BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 4 miesiąc temu #952055 przez meli1990
Dżasta86 strasznie gorzki ten lek. nawet jakby chciał z czymś pomieszać to i tak czuć

powysyłałam zaproszenia do mnie na fb, potwierdziłam zaproszenia i dodałam do grupy

kocham_cie to fajnie ze z dzidzią dobrze a wagę i tak ma imponująca

Marlena_ ja nie mam. ale coś mnie bolała ostatnio pierś co miałam stan zapalny przy Dominiku

monique1983 to fajnie ze z dzidzia w porządku. fajna ma wage

Ejka84 ja nie wiem co ci napisać ale chyba jak ci nic nie przeszkadza to można. dziwna sprawa z tą cesarka u twojej kuzynki jak na tym etapie dziecko nie jest duże to też nie powinno być duże na końcu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952056 przez meli1990
zrobiłam sobie zdjęcie brzucha rano ale jutro wam dodam zdjęcie i mam 100 na liczniku :) w pasie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952059 przez Gosiaczek1331
To moja choinka:-)
Kocham Cie waga Twojej niunki imponujace
Super ze wszystko ok
Monique1983 u Ciebie tez super ze wszystko dobrze
Marlena u mnie tez narazie nic nie ma ale cos ostatnio mnie prawa piers jakos dziwnie bolala
Pochwal sie po fryzjerze
Meli dzieki za włączenie do grupy ;-) zdrowia dla Dominika
I zapomnialam co mialam dalej pisac :angry:
Ivet piekny brzuszek :)
Mi moj kregoslup odmawia posluszenstwa ledwo daje rade nie moge sie ulozyc w nocy dziewczyny spicie tylko na lewym boku czy tez na wznak i na prawym bo kolezanka mnie przestraszyla ze na wznak nie mozna i juz nie wiem?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952064 przez monique1983
Ejka84 - moja 30/31 tydzień i waży 1355 g i pytałam się dzisiaj czy to jest w normie, czy nie jest za mała, powiedziała, że jak najbardziej norma i pokazywała mi siatki centylowe na usg i sama mówiła, że jedne dzieci są większe, inne mniejsze. W necie znalazłam takie siatki centylowe płodu jak poniżej. Według nich dziecko koleżanki mieści się w normie. A waga Twojego dziecka nie wiem, z którego jest tygodnia, ale sprawdź sobie poniżej. A odnośnie cc to zależy na którego lutego ma zaplanowaną cesarkę. W szpitalu, w którym będę rodzić cc planowaną robią na 11 dni przed terminem.

22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl)
23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl)
24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl)
25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl)
26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl)
27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl)
28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl)
29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl)
30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl)
31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl)
32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl)
33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl)
34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl)
35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl)
36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl)
37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl)
38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl)
39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl)
40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

J.J. - niestety aparat mi się zepsuł w telefonie :/

Gosiaczek1331 - najczęściej staram się na lewym boku spać, ale obracam się też na prawy i na plecy w nocy, bo bym inaczej nie dała rady w jednej pozycji cały czas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952065 przez ivet89
Hejka dziewczyny::)!

Melduje sie po wizycie. Wreszcie sie doczekalam. I ujrzalam sliczny nosek:) zdjecia ciekawego niestety nie mam. Maluszek wazy juz 1980 !! :) ale sie ciesze bo to przeciez juz mozna powiedziec, ze dwa kg. Wszystko w porzadku. Mierzy 42 cm. Wody plodowe ok- duzo ich, lozysko piekne, pepowina w porzadku.
Dodala tekst ze jak na ta chwile to nadal chlopczyk, hehe jakby nie byla pewna?
Przepisala mi zelazlo tardyferon czy jakos tak, luteina nadal.....choc mowi ze szyjka juz sie bardziej nie skrocila ale ze jak twardnienia nie ustapily to luteina nie zaszkodzi i przepisala pimfu cos tam.....pamietacie jak pislam wam

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Takze rozmawialysmy o porodzie i mowi ze zaden lekarz mnie nie bedzie namawial do naturalnego bo jedna cesarka jest wskazaniem do drugiej. Ze jesli ja chce naturalnie to nie wiadomo...bo raczej szpitale nie chca ryzykowac i ze raczej czeka mnie kolejne ciecie.

Sorki ze tak tylko o sobie ale mam sporo roboty, dodatkowo pomylila mi sie z data na l4 i musze zas do niej jechac i zalatwiac od nowa poprawki.

Milego popoludnia i wieczorku:**

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952068 przez Dżasta86
Ivet a przypomnij mi dlaczego masz wskazania do cc??

Moniq bylam na usg we wt i maly mial od 1300 do 1500 tak ona to okresla i mowila ze moj obeod brzucha jest na granicy malosci, wyliczony na 28 tyg, przyczyna zapewne jest moje nadcisnienie.

J.J takie cisnienie to idealka :)

Meli a z miodem nie pojdzie ten lek ?

Co do pokarmu ja mam od dawna, tez spie na lewym i prawym boku na wznak sama nie dam rady bo przepone uciska.
Noge na noge zakladam ale super komfortu nie na troche brzuchol przeszkadza.
Nie wiem co robic na drugi dzien swiat kaczke czy ges... Marti co to masz za marynate do gesi, piers , udka czy cala robisz ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952069 przez meli1990
Gosiaczek1331 ja śpię na bokach i nie raz na plecach a nawet na pół na brzuchu. inaczej bym nie dała rade

ivet89 to fajnie ze dzidzia dobrze. to nie ciekawie z tym ze to przeoczyła. mam nadzieje ze będzie wszystko w porządku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952070 przez meli1990
Dżasta86 nie wiedziałam że mogę podać z miodem. i jak to zrobić? ile go dać jak leku ma 6 ml? i czy coś jeszcze trzeba dać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952072 przez ivet89
Dzasta ja mialam przy pierwszym cesarke bo sie nie obrocil glowka do dolu, a teraz nie mam zadnych wskazan, bo nie jest ani za duzy i do tego juz ulozony do porodu ale powiedziala ze jedna cesarka wczesniej jest juz wskazaniem do drugiej i raczej naturalnie nie ma szans...

Dobry pomysl z tym miodem, moj tez czasem nie chce wypic lekarstwa nie dobrego.

Ja tak jak Meli spie na obu bokach albo plecach albo na polbrzuchu......w jednej pozycji dlugo nie moge wytrzymac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952074 przez Dżasta86
Mhh ja mysle tyle ile ma leku przyjac z dowolna dawka miodu tak zeby zmienic ciut smak . Pamietasz moze podobnie robila higienistka w podstawowce jak dawala krople zoladkowe tzn cukier na lyzke i skropila to kroplami zoladkowymi. Ja mysle ze miod lepiej smakuje,albo zageszczony sok co sie do herbaty daje :) mozna poeksperymentowac.

Ivet mhh moze zlym rozwiazaniem nie bedzie ale dziewczyny rodza tez naturalnie po cc wiec nie wiem od czego to zalezy :)

ja sie budze w nocy czesto z bolem chrzastki ucha jak spie za flugo na jednym boku :/ dziewne wcsesniej tak nie mialam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952075 przez K1C1A
hej Mamusie
Ivet ja tez mialam cc , mi gin mowila ze mozna normalnie rodzic po cc ,slabo z ta grzybica a waga dzidzi super
Meli dziekuje za zaproszenie go grupy
Gosiaczek sliczna chooinka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952079 przez ivet89
Hmmm to ciekawe czemu mi tak powiedziala.. ze teraz raczej w szpitalach po jednej cesarce proponuja druga bo moze byc duzo komplikacji przy naturalnym.
Kicia a ty bedziesz teraz naturalnie probowac?
No i jak mozesz to napisz czemu poprzedni porod u ciebie skonczyl sie cc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952083 przez Marti
Hej:)

Byłam dziś na wizycie, umówiłam się na spontanie na dodatkową, bo mi bardzo twardniał i pobolewał brzuch. I niby w badaniu ginekologicznym ok, wszystko zamknięte z zewnątrz, ale na wszelki wypadek obejrzała jeszcze szyjkę na usg no i wewnątrz gorzej - od środka zaczyna się spłaszczać. Tragedii nie ma, ale moja motywacja do leżenia znacznie wzrosła :blush:

MagdaK, podziwiam, że jeszcze pracujesz, chyba najdłużej z nas wszystkich, bo już nawet Ejka daje sobie spokój? Pracownica na medal :)

O matko, u nas też straszna pogoda! Leje cały dzień i łeb urywa :dry: czytam Piotrusiowi w książeczkach o zimie, a tam piękny bielusieńki śnieżek. I jak tu dziecku rzeczywistość wytłumaczyć?

kocham_cie, superek, że wszystko dobrze, 2,5kg to już całkiem porządny dzidziuch, niektóre donoszone się takie rodzą :)

Marlena, mnie też nie leci. Siarę mam od czasu do czasu - takie żółte zaschnięte gluty :blink:

Ejka, dobrze że siuśki się wyjaśniły. Ja też mam czasem takie zaćmienia i dopada mnie panika, a potem sobie przypominam, że buraczki były na obiad :) Jak widzisz z tych siatek centylowych dzieci mają naprawdę różne rozmiary i nie ma co panikować :) a cesarkę często planuje się wcześniej po to, żeby nie dopuścić do rozpoczęcia akcji porodowej, bo wtedy może być za późno a co najmniej trudniej.

Z tą nogą na nogę to dzidzi raczej krzywdy nie zrobisz, jakbyś uciskała, to będzie Ci mocno dawać znać, spox :) Ale to niezbyt zdrowe ze względu na krążenie, żylaki itp. A w ciąży żylaki się rozwijają aż miło. Także lepiej się odzwyczajać :)

J.J., fakt, że ani za wysokie nie za dobre ani za niskie. Ale z wysokim jest więcej kłopotów, więc uważaj na siebie !

Gosiaczek, ja tak jak Monique, staram się na lewym, ale czasem budzę się na prawym albo na wznak, cały czas tak samo się nie da :)

Monique, dzięki za siatki, nie wiedziałam, że to aż takie duże rozbieżności. Ale teraz wszystkie widzicie, że nie ma co się martwić :)

Ivet, słabo że gin tego nie zauważyła :unsure: Ale na pewno wszystko będzie dobrze!

Meli, myślę że spokojnie pół na pół z miodem możesz dać, np. na dużej łyżce.

Ja też mam koleżankę, która rodziła naturalnie po cc. Co szpital to obyczaj...

Miłych ostatnich przygotowań i nie sforsujcie się za bardzo!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952084 przez J.J.
Gosiaczek- ładna choinka, od razu mam ochotę na Wigilię, ja śpię na lewym i prawym a czasami budzę się na wznak ale wtedy strasznie kręgosłup mnie boli, na półbrzucha dostaję kopniaki

Ivet- to ładnie z tą grzybicą, aż dziw że nie miałaś objawów żadnych, a może po tych grzybkach dzidzia tak urosła? :) moja siostra pierwszego syna rodziła przez cc, drugie naturalnie, więc dziwię się tej gin, no i co z tym chłopczykiem? Będziesz miała niespodziankę?

Dżasta- u mnie każde podwyższone rozkurczowe przyprawia mnie o palpitację z uwagi na chore nerki (białkomocz), ja śpię na rogalu to często mi się zdarza też ból ucha, może to rzeczywiście chrząstka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952089 przez ivet89
:S
No nie wiem jak mogla dopuscic takiego przeoczenia.... no i wogole dziwne ze zadnych objawow nie mam ani nie mialam

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Co do rozwiazania to ja juz calkiem zglupialam...
J. J. A pamietasz moze czy twojej siostrze dali wybor? Czy mowili o ryzyku przy naturalnym?
Wiecie co, ja juz zglupialam....sama nie wiem co myslec. Moze ona uwaza ze nie dam rady naturalnie jeszcze z innych powodow...ale to wtedu powinna mi to powiedziec...co nie?
Nic juz z tego nie wiem.
No i tyle czasu grzybica to az strach, mam nadzieje ze nie wyrzadzila zadnych szkod.

No i ten tekst, ze jak narazie chlopczyk...hmmm to juz wogole nie wiem o co kaman.
Mowila poprzednio ze napewno chlopczyk, wiec skad teraz to haslo to nie wiem.

Gosiaczek choinka przesliczna :)

MagdaK faktycznie tez podziwiam Cie z ta praca. Prawdziwa weteranka z Ciebie, ze tak dlugo dajesz rade pracowac:)

Marti to dobrze, ze bylas u lekarza i upewnilas sie, ze wszystko ladnie zamkniete no i dodatkowo masz motywacje do lezenia. Odpoczywaj jak najwiecej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl