BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 4 miesiąc temu #952791 przez Justyna_1709
Hello!
Wszystkie sałatki, placki i mandarynki zjedzone już? Bo ja otwieram lodówkę i patrzeć na to wszystko nie mogę... Aż z przyjemnością zjadłam dzisiaj bułę z dżemem.

ejka też pierwsze słyszę, żeby targać do szpitala jakieś witaminy... To chyba oni są od tego, żeby powiedzieć, co należy stosować. Skąd Ty masz wiedzieć co dokładnie masz kupić?

Dżasta, to niezły z Ciebie zakręt jest :P a 7godzinne zakupy... zazdroszczę. Ja wchodzę na zwykły market i po 5 minutach już mam ochotę uciekać. Szczególnie w tym okresie przed/między/poświątecznym. Ludzie łażą jak śnięte muchy, pchają te wózki pod nogi innym, a żeby przepuścić w kolejce ciężarną pffff! nawet w kasie z pierwszeństwem się to nie zdarza. a co do hemoroida... Może on tylko taki świąteczny i po świętach zniknie :)

luśka szkoda, że mała musi się męczyć z tym katarem. A przy okazji i Wy. A co do sprzątania przed szpitalem :laugh: ja już sobie wyobrażam co mój mąż zrobi z mieszkaniem przez dwa dni (bo więcej nie mam zamiaru tam siedzieć :whistle: ), a co dopiero jakby doszły do tego jeszcze dzieci :D U nas imię od połowy ciąży wybrane i tego się trzymamy ;)

Marlena_ ja już najchętniej bym wywaliła to ustrojstwo przez okno... Normalnie nie mam męża w domu :D Wczoraj wpadła do nas moja psiapsióła,a mój mąż nawet słowem się nie odezwał, bo musiał misję skończyć :lol: Także dobrze się zastanów, zanim pozwolisz mu na taki zakup :P Chociaż mam nadzieję, że zaraz znowu mu się to znudzi.

wer26 witaj ponownie :) Co do bóli i skurczy, to u mnie są coraz częściej. Chociaż czasami sama nie jestem pewna, czy to skurcz czy nie... Trzeba dużo odpoczywać. A pieluchy... sama nie wiem. Na pewno zaczniemy od pampersów pampers :) Myślałam o tych białych. Zobaczymy jak się sprawdzą, więc za dużo kupować na początek nie będę. Poza tym zawsze są sklepy, do których można wysłać męża :) Wyglądacie super!

marti daj nam trochę ponarzekać, na to jak nam ciężko i źle :laugh: A po porodzie, pewnie będziemy chciały te szkraby nasze z powrotem do brzucholi wsadzić. Ładnie dokarmiałaś małego :D A zamiast pomidorowej może być ogórkowa :laugh: ?

MagdaK fajna rodzinka. Dziewczynki już duże i pewnie będziesz miała w nich sporą pomoc!

ivet89 zazdraszczam chęci na zabawy na śniegu. Mi się nawet nie chce nosa wychylać za drzwi, jak jest takie zimno... Co do imienia, ważne, żebyście byli pewni, że to jest to! u nas zostaje Miłosz. A co do imienia Marcel - moja teściowa tak mówi na mojego M. i chciała, żeby mały tak miał na imię. Więc u nas od razu to imię zostało skreślone :D Pomijam już fakt, że poprawna forma to Marceli - Marcel została zaakceptowana, bo wiele osób zaczęło używać takiej formy. Ale ze mnie niestety konserwa językowa.

Justa, ale z Ciebie zdolniacha! Cudne rzeczy robisz dla maluszka. No i super wyglądasz! Brzuszek mam podobny. Ja po świętach nawet nie staje na wadze.

Kurczę mój Maluch upodobał sobie moje żebra... Uwielbia się prężyć i naciskać na nie nogami. Boli strasznie... Ale jeszcze miesiąc i może być po wszystkim... Będzie pewnie jeszcze tego brakowało...

A na koniec wstawiam zdjęcie. Brzuchol wyszedł mniejszy niż w rzeczywistości...

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952798 przez Justyna_1709
postu jeszcze nie widać, więc nie mogę go edytować :/

Dziewczyny, w jakim proszku/płynie prałyście rzeczy dla malucha? Co jest lepsze proszek czy płyn do prania? Używałyście potem płynu do płukania?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952809 przez monique1983
ivet89 - my też nie mamy jeszcze imienia dla Małej wybranego i też mnie to denerwuje. Poprzeglądałam księgi imion i mam jakąś listę co mogłoby być, podrzuciłam mężowi i ma coś powykreślać i coś wybrać, no zobaczymy :) Ale też brakuje mi takiej pewności, że to jest to :)

wer26 - co do pieluch dużo dobrych opinii słyszałam o Pampers premium Care i takie też kupiłam :)

Pięknie dziewczyny wyglądacie :)

Justyna_1709 - ja dopiero po Nowym Roku będę się chyba brać za pranie, kupiłam proszek i płyn do prania Lovela. Płynu do płukania już nie brałam, bo ponoć czym mniej tym lepiej i może uczulać. Coś mi się wydaje, że po płynie do prania mogą być miększe te ciuszki, no ale na razie nie mam porównania. Może dziewczyny co już prały bardziej Ci podpowiedzą :)

Dziewczyny kupujecie do szpitala w razie czego osłonki na brodawki do karmienia? Ma może któraś sprawdzoną firmę i jak jest z tymi rozmiarami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952815 przez Ejka84
Hej, dziewczęta. U mnie śnieżek aż miło. Szkoda, że słoneczko nie świeci, ale spokojnie jest, chociaż nie ma wiatru.
Muszę się wynurzyć na spacerek, bo od 2 dni siedzę w domu :P .
MagdaK -rodzinkę masz super, a córy rzeczywiście do taty podobne i do siebie na wzajem baaardzo :lol: , jak bliźniaczki. Po porodzie musicie powtórzyć fotkę ;) .
Dzasta - ale masz kondycję dziewczyno, ja po 7 godzinach padłabym na pysk :woohoo: . Ja ledwo 2 wytrzymuję jak mam gdzieś łazić... a zwłaszcza w okresie zakupowych szaleństw. U mnie dwie galerie były zakorkowane przed świętami totalnie. Policja kierowała ruchem na najbliższych skrzyżowaniach bo się inaczej nie dało :S . A Ci ludzie, rzeczywiście jak zombi po prostu, łażą sami nie wiedzą za czym i obijają sie o półki i o innych.
Justa - wow, jaką Ty masz pamięć :woohoo: , tak to mój pierwszy dzień na zwolnieniu :lol: , póki co tego nie odczuwam bo mój mąż też ma jeszcze poświateczny urlop :) . Czyli takie przedłużone święta. Zobaczymy jak mąż pójdzie do pracy i zostanę sama...
Wyglądasz super, brzuszki mamy chyba podobne, ale ja jestem zdecydowanie grubsza :( . No i te zdolności artystyczne, podziwiam :cheer: .
Ja po świętach +2kg :evil: . Wydawało mi się że nie przytyję zbyt dużo, bo waga tak szła w górę deliktanie, ale od jakiegos czasu szybuje i szybuje, aż się boję :blush: . Tylko dziwne bo ja nie jem wcale więcej, może woda mi się gromadzi bo ostatnio coś mało sikam :S .
Justyna - no na prawdę mam w wykazie co do wyprawki dla malucha do szpitala podaną wit. D - też się zdziwiłam jak nie wiem co, nawet nie wiem czy to na recepte czy bez :whistle: .Ja prałam w Loveli do kolorów i białego. Zapach taki mało dzidziusiowy, ale ładnie dopiera moim zdaniem, bo miałam trochę rzeczy z plamkami i zeszły bez problemu.
Monique - ja kupiłam osłonki z babyono, w opakowaniu są dwie sztuki. Też miałam kłopot z rozmiarem no bo skąd mam wiedzieć jaki mój sutek ma rozmiar :woohoo: . Wzięłam standard, wydają sie fajne, silikonowe, cieniutkie i miękkie, ale jak się sprawdzą, nie mam pojęcia - zresztą ja kupiłam bo też mam to w wykazie do szpitalnej wyprawki, tak to bym chyba nie kupiła..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952822 przez meli1990
kocham_cie śliczne ciuszki

Dżasta86 oby to ciśnienie ci się unormowało i żadna infekcja nie rozwijała

wer26 witaj ponownie. ja mam jedynek coś z 70 parę a później dwójek też coś tyle narazie więcej nie kupuje bo nie wiadomo jakie dziecko będzie. super wyglądasz. nie duży masz brzuszek. wysyłam ci namiary na mnie to fb i później wyśle zaproszenie do grupy Lutówek

Marti no synek kuzynki to wielkoludek. śmieją się że nie wiedza po kim taki jest. Mój Dominik też nie cały miesiąc temu miał 98 cm wzrostu.

MagdaK super zdjęcie

Justa82 super wyglądasz

Justyna_1709 ja używam tylko proszku Lovely i tyle. Następna z ładnym brzuszkiem

monique1983 ja mam nakładki bo przy Dominiku ich używałam chwile ale jaki to rozmiar to nie wiem ani jaka firma. najlepiej spytać w aptece. ja mam duzy biust wiec pewnie L

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952823 przez Dżasta86
Hej laski,

Moje 7 godzinne lazenie nie obylo sie bez cierpienia. Stopy mialam jak baniaki, ale kupic trzeba bylo.
Justynea ja tezbw proszku loveli, chyba dokupie plyn bo ciuszki wydaja sie ciut szorstkie.
Moniq te oslonki chyba duzo nie kosztuja mozna zaszalec i wyprobowac. Mysle ze sie przydadza zwlaszcza dla tych bobasow co beda miec mala wage uroszeniowa, co za tym idzie mniejsze rozwarcie dziubka co za tym idzie mniejsze pole to zlapania duzej czesci cyca.
A ja dzisiaj pojechalam ba dodatkowa wizyte cisnienie poszlo do 160/90 :/ mialam jechac do szpitala ale mogliby mnie tam zostawic ... Moj prowadzacy zwiekszyl mi dawke dopegytu i xobaczymy, jak sie bedzie powtarzac to podjade juz do szpitala.
Z imieniem my juz totalnie nie wiemy jakie, chyba przez to wszystko nazwiemy go Syn i po problemie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952824 przez meli1990

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952835 przez K1C1A
Czesc mamusie
Jeszcze was nie nadrobilam ,my od wtorku do dzisiaj bylismy w szpitalu , mam nadzieje ze milo spedzilyscie swieta i ze wszystkie jestescie zdrowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952853 przez Dżasta86
Meli nie dojadla mandarynek :p i normalnie musze cie przez kolano przelozyc i zlac , taka ,,swinke,, duza w ciazy dzwigasz ! Lanie, lanie lanie !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952864 przez Marti
Dżasta, ubiegłaś mnie! Też miałam Meli delikatnie upomnieć - ślicznie wyglądasz i dziecię słodkie, ale przestań Ty go już dźwigać, bo to nie jest bezpieczna zabawa!

K1c1a, ale z Młodym już dobrze? Mam nadzieję, że jakoś strasznie traumatycznie w szpitalu nie było, chociaż na pewno nie były to wymarzone Święta... Ściskam!

Ja też piorę w proszku Loveli, z dodatkowym płukaniem, ale bez płynu.

Dżasta, Syn bardzo ładne imię! I jakie niepowtarzalne :laugh: Widzę, że im bliżej końca tym więcej wątpliwości nas wszystkie nachodzi co do imion. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jak zobaczymy nasze maluszki, to będziemy wiedziały :)

Ja osłonek nie używałam, nie wiem nawet jak wyglądają :P

Ejka, wit D jest bez recepty - najlepsza jest chyba taka w kapsułkach - odkręcasz czubek i wyciskasz dziecku bezpośrednio do buziaka dzienną dawkę. Najlepiej bezpośrednio przed karmieniem, bo wit D rozpuszcza się w tłuszczach, więc najlepiej wchłonie się z mlekiem.

MagdaK, słodka focia rodzinna :) A dziewczyny faktycznie wykapany tatuś :)

Justa, Ty też ślicznie wyglądasz i bardzo młodziutko :) i talent masz do tego dziergania że aż miło :)

Justyna, no pewnie, ogórkowa może być, byle ze skwarkami! Tylko po pomidorowej ładniejszy kolor skóry :P :P :P A Ty zawodowo jesteś konserwa językowa? W sensie polonistka czy co? Fakt, brzusio na zdjęciu wygląda na jakiś piąty miesiąc :) Ładnie i zgrabniutko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952878 przez Marlena_
Cześć Mamuśki :)

ha wkońcu zmobilizowałam się i kupiłam proszek do prania dla dzidziuśka trzeba zacząć to wszystko prać :woohoo:
ostatnio chodzę i cały czas jem lody :ohmy: duże opakowanie starcza mi na jakieś 2 dni :woohoo:

wer26 fajny brzusio :)
Justa82 talentu to tylko pozazdrościć a Ty wyglądasz super :cheer:
Dzasta86 7 godzinne zakupy normalnie szacuneczek :P
Justyna_1709 hah no brzuch to wygląda na jakiś 5 góra 6 miesiąc :cheer: , ja kupiłąm proszek Lovely a płynu nie kupowałam, moja ciotka co ma mi dać ubranka po swoich demonach postanowiła mi je też uprać i kupiła do białego jakies mleczko do prania "Dzidziuś" chyba :cheer: . a co do Xboxa narazie dzielnie się trzymam i nie pozwalam kupić, zobaczymy co będzie dalej :P
meli1990 gdzie Ty takiego kloca dźwigasz :ohmy: , nie ładnie nie ładnie

Co do imienia, musieliśmy pójsc z mężem na kompromis bo mielismy swoje typy tylko drugiemu nie przypadły one do gustu i kompromisem wyszedł Marcel :P chociaż ja w głowie mam teraz Miłosza :P ale tak już od jakiegoś czasu do brzucha wszyscy mówią Marcel i jakoś dziwnie byłoby inaczej mowić ;)
a mam ostatnio takie skurcze, szczególnie jak się nachodzę że nieraz w pół kroku mnie momentalnie zatrzymują :unsure:

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952890 przez K1C1A
Matri juz jest zdrow antybiotyk wziewy i inchalacje zrobily swoje ,w szpitalu az bardzo zle nie bylo ale i tak szkoda gadac mam juz dosc i tyle
Wszystkoe mamusie slicznie sie prezentowaly w swiatecznym wydaniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952916 przez Dżasta86
Wszyscy zdrowi i szczesliwi ,tak trzymac. Dla pocieszenia dodam jeszcze ze za 5 miesiecy mamy wiosne i odpalamy automoto wozki w dalekie spacery.
Wczorwj ogladalam film Rys i rżałam jak konica ze smiechu, a dzisiaj sie poryczalam znowu na mega zajebistym polskim filmie Plac Zbawiciela. Polecam wszystkim goraco jest mocny o rodzinie i macierzynstwie, dramat.
Zauwazylam rowniez ze kanapki z dzemomerem i kakao to nasza ulubiona pozycja w karcie menu :) Ja jeszcze miodem sie obiadam bo mam taki prawdziwy od wiesniaka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #952917 przez Ejka84
K1C1A- wspólczuje tego szpitala bo to nie najlepsze miejsce na spedzanie swiąt :( . Dobrze chociaz ze leki pomogly.
Ja dzisiaj zapomniaam ze mam brzuch :woohoo: . chcialam postawic żelazko na szafie i oparlam sie o nią brzuchem :S . Mam nadzieję ze nic sie nie stalo. I tak teraz siedze i sie macam po nim czy z dzidzią o.k. Ja to mam jakąs nerwice natręctw. Ale maly sie rusza jak go dotykam wiec chyba jest dobrze. No ale zeby obrzuchu zapomniec to juz cos ze mna nie halo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #952935 przez Justyna_1709
hello :)
Co do imion, to pamiętajcie, żeby mieć w razie co przygotowane imię dla drugiej płci - to tak w razie niespodzianki przy narodzinach :P

Wizja prania mnie przeraża, więc na razie nastawiam się na to psychicznie :D przed połową stycznia nie planuję porodu, więc jest jeszcze czas :P Chociaż ta wyprawka z rmf taka kusząca, a u nas to będzie już 38 tydzień B)

Ejka, pamiętaj, każdy dodatkowy kilogram to z pewnością maluszek :D Tego się trzeba trzymać :P u mnie, o dziwo, przez dwa tygodnie tylko +1 kg... Ciekawe czy Mały przystopował trochę z rozrostem, czy ja po prostu już nie mogę patrzeć na to "świąteczne" jedzenie...

meli, widzisz, masz kopniaki od nas wszystkich! Chyba, że udowodnisz nam, że na zdjęciu jest jakiś niewidzialny (ewentualnie usunięty w photoshopie) ktoś, kto Dominika podtrzymuje zamiast Ciebie!

Dżasta, Syn - czemu nie :D ale czy to takie oryginalne to nie wiem... :laugh: A co z Orestem??

K1C1A, następna wizyta w szpitalu tylko na porodówce! Dobrze, że Maluch już wydobrzał :) Niech się te Wasze pociechy wychorują zanim na świecie pojawi się ich rodzeństwo.

Marti, ogórkowa ze skwarkami?? Takich cudów, to nawet moja babcia nie serwowała :P My o zupach pitu, pitu, a ja bym zjadła krupniku... Ale po krupniku może za blade dziecko być. Lepiej inwestować w kolorowe zupy :laugh: Z wykształcenia, z zamiłowania i w sumie z zawodu, bo zachciało mi się pracować jako redaktor... Ale po urodzeniu planuję coś pozmieniać, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Marlena_,jak skończysz prać u siebie, to zapraszam do mnie :D a co do zdjęcia - grunt to wiedzieć pod jakim kątem się ustawić B) Miłosz, bardzo ładne imię :D Mój brzuchol już poznał chyba wszystkie możliwe odmiany i zdrobnienia tego imienia :D Łącznie z Czesławem - taki żarcik mojego brata :P Już widzę, jak będę musiała dziecku tłumaczyć, czemu wujek tak na niego mówi :whistle:

Dżasta, dzięki za uświadomienie, że DOPIERO za 5 miesięcy wiosna :( (czemu tu nie ma emotki zanoszącej się płaczem????) Plac Zbawiciela oglądałam już jakiś czas temu - w ciąży, a szczególnie teraz pod koniec, unikam filmów, na których chce się płakać. Moje hormony by tego nie wytrzymały...

Ejka, ja też zapominam o brzuchu, szczególnie jak się gdzieś przeciskam. Już dostałam ochrzan od męża, że lepiej by było, żebym tyłek obijała niż brzuch!

Dzięki za rady co do prania. A któraś używała proszku Dzidziuś? Bo koleżanka bardzo mi go poleca, ale cena nie jest jakaś zachęcająca - wychodzi taniej niż za inne proszki. Tzn. niby wiadomo, że nie zawsze to, co droższe jest lepsze, ale z artykułami dla dzieci często tak jest...

Idę wszamać bułę z dżemorem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl