 dopiero się pogodziliśmy. Trochę głupio bo kwiaty kupuję rzadko i honorowego wręczenia nie było.

Marlena no jakby mój mi kupił sukienkę to nie wiem czy byłby to dobry pomysł bo mamy dwa różne gusty :P fajnie to znaczy że facet myśli o swojej kobiecie i rozumie jej potrzeby :) chyba zasłuzył na medal :P)

I chciałam dodać że mi sie nie otwiera tabelka z przydatnymi rzeczami z pierwszej strony :;/;/;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951759 przez J.J.
Dżasta- że tak powiem córka ma zupełnie inny charakterek co, ja jestem szybki bil a ona wyluzowana łania :) ja mierzyłam wczoraj ciśnienie bo mnie głowa bardzo bolała ale to chyba było od kręgosłupa szyjnego, bo często tak mam, a ciśnienie wczoraj jeździło w górę i w dół :( a link do rzeczy przydatnych był w tabelce na samym dole, i co nie chodzi? zaraz sprawdzę, przedwczoraj byłam to chodził :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #951760 przez Dżasta86
aaaa na samym dole tabelki to juz mam :) wszystko działa.

A to Twoja córka taka sama jak ój facet, a ja podobna do Ciebie ;] łania i raptus :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl